Z życia przedszkola Rok szkolny 2021/2022

Lody dla ochłody
30.06.2022
Lody dla ochłody
ZOBACZ GALERIĘ
Wizyta w Komendzie Straży Pożarnej w Gostyniu
28.06.2022
Wizyta w Komendzie Straży Pożarnej w Gostyniu

28 czerwca wszystkie dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu. Na miejscu powitali ich Panowie Strażacy, którzy zaprezentowali całe wyposażenie wozu strażackiego, każdy mógł przymierzyć hełm strażacki, wejść do kabiny wozu oraz polać wodę z węża strażackiego. Dzieci wysłuchały też opowiadań na temat pracy Straży Pożarnej. Dzięki tej wizycie przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca strażaka, jakim sprzętem posługują się strażacy oraz jak zachować się w czasie pożaru, a także jaki jest numer alarmowy.

ZOBACZ GALERIĘ
Zajęcia pod chmurką grupy Motyle
24.06.2022
Zajęcia pod chmurką grupy Motyle

Czerwiec rozpieszcza nas słoneczną pogodą, dlatego dzieci z grupy Motyle jak najwięcej czasu spędzają na świeżym powietrzu. Tym razem brały udział w zabawach sportowych z elementami współzawodnictwa, doskonaliły rzut i chwyt podczas zabaw z obręczami, równowagę podczas skoków w workach, ale przede wszystkim doskonale się bawiły.

ZOBACZ GALERIĘ
Sukces Hani
24.06.2022
Sukces Hani

Bardzo się cieszymy, kiedy nasi wychowankowie rozwijają swoje zainteresowania i odnoszą indywidualne sukcesy. Tym razem Hania z grupy Motyle zajęła I miejsce w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 5 „Dbamy o swoje zdrowie i innych”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

ZOBACZ GALERIĘ
„Słoneczka” z wizytą w bibliotece
24.06.2022
„Słoneczka” z wizytą w bibliotece

W ostatni piątek dzieci z grupy „Słoneczka” odwiedziły pobliską Bibliotekę Publiczną w Gostyniu. W trakcie pobytu w bibliotece dzieci z wielkim zainteresowaniem i skupieniem wysłuchały bajki czytanej przez Panią Izę. Następnie udały się do czytelni w celu obejrzenia kolorowych i bogato ilustrowanych pozycji książkowych dla najmłodszych. Przedszkolakom bardzo spodobały się piękne i ciekawe książeczki, które z chęcią oglądały. Spotkanie odbywało się jak zwykle w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dziękujemy Paniom za wprowadzenie „Słoneczek” w tajemniczy świat książek, życzymy radosnych wakacji i do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

ZOBACZ GALERIĘ
To były piękne dni – pożegnanie starszaków z „Jedyneczki”
23.06.2022
To były piękne dni – pożegnanie starszaków z „Jedyneczki”

 „Gdy pójdziemy już do szkoły,
gdy poznamy nowy świat,
powrócimy często myślą
do przedszkolnych, miłych lat.
Przypomnimy sobie wtedy
jak wesoło było nam.
I powiemy: szybko minął
ten przedszkolny, piękny czas”.

Dobiega końca rok szkolny 2021/2022, w dniu 23 czerwca w Ośrodku Kultury Hutnik odbyła się uroczystość pożegnania starszaków z grupy "Misie", "Smerfy". Dzieci w odświętnych strojach wystąpiły przed rodzicami. Nasze starszaki zaprezentowały niezwykłe umiejętności taneczne, wokalne i recytatorskie. Były podziękowania, miłe słowa i życzenia na kolejny etap życia. Po części artystycznej pani dyrektor i nauczycielki wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy i upominki. Niejednemu starszakowi zakręciła się łezka w oku, że już czas opuszczać przedszkolne mury. Życzymy Wam, kochani absolwenci dużo szczęścia, wytrwałości, odwagi i odnalezienia swojej pasji. Podążajcie za marzeniami.

ZOBACZ GALERIĘ
Kotki- Zabawy na powitanie lata
22.06.2022
Kotki- Zabawy na powitanie lata

„Hej lato, lato! Co wy dzieci na to?” 

Blask słońca z samego rana skłonił najmłodsze przedszkolaki do zabaw na świeżym powietrzu. Okazja nie byle jaka, bo był to pierwszy dzień lata kalendarzowego.  Z wielką przyjemnością wszystkie dzieci bawiły się na boisku przedszkolnym. W atmosferze swobody i radości biegały, skakały i tańczyły z chustą animacyjną. Czas wypełniony licznymi zabawami szybko minął, a jeśli jakiś „kotek” się zmęczył mógł „plażować” na kocu.

ZOBACZ GALERIĘ
Misie u szewca
21.06.2022
Misie u szewca

Dzieci z grupy "Misie" wybrały się na wycieczkę do zakładu szewskiego. Celem wizyty było poznanie pracy szewca, narzędzi oraz maszyn znajdujących się w zakładzie. Przedszkolaki miały okazję obserwować Pana szewca podczas jego pracy. Poznały budowę buta oraz wzbogaciły słownictwo o nowe pojęcia. Bardzo dziękujemy Panu za poświęcony czas i możliwość poznania zawodu.

ZOBACZ GALERIĘ
Projekt edukacyjny "Witaj Szkoło" u Smerfów
20.06.2022
Projekt edukacyjny "Witaj Szkoło" u Smerfów
Ukwiecone przedszkole
20.06.2022
Ukwiecone przedszkole

Bardzo dziękujemy firmie Ogrodnictwo Nowaccy za podarowane kwiaty, które zostały wysadzone przez dzieci w ozdobne doniczki i pięknie ozdobiły teren przedszkola.

ZOBACZ GALERIĘ
Gala Piosenki Przedszkolnej
19.06.2022
Gala Piosenki Przedszkolnej

W niedzielę w Parku Miejskim  przy ul. Strzeleckiej odbyła się Gala Piosenki Przedszkolnej zorganizowana przez GOK „Hutnik”. Na scenie swoje umiejętności wokalne zaprezentowały przedszkolaki z gminy Gostyń. Nasze reprezentantki tj. Iga J, Nikola , Wiktoria  z grupy  „Smerfy” oraz Nikola  z grupy „Misiów” pięknie zaśpiewały swoje ulubione przedszkolne piosenki, za wykonanie których otrzymały gromkie brawa, dyplomy oraz nagrody niespodzianki. Dzieciom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy!

ZOBACZ GALERIĘ
Smerfy dla Zuzi
18.06.2022
Smerfy dla Zuzi

W sobotę odbył się piknik na Pożegowie dla Zuzi, która walczy z SMA. Zgodnie z umową reszta pieniędzy jaka została dzieciom z wycieczki (czyli 121,50zł) miała zostać przeznaczona na pomoc chorej dziewczynce. Dwóch reprezentantów grupy Smerfy: Szymon i Mikołaj byli na pikniku i wrzucili pieniądze do puszki. Pomoc charytatywna dla Smerfów to nic nowego, dzieci zawsze chętnie uczestniczą w różnych akcjach charytatywnych i są gotowe nieść pomoc innym.

ZOBACZ GALERIĘ
Jesteśmy mistrzami
15.06.2022
Jesteśmy mistrzami

Przedszkole Samorządowe „Pod Dębem”  w Karolewie  zorganizowało konkurs plastyczny  pod  hasłem „Rodzinne wakacje”. W dniu 8 czerwca zostały ogłoszone wyniki. Komisja konkursowa dokonała oceny prac i wyłoniła 3 miejsca oraz 3 wyróżnienia. Z przyjemnością informujemy o tym, że nasze przedszkole reprezentowało troje dzieci z grupy „Smerfy”- Szymon, Gabrysia i Wiktoria. Prace dzieci zostały  wysoko ocenione: 
Szymon – I miejsce 
Gabrysia – wyróżnienie 
Wiktoria -  wyróżnienie 

Autorom nagrodzonych prac składamy wielkie gratulacje!:) Brawo Smerfy! 

ZOBACZ GALERIĘ
URODZINY
15.06.2022
URODZINY

W środę 15 czerwca ostatni raz w bieżącym roku przedszkolnym miały swoje święto dzieci urodzone w czerwcu, lipcu i sierpniu. Było radośnie, kolorowo i smacznie. Życzymy jubilatom samych cudownych chwil, beztroskiej zabawy i uśmiechu na każdy dzień.

ZOBACZ GALERIĘ
Misie w roli uczniów
15.06.2022
Misie w roli uczniów

We wtorek grupa starszaków – Misie wybrały się do Szkoły Podstawowej nr 2 w Gostyniu z wizytą. Już na samym początku serdecznie zostaliśmy przyjęci przez dzieci klasy I i ich wychowawczynię. Następnie wszystkie dzieci zarówno pierwszoklasiści, jak i przedszkolaki w jednym kole wzięli udział w zabawie integracyjnej. Misie miały możliwość zasiąść w szkolnych ławkach i brać czynny udział w lekcji. Przedszkolaki bardzo przeżyły swą wizytę w murach szkoły. Dziękujemy klasie I z wychowawcą za miłe przyjęcie.

ZOBACZ GALERIĘ
Misie w bibliotece
15.06.2022
Misie w bibliotece

Biblioteka to magiczne miejsce, które chętnie jest odwiedzane przez przedszkolaki. Bogate zbiory czytelni przyciągają uwagę dzieci. Książki pobudzają fantazję, a ich kolorowe i przestrzenne ilustracje przenoszą w świat baśni, minionych cywilizacji, świata przyrody, techniki. Wizyta w bibliotece to także okazja do wypożyczania książek. Misie wymieniły przeczytane książki na nowe opowieści, które wzbudziły ich zainteresowania. Pani z oddziału dla dzieci przeczytała opowiadanie pt. „Taty misie nigdy nie ma..”, które nakłoniło dzieci do wielu przemyśleń.

ZOBACZ GALERIĘ
Motyle na lodach
14.06.2022
Motyle na lodach

Dzisiaj dzieci z grupy Motyle wybrały się na lody do lodziarni na gostyńskim rynku. Każde dziecko wybrało sobie smak, który najbardziej lubi, czyli śmietankowy, czekoladowy oraz najpopularniejszy wśród przedszkolaków – oreo. Lody były przepyszne a dzieci stwierdziły, że od dzisiaj codziennie chodzimy na lody. 

ZOBACZ GALERIĘ
Kolejny sukces Igi
13.06.2022
Kolejny sukces Igi

Kolejny raz Smerfetka Iga pokazała jak wielką pasją jest dla niej gimnastyka artystyczna. Iga wzięła udział w Letnich Mistrzostwach w Akrobatyce i Fitness w Lesznie i zajęła I miejsce. Serdecznie gratujemy i życzymy dalszych sukcesów.

ZOBACZ GALERIĘ
Smerfy u Smerfa
13.06.2022
Smerfy u Smerfa

Pogoda dzisiaj kapryśna, ale nie przeszkodziło to dzieciom z grupy Smerfy wybrać się na lody. Każdy przedszkolak wybrał te, które lubi najbardziej. Zadowoleni i z brudnymi buziami wróciliśmy do przedszkola.

ZOBACZ GALERIĘ
Wizyta „Słoneczek” w bibliotece
10.06.2022
Wizyta „Słoneczek” w bibliotece

W ostatni piątek dzieci z grupy „Słoneczka” ponownie odwiedziły pobliską bibliotekę. W ramach promocji czytelnictwa wśród najmłodszych, przedszkolaki obejrzały i wysłuchały bajek ,,O gąsienicy, która stała się motylem” oraz „W czarnej Hańczy”, przedstawionych przez Panią Beatę w formie „Teatrzyku Kamishibai”. To niezwykle oryginalne połączenie książki ilustrowanej z teatrem. Statyczne obrazy ożywają w trakcie snucia opowieści, dopełniając walor literacki przedstawienia. „Słoneczka” jak zwykle były bardzo skupione i zaciekawione teatrzykiem. Następnie dzieci mogły przejść do czytelni, aby obejrzeć wybrane przez siebie książki. To było bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.

ZOBACZ GALERIĘ
Smerfy na sportowo na Orliku
10.06.2022
Smerfy na sportowo na Orliku

W dniu dzisiejszym dzieci z grupy Smerfy brały udział w sportowych zmaganiach na piłkarskim boisku Orlik. W zabawie uczestniczyły też dzieci z dwóch innych przedszkoli. Każdy z przedszkolaków mógł się sprawdzić w strzelaniu goli do bramki, strącaniu kręgli, biegu przez przeszkody, oraz w różnych zabawach ruchowych. Za udział w sportowej imprezie wszystkie dzieci otrzymały drobny upominek oraz medal.

ZOBACZ GALERIĘ
Sofiia wraca do domu
10.06.2022
Sofiia wraca do domu

To już ostatni dzień pobytu Sofii w naszej grupie oraz w Polsce, ponieważ wspólnie z rodziną wraca na Ukrainę. Aby o nas nie zapomniała otrzymała drobne upominki, wśród których znalazło się wspólne zdjęcie naszej grupy. Obiecała, że po przyjeździe skontaktuje się z nami oraz prześle zdjęcia z jej kraju. Wszyscy życzymy Sofii powodzenia. 

ZOBACZ GALERIĘ
To były piękne dni
08.06.2022
To były piękne dni

Przedszkolaki z grupy Smerfy przez cztery lata pobytu w przedszkolu efektywnie współpracowały z  pracownikami gostyńskiej biblioteki. Za tak owocną  współpracę zostaliśmy nagrodzeni i zaproszeni na uroczyste pożegnanie. Wspominaliśmy wspólnie z naszymi dobrymi znajomymi z oddziału dla dzieci gostyńskiej biblioteki nasze spotkania z autorami książek, aktorami, konkursy w których braliśmy udział, akcje charytatywne, nasze popisy  wokalno – taneczne, którymi uświetnialiśmy wiele bibliotecznych uroczystości, udział w pożegnaniach pracowników biblioteki odchodzących na emeryturę,  spotkania w ramach propagowania czytelnictwa, a nawet spotkania online  podczas obostrzeń pandemicznych. Dziś w bibliotece pan dyrektor P. Pawlak  oraz panie Iza i Beata spotkali się z nami po raz ostatni. Smerfy oprócz słownych podziękowań otrzymały na pamiątkę dyplomy, za tak miły gest podziękowaliśmy kwiatami i piosenką. Wszystkie dzieci z grupy obiecały, że będąc już w szkole nie zapomną o tym, jak ważna jest książka w życiu człowieka.  Ale to już inna bajka.

ZOBACZ GALERIĘ
Motyle z wizytą w restauracji „Czarny Piec”
07.06.2022
Motyle z wizytą w restauracji „Czarny Piec”

Dzisiaj dzieci z grupy Motyle wybrały się na wycieczkę do restauracji Czarny Piec. Pani Aneta – właścicielka restauracji zdradziła sekrety domowej, włoskiej kuchni, jak przyrządzić najlepszą pizzę oraz kim była księżniczka Margarita. Najważniejsza i najbardziej oczekiwana przez dzieci była degustacja pizzy, która bardzo nam smakowała. Dziękujemy właścicielom Czarnego Pieca za gościnę.

ZOBACZ GALERIĘ
Absolwentki przedszkola z wizytą u „Słoneczek”
03.06.2022
Absolwentki przedszkola z wizytą u „Słoneczek”

Dzieci z grupy „Słoneczka” uwielbiają chwile, kiedy starsze koleżanki przychodzą do nich z wizytą i czytają im najróżniejsze historie, lubią oglądać kolorowe ilustracje w książkach i nie trzeba ich namawiać do wysłuchania kolejnej opowieści. Tym razem Marta i Weronika, absolwentki naszego przedszkola, przeczytały dzieciom kolejne utwory - „Kopciuszek” i „Księżniczka na ziarnku grochu”. „Słoneczka” w skupieniu słuchały przedstawionych bajek, a potem był czas na wspólną rozmowę, pytania oraz pamiątkowe zdjęcia. Dziękujemy bardzo za te wspólnie spędzone chwile i miłą niespodziankę (ciasteczka upieczone przez Martę i Weronikę) oraz za poświęcony nam czas. Zapraszamy do nas częściej.

ZOBACZ GALERIĘ
„Kotki” lubią konkursy
03.06.2022
„Kotki” lubią konkursy

Grupa „Kotki” bardzo czynnie bierze udział w różnego rodzaju konkursach. Do przedszkola dotarły dyplomy dla naszych zdolnych przedszkolaków, którzy wykonali swoje pracę na konkursy plastyczne o różnej tematyce. Stasiu i Maja W. otrzymali dyplomy za udział w konkursie „ Kolorowa pisanka” a Marta W. dostała dyplom za udział w konkursie „ Nasza Ziemia – Nasza przyszłość”. Życzymy dalszych sukcesów i gratulujemy!

Smerfetka na podium
03.06.2022
Smerfetka na podium

Smerfetka Iga J reprezentowała nasze przedszkole w ogólnopolskim konkursie plastycznym pod hasłem „Mali strażnicy przyrody”.  Komisja konkursowa bardzo wysoko oceniła pracę dziewczynki przyznając jej II miejsce. Brawo Iga, jesteśmy z Ciebie dumni, życzymy dalszych sukcesów. 

Smerfy w Kryminalnym Maglu
03.06.2022
Smerfy w Kryminalnym Maglu

Festiwal Kryminału Retro „Kryminalny Magiel” odbywający się w Gostyniu to jedna z największych tego typu imprez w Polsce. W tym roku udział w imprezie  wzięły dzieci z grupy Smerfy. Zostaliśmy zaproszeni do gry terenowej, którą prowadziła pani Beata Witoń z Wydawnictwa Zakamarki. Najpierw wysłuchaliśmy opowiadania pt. „Biuro detektywistyczne  Lassego i Mai – Tajemnica kawiarni” H. Willis. Następnie każdy ze Smerfów został detektywem. W pierwszej kolejności musieliśmy odnaleźć schowanych w Parku Miejskim pięć flag, do których przypięte były wskazówki dotyczące następnych zadań. Smerfowi detektywi błyskawicznie odszukali flagi i bezbłędnie wykonali następne zadania. W nagrodę każde dziecko otrzymało wiosenny katalog Wydawnictwa Zakamarki oraz zestaw zagadek graficznych. Serdecznie dziękujemy organizatorom za wyróżnienie nas i zaproszenie do Kryminalnego Magla.

ZOBACZ GALERIĘ
„Słoneczka” – mali ogrodnicy
02.06.2022
„Słoneczka” – mali ogrodnicy

„Jestem sobie ogrodniczka,
mam nasionek pół koszyczka.
Jedne gładkie, drugie w łatki,
a z tych nasion będą kwiatki”.

„Słoneczka” zamieniły się w małych ogrodników – korzystając z pobytu na ogrodzie i z pięknej pogody, dzieci przystąpiły do sadzenia i wysiewu kwiatków. Dzięki codziennej obserwacji przedszkolaki będą mogły przekonać się jaki jest cykl rozwoju roślin oraz jak ważna jest ich codzienna pielęgnacja. Efektem pracy małych ogrodników będzie piękny, kolorowy i pachnący ogródek. „Słoneczka” czekają na to z niecierpliwością.

ZOBACZ GALERIĘ
„Misie” w poszukiwaniu łąki
02.06.2022
„Misie” w poszukiwaniu łąki

W Czwartkowe, słoneczne południe grupa „Misie” wybrała się na wycieczkę osiedlami Gostynia w poszukiwaniu łąki. Przedszkolaki z zapartym tchem wypatrywały ciekawych roślin i zwierząt żyjących na zbiorowiskach roślinnych tworzonych przez byliny ze znacznym udziałem traw. Z zebranych kwiatów „Misie” wykonały piękne bukiety. W trakcie wycieczki był też czas na zabawę. Dzieci chętnie skorzystały z zabawy na osiedlowym placu zabaw przy ulicy Górnej. Wyprawa ta miała na celu rozbudzanie zainteresowań przyrodą oraz kształtowanie umiejętności obserwacji roślin i zwierząt żyjących na łące.  

ZOBACZ GALERIĘ
„Wszystkie dzieci nasz są …” Dzień Dziecka w „Jedyneczce”
01.06.2022
„Wszystkie dzieci nasz są …” Dzień Dziecka w „Jedyneczce”

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych  dni, na który czekają wszystkie dzieci. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe. Wszystkim zależy, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy. Dzięki sprzyjającej pogodzie mogliśmy zorganizować go na placu przedszkolnym z udziałem wychowanków z wszystkich grup wiekowych. Były: dmuchańce, wata cukrowa, samodzielne tworzenie baniek, zabawy przy muzyce …… Mamy nadzieję, że ten dzień nasze przedszkolaki zapamiętają jako radosny i pełen miłych wrażeń..

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

„Bo z rodzicami jest zawsze lato, kochana mamo, kochany tato!”
26.05.2022
„Bo z rodzicami jest zawsze lato, kochana mamo, kochany tato!”

Z okazji Święta Mamy i Taty każda z grup przygotowała dla swoich rodziców programy artystyczne oraz upominki. Wierszykami, piosenkami, tańcami i życzeniami z serca płynącymi dzieci podziękowały rodzicom za ich miłość , która zostaje jak światło na całe życie. Występom tym towarzyszyło wiele emocji okazywanych nie tylko przez dzieci, lecz także i przez rodziców. Panowała podniosła atmosfera. Dziękujemy rodzicom za przybycie na wszystkie uroczystości, życzliwość i ciepłe słowa.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

Smerfy w Muzeum Czekolady
24.05.2022
Smerfy w Muzeum Czekolady

Jednym z największych marzeń dziecięcych jest znaleźć się w miejscu, gdzie jest mnóstwo słodyczy a zwłaszcza czekolady. To marzenie zrealizowały dzisiaj Smerfy, podczas wycieczki do Poznania, gdzie odwiedziły Muzeum Czekolady. Przedszkolaki degustowały różne rodzaje belgijskich czekolad oraz ziarno kakaowca. Wysłuchały opowiadania Chocolatiera o historii czekolady wg. ekspozycji od ziarna do tabliczki czekolady. Podczas warsztatów, każde z dzieci wykonało własną tabliczkę czekolady, które zabrało ze sobą do domu.

ZOBACZ GALERIĘ
„Kotki”- wizyta w Starostwie Powiatowym
20.05.2022
„Kotki”- wizyta w Starostwie Powiatowym

Przedszkolaki z grupy „Kotki” wybrały się na wycieczkę do Starostwa Powiatowego. Wydarzenie to doszło do skutku dzięki pani Natalii, mamie naszej Ali i Patrycji. Pani Natalia przywitała dzieci i zaprosiła wszystkich do gabinetu najważniejszej osoby w powiecie. Pan Starosta Robert Marcinkowski bardzo ucieszył się z wizyty przedszkolaków. Opowiedział o swojej pracy i  pozostałych urzędników, zaprosił dzieci na swój fotel przy biurku, a na zakończenie poczęstował słodyczami. Następnie „Kotki” przeszły do auli, gdzie zasiadły za stołami, na miejscach radnych Gostynia. Tam obejrzały prezentacje multimedialne na temat Polski i Powiatu Gostyńskiego, a następnie „Kodeks małego ekologa”. Dzieci uczestniczyły także w zabawie- „Posegreguj śmieci”. Podsumowaniem spotkania było wykonanie wspólnego, pamiątkowego zdjęcia. Przedszkolaki wręczyły paniom laurkę dziękując za miłe i pouczające spotkanie. Były bardzo zadowolone z wycieczki i prezentu w postaci dmuchanej piłki i kolorowanek. Serdecznie dziękujemy Pani Natalii Bezwierzchnej za zorganizowanie wycieczki.

ZOBACZ GALERIĘ
Urodziny
20.05.2022
Urodziny

Urodziny w przedszkolu to wesołe wydarzenie, które cieszy każdego. W ostatni piątek obchodziły je dzieci urodzone w maju. Podczas przyjęcia nie zabrakło wesołych zabaw integracyjnych przy piosenkach. Wszystkie dzieci ustawiły się w piękne koło, zaśpiewały małym jubilatom „Sto lat” i złożyły im życzenia. Na zakończenie przyszedł czas na pyszny, tradycyjny tort.

ZOBACZ GALERIĘ
Spacer „Słoneczek” na łąkę
19.05.2022
Spacer „Słoneczek” na łąkę

W piękny majowy dzień dzieci z grupy „Słoneczka” wybrały się na spacer na pobliską łąkę, aby poobserwować przyrodę. Wyprawa ta miała na celu kształtowanie umiejętności obserwacji roślin i owadów, a także rozbudzanie zainteresowań przyrodą i otoczeniem. Dzieci ciekawe otaczającego je świata chętnie brały udział w poszukiwaniu roślin i zwierząt żyjących na łące. W drodze powrotnej przedszkolaki odwiedziły plac zabaw na ul. Górnej. Dzieci chętnie skorzystały z interesujących sprzętów w pobliskim parku. Następnie „Słoneczka” głodne i zmęczone, ale bardzo szczęśliwe, wróciły na obiad do przedszkola.

ZOBACZ GALERIĘ
„Kotki”, „Motyle” i „Misie” poznają japońską technikę teatralną Kamishibai
19.05.2022
„Kotki”, „Motyle” i „Misie” poznają japońską technikę teatralną Kamishibai

W czwartkowy dzień Panie z Biblioteki gościły nasze grupy przedszkolne, które z wielkim zaciekawieniem wysłuchały ciekawostek na temat kaligrafii japońskiej oraz poznały  technikę Kamishibai. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai), w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania. Dodatkową atrakcją okazał się biały rower, na którym zamieszczona jest cała konstrukcja odgrywająca rolę sceny. Przedszkolaki z zapartym tchem wysłuchały: „Ogród niebios”, „Legenda o Smoku Wawelskim”, „Legenda o Królu Kruków”, „Latające dywan” oraz „O gąsienicy, która stała się motylem”. Nieruchomy obraz pozwolił  widzowi wyciszyć się i skoncentrować na większej ilości szczegółów. Jednocześnie pozostawił także miejsce na własną interpretację i kreatywność. Po wysłuchaniu ciekawych  bajek metodą Kamishibai dzieci skorzystały z czytelni oglądając, czytając ciekawe pozycje książkowe a zapaleni czytelnicy mogli skorzystać z wypożyczalni. Dziękujemy serdecznie Paniom z Biblioteki za ciekawie spędzony dzień.

ZOBACZ GALERIĘ
Smerfy zagorzałymi czytelnikami biblioteki
18.05.2022
Smerfy zagorzałymi czytelnikami biblioteki

Po raz kolejny dzieci z grupy Smerfy odwiedziły bibliotekę, aby oddać i wypożyczyć książki. Przedszkolaki miały okazję skorzystać również z czytelni, gdzie oglądały ciekawe książki o zwierzętach oraz otaczającym nas świecie. Niektóre dzieci odważnie podejmowały próby czytania kolegom i koleżankom, rozwijając tym swoje zdolności czytelnicze. Smerfy bardzo chętne odwiedzają oddział dla dzieci i młodzieży zarówno z rodzicami jak i podczas pobytu w przedszkolu. Ogromnie się cieszymy, że dzieci rozwijają zainteresowania czytelnicze oraz biorą udział w kampanii promującej czytanie "Mała książka -wielki człowiek".

ZOBACZ GALERIĘ
„Misie z wizytą u Pana Zegarmistrza”
18.05.2022
„Misie z wizytą u Pana Zegarmistrza”

Dnia 18.05.2022r. grupa „Misie” odwiedziła znanego gostyńskiego zegarmistrza, przesympatycznego Pana Macieja, który przybliżył dzieciom swój zawód. Misie obejrzały dokładnie pracownię oraz sklep  jubilerski. Pan zegarmistrz pokazał dzieciom narzędzia służące do naprawy zegarów, stare i nowe modele zegarów, różne rodzaje mechanizmów. Grupa zafascynowana była budzikami, które nakręcane są mechanicznie bez pomocy baterii. Bardzo ciekawe okazały się też duże zegary ścienne z wahadłem, gdyż przedszkolaki mogły usłyszeć , jak wybijają poszczególne godziny. Odwiedziny  u zegarmistrza Pana Macieja zakończyły się słodką niespodzianką dla przedszkolaków. 

ZOBACZ GALERIĘ
“Pinokio” w GOK Hutnik
17.05.2022
“Pinokio” w GOK Hutnik

We wtorek 17 maja dzieci z grupy „Misie” oraz „Smerfy” uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym pt. “Pinokio” w GOK Hutnik w Gostyniu. Wielobarwne dekoracje i wesołe piosenki bardzo przykuwały naszą uwagę i powodowały, że śledziliśmy losy Pinokia z zapartym tchem. Dowiedzieliśmy się, że tytułowy bohater został wyrzeźbiony z drewna przez Dżepetto, który wychowywał go jak własnego syna i bardzo kochał. Ciekawe, kolorowe stroje i duża dawka humoru sprawiły, że z twarzy przedszkolaków nie znikał uśmiech.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

ZOBACZ GALERIĘ
Ekologiczne zabawki w wykonaniu Motyli
13.05.2022
Ekologiczne zabawki w wykonaniu Motyli

Przez cały tydzień dzieci z grupy Motyle realizowały projekt Zabawki ekologiczne. Wspólnie stworzyły siatkę pytań dotyczącą tego co już wiedzą, a czego chciałyby się jeszcze dowiedzieć o zabawkach ekologicznych. Wszyscy wiemy, że takie zabawki można kupić, ale najlepsze są te, które sami sobie zrobimy wykorzystując materiały z recyklingu, takie jak plastikowe butelki, nakrętki, papier, puszki czy folię. Wyobraźnia dzieci i ich twórczość nie ma wtedy granic. W trakcie zabaw dzieci poznały właściwości metalu oraz papieru, dlaczego należy je segregować i ponownie wykorzystywać. Wiele radości sprawiły dzieciom zabawy sensoryczne oraz plastyczne z folą bąbelkową. Teraz już wiedzą, ze zanim wyrzucimy coś do śmieci, można z tego stworzyć super zabawę.

ZOBACZ GALERIĘ
Z ekologią za pan brat
13.05.2022
Z ekologią za pan brat

Pod takim właśnie hasłem został zorganizowany konkurs recytatorski w Przedszkolu Miejskim Nr 4 w Gostyniu. Nasze przedszkole reprezentowała grupa dzieci z trzech grup przedszkolnych: Motyli, Misiów, Smerfów. Jury bardzo wysoko oceniło popisy recytatorskie naszych wychowanków: Wiktoria z grupy Smerfy - I miejsce, Kamil z grupy Smerfy – wyróżnienie, Maja z grupy Motyle – wyróżnienie. Każdy z naszych reprezentantów otrzymał dyplom oraz upominek. Po zakończonej części oficjalnej na dzieci czekała słodka niespodzianka oraz sok. Gratulacje dla wszystkich odważnych recytatorów.  

ZOBACZ GALERIĘ
Konkurs plastyczny
13.05.2022
Konkurs plastyczny

Oliwia z grupy „Misie” otrzymała dyplom oraz drobny upominek za udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Kolorowa pisanka”. Serdecznie gratulujemy !

ZOBACZ GALERIĘ
Odwiedziny u „Słoneczek” absolwentek naszego przedszkola
13.05.2022
Odwiedziny u „Słoneczek” absolwentek naszego przedszkola

W ciepły majowy piątek odwiedziły nas Marta i Weronika – absolwentki naszego przedszkola. Dziewczynki obecnie kończą szkołę podstawową, ale chętnie wracają do ukochanego przedszkola. Marta i Weronika korzystając z okazji przeczytały naszym „Słoneczkom” bajkę „Brzydkie kaczątko”, a przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały starszych koleżanek. To było bardzo miłe spotkanie. Dziewczynki obiecały nas jeszcze odwiedzić. Czekamy z wielką niecierpliwością.

ZOBACZ GALERIĘ
„Kotki”- Poznajemy swoje miasto
12.05.2022
„Kotki”- Poznajemy swoje miasto

W ostatnim tygodniu dzieci poznały wiadomości  o Gostyniu. Tematyka cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych przedszkolaków.  Na zajęciach oglądały dużo zdjęć, widokówek, folderów mówiących o naszym mieście. Na zakończenie wybraliśmy się na wycieczkę w okolice przedszkola. Dzieci chciały znaleźć budynki, które oglądały na zdjęciach.  

ZOBACZ GALERIĘ
„Słoneczka” i „Motyle” na wycieczce do Marzymięty
11.05.2022
„Słoneczka” i „Motyle” na wycieczce do Marzymięty

W ostatnią środę dzieci z grupy „Słoneczka” i „Motyle” wybrały się autokarem na wycieczkę do Marzymięty. Czekało tam na nich wiele atrakcji. Przedszkolaki skorzystały z możliwości zabawy na terenie parku linowego (trasy łatwiejsze i trudniejsze - dla bardziej wysportowanych, ścieżka edukacyjna oraz dmuchańce). Następnie przedszkolaki odwiedziły Mini Zoo znajdujące się przy parku linowym. Tam czekały na nich sympatyczne i przyjazne zwierzątka:
Alpaki   (Miętus, Rysiu, Czarek, Gucio)
Kucyki   (Daniel, Kubuś i Marina)
- Owieczki   (Darunia, Cyfer, Paweł i Cykorek).

„Słoneczka” i „Motyle” chętnie karmiły zwierzątka przygotowanymi smakołykami, miały wiele radości z kontaktu z miłymi zwierzakami. Na zakończenie dzieci otrzymały słodką niespodziankę w postaci lodów. Nasi podopieczni zadowoleni, szczęśliwi i wybiegani wrócili na obiadek do przedszkola. Dziękujemy Państwu Ludwiczakom za zasponsorowanie nam przejazdu autokarem, za wielkie serce i za poświęcony czas.

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Zajęcia otwarte u Smerfów
11.05.2022
Zajęcia otwarte u Smerfów

W środę dzieci z grupy Smerfy gościły na zajęciach swoich rodziców. Celem zajęć była prezentacja umiejętności dzieci oraz aktywny udział rodziców w części zajęć. Przedszkolaki za pomocą zabawy w kalambury rozwiązały krzyżówkę oraz utrwaliły najważniejsze miejsca znajdujące się w Gostyniu. Najwięcej uśmiechu i emocji było podczas zabawy “Kto powiedział dzień dobry?”, w której to rodzice musieli rozpoznać głos swojego dziecka. Na podsumowanie Smerfy wspólnie z rodzicami ułożyły puzzle które przedstawiały budynek naszego przedszkola.  

Rodzicom serdecznie dziękujemy za przybycie i poświęcony czas. 

ZOBACZ GALERIĘ
Smerfy podążają szlakiem ważnych miejsc w Gostyniu
10.05.2022
Smerfy podążają szlakiem ważnych miejsc w Gostyniu

Wykorzystując słoneczną pogodę dzieci wybrały się na zwiedzanie Gostynia. Wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty  na Rynku . Podziwialiśmy  piękny, główny plac miasta istniejący od czasów średniowiecza, a dziś ładnie zrewitalizowany, na Rynku uwagę dzieci przykuł  ciekawy Ratusz Miejski oraz fontanna. Następne ciekawe miejsce to  Muzeum w Gostyniu,  -  niedaleko fary. Smerfy miały możliwość obejrzenia trzech wystaw:  „Gostyń w widokówkach”, pamiątki z II wojny światowej  oraz  wystawę „Mamy super moc” zorganizowaną z okazji jubileuszu Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu. Górę Zamkową zna  już każdy Smerf. Na górze dzieci podziwiały Pomnik Bohaterów Ziemi Gostyńskiej ufundowany w roku 1974 przez społeczeństwo ziemi gostyńskiej. Pod pomnikiem na Górze Zamkowej odbywają się wszelkiego rodzaju uroczystości państwowe i niepodległościowe Wycieczkę zakończyliśmy podziwiając kościół pw. Ducha Świętego i Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gostyniu. Zmęczeni ale  bogatsi w wiedzę historyczną wróciliśmy do przedszkola. Będzie co opowiadać rodzicom po powrocie do domu.

ZOBACZ GALERIĘ
"Misie na placu zabaw"
10.05.2022
"Misie na placu zabaw"

Korzystając z pięknej, wiosennej pogody dzieci z grupy "Misie" spacerując po okolicznych ulicach Gostynia, odwiedziły pobliski plac zabaw. Uradowane przedszkolaki chętnie korzystały z przeróżnych atrakcji znajdujących się na placu.

ZOBACZ GALERIĘ
Smerfy  na obchodach  65  lecia  oddziału dziecięcego gostyńskiej biblioteki
09.05.2022
Smerfy na obchodach 65 lecia oddziału dziecięcego gostyńskiej biblioteki

W ramach współpracy przedszkolaki z grupy Smerfy wspólnie z pracownikami gostyńskiej biblioteki świętowały   65. rocznicę powstania Oddziału dla Dzieci i Młodzieży. 6 maja 1957 roku utworzono bibliotekę dla dzieci, która początkowo była Filią Dziecięcą Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Jej pierwszą organizatorką i kierowniczką była Gabriela Wyzujak. Po niej Oddziałem dla Dzieci i Młodzieży kierowała przez ponad 40 lat Ewa Czub. Z okazji tak ważnej uroczystości Smerfy zaprezentowały swoje artystyczne umiejętności dla emerytowanych i obecnych pracowników biblioteki oraz zaproszonych gości. Nasz występ został nagrodzony gromkimi brawami, otrzymaliśmy też podziękowania za czteroletnią, owocną współpracę.  8 maja obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji życzymy wszystkim bibliotekarzom wszystkiego co najlepsze. 

ZOBACZ GALERIĘ
Piaskowe zabawy  grupy „Misie”
09.05.2022
Piaskowe zabawy grupy „Misie”

Plac zabaw jest istnym rajem dla dzieci a gdy znajduje się tam jeszcze piaskownica, jest to miejsce wręcz idealne. Jak dobrze wiemy, zabawy w piasku niosą ze sobą wiele korzyści. Właściwości fizyczne piasku pozytywnie wpływają na wszechstronny rozwój naszych pociech. Dzięki zabawom w piasku dzieci rozwijają swoją kreatywność jak i doskonalą swoje sprawności manualne. Grupa „Misie” bardzo chętnie korzysta z piaskownicy na przedszkolnym placu zabaw. W majowe słoneczne dni dzieci z ogromną radością budowały tunele, pałace, autostrady, prowadziły nawet wykopaliska. Zabawy tak wciągnęły nasze przedszkolaki, że ciężko było im wrócić z powrotem do przedszkola. Cała grupa bardzo zaangażowała się we wspólną zabawę oraz, co najważniejsze, przedszkolaki zgodnie współpracowały ze sobą.

ZOBACZ GALERIĘ
Smerfy z wizytą w szkole
06.05.2022
Smerfy z wizytą w szkole

Dzieci z grupy Smerfy odwiedziły Szkołę Podstawową Nr 2 w Gostyniu. Celem wizyty było zapoznanie się z budynkiem szkolnym i z atmosferą pracy panującą w tym miejscu. Na początku trochę nieśmiało, ale z dużym zaciekawieniem przyglądały się zarówno spotykanym pracownikom szkoły, jak i poszczególnym salom. Dzieci odwiedziły między innymi szkolną bibliotekę, gabinet pani pedagog, salę gimnastyczną, salę komputerową. Były też w świetlicy i w szkolnej stołówce. Najwięcej czasu spędziliśmy w bibliotece. Pani Ania pokazała nam jak można w szkole wypożyczać książki, gdzie znajdują się pozycje dla dzieci najmłodszych, opowiadała co najchętniej wypożyczały w tym roku pierwszaki. Dzieci opuszczały szkołę zadowolone i z obietnicą, że niektóre do niej wrócą.

ZOBACZ GALERIĘ
Motyle poznają swoją małą ojczyznę
06.05.2022
Motyle poznają swoją małą ojczyznę

Maj to czas, kiedy obchodzimy kilka świąt związanych z naszą ojczyzną. Motyle nie tylko przypomniały sobie symbole narodowe, najważniejsze regiony Polski, legendy z nimi związane, ale także poznały kraje Unii Europejskiej jej flagę oraz hymn. Uświadomiły sobie, że mieszkamy w Gostyniu, w Polsce oraz w Europie. Dzieci doskonale wiedzą jak wygląda herb Gostynia, znają charakterystyczne miejsca związane z miastem, jednak dzisiaj po raz pierwszy wybrały się do Muzeum aut Jana Pedy, gdzie poznały historię zabytkowych samochodów. Auta wzbudziły zachwyt wśród dzieci a najbardziej sportowe Porsche.

ZOBACZ GALERIĘ
„Słoneczka” z wizytą w bibliotece
05.05.2022
„Słoneczka” z wizytą w bibliotece

W ostatni czwartek dzieci z grupy „Słoneczka” odwiedziły pobliską Bibliotekę Publiczną w Gostyniu. Przed odwiedzinami w miejscu publicznym przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci obejrzały teatrzyk „Kamishibai” przedstawiony przez Panią Beatę – „Legenda o smoku wawelskim” oraz „Legenda o królu kruków”. „Słoneczka” były bardzo zainteresowane tym niezwykłym teatrzykiem i oglądały go z wielkim zainteresowaniem. Następnie Pani Iza zaprosiła dzieci do czytelni w celu obejrzenia interesujących je pozycji książkowych dla najmłodszych. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Spotkanie odbywało się jak zwykle w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze.

ZOBACZ GALERIĘ
Niespodzianka dla Motyli
04.05.2022
Niespodzianka dla Motyli

Dzieci z grupy Motyle otrzymały od firmy CONVERT kartonowy domek do samodzielnego złożenia i pokolorowania. Ekologiczna zabawka zapewniła naszym dzieciom wiele godzin fantastycznej zabawy. Dziękujemy mamie Poli za dostarczenie domku do przedszkola.

ZOBACZ GALERIĘ
Wiosenne prace Motyli w przedszkolnym ogródku
02.05.2022
Wiosenne prace Motyli w przedszkolnym ogródku

Jak co roku o tej porze na przygotowanych grządkach, przedszkolacy mogą siać, sadzić i podlewać warzywa. Taka forma edukacji kształtuje postawy ekologiczne u naszych dzieci, pozwala uzyskać wiedzę o etapach rozwoju i warunkach życia roślin a także obserwować zmiany zachodzące w wyglądzie roślin w ciągu roku. Ponadto dzieci uczą się posługiwania prostymi narzędziami ogrodniczymi i wyrabiają w sobie nawyk systematycznego pielęgnowania roślin w ogródku. Na naszej grządce znalazły się ogórki, marchewka, buraczki, fasolka, rzodkiewka oraz groszek. Motyle bardzo ciężko pracowały tego dnia, więc należą im się wielkie brawa!

ZOBACZ GALERIĘ
Smerfy – ratujemy pszczółki nasze przyjaciółki
29.04.2022
Smerfy – ratujemy pszczółki nasze przyjaciółki

„Ratować pszczoły"  - skandowały dzieci , które  udały  się do przedszkolnego ogródka gdzie znajduje się nasz zagonek, który co roku uprawiamy. Tym razem nie urosną na nim warzywa ponieważ wysialiśmy mieszankę roślin miododajnych, których kwiaty są chętnie odwiedzane przez pszczoły, trzmiele i inne owady zapylające. Aby wzbogacić wiedzę o tych owadach Smerfy wysłuchały opowiadania J. Guicharda  „Wszystko o pszczołach”. Dzięki temu przedszkolaki poszerzyły  swoje  wiadomości z zakresu edukacji przyrodniczo – ekologicznej.  Pszczoły są  potrzebne, dzięki nim  żyją ludzie.  

ZOBACZ GALERIĘ
Dzień Flagi w przedszkolu
29.04.2022
Dzień Flagi w przedszkolu

Powiewa flaga,
gdy wiatr się zerwie.
A na tej fladze
biel jest i czerwień.
Czerwień to miłość,
biel- serce czyste.
Piękne są nasze
barwy ojczyste.


W piątek 29 kwietnia w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji 3 Maja. Święta te były okazją do rozmowy z dziećmi o patriotyzmie, symbolach narodowych i o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu. Celem zajęć było wyrobienie wśród dzieci postaw szacunku do tradycji, dziedzictwa kulturowego i historycznego, które dają poczucie przynależności narodowej. Na zakończenie przedszkolaki wyruszyły na spacer ulicami Gostynia z flagami biało – czerwonymi w rączkach. Przy okazji dzieci miały możliwość obejrzenia ważnych, zabytkowych miejsc naszego pięknego miasta, naszej małej ojczyzny.

ZOBACZ GALERIĘ
Misie w Hydropolis
29.04.2022
Misie w Hydropolis

Wrocławskie Hydropolis to cel wizyty dzieci z grupy "Misie". Jest to miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw. Obiekt został otwarty w 2015 roku. To jedyne takie miejsce w Polsce i jedno z nielicznych na świecie. Wystawa znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody. Z wielką ciekawością i zainteresowaniem słuchaliśmy przewodnika, który oprowadzał nas po wystawie. Mieliśmy okazję obejrzeć film o pochodzeniu wody w niezwykłej sali kinowej, wypróbować funkcjonowanie niektórych eksponatów oraz wejść do repliki łodzi podwodnej. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem tego miejsca. W harmonogramie wycieczki nie zabrakło również wizyty w ulubionej restauracji.

ZOBACZ GALERIĘ
Smerfy  na warsztatach plastycznych w bibliotece
28.04.2022
Smerfy na warsztatach plastycznych w bibliotece

Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi,  a także  rozwijając  poczucie przynależności narodowej wzięliśmy  udział w warsztatach plastycznych w gostyńskiej bibliotece. Był to czas na przypomnienie dzieciom  historii państwa polskiego, rozmowy na temat  symboli narodowych: flagi, godła, hymnu. Do tego celu wykorzystaliśmy utwór Marka Michalaka, który przeczytała nam pani Iza.  Następnie Smerfy przystąpiły do  wykonania  prac plastyczno - technicznych  wśród, których nie mogło zabraknąć chorągiewek.   Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich  Ojczyzna.

ZOBACZ GALERIĘ
„Kotki” zakładają ogródek
27.04.2022
„Kotki” zakładają ogródek

Przez szereg różnorodnych zajęć  teoretycznych i praktycznych nasze najmłodsze przedszkolaki pogłębiały wiedzę o zaletach zdrowego odżywiania. Te cenne informacje i wiadomości dotyczące zdrowego trybu życia i odżywiania  zachęciły nas do założenia własnego ogródka z wartościowymi dla organizmu roślinami. Wyposażeni w odpowiednie narzędzia, sadzonki i nasiona zaprojektowaliśmy ogródek warzywny. Podczas pracy dzieci obserwowały etapy przygotowania gleby, sadzonek i nasion do siewu. Poznały  sposób posługiwania się i  nazwy narzędzi ogrodniczych. W naszym przedszkolnym ogródku warzywnym rośnie cukinia, pietruszka, seler, por, cebula, fasola, a  my codziennie cieszymy się  i dbamy by wszystko nadal pięknie rosło. Tego typu zajęcia prowadzone z dziećmi są bogatym źródłem wrażeń, przeżyć i doznań, a przede wszystkim wywołują u przedszkolaków, nawet tych małych, wielką chęć aktywnego działania.

ZOBACZ GALERIĘ
„Kotki” świętuje Dzień Książki
26.04.2022
„Kotki” świętuje Dzień Książki

Kwiecień to zdecydowanie miesiąc poświęcony książkom. Drugiego kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, a 23.04 to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W związku z tym grupa „Kotki” wykonała pracę grupową pod hasłem: „Dlaczego warto czytać?”. Dzieci przyniosły przepiękne fotografie przedstawiające codzienne, rodzinne czytanie w domu, które potem wykorzystały do wykonania plakatu. Przedszkolaki dowiedziały się, że poprzez  głośne czytanie przez rodziców, dziadków, nauczycieli rozwijają swoją mowę, wzbogacając zarówno czynny jak i bierny zakres słów. Książki skłaniają do samodzielnego myślenia, wyciągania wniosków, analizowania i poszerzania wyobraźni. W późniejszym okresie dziecko łatwiej uczy się czytać – jest oswojone z literakami. W dodatku słuchając książek spędza miło czas z rodzicami. Z okazji Dnia Książki przedszkolaki wybrały się również do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu. Z zaciekawieniem wysłuchały Pani Beaty, która przeczytała książkę pt.: „Nie lubię książek. Koniec kropka.” autorki Emmy Perry o przygodach pewnej dziewczynki o imieniu Michalina. Dziewczynka ta nie lubiła książek. Nie lubiła i już. Koniec kropka! Używała ich jako schodków albo saneczek, ale nigdy nie czytała historii zapisanych w środku. Aż do czasu, gdy książki zdecydowały, że mają dosyć. To zabawna opowieść, która w nietypowy sposób zachęca dzieci do czytania i pokochania książek. Jesteśmy pewni, że przekonała każdego chłopca i każdą dziewczynkę. Grupa „Kotki” zadomowiła się w bibliotece bardzo szybko i z zapartym tchem przeglądała jedną książkę po drugiej, zwiedzając regały czytelni. Na koniec spotkania nasze przedszkolaki Matylda i Staś, którzy są już zapartymi czytelnikami biblioteki, skorzystali z okazji i wypożyczyli nowe pozycje do domu. Grupa „Kotki” pamięta, aby nie tylko od święta czytać i słuchać książek, ale i cały rok, dlatego codziennie przyłączają się do rozwoju czytelnictwa słuchając coraz to nowych przygód ulubionych bohaterów książkowych w przedszkolu. Zachęcamy wraz z Paniami z Biblioteki do zapisów dzieci do biblioteki i udziału w specjalnym programie propagującym rozwój czytelnictwa, aby regularnie odwiedzać bibliotekę, gdyż czeka tam na dzieci przemiła niespodzianka! Zapraszamy. 

ZOBACZ GALERIĘ
Konkurs plastyczny
26.04.2022
Konkurs plastyczny

Marianna oraz Helena z grupy „Misie” otrzymały dyplomy oraz drobne upominki za udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „SYMBOLE WIELKANOCY”. Serdecznie gratulujemy !

Ogródek warzywny w grupie "Misie"
26.04.2022
Ogródek warzywny w grupie "Misie"

Kolejny raz grupa „Misie” zadbała o powstanie ogródka warzywnego. Przedszkolacy pomagali w przygotowaniu stanowisk dla nasion oraz umieszczali je w dołkach i zasypywali ziemią. Te działania uczą ich odpowiedzialności za to, co się dzieje w naszym otoczeniu, potrzeby dbania o rośliny. To doskonały sposób na edukację ekologiczną w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Dzieci będą bezpośrednio brać udział w opiece nad ogrodem, obserwować naturalny cykl wzrostu roślin, podlewać grządki i pielić chwasty. Praca w ogrodzie przynosi dzieciom radość i zadowolenie. Pracując wspólnie z rówieśnikami uczy współpracy i współdziałania. Z całą pewnością zachęci to dzieci do jedzenia dużych ilości ekologicznych warzyw samodzielnie wyhodowanych i zebranych oraz zmobilizuje do zdrowego odżywiania. Dumne przedszkolaki już wypatrują pierwszych plonów i czekają na zbiory.

ZOBACZ GALERIĘ
Dzień Ziemi
22.04.2022
Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Dzieci z naszego przedszkola również, obchodziły to święto, którego celem jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.  Z tej okazji zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków wiele zabaw z ekologią w tle. Dzieci nie tylko przypomniały sobie Kodeks Małego Ekologa, ale również brały udział w zabawach  dydaktycznych, pokazujących jak możemy dbać o naszą Ziemię.  Wykonały plakat promujący dbanie o czystość Ziemi, z którym uczestniczyły w pochodzie. W tym ważnym dniu odwiedził nas także teatrzyk Pompon, który przedstawił dzieciom przedstawienie „O pszczołach”.   Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

Urodziny
22.04.2022
Urodziny

Dzień urodzin dla każdego dziecka jest szczególny. W  naszym przedszkolu urodziny dzieci są obchodzone uroczyście i wyjątkowo, uczestniczą w nich wszystkie koleżanki i koledzy z grupy. Ten piękny dzień jest bardzo ważny dla naszych świętujących przedszkolaków, gdyż otrzymują od rówieśników mnóstwo serdecznych życzeń, wspólnie odśpiewane „ Sto lat”, a potem radośnie biesiadują przy stole ze smakiem zjadając pyszny tort. Wszystkim naszym dzieciom obchodzącym urodziny w miesiącu kwietniu, życzymy samych cudownych chwil, beztroskiego dzieciństwa i uśmiechu na każdy dzień.

ZOBACZ GALERIĘ
Teatrzyk Pompon w przedszkolu
22.04.2022
Teatrzyk Pompon w przedszkolu

Dzisiaj do naszego przedszkola przyjechał teatrzyk Pompon z Leszna. Obejrzeliśmy przedstawienie pt. "Pszczoły". Ten ciekawy i wartościowy spektakl wywołał radość i podziw zgromadzonej publiczności. Przedstawienie uświadomiło przedszkolakom, jak ważne są empatia i pomaganie innym, zarówno ludziom jak i zwierzętom

ZOBACZ GALERIĘ
Smerfy zawsze w zgodzie z przyrodą
21.04.2022
Smerfy zawsze w zgodzie z przyrodą

We współczesnym, zabieganym świecie często zapominamy o tym, jak ważna jest otaczająca nas przyroda. Nie pamiętamy, że życie bez kontaktu z przyrodą jest niemożliwe. Dlatego też, dzieci z grupy "Smerfy" przygotowały przedstawienie o treściach przyrodniczo - ekologicznych dla pozostałych przedszkolaków i pracowników przedszkola. Za profesjonalny występ i piękne stroje dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. 

ZOBACZ GALERIĘ
Radosnych i Rodzinnych Świąt Wielkanocnych
15.04.2022
Radosnych i Rodzinnych Świąt Wielkanocnych

Cała Społeczność Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Gostyniu życzy wszystkim Radosnych i Rodzinnych Świąt Wielkanocnych.

ZOBACZ GALERIĘ
„Kotki” i „Misie”- List od Zajączka Wielkanocnego
13.04.2022
„Kotki” i „Misie”- List od Zajączka Wielkanocnego

W grupach „Kotki” i „Misie” gościem była Pani Monika, która przygotowała dla dzieci niespodziankę. Przyniosła przedszkolakom list od Zajączka Wielkanocnego. List był ciekawą formą połączenia edukacji i zabawy ruchowej. Po odczytaniu listu dzieci miały wykonać trzy zadania ukryte pod kolorowymi pisankami. Musiały policzyć do 10, naśladować kurkę i pajacyka. Wszystkie zadania dzieci wykonały bez problemów, więc w nagrodę otrzymały lizaka. Dziękujemy Pani Monice za dobrą zabawę. 

ZOBACZ GALERIĘ
Ratownik medyczny w przedszkolu
13.04.2022
Ratownik medyczny w przedszkolu

13 kwietnia w naszym przedszkolu zawitał ratownik medyczny.  Wyjaśnił naszym podopiecznym, na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Poza tym dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy. Miały okazje również dowiedzieć się co znajduję się w torbie ratownika i do czego wykorzystywane są poszczególne narzędzia w jego pracy. Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym i że nasi wychowankowie już nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego ratunku i będą wiedzieli jak mogą pomóc. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. Naszemu Gościowi bardzo dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy, ponieważ taka forma zajęć na pewno stanie się bardzo ważną częścią naszej pracy związanej z tematyką PIERWSZEJ POMOCY.

ZOBACZ GALERIĘ
„Zajączek” z wizytą w „Jedyneczce”
13.04.2022
„Zajączek” z wizytą w „Jedyneczce”

Każdego roku, tuż przed Świętami Wielkanocnymi, nasze przedszkole odwiedza „Zajączek”. Przychodzi, a raczej kica z prezentami dla dzieci. Już od rana przedszkolaki z niecierpliwością czekały na jego przyjście. W tym roku „Zajączek” przygotował dla dzieci koszyczki z pysznymi słodkościami. Jednak dobrze je ukrył w różnych zakątkach przedszkolnego ogrodu. Dzieci z wielką radością szukały swoich koszyczków przy wsparciu specjalnego pomocnika „Zajączka”. Każdy przedszkolak z uśmiechem na ustach odnalazł upragniony koszyczek z miłymi niespodziankami. Dzieci miały przy tym wiele radości i śmiechu! Korzystając z okazji życzymy, wraz z „Zajączkiem”, całej społeczności przedszkolnej zdrowych, wesołych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych!

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

„Kotki”- Spotkanie z panią krawcową
12.04.2022
„Kotki”- Spotkanie z panią krawcową

Dzisiaj w grupie „Kotki” odbyło się spotkanie z panią Julitą – mamą Juliana, która opowiedziała dzieciom o zawodzie krawcowej. Pani Julita zaprezentowała przedszkolakom różne rodzaje materiałów, przybory, którymi w swojej pracy posługuje się na co dzień oraz ciekawe wyroby, które uszyła: poduszki, „przytulanki” i dekoracje w formie zwierząt. Dzieliła się z dziećmi swoją pasją do szycia i pokazała, jak wielką frajdę może dać wspólna zabawa w szycie. Opisując kolejne czynności, uszyła zajączka wielkanocnego, łącząc elementy wykroju i dekoracje takie, jak ogonek, oczko, kokarda. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści naszego gościa przyglądając się etapom pracy krawieckiej. Świetnie się bawiły i z pewnością dzisiejsze zajęcia pozostaną w ich pamięci na bardzo długo. Na zakończenie przedszkolaki podziękowały pani Julicie wręczając laurkę. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i upominki w formie zajączka wielkanocnego, który będzie wspaniałym dodatkiem do koszyczka.

ZOBACZ GALERIĘ
Wizyta Pani Pielęgniarki u Smerfów
12.04.2022
Wizyta Pani Pielęgniarki u Smerfów

Dzisiaj Smerfy gościły ciocię Igi, która jest pielęgniarką. Pani Klaudia opowiedziała dzieciom, gdzie pracuje i co dokładnie robi. Pokazała przedszkolakom jak wygląda strzykawka, probówki do pobierania krwi, stetoskop, ciśnieniomierz i inne rzeczy, które potrzebne są jej w pracy. Każdy miał możliwość posłuchać, jak bije jego serce. Pani Klaudia pokazała również dzieciom jak robi się gips na różne złamania i przypomniała co należy robić, aby dbać o zdrowie. Smerfy również w domu starają się zdrowo odżywiać czego dowodem są piękne kanapki jakie wykonały dzieci wspólnie z rodzicami.

ZOBACZ GALERIĘ
Motyle w poszukiwaniu wielkanocnego zajączka
12.04.2022
Motyle w poszukiwaniu wielkanocnego zajączka

Dzieci z grupy Motyle wzięły dzisiaj udział w wielkanocnym korowodzie oraz spotkaniu z zającem na gostyńskim placu zabaw, tzw. „wałach”, zorganizowanym przez Młodzieżową Radę Miejską, której członkowie wcielili się w bajkowe postaci. Po wspólnym przemarszu z dziećmi z innych przedszkoli, na placu zabaw czekały na nich słodkie upominki ukryte przez zajączka w różnych zakamarkach, które trzeba było odnaleźć. Dziękujemy Młodzieżowej Radzie Miejskiej za zorganizowanie super zabawy – przedszkolacy byli bardzo zadowoleni!!! 

ZOBACZ GALERIĘ
SPOTKANIE Z DIETETYKIEM
08.04.2022
SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

W ramach dnia zdrowego żywienia dzieci z wszystkich grup spotkały się z dietetyczką Panią Gosią. Na początku spotkania  przypomniała dzieciom piramidę i zasady zdrowego żywienia. Podkreśliła jak ważne dla zdrowia są ruch i picie znaczącej ilości wody. Nasz gość przedstawił jak powinny wyglądać posiłki i co powinno się znaleźć na talerzu. Zaznaczyła, że spożywanie słodkości nie sprzyja zdrowiu. Bardzo ważne są warzywa i owoce, które powinny się znaleźć przy każdym posiłku.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

Zabawa sztuką
08.04.2022
Zabawa sztuką

Pod takim właśnie tytułem miał miejsce konkurs zorganizowany przez zaprzyjaźnione Przedszkole Miejskie Nr 7 w Gostyniu.  Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu zdjęcia odtworzenia sceny zaprezentowanej na obrazach różnych artystów z reprodukcją tego obrazu bądź na stworzeniu własnej reprodukcji konkretnego obrazu z reprodukcją tego obrazu.  Z naszego przedszkola w konkursie wzięło udział dwóch wychowanków wraz z rodzicami - Maja N z grupy „Kotki” oraz Szymon z grupy „Smerfy”. Rodzinę Mai do wykonania pracy zainspirowała reprodukcja obrazu  Dama z łasiczką Leonarda da Vinci – pracy tej przyznano I miejsce. Natomiast rodzina Szymona wybrała reprodukcję współczesnej malarki Magdaleny Rochoń  Jabłuszko dla kotka? – pracę uhonorowano wyróżnieniem. Gratulacje i brawa dla dzieci oraz rodziców za ciekawe pomysły.

ZOBACZ GALERIĘ
Wyróżnienie dla Smerfetki Igi
08.04.2022
Wyróżnienie dla Smerfetki Igi

Iga J z grupy Smerfy wzięła udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez GOK „Hutnik”. Konkurs zorganizowano pod hasłem „W moim ogrodzie wyobraźni”. Komisja w składzie: Marek Ratajczyk, Irena Kędziora – instruktorzy ds. plastyki GOK ,,Hutnik” dokonała oceny nadesłanych prac. Przy ocenie prac komisja brała pod uwagę m.in. zgodność z tematem, kreatywność i wyobraźnię, kompozycję, kolorystykę, mieszanie barw oraz samodzielność wykonania. Po długiej i burzliwej naradzie wyłoniono 45 najpiękniejszych prac z 407. Natomiast wszystkie nadesłane prace można podziwiać na pokonkursowej wystawie Dzieło   Igi  zostało docenione  i wyróżnione. Brawo Iga! 

ZOBACZ GALERIĘ
Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia
07.04.2022
Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia

7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia oraz Dzień Pracownika Służby Zdrowia. 

Z  tej okazji do przedszkola zostały zaproszone panie fizjoterapeutki, które opowiedziały o swoim zawodzie i pracy dla ratowania życia i zdrowia drugiego człowieka. Podczas spotkania przedszkolaki wysłuchały opowiadanie „Zuzia w szpitalu”, uczestniczyły w pogadance o zdrowiu i bezpieczeństwie na co dzień, oglądały przybory gimnastyczne wykorzystywane w rehabilitacji, uczestniczyły w ćwiczeniach gimnastycznych połączonych z masażem. Wysłuchana opowieść o Zuzi była podstawą do ukazania roli i znaczenia służby zdrowia i budzenia szacunku dla pracowników medycznych. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wręczyły gościom laurki z podziękowaniami. W tym szczególnym dla całego środowiska medycznego dniu pragniemy wszystkim lekarzom, pielęgniarkom i pracownikom ochrony zdrowia podziękować za codzienną służbę na rzecz drugiego człowieka. Pani Martuzalskiej i pani Fabich serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie i życzymy sukcesów w pracy zawodowej.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Co warto jeść, czyli skąd się biorą produkty ekologiczne
07.04.2022
Co warto jeść, czyli skąd się biorą produkty ekologiczne

Smaczny, zdrowy, organiczny – z tego wniosek jest logiczny,
że najmniej przetworzony jest PRODUKT EKOLOGICZNY.
Bądź rozsądny, kupuj mądrze, to nie trudne – ależ skądże.
Mały znaczek Wam pomoże zdecydować się w wyborze.

Dzieci z grupy Kotki, Motyle oraz Misie wzięły udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym dla przedszkoli opracowanym przez PSSE wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. - „Skąd się biorą produkty ekologiczne”. W tematykę wprowadził dzieci film edukacyjny pod takim właśnie tytułem, który wyjaśnił skąd pochodzą produkty, na które przyklejane są znaczki w kształcie listka. Usłyszały, że EKO oznacza naturalne, czyli takie, które nie ma żadnych sztucznych, niezdrowych dodatków. Zapoznały się z Piramidą Żywienia, przypomniały sobie co należy robić, aby prowadzić zdrowy styl życia, a następnie wykonały taką piramidę. Przy okazji poznały pacę sadownika, ogrodnika oraz pszczelarza. Dowiedziały się  także jak wygląda dzień rolnika, i że za wykonywaną pracę w gospodarstwie ekologicznym rolnik otrzymuje certyfikat na swoje produkty. Produkty takie można kupić w sklepach ze zdrową żywnością odpowiednio oznakowaną lub bezpośrednio w gospodarstwie ekologicznym. Które produkty służą naszemu zdrowiu przybliżyła dzieciom pani dietetyk, która odwiedziła wszystkie grupy. Kotki oraz Misie wykonały przepiękne plakaty promujące zdrowe odżywianie, a Motyle ekologiczne drzewo, które przypomina o wszystkich zasadach związanych z ochroną naszego środowiska. Na zakończenie wszystkie dzieci wypowiedziały zdanie:

Z TEGO WNIOSEK JEST LOGICZNY, ŻE WYBIERAM PRODUKT EKOLOGICZNY

ZOBACZ GALERIĘ
Co warto jeść, czyli skąd się biorą produkty ekologiczne
07.04.2022
Co warto jeść, czyli skąd się biorą produkty ekologiczne

Smaczny, zdrowy, organiczny – z tego wniosek jest logiczny,
że najmniej przetworzony jest PRODUKT EKOLOGICZNY.
Bądź rozsądny, kupuj mądrze, to nie trudne – ależ skądże.
Mały znaczek Wam pomoże zdecydować się w wyborze.

Dzieci z grupy Kotki, Motyle oraz Misie wzięły udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym dla przedszkoli opracowanym przez PSSE wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. - „Skąd się biorą produkty ekologiczne”. W tematykę wprowadził dzieci film edukacyjny pod takim właśnie tytułem, który wyjaśnił skąd pochodzą produkty, na które przyklejane są znaczki w kształcie listka. Usłyszały, że EKO oznacza naturalne, czyli takie, które nie ma żadnych sztucznych, niezdrowych dodatków. Zapoznały się z Piramidą Żywienia, przypomniały sobie co należy robić, aby prowadzić zdrowy styl życia, a następnie wykonały taką piramidę. Przy okazji poznały pacę sadownika, ogrodnika oraz pszczelarza. Dowiedziały się także jak wygląda dzień rolnika, i że za wykonywaną pracę w gospodarstwie ekologicznym rolnik otrzymuje certyfikat na swoje produkty. Produkty takie można kupić w sklepach ze zdrową żywnością odpowiednio oznakowaną lub bezpośrednio w gospodarstwie ekologicznym. Które produkty służą naszemu zdrowiu przybliżyła dzieciom pani dietetyk, która odwiedziła wszystkie grupy. Kotki oraz Misie wykonały przepiękne plakaty promujące zdrowe odżywianie, a Motyle ekologiczne drzewo, które przypomina o wszystkich zasadach związanych z ochroną naszego środowiska. Na zakończenie wszystkie dzieci wypowiedziały zdanie:

Z TEGO WNIOSEK JEST LOGICZNY, ŻE WYBIERAM PRODUKT EKOLOGICZNY

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

„Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci”
07.04.2022
„Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci”

Drugiego kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Ma on na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Z tej okazji grupy „Misie” i „Motyle” wybrały się do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu.  Dzieci wysłuchały opowieści  „Poszukiwany tajemniczy złodziej książek” autorstwa Emily Mackenzie i  wcieliły się w rolę detektywów, aby dowiedzieć się, kto wykrada książki z półki pewnego chłopca. Pełna humoru  i fantazji opowiastka, która uczy dzieci poszanowania dla książek. Ta wesoła historia bardzo spodobała się Misiom i Motylom. Przedszkolaki miały również możliwość skorzystania z czytelni oraz wypożyczalni, chętnie przeglądały  swoje ulubione i ciekawe pozycje książkowe. Dzieci, które korzystają z biblioteki na co dzień, mogły również wypożyczyć książki. Spotkanie z książkami na pewno  zaowocuje częstszymi odwiedzinami  i korzystaniem z szerokiej oferty biblioteki przez wszystkich  przedszkolaków. Bardzo dziękujemy Paniom z biblioteki za sympatyczne i ciekawe spotkanie!

ZOBACZ GALERIĘ
Smerfy obchodzą Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
04.04.2022
Smerfy obchodzą Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, którego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. Symbolicznym kolorem autyzmu stał się niebieski, dlatego też Smerfy przyszły dzisiaj ubrane do przedszkola na niebiesko. Dzieci obejrzały filmik edukacyjny na temat autyzmu i wysłuchały bajki terapeutycznej pt. “Sówka Kamila”. W dalszej części zajęć z Panią Michaliną dowiedziały się, jakie odczucia towarzyszą dzieciom autystycznym. Przekonały się jakie trudności mogą im towarzyszyć w codziennym życiu. Na zakończenie Smerfy wspólnie wykonały plakat wyrażając w ten sposób solidarność z osobami z autyzmem.

ZOBACZ GALERIĘ
Iga na Mistrzostwach Mażoretek
03.04.2022
Iga na Mistrzostwach Mażoretek

W niedzielę 3 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Mażoretek Okręgu Północno – Zachodniego, których organizatorem był Związek Sportowy Mażoretek. Jedną z uczestniczek była Iga N. z grupy "Smerfy". Serdecznie gratulujemy odwagi i życzymy wielu sukcesów.

ZOBACZ GALERIĘ
DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU W GRUPIE MISIE
01.04.2022
DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU W GRUPIE MISIE

Dziś w grupie „Misie” obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, którego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat autyzmu i problemów osób zmagających się z nim. Symbolem solidarności z „autystami” jest kolor niebieski, co przedszkolaki wyraziły poprzez swój dzisiejszy ubiór. Takie przedsięwzięcia pomagają w rozwijaniu empatii. Cieszy fakt, iż dzieci bardzo dobrze orientują się w temacie integracji, potrafią  traktować odmienności jako coś naturalnego, niewzbudzającego sensacji i zażenowania. Wszystkie podjęte działania miały wpływ na zwiększenie świadomości i wrażliwości naszych podopiecznych oraz zwrócenie uwagi na główne problemy, z jakimi borykają się osoby z autyzmem oraz ich najbliżsi (m.in. dyskryminacji, izolacji, braku opieki i wsparcia).

ZOBACZ GALERIĘ
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
01.04.2022
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Święto zostało ustanowione już  w 1967 roku . Chcąc uczcić to święto dzieci z grupy Smerfy oraz Słoneczka wybrały się do biblioteki. Pani Iza  opowiedziała przedszkolakom o twórczości i dzieciństwie Hansa Christiana Andersena, pokazała ciekawe zdjęcia i albumy na ten temat. Zachęcała dzieci do częstego odwiedzania biblioteki. „Smerfy”  przy okazji wymieniły  książki do poczytania wspólnie z rodzicami oraz złożyły życzenia pani Izie z okazji jej jubileuszu. Wysłuchaliśmy też utworu „ Poszukiwany tajemniczy pożeracz książek ”.  W sali  starszacy urządzili kącik czytelniczy poświęcony twórczości H. Ch. Andersena.

ZOBACZ GALERIĘ
Wyróżnienie w konkuse plastycznym dla Lenki ze "Słoneczek"
31.03.2022
Wyróżnienie w konkuse plastycznym dla Lenki ze "Słoneczek"

W ostatnim czasie Lena z grupy „Słoneczka” uczestniczyła w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Oczarowani książką”. W swojej pracy przedstawiła Arielkę z bajki „Mała Syrenka”, wykorzystując przy tym talent, bogatą wyobraźnię oraz różnego rodzaju materiały plastyczne. Lenka otrzymała wyróżnienie oraz nagrodę za swoje oryginalne dzieło. Jesteśmy z niej bardzo dumni. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i nagród! 

ZOBACZ GALERIĘ
Sukces Igi
28.03.2022
Sukces Igi

W niedzielę 27 marca w Rawiczu odbyły się międzywojewódzkie zawody w akrobatyce sportowej. Iga z grupy "Smerfy" zajęła 1 miejsce i stanęła na podium. Niezmiernie cieszą nas sukcesy naszych wychowanków, zwłaszcza gdy spełniają swoje marzenia. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz wytrwałości w dążeniu do celu.
BRAWAO IGA !!!!

ZOBACZ GALERIĘ
Misie z wizytą u burmistrza
28.03.2022
Misie z wizytą u burmistrza

W dniu 28 marca 2022 r. dzieci z grupy „Misie” wraz z opiekunami pojawiły się w Urzędzie Miejskim w Gostyniu. Przedszkolaki odwiedziły burmistrza naszego miasta  – Jerzego Kulaka. Podczas spotkania nasi podopieczni dowiedzieli się, jak wygląda praca burmistrza i urzędników, zwiedzili również Ratusz. Dzieci poznały wiele ciekawostek na temat miasta, otrzymały drobne upominki oraz dowiedziały się, jak funkcjonuje urząd. Ta bardzo miła i  wyjątkowa wizyta na pewno  na długo pozostanie w pamięci najmłodszych.

ZOBACZ GALERIĘ
Wiosenne doświadczenia u „Słoneczek”
28.03.2022
Wiosenne doświadczenia u „Słoneczek”

W ostatnim tygodniu marca w grupie „Słoneczka” odbyło się bardzo ciekawe zajęcie badawcze z piórkami, przeprowadzone przez praktykantkę, Panią Michalinę. Jak wiadomo, zajęcia o charakterze eksperymentu, zwane również zabawami badawczymi są niezwykle istotne w wielokierunkowym rozwoju dziecka oraz zaspokajaniu naturalnej ciekawości poznawania otaczającego świata. Tego typu zabawy pozwalają na doświadczanie nowych wrażeń, odkrywanie nieznanych dotychczas właściwości przedmiotów i zjawisk. Na zajęciu dzieci poznały budowę ptasich piór, ich funkcję oraz przeznaczenie. „Słoneczka” zaobserwowały jak zachowują się pióra w zanieczyszczonej wodzie i jakie konsekwencje dla ptaków ma zanurzenie się w niej. Dziękujemy Pani Michalinie za ciekawe i pouczające doświadczenie. 

ZOBACZ GALERIĘ
Smerfy biorą udział w Wiosennym Festynie dla Zuzi
27.03.2022
Smerfy biorą udział w Wiosennym Festynie dla Zuzi

W niedzielne popołudnie odbył się charytatywny festyn zorganizowany przez pracowników Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu, w celu wsparcia zbiórki dla Zuzi ze Smogorzewa. Dzieci z grupy Smerfy uświetniły festyn wokalno – taneczną składanką. Na festynie odbyło się też zakończenie składania tysiąca żurawi, z których przygotowane makramy i obrazy zostaną przekazane na licytację dla chorej dziewczynki. Wśród tysiąca żurawi są też ptaki wykonane przez dzieci z naszej grupy zainspirowane japońską legendą przedstawioną nam przez panią Beatę. Smerfy  już wiedzą, że zawsze warto pomagać!

ZOBACZ GALERIĘ
Przedszkolaki zakładają „Zielony ogródek”
24.03.2022
Przedszkolaki zakładają „Zielony ogródek”

Już w pierwszych dniach wiosny, dzieci z naszego przedszkola postanowiły założyć zielony ogródek w swoich salach. Zanim jednak przystąpiły do działania, zapoznały się z warunkami potrzebnymi do wzrostu roślin. Ważnym etapem założenia ogródka było przygotowanie ziemi w doniczkach i kubeczkach. Następnie dzieci przystąpiły do siania nasion owsa oraz cebulek na szczypiorek. Po zasianiu i podlaniu rośliny zostały umieszczone w kąciku przyrodniczym. Przedszkolaki przypomniały sobie również i utrwaliły wygląd nasion, m.in. fasoli, rzodkiewki, sałaty oraz marchewki. Odtąd każdego dnia będziemy wypatrywać pierwszych kiełkujących roślin. Ciekawe, jaka roślinka pojawi się jako pierwsza..

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

Pokaz Mody Wiosennej „Zielono mi” w wykonaniu „Słoneczek”
24.03.2022
Pokaz Mody Wiosennej „Zielono mi” w wykonaniu „Słoneczek”

Wraz z nadejściem wiosny dzieci z grupy „Słoneczka” wraz ze swoimi paniami postanowiły zorganizować Pokaz Mody Wiosennej „Zielono mi”. Pokaz odbył się w ostatni czwartek w każdej sali, która w mgnieniu oka zamieniła się w Salon Mody. Zachwyt publiczności wzbudził „wybieg” ozdobiony kolorowymi kwiatami, piękna wiosenna dekoracja oraz wspaniałe i oryginalne kreacje dzieci. W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięły udział modelki i modele z grupy „Słoneczka”. W każdej grupie koledzy i koleżanki zachęcały gromkimi brawami małych artystów do zaprezentowania swoich wyjątkowych kreacji. Spacerujące profesjonalnie po „wybiegu” dzieci, zaprezentowały wspaniałą Kolekcję Wiosenną przy energicznej muzyce. Wszystkie kreacje były wyjątkowe i oryginalne, zaprojektowane według własnych pomysłów, zaczerpniętych ze świata fauny i flory. Wykonano je z wszelkich dostępnych materiałów: bibuły, wstążek, tkanin, kartonu i papierowych kwiatów. W przedszkolu zagościła prawdziwa wiosenna aura. Pokaz Mody Wiosennej zakończył się oczywiście pamiątkowym zdjęciem wszystkich uczestników i wspaniałej publiczności w specjalnej wiosennej ramce. Mamy nadzieję, że ta barwna i radosna impreza wiosenna rozbudziła wyobraźnię dzieci, pozwoliła im odkryć w sobie odwagę odsuwając lęk przed publiczną autoprezentacją i zainspirowała je do dalszej, twórczej aktywności.

ZOBACZ GALERIĘ
3-latki w bibliotece
24.03.2022
3-latki w bibliotece

W czwartek przedszkolaki z najmłodszej grupy wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Gostyniu. Dzieci przywitała pani bibliotekarka i zaprosiła do zwiedzania. „Kotki” z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach.  Pani bibliotekarka opowiedziała o bibliotece, o zbiorach znajdujących się na półkach oraz o swojej pracy. Dzieci poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. Wysłuchały z uwagą  bajki „Zając i żółw”. Na zakończenie dzieci mogły skorzystać z czytelni i według swoich zainteresowań wybrać i obejrzeć książki, czasopisma, albumy. Spotkanie odbyło się w miłej, pełnej wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza wizyta w bibliotece. 

ZOBACZ GALERIĘ
Smerfy poznają ciekawe zawody
23.03.2022
Smerfy poznają ciekawe zawody

W marcu dzieci z grupy „Smerfy” poznały przedstawicieli różnych zawodów. Dowiedziały się jak ważna jest praca oraz jaką rolę pełni w społeczeństwie. Najpierw spotkały się z panią logopedą pracującą w naszym przedszkolu. Pani Karolina wytłumaczyła starszakom czym zajmuje się logopeda, a następnie przeprowadziła z dziećmi kilka bardzo wesołych, ale i bardzo praktycznych zabaw logopedycznych. Przeczytała też dzieciom legendę pt. „Poznańskie koziołki” w ramach promowania czytelnictwa. Do przedszkola zaprosiliśmy mamę Wojtka, która wykonuje zawód fizjoterapeuty. Opowiadała dzieciom o swojej pracy oraz demonstrowała na czym polega rehabilitacja chorych. Dzieci miały także okazję, aby trochę się poruszać i poznać kilka ćwiczeń na poszczególne części ciała i partie mięśni, które są bardzo ważne dla organizmu i dla zdrowia. Chcąc poznać zawód sprzedawcy, florystki oraz zegarmistrza „Smerfy” wyruszyły na wycieczkę. Specyfikę zawodu sprzedawcy oraz praktyczny pokaz prawidłowej obsługi klienta przybliżyła wszystkim dzieciom mama Igora. Dzieci dowiedziały się, że towary do sklepu spożywczego dostarcza się nie tylko wielkimi samochodami, ale też małymi. Obserwowały jak poukładano towar na półkach sklepowych. Starszaki wzięły też udział w warsztatach florystycznych. Pani z kwiaciarni „Ewka” zapoznała dzieci z zawodem florysty. Następnie „Smerfy” dowiedziały się, jak nazywają się wybrane kwiaty oraz w jaki sposób należy dbać o rośliny. Następnie pan Grześkowiak wtajemniczył przedszkolaki w ciekawy lecz rzadko już spotykany zawód zegarmistrza. Dzieci mogły zapoznać się i obejrzeć z bliska różne typy zegarów i zegarków. Zobaczyły także ciekawe narzędzia, których używa zegarmistrz do naprawy starych zegarów. Dowiedziały się również jak nazywają się główne części w zegarze. Wszystkim, którzy pomogli nam zgłębić tajniki wymienionych zawodów serdecznie dziękujemy.

ZOBACZ GALERIĘ
Misie w bibliotece
22.03.2022
Misie w bibliotece

Dzieci z grupy „Misie” drugiego dnia wiosny wybrały się do biblioteki – Dział Dzieci i Młodzieży w Gostyniu. Czekały tam na nich sympatyczne panie, które wprowadziły ich w świat „Małego czytelnika”. Podczas spotkania przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały czytaną przez panią bibliotekarkę książeczkę tematycznie związaną z obecną porą roku, pt.  „Wiosenne niespodzianki”. W holu biblioteki mogły obejrzeć wystawę żurawi oraz poznać legendę związaną z tym ptakiem. Przedszkolaki miały również czas, aby przejrzeć literaturę o tematyce, która ich najbardziej interesuje. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci złożyły własnoręczny podpisy w specjalnym zeszycie. Misie pełne wrażeń i nowych doświadczeń wracały do przedszkola z radością i uśmiechem na twarzach.

ZOBACZ GALERIĘ
„Misie” badają wodę
22.03.2022
„Misie” badają wodę

Dnia 22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. W grupie „Misie” dzieci również przyłączyły się do świętowania. Badały i poznawały różne właściwości wody: smak, zapach, kolor, odgłosy, jakie wydaje woda, badały wodę za pomocą dotyku. Poznały również jej stany skupienia oraz sprawdzały, co się unosi, a co w niej tonie.  

ZOBACZ GALERIĘ
„Kotki”- Dzień Wody
22.03.2022
„Kotki”- Dzień Wody

22 marca najmłodsze przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Wody.  W tym dniu rozpoczęliśmy realizacje projektu edukacyjnego „Woda”, którego głównym celem było uświadomienie dzieciom znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. „Kotki” brały udział w zabawach i zajęciach umysłowych,  muzycznych oraz badawczych. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania na podstawie obserwacji i doświadczeń: Jaka jest woda? Czy coś w tej wodzie jest? Co pływa w wodzie, a co tonie? Poznały także zasady ochrony czystości wód. Zadania przeplatane były plastyką, muzyką i zabawami rytmicznymi. Wszystkie maluchy już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY! 

ZOBACZ GALERIĘ
Powitanie wiosny
21.03.2022
Powitanie wiosny

„Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno!
Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!”

W dniu 21 marca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie „ Pożegnania zimy - powitania wiosny ” razem z kukłą Marzanną, ubraną w piękną kolorową sukienkę ,ozdobioną kwiatami. Głośnymi okrzykami i wesołą zabawą przedszkolaki pożegnały zimę, a powitały długo oczekiwaną wiosnę. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych podopiecznych sprawią, że wiosna zawita do nas na dobre.
 

ZOBACZ GALERIĘ
Urodziny
18.03.2022
Urodziny

Urodziny w przedszkolu zapamięta każdy przedszkolak. Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. I to właśnie w miniony piątek dzieci urodzone w marcu czuły się wyjątkowo i w centrum uwagi. Była zabawa oraz pyszne torty. Nie mogło też zabraknąć dmuchania urodzinowych świeczek. Wszystkim jubilatom życzymy 100 lat! 

ZOBACZ GALERIĘ
Podziękowanie za wsparcie akcji charytatywnej dla uchodźców z Ukrainy
15.03.2022
Podziękowanie za wsparcie akcji charytatywnej dla uchodźców z Ukrainy

Składamy serdeczne podziękowania dzieciom, rodzicom i pracownikom naszego przedszkola, którzy aktywnie uczestniczyli w „Słodkim kiermaszu dla Ukrainy”, zorganizowanym w poniedziałek w holu naszego przedszkola. Była to akcja charytatywna połączona ze zbiórką pieniędzy na pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Dzięki zaangażowaniu naszej społeczności zebraliśmy sporą sumę pieniążków na ten szczytny cel, aż 1300 złotych. Zebrane środki przekazane zostaną na konto Stowarzyszenia „DZIECKO”. 

Za okazane serce i hojność wszystkim bardzo dziękujemy! Dobro zawsze wraca! 

ZOBACZ GALERIĘ
„Misie szukają wiosny”
15.03.2022
„Misie szukają wiosny”

Nasze przedszkolaki wiedzą, że wiosenny spacer to samo zdrowie! Dlatego też korzystając z pięknej, słonecznej pogody dzieci z grupy „Misie”  wybrały się na spacer ulicami Gostynia. Podczas spaceru nie tylko szukali pierwszych oznak wiosny, ale również podziwiali piękną architekturę miasta. Udało im się znaleźć krokusy oraz przebiśniegi! Przedszkolaki były bardzo zadowolone i zdecydowanie poczuły zbliżającą się wiosnę. 

ZOBACZ GALERIĘ
Motyle poznają wartość pieniędzy
11.03.2022
Motyle poznają wartość pieniędzy

Realizując projekt „Pieniądze”, dzieci z grupy „Motyle” poszukiwały odpowiedzi na wiele pytań związanych z polską walutą: skąd ludzie mają pieniądze,  dlaczego trzeba pracować, w jaki sposób możemy oszczędzać i czy wszystko możemy kupić za pieniądze. Dzięki filmom edukacyjnym poznały historię pieniądza oraz w jaki sposób produkowane są w mennicy monety. Natomiast obserwując banknoty zauważyły, że każdy ma unikalny numer oraz znak wodny.  Same także zaprojektowały własne banknoty, które posłużyły do zabawy. Okazją do doskonalenia umiejętności przeliczania, dodawania oraz klasyfikowania była zabawa „W banku”.  Jednak najważniejszym pytaniem było „czy wszystko możemy kupić za pieniądze”? Aby na nie odpowiedzieć, dzieci wysłuchały bajki „Lusterko i pieniądze” oraz wspólnie z rodzicami wykonały plakat „To jest cenne dla naszej rodziny”. Dzieci doszły do wniosku, że takich wartości, jak: miłość, rodzina, czas czy zdrowie nie kupimy za żadne pieniądze świata. Dziękuję rodzicom za pomoc w realizacji projektu. 

ZOBACZ GALERIĘ
Smerfy pomagają - Tysiące żurawi dla Zuzi
09.03.2022
Smerfy pomagają - Tysiące żurawi dla Zuzi

Żuraw jest najbardziej rozpowszechnioną formą z papieru w Japonii, ale istotne jest też jego znaczenie symboliczne. W Japonii żuraw to legendarny, święty ptak, który symbolizuje długowieczność, życie, wiedzę i doświadczenie, które przynosi z dalekich podróży. Mówi się o nim też „ptak szczęścia”. Żurawie dożywają ponoć tysiąca lat, a każdy kto zrobi ich tysiąc z papieru, zapewni szczęście i zdrowie. Właśnie w myśl tej legendy w  gostyńskiej bibliotece zorganizowano akcję składania tysiąca żurawi z origami dla Zuzi. Zostaną one zlicytowane w niedzielę 27.03.2022r. a pieniądze zasilą konto dla chorej dziewczynki. Dzisiaj do zabawy przystąpiły też dzieci z grupy „Smerfy”, wykonaliśmy 20 „ptaków szczęścia”. Pomagamy a jednocześnie poznajemy legendy z różnych stron świata.

ZOBACZ GALERIĘ
Dzień Kobiet z Młodzieżową Radą Miejską w Gostyniu
08.03.2022
Dzień Kobiet z Młodzieżową Radą Miejską w Gostyniu

Dzisiaj po raz kolejny Młodzieżowa Rada Miejska nas zaskoczyła. Sympatyczni Panowie, ze swoim opiekunem, panią Magdaleną Rajewską z Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Gostyniu odwiedzili nasze przedszkole z naręczem żółtych tulipanów. Z okazji Dnia Kobiet złożyli przepiękne życzenia i wręczyli kwiaty każdej pracującej u nas Pani. Bardzo dziękujemy pani Magdzie i chłopakom za pamięć.  

ZOBACZ GALERIĘ
Dzień Kobiet w przedszkolu
08.03.2022
Dzień Kobiet w przedszkolu

Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.
I pierwszy promień bliskiej wiosny.
Dzień bez kłopotów i bez trosk.
Dużo radości dla mamy, Pani, dla dziewczynek.
W domu, w przedszkolu, na wycieczce.
Każdego dnia dobry uczynek - to jest od chłopców upominek.


8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu chłopcy z każdej grupy składali dziewczynkom oraz swoim Paniom serdeczne życzenia, wręczyli kwiaty oraz słodycze. To był dla wszystkich wyjątkowy dzień, pełen miłych wrażeń.

ZOBACZ GALERIĘ
„Kotki” się nie nudzą
07.03.2022
„Kotki” się nie nudzą

Nasze 3 latki nigdy się nie nudzą. Czas spędzony w przedszkolu wypełniony jest wieloma ciekawymi zajęciami. Nauczycielki korzystają z aktywnych metod pracy: metody projektu, kodowania, gier matematycznych i innych. Dla dzieci jest to droga do poznawania świata, rozwoju myślenia, rozwoju zainteresowań, umiejętności rozwiązywania problemów, nauki cierpliwości i współpracy. Najważniejsze, aby dzieci zdobywały wiedzę w przystępny dla nich sposób, jakim w tym wieku jest dobra zabawa. W przedszkolu nie ma nudy! Zapraszamy do galerii.

ZOBACZ GALERIĘ
„Spotkanie ze strażakiem w grupach: „Misie” i „Kotki”
07.03.2022
„Spotkanie ze strażakiem w grupach: „Misie” i „Kotki”

Dzisiaj w przedszkolu gościliśmy tatę Michalinki z grupy „Misie”, który przybliżył przedszkolakom zawód strażaka. Pan Piotr na co dzień pracuje w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej Straży Państwowej nr 7 w Poznaniu. Przyjechał do przedszkolaków prosto ze swojej służby i przywiózł ze sobą sporo sprzętu, który zaprezentował. W trakcie spotkania dzieci zobaczyły strój strażacki a także specjalistyczny sprzęt ochronny dróg oddechowych, gaśnice, butle napełnione powietrzem. Podczas pouczającego spotkania dzieci dowiedziały się dlaczego nie należy niektórych substancji gasić wodą. Chętnie przymierzały elementy stroju i sprzętu, aby choć przez chwilę poczuć się jak strażak. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem oraz wręczeniem dyplomów dla przyszłych strażaków. Przedszkolaki w ramach podziękowań wykonały laurkę z wozem strażackim dla naszego gościa. Bardzo dziękujemy Panu Piotrowi za wizytę.

ZOBACZ GALERIĘ
Spotkanie z Panią kucharką u „Słoneczek”
04.03.2022
Spotkanie z Panią kucharką u „Słoneczek”

W ramach realizowanego w tym tygodniu projektu „Zawody” dzieci z grupy „Słoneczka”  odwiedziła Pani Wiesia - kucharka z naszego przedszkola. Podczas wizyty dzieci dowiedziały się, które produkty należy jeść, bo są zdrowe, a jakie należy ograniczać. Przedszkolaki zapoznały się ze strojem kucharza oraz atrybutami niezbędnymi do wykonywania tego zawodu. Wspólnie z Panią kucharką wymieniały składniki potrzebne do zrobienia drugiego śniadania (kasza jaglana z musem malinowo - truskawkowym), rozmawiały na temat „Dlaczego warto się zdrowo odżywiać?”. „Słoneczka” podziękowały Pani Wiesi za interesujące spotkanie i za pyszne posiłki przygotowywane codziennie przez nasze kucharki w przedszkolu.

ZOBACZ GALERIĘ
Spotkanie z panią fryzjerką. Grupa „Misie” i „Kotki”.
04.03.2022
Spotkanie z panią fryzjerką. Grupa „Misie” i „Kotki”.

Dziś w przedszkolu najstarszą i najmłodszą grupę odwiedziła pani fryzjerka. Pani Daria przyniosła na spotkanie pełną torbę ciekawych przedmiotów, których używa na co dzień w swojej pracy. Dzieci z dużym zaciekawieniem obserwowały taki sprzęt jak: suszarki, lokówki, prostownice, nożyczki. Równie chętnie odgadywały, do czego służą niektóre z nich: maszynka do strzyżenia, pędzel, wałki i szpilki. Na zakończenie pani fryzjerka zaprosiła chętne dzieci na fotel. Powstały piękne fryzury, z których dziewczynki były bardzo zadowolone. To było cenne spotkanie, dzieki któremu przedszkolaki poznały pracę fryzjerki – wymagającą cierpliwości, prezycji i  kreatywności.

ZOBACZ GALERIĘ
Smerfy obchodzą Międzynarodowy Dzień Pisarzy
03.03.2022
Smerfy obchodzą Międzynarodowy Dzień Pisarzy

3 marca Międzynarodowy Dzień Pisarzy - święto ludzi pióra ustanowione w 1984 r. przez PEN Club mimo wieloletniej tradycji nie jest zbyt popularne w Polsce. Warto jednak ten dzień upowszechniać już w przedszkolu. W końcu zarówno literatura, jak i osoby, dzięki którym powstaje, warte są uhonorowania. Z tej okazji dzieci z grupy „Smerfy” brały udział w zajęciach podczas których każde dziecko mogło poczuć się jak pisarz. Zanim przystąpiły do tworzenia własnej książeczki zapoznały się z portretami wybranych pisarzy polskich: M. Konopnicką, W. Chotomską, Cz. Janczarskim, K. Makuszyńskim i ich literaturą oraz drogą książki od autora do czytelnika. Obejrzały również stare egzemplarze czasopisma Miś wydane w 1986 r. wypożyczone z gostyńskiej biblioteki. Wszystkie dzieci były zgodne, że pisarz to osoba, która pisze wiersze, bajki i ma dużo długopisów. Ponadto przedszkolaki wcieliły się w  rolę bohaterów utworu J. Brzechwy „Kaczka dziwaczka”. Pięknie odegrały swoje role wsłuchując się w nagranie dźwiękowe tekstu czytanego przez lektora. W naszej sali urządziliśmy kąciki czytelnicze poświęcone pisarzom tworzącym dla dzieci. Podsumowując temat „Smerfy” ochoczo przystąpiły do tworzenia swojej książeczki - kolorowanki, wykazując się niezwykłą fantazją i inwencją twórczą. 

ZOBACZ GALERIĘ
Dzień Dinozaura u „Słoneczek”
02.03.2022
Dzień Dinozaura u „Słoneczek”

26 lutego przypada nietypowe święto – Dzień Dinozaura. Jest to doskonała okazja, aby kolejny raz przypomnieć sobie o pradawnych mieszkańcach Ziemi, o ich zwyczajach, zachowaniach oraz cechach szczególnych. W ostatnią środę dzieci z grupy „Słoneczka” wybrały się w niezwykłą wędrówkę do świata prehistorycznych zwierząt. Tego dnia salę naszych milusińskich odmieniły niezwykłe kąciki, w których oglądaliśmy przyniesione przez dzieci albumy i książki o dinozaurach. Przedszkolaki udały się w podróż do prehistorycznych czasów, a poprzez zabawy i zadania poznawały życie dinozaurów. Dzieci obejrzały ciekawe albumy i encyklopedie, z których dowiedziały się jak żyły dinozaury, a także kim jest paleontolog. Wykonały pracę plastyczną „Dinuś”, ramkę do zdjęć w kształcie dinozaura, wykorzystując przy tym różne materiały, uczestniczyły w zabawach ruchowych i naśladowczych. Dzięki temu Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat.

ZOBACZ GALERIĘ
Motyle szukają oznak wiosny
01.03.2022
Motyle szukają oznak wiosny

Słoneczna pogoda zachęciła dzieci z grupy Motyle do dłuższego spaceru, podczas którego mogły ujrzeć pierwsze wiosenne kwiaty: krokusy i przebiśniegi. Z zaciekawieniem przyglądały się małym delikatnym kwiatkom nie zrywając ich, ponieważ dzieci wiedzą, że są pod ochroną. Teraz czekamy na prawdziwą wiosnę.

ZOBACZ GALERIĘ
Zwinne Smerfy
01.03.2022
Zwinne Smerfy

Dużo ruchu, mnóstwo zabawy, pełno energii, sporo koncentracji,  masę kreatywności. Zajęcia INNE niż wszystkie. Właśnie w takich zajęciach brały dzisiaj udział dzieci z grupy Smerfy. Pod czujnym okiem trenera z Akademii Ruchu Zwinna bawiliśmy się doskonale, co widać na załączonej fotorelacji.

ZOBACZ GALERIĘ
Bal karnawałowy u „Słoneczek” i „Motyli”
24.02.2022
Bal karnawałowy u „Słoneczek” i „Motyli”

„W karnawale wszyscy urządzają bale. 
To tradycja bardzo stara, 
strojów pięknych co niemiara. 
Niech się bawią duzi, mali 
zgromadzeni na tej sali.” 

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. W zorganizowanym balu karnawałowym dzieci wcieliły się w różne postacie bajkowe. Przedszkolaki zamieniły się m.in. w królewny, księżniczki, batmanów, piratów, strażaków czy policjantów, pojawiły się również postacie z ulubionych bajek. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów dla swoich pociech.

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Podsumowanie 30 Gostyńskiego Finału WOŚP „Przejrzyj na oczy”
24.02.2022
Podsumowanie 30 Gostyńskiego Finału WOŚP „Przejrzyj na oczy”

W ostatni czwartek w kinie „Pod Kopułą” odbyło się uroczyste podsumowanie 30 Gostyńskiego Finału WOŚP „Przejrzyj na oczy”. Nasze przedszkole zebrało na ten szczytny cel 1 023,81 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję zbiórki pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jesteście wspaniali!

ZOBACZ DYPLOM

Urodziny w przedszkolu
23.02.2022
Urodziny w przedszkolu

W naszym przedszkolu jak co miesiąc obchodziliśmy urodziny. Tym razem świętowaliśmy urodziny wszystkich dzieci urodzonych w miesiącu lutym. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach i tańcach zorganizowanych z tej okazji w każdej sali. Ten dzień był wyjątkowy dla każdego jubilata, który otrzymał od rówieśników mnóstwo serdecznych życzeń i najpiękniejsze STO LAT. Na dzieci czekała też słodka niespodzianka w postaci pysznego tortu. Wszyscy bawili się wspaniale. Jeszcze raz składamy małym jubilatom najlepsze życzenia. 

ZOBACZ GALERIĘ
“Smerfy” w kinie
21.02.2022
“Smerfy” w kinie

Pogoda nas nie rozpieszcza, dlatego dzieci z grupy Smerfy, aby chociaż na chwilę oderwać się od codzienności i pochmurnych dni wybrały się do kina. Pełna muzyki i pozytywnej energii bajka “Sing 2” opowiadająca o grupie przyjaciół, która chce wystawić spektakl na scenie teatru Cristal w mieście Redshore. Bohaterowie pokonując liczne przeszkody i trudności wystawią sztukę związaną z wyprawą w kosmos, mimo sprzeciwu właściciela teatru. Film pokazuje, że każdy człowiek się czegoś boi, ale strach nie może nas paraliżować. Trzeba z nim walczyć, bo tylko wtedy można pokonać wszelkie trudności. Przedszkolaki przekonały się również, że ciężka praca i wiara we własne możliwości jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu oraz że warto walczyć o swoje marzenia.

ZOBACZ GALERIĘ
Smerfy dla Zuzi walczącej z SMA
18.02.2022
Smerfy dla Zuzi walczącej z SMA

19 lutego Zuzia walcząca z ciężką chorobą jaką jest SMA kończy dwa lata. Z tej okazji dzieci z grupy Smerfy ślą jej życzenia. Przedszkolaki wykonały dla dziewczynki książeczkę, w której zamieszczono kilka słów o naszej grupie, bajkowe ilustracje wykonane przez dzieci oraz życzenia urodzinowe. Mamy nadzieję, że baśniowa, kolorowa książka choć na chwilę wywoła  uśmiech na buzi dziewczynki. Urodzinowy prezent został wysłany na adres Zuzi.

ZOBACZ GALERIĘ
Kosmiczna wizyta  Smerfów w bibliotece
18.02.2022
Kosmiczna wizyta Smerfów w bibliotece

Dzieci z grupy Smerfy wybrały się na wycieczkę do biblioteki, aby wzbogacić swoją wiedzę na temat  kosmosu. Jak zwykle czekały na nas uśmiechnięte panie z oddziału dla dzieci i młodzieży. Najpierw wysłuchaliśmy bajki pt. „Mały kosmita” K. Szeligi  czytanej przez panią Izę. Przedszkolaki chętnie opowiadały o przygodach kosmity, obejrzały też wiele książek o podobnej tematyce. Wybrały też pozycje książkowe, które wypożyczyliśmy do „kącika czytelniczego”  w naszej sali. Następnie wspólnie z pracownikami biblioteki Smerfy wykonały techniką origami rakiety i samoloty. Na zakończenie spotkania chętne dzieci wymieniły książki oraz złożyły podpisy w specjalnym zeszycie. To była udana, kosmiczna wyprawa.

ZOBACZ GALERIĘ
Światowy Dzień Kota w przedszkolu
17.02.2022
Światowy Dzień Kota w przedszkolu

W czwartek, 17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto w przedszkolu - „Światowy Dzień     Kota”. Dzieci upodobniły się do czworonożnych przyjaciół, poprzez wymalowane na swoich twarzach piękne noski, wąsy i typowe dla kotów uszka. Przedszkolaki oglądały książki o tych tajemniczych zwierzętach, zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają. Były też wesołe „kocie zabawy” przy znanych piosenkach :"Uciekaj myszko ", „My jesteśmy kotki dwa”, „Wlazł kotek na płotek” oraz konkursy „Kto szybciej wypije mleko”, „Z jakiej bajki pochodzą te koty?” Niektórzy opowiadali o spotkaniu kocich przyjaciół w trakcie dzisiejszej, porannej drogi do przedszkola. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. 

ZOBACZ GALERIĘ
„Kotki świętują Światowy Dzień Kota”
17.02.2022
„Kotki świętują Światowy Dzień Kota”

Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowce, salonowce, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście KOTY! 

W czwartek 17 lutego dzieci z grupy „Kotki” z racji swojej nazwy hucznie świętowały „Światowy Dzień Kota”. W tym dniu wszystkie przedszkolaki wcielały się w swoich ulubieńców i brały udział w „kocich zabawach”. Polowały na myszy, ćwiczyły koci grzbiet, goniły swoje ogonki, próbowały naśladować koty pijące mleczko językiem, tańczyły i śpiewały do piosenek o kotkach, rozwiązywały zagadki słowne i kolorowały kolorowanki związane z kotami. Zapoznały się z kocimi obyczajami. Poznały sposoby pielęgnacji oraz ciekawostki na ich temat. Dowiedziały się, jakie koty występują w bajkach i książkach. Na koniec wszystkie „Kotki” otrzymały medal za czynny udział w zabawach wraz ze słodką niespodzianką i piękną kolorowankę kota przyniesioną przez kolegę Stasia, któremu bardzo dziękujemy. Uczestnicy „kocich zabaw” wspaniale się bawili i na pewno długo będą wspominać ten dzień.  Zajęcia miały na celu podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka, dostarczenie informacji na temat prawidłowej opieki nad zwierzętami, uwrażliwienie oraz zwrócenie uwagi na los porzuconych bezdomnych zwierząt. 

ZOBACZ GALERIĘ
„Kotki” listy piszą
16.02.2022
„Kotki” listy piszą

W środę, 16 lutego był Dzień Poczty Polskiej i Dzień Listonosza. Warto pamiętać, że takie zawody jeszcze istnieją pomimo nowoczesnego świata. I może warto czasem napisać krótki list lub przesłać kartkę na święta. Przedszkolaki z grupy „Kotki” uczestniczyły w zajęciach, podczas których poznały zawód listonosza i jego obowiązki. Dzieci dowiedziały się, jak długą drogę musi przebyć list lub paczka, by w końcu trafić pod właściwy adres, nauczyły się w odpowiednim miejscu przyklejać znaczek pocztowy i narysowały pozdrowienia dla rodziców.  Następnie przedszkolaki wybrały się na spacer do pobliskiej skrzynki pocztowej, by wrzucić do niej przygotowany list z życzeniami. Teraz pozostaje nam jedynie czekać, aż listonosz odwiedzi domy i dostarczy pozdrowienia od przedszkolaków . 

ZOBACZ GALERIĘ
Walentynki w Jedyneczce
14.02.2022
Walentynki w Jedyneczce

Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone, 
kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę. 
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję, 
a czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję. 

14 lutego 2022 roku był dla dzieci z naszego przedszkola prawdziwym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach związanych z Walentynkami, m.in.: tańcach z serduszkami przy muzyce, rozwiązywaniu zagadek dotyczących bohaterów bajek, tworzeniu walentynkowych prac plastycznych. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Dzień Walentynek w każdej grupie z pewnością można zaliczyć do udanych. Przyniósł on wiele miłych wrażeń i radości naszym małym podopiecznym.

ZOBACZ GALERIĘ
Bal karnawałowy
10.02.2022
Bal karnawałowy

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości… Animatorki, kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka – w takiej atmosferze bawiły się dzieci w naszym przedszkolu. Przedszkolaki z dumą prezentowały swoje stroje, w szczególności podczas profesjonalnej sesji zdjęciowej. Można było spotkać: wróżki, księżniczki, biedronki, rycerzy, policjantów, strażaków, Spider – mana i wiele innych postaci. Dzieci z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach. Bal był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń. Bajkowa atmosfera na długo pozostanie w pamięci naszych pociech. Zapraszamy także do obejrzenia filmów na Facebooku.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

Najlepiej czyta moja mama i mój tata
09.02.2022
Najlepiej czyta moja mama i mój tata

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom! Potrzeba kontaktu z książką nie powstaje u dziecka spontanicznie , dlatego musi ją wzbudzić rodzic, nauczyciel. Codzienne, głośne czytanie to stały element pracy dydaktycznej w naszym przedszkolu, pragniemy aby ta idea była cały czas kontynuowana. A, że od dawna wiadomo, że najpiękniej czyta mama i tata ,  rodzice dzieci z grupy Smerfy otrzymali od nas bajkową propozycję na  wspólne , rodzinne zabawy.  Zadaniem rodzica było przeczytanie dziecku bajki, zadaniem dziecka wykonanie ilustracji do wysłuchanego utworu. Działania te zostały udokumentowane w formie fotorelacji i dostarczone do przedszkola. Wspólnie z dziećmi wykonaliśmy album, który można podziwiać w naszej sali.

ZOBACZ GALERIĘ
Dzień Bezpiecznego Internetu
08.02.2022
Dzień Bezpiecznego Internetu

Ogólnoświatowy Dzień Bezpiecznego Internetu przypadł w tym roku w lutym. W przedszkolu obchodziliśmy ten dzień 8  lutego. W ramach wspomnianych obchodów dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez bajki z serii "Sieciaki.pl", które obejrzały z wielkim zainteresowaniem. Każde z dzieci zostało obdarowane plakietką z logiem DBI, a potem w ramach zadania plastycznego mogły pokolorować obrazki związane z Internetem. Smerfy wysłuchały też opowiadania pt. "Mój obciachowy tata wymiata Internet", a w swojej sali zajęć wyeksponowały kącik czytelniczy poświęcony tej właśnie tematyce.  Dzień Bezpiecznego Internetu to kolejna z akcji przeprowadzonych w naszym przedszkolu, mająca na celu uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie czekają na nie w dzisiejszych czasach.

ZOBACZ GALERIĘ
„Finał zbiórki dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”
07.02.2022
„Finał zbiórki dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”

„Ile dasz, tyle otrzymasz, czasem z najbardziej niespodziewanej strony.”
Paulo Coelho

Kierujemy ogromne podziękowania dla dzieci, rodziców oraz pracowników naszego przedszkola za czynny udział w akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dnia 7.02.2022r. puszka sztabowa naszego przedszkola została przekazana do sztabu WOŚP przy PCPR w Gostyniu. Wspólnymi siłami udało nam się pomóc w zapewnieniu  najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci i uzbierać aż 1023.81zł. Bardzo dziękujemy za Wielkie Serca, wsparcie, chęć pomagania innym. Pamiętajmy, że dobro zawsze powraca!

ZOBACZ GALERIĘ
Ekologicznie u Smerfów
04.02.2022
Ekologicznie u Smerfów

Okres przedszkolny jest etapem intensywnego rozwoju dziecka, jak również kształtowania postaw zdrowego stylu życia. Stąd szczególnie istotnym jest w tym wieku podjęcie działao edukacyjnych, które umożliwiają nabycie określonych umiejętności, a także przyswojenie prawidłowych przyzwyczajeo i nawyków higieniczno - zdrowotnych ...

ZOBACZ DOKUMENT

Spotkanie w  mobilnej bibliotece
03.02.2022
Spotkanie w mobilnej bibliotece

Gostyńska biblioteka w ramach programu Instytutu Książki „Partnerstwo dla książki” uruchomiła mobilną bibliotekę, która wzbudziła duże zainteresowanie wśród Smerfów. Dzięki naszej dobrej znajomej pani Beacie mieliśmy możliwość przekonania się czy to naprawdę jest  jeżdżąca biblioteka. Smerfy z zaciekawieniem słuchały opowiadania pani bibliotekarki, zobaczyły też, co w swoim wnętrzu chowa żółty samochód. Już wiemy, że dojeżdża on do gostyńskich osiedli i miejscowości wiejskich oferując książki, filmy, gry video, muzykę, komiksy i gazety. Taka biblioteka jest super oznajmiły dzieci omawiając naszą wyprawę po powrocie do przedszkola. 

ZOBACZ GALERIĘ
Smerfy w akcji Mała Książka – Wielki Człowiek
02.02.2022
Smerfy w akcji Mała Książka – Wielki Człowiek

Dzięki kampanii promującej czytelnictwo organizowanej przez Instytut Książki, w styczniu 2022 roku, do grona zdobywców tytułu „Małego Czytelnika” dołączyło czworo miłośników książek z naszej grupy.  Serdecznie  gratulujemy ! 

ZOBACZ GALERIĘ
„Wielkie serca przedszkolaków”
28.01.2022
„Wielkie serca przedszkolaków”

Od wielu lat niezmiennie w styczniu przyłączamy się do najbardziej znanej akcji charytatywnej w Polsce - Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której tegorocznym celem jest zebranie funduszy na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Nasze kochane przedszkolaki nie zawiodły i otworzyły swoje małe serduszka dla innych. Licznie przynosiły i wrzucały pieniążki do puszki. Serduszka dzieci okazały się bardzo wielkie i szczere. Wspólnie udało nam się już uzbierać 362,95 zł. Cieszymy się i doceniamy każdy grosik wrzucany do puszki! Przypominamy, że zbiórka nadal trwa! Puszka WOŚP będzie w naszej placówce do 7 lutego! Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do zbiórki.

ZOBACZ GALERIĘ
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
21.01.2022
DZIEŃ BABCI I DZIADKA

„Choć Babcia z Dziadkiem lubią przesadzać,
próbując wnukom swoim dogadzać,
to kocham ich za to ogromnie
i za to, że zawsze są koło mnie,
wtedy gdy ich potrzebuję,
Babciu i Dziadku – dziękuję!”

Dzień Babci i Dziadka na stałe zagościł w polskiej tradycji. Jednak i w tym roku dziękujemy naszym babciom i dziadkom inaczej. Nie możemy spotkać się, dlatego przygotowujemy dla Was jeszcze jedną niespodziankę, która pojawi się po feriach.

ZOBACZ GALERIĘ
Dyplomy dla Marty, Majki i Ignasia z grupy „Kotki”
17.01.2022
Dyplomy dla Marty, Majki i Ignasia z grupy „Kotki”

Każdy konkurs jest bardzo dobrą formą prezentacji uczestnika i jego zainteresowań. Może być dużą szansą rozwoju dla każdego dziecka. Przedszkolaki z najmłodszej grupy „Kotki” bardzo chętnie biorą udział w tego typu przedsięwzięciach. W konkursach plastycznych o różnej tematyce zaprezentowali swoje dzieła:

- Marta W. w konkursie pt: „ Zima moich marzeń”,
- Maja N. w konkursie pt: „ Jesienne krajobrazy”,
- Ignacy W. w konkursie pt: „Eko – bombki i ozdoby bożonarodzeniowe”.

Dzieci otrzymały dyplomy za udział w konkursach. Jesteśmy z nich bardzo dumni. Cieszymy się, że chętnie podejmują nowe wyzwania.
Bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i nagród!

ZOBACZ ZDJĘCIE

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
17.01.2022
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Nasze przedszkolaki od wielu lat wspomagają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku włączamy się w 30. Finał WOŚP, który zagra 30 stycznia 2022 roku pod hasłem: „PRZEJRZYJ NA OCZY”, aby zapewnić najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Zachęcamy wszystkich do pomocy w zbiórce. Każdy grosz się liczy! Nasza zbiórka już trwa i będzie trwać do 7 lutego! Pomaganie jest dziecinne proste
a więc do dzieła i POMAGAJMY!

Grosz do grosza
17.01.2022
Grosz do grosza

W tym roku szkolnym nasze przedszkole również przyłączyło się do akcji Góra Grosza, której celem było zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie programów, które pozwalają dzieciom wrócić do domów bądź tworzenie takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego, oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. Zebrane grosze zostaną teraz przeliczone i wysłane na adres Towarzystwa Nasz Dom. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zasilili w drobne monety nasze puszki. Liczy się przecież każdy grosz!

ZOBACZ GALERIĘ
Zima, zima, zima……
14.01.2022
Zima, zima, zima……

Pani Zima postanowiła nas odwiedzić i sprawiła nam wielką radość. Z tego powodu dzieci z grupy Smerfy dbając o zdrowie i hartując organizm wybrały się na przedszkolny plac zabaw. Wreszcie mogliśmy urządzić wesołe zabawy na śniegu. Dzieci całkowicie oddały się zimowej zabawie. Wykazały się niezwykłą pomysłowością w szaleństwach na śniegu. Mróz nikomu nie przeszkadzał, nakarmiliśmy też naszych skrzydlatych przyjaciół, a do przedszkola wróciliśmy z szerokimi uśmiechami.

ZOBACZ GALERIĘ
Nasi skrzydlaci przyjaciele
13.01.2022
Nasi skrzydlaci przyjaciele

Dzieci z grupy Motyle rozmawiały o tym, jak dbać o zwierzęta zimą. Stwierdziły, że jest to trudny dla nich czas, zwłaszcza dla ptaków, dlatego należy im pomagać. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały wiersza Wróbelek, poznały nazwy i wygląd ptaków zimujących w Polsce i miały okazję wysłuchać odgłosów jakie wydają. Dowiedziały się także czym można dokarmiać ptaki, a czego nie wolno im dawać. Następnie udekorowaliśmy salę wykonanymi przez dzieci obrazkami przedstawiającymi sikorkę lub gila. Dzieci zgodnie obiecały, że będą systematycznie uzupełniać zapasy w karmniku, który został umieszczony w przedszkolnym ogrodzie. Dokarmiając ptaki dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt.

ZOBACZ GALERIĘ
Urodziny
12.01.2022
Urodziny

Dzień urodzin to bardzo ważny dzień dla każdego przedszkolaka. To właśnie tego dnia dziecko czuje się wyjątkowo i jest w centrum uwagi. W naszym przedszkolu tym razem świętowaliśmy urodziny dzieci urodzonych w styczniu. Wszystkie przedszkolaki z danej grupy zaśpiewały jubilatom tradycyjne „Sto lat”, a następnie przystąpiły do składania życzeń, zjedzenia pysznego torciku i wspólnych zabaw taneczno – ruchowych przy muzyce. Wszystkim naszym solenizantom życzymy dużo zdrowia i samych radosnych dni.

ZOBACZ GALERIĘ
Rocznica Powstania Wielkopolskiego
27.12.2021
Rocznica Powstania Wielkopolskiego

27 grudnia po raz pierwszy obchodziliśmy Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego- największego polskiego zrywu niepodległościowego. Z tej okazji dzieci utrwaliły wiedzę na temat symboli narodowych. Oglądały również zdjęcia i ilustracje flagi powstańczej oraz umundurowania i wyposażenia żołnierzy. Aby uczcić 103 rocznicę Powstania Wielokoplskiego na budynku przedszkolnym zawisła flaga.

ZOBACZ GALERIĘ
Wigilia i Gwiazdor w przedszkolu
24.12.2021
Wigilia i Gwiazdor w przedszkolu

Rada Rodziców naszego przedszkola wzięła udział w konkursie „Moja rodzina – to jedna drużyna” zorganizowanym przez Urząd Miejski w Gostyniu. Przedmiotem konkursu było opracowanie i przesłanie scenariusza inicjatywy promującej wartości rodziny oraz wspólnego spędzania czasu wolnego. Komisja konkursowa za opracowany scenariusz przyznała środki finansowe, które pozwoliły zrealizować scenariusz. Wspólne zabawy z rodzicami odbyły się w poniedziałek i wtorek na przedszkolnym boisku. Dzieci z poszczególnych grup wraz z mamą lub tatą brały udział w zabawach ruchowych, grały w kalambury, malowały jesienny obraz na folii oraz budowały najwyższą wieżę ze słomek. Pomysł spędzenia czasu na zabawie z rodzicami bardzo się wszystkim spodobał, co było widać po ogromnym zaangażowaniu dzieci, ale przede wszystkim rodziców. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej zabawy.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI-PSOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

URODZINY
17.12.2021
URODZINY

Urodziny to szczególna okoliczność, która wśród dzieci wywołuje same pozytywne skojarzenia i emocje. Celebrowanie tego wydarzenia na dobre wpisało się w tradycję naszego przedszkola. Dzisiaj świętowały dzieci urodzone w grudniu. Były torty, życzenia i wspaniała zabawa. Wszystkim jubilatom życzymy 100 lat!

ZOBACZ GALERIĘ
Spotkanie z pisarzem Panem Łukaszem Wierzbickim
14.12.2021
Spotkanie z pisarzem Panem Łukaszem Wierzbickim

14 grudnia gościliśmy w przedszkolu Pana Łukasza Wierzbickiego, autora popularnych książek podróżniczo-przygodowych dla dzieci. Podczas swojego wystąpienia pisarz opowiedział przedszkolakom, jak zrodziła się Jego pasja pisania. W niezwykle interesujący sposób omówił powieści podróżnicze, takie jak: „Afryka Kazika”, „Dziadek i niedźwiadek”, „Ocean to pikuś”. Prezentacje poparte były fragmentami zdjęć, filmów, pokazem akcesoriów podróżniczych, efektami dźwiękowymi. Mnóstwo humoru, zabawnych historyjek i scenek z udziałem dzieci sprawiło, że przedszkolaki były zachwycone spotkaniem z pisarzem. Na koniec była okazja do pamiątkowego zdjęcia. Dziękujemy za fascynujące spotkanie!

ZOBACZ GALERIĘ
Mikołaje 2021
13.12.2021
Mikołaje 2021

Wzorem lat ubiegłych nasze przedszkole wzięło udział w akcji pomocowej na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej - Mikołaje 2021. Zapakowaliśmy zebrane dary, a w imieniu społeczności przedszkolnej do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu dostarczyły je dzieci z grupy Smerfy. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli nasze działania.

ZOBACZ GALERIĘ
Zabawy na śniegu
10.12.2021
Zabawy na śniegu

Pani Zima postanowiła nas odwiedzić i sprawiła nam wielką radość. Z tego powodu dzieci z wszystkich grup dbając o zdrowie i hartując organizm wybrały się na przedszkolny plac zabaw. Wreszcie mogliśmy urządzić wesołe zabawy na śniegu. Dzieci całkowicie oddają się zimowej zabawie. Wykazują się niezwykłą pomysłowością w szaleństwach na śniegu Mróz nikomu nie przeszkadza, a do przedszkola wracamy z szerokimi uśmiechami.

ZOBACZ GALERIĘ
Mikołaj to taki święty
09.12.2021
Mikołaj to taki święty

Mikołaj to taki święty,
co dzieciom przynosi prezenty.
Przychodzi do nas nocą,
gdy na niebie gwiazdki migoczą.
Ma brodę siwą i wąs kręcony,
Gruby brzuszek i płaszczyk czerwony.

Dzieci z grupy „Misie” oraz „Motyle” spotkały się z Panią Violettą Lewandowicz z Biblioteki Pedagogicznej w Gostyniu, która przybliżyła im temat zwyczajów i tradycji świąt Bożego Narodzenia. Przedszkolaki tego dnia dowiedziały się, że każdy może zostać Świętym Mikołajem. Spotkanie wywołało wśród dzieci wiele przemyśleń oraz śmiechu. 

ZOBACZ GALERIĘ
List
07.12.2021
List

Słoneczka wybrały się na pocztę, by wysłać list do św. Mikołaja. Dzięki wspólnemu przygotowywaniu wiadomości dowiedzieliśmy się, o czym marzą dzieci w grupie. Pomysłów było co niemiara, jednak zgodnie ustaliliśmy, że dwie zabawki zdecydowanie wystarczą. Przecież św. Mikołaj musi odwiedzić wszystkie dzieci ;)

ZOBACZ GALERIĘ
Kino
07.12.2021
Kino

Grupa „Słoneczka” brała udział w konkursie plastycznym „Stroik świąteczny” organizowanym przez Gostyński Ośrodek kultury „Hutnik”. W nagrodę przedszkolaki otrzymały bilety na seans grupowy w kinie „Kopuła”. Mieliśmy przyjemność obejrzeć „Pszczółkę Maję”.

ZOBACZ GALERIĘ
Mikołaj dla przyjaciół ze schroniska
06.12.2021
Mikołaj dla przyjaciół ze schroniska

W naszym przedszkolu jak co roku zorganizowaliśmy zbiórkę darów dla schroniska dla zwierząt. Zebraliśmy suchą i mokrą karmę, i wiele innych rzeczy niezbędnych czworonożnym przyjaciołom. Zebrana ilość karmy pozwoli bezdomnym zwierzakom na bogatszą świąteczną ucztę. Przedszkolnego przedstawiciela z grupy Smerfów powitał pracownik schroniska, który opowiedział m.in. o funkcjonowaniu instytucji, o pracy w schronisku. Najważniejszą lekcją dla przedszkolaków jest to, aby zrozumieli, że zwierzęta to nie są zabawki, z których można zrezygnować, kiedy minie czas pierwszej fascynacji. Aby wiedziały, że posiadanie psa czy kota to nie tylko przyjemność, ale obowiązek troski o niewątpliwie słabszą istotę. Udział w akcji to znakomity przykład tego, że już od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku do „braci mniejszych”. Nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt - by zaszczepić w dzieciach jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwić na nieszczęścia i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym; by uczyć przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt: tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest, niestety, schronisko.

ZOBACZ GALERIĘ
Choinkowy zawrót głowy
06.12.2021
Choinkowy zawrót głowy

Jak wiadomo choinka bożonarodzeniowa to nieodzowny element świąt, który wprowadza świąteczny nastrój w każdym kto ma przyjemność przebywać w jej otoczeniu. W okresie przedświątecznym w ramach współpracy z Nadleśnictwem Piaski duch świąt trafił do naszego przedszkola, do grupy Smerfów. Takim sposobem mamy w tym roku choinkę od leśników . Przekazane drzewko pochodzi z tzw. cięć pielęgnacyjnych a pozyskanie go w żaden sposób nie zagraża trwałości polskich lasów. Tym samym Smerfy wzbogaciły wiedzę dotycząca edukacji przyrodniczo – ekologicznej. Dziękujemy uroczym Mikołajom za prezent.

ZOBACZ GALERIĘ
Mikołajki w przedszkolu
06.12.2021
Mikołajki w przedszkolu

Nastrój mikołajkowy widoczny był już po przekroczeniu progu przedszkola. Piękny wystrój i muzyka przypominały, że jest to właśnie ten dzień, w którym Mikołaj przyniesie prezenty dzieciom z naszego przedszkola. Od samego rana w każdej sali panowała radość i poruszenie. Przedszkolaki z wielką niecierpliwością oczekiwały podarków od niezwykłego gościa. Cały czas nasłuchiwały dzwonków świętego. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego wydarzenia dzieci były odświętnie ubrane w czerwone mikołajowe czapki. Smerfy wyruszyły na poszukiwanie Mikołaja na gostyński Rynek. Wspólnie podziwialiśmy choinkę ubraną przez mieszkańców Gostynia. Miło spędzony czas uświetniło wspólne zdjęcie oraz obietnica Mikołaja, że prezenty czekają na dzieci w przedszkolu. W to poniedziałkowe przedpołudnie na wszystkich dziecięcych twarzach gościł uśmiech oraz radość.

ZOBACZ GALERIĘ
Dzień Misia
01.12.2021
Dzień Misia

„Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”

Dnia 25.11 w naszym przedszkolu obchodziliśmy bardzo ważne święto- Dzień Misia. Tego dnia dzieci poznały historię powstania pluszaków oraz wykonywały pracę plastyczne pt. „Miś”. Przygotowano wiele zabaw ruchowych, zagadek i quizów. Nie brakowało również tańców, wierszy i piosenek o misiowej tematyce. Po pełnej uśmiechu, ogromu radości zabawie, dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka, można go przytulić a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.

ZOBACZ GALERIĘ
Dyplom - „Szkoła do hymnu”
30.11.2021
Dyplom - „Szkoła do hymnu”

DYPLOM

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU
30.11.2021
ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

„Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze”…

W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”. Tego dnia wszystkie przedszkolaki bawiły się wesołymi wróżbami. Najpopularniejsza wróżba to oczywiście lanie wosku, który dzieci przelewały przez dziurkę od klucza. Następnie odczytywały swoją wróżbę wykazując się dużą wyobraźnią i pomysłowością. Nie zabrakło również ustawiania bucików oraz przekłuwania serduszek z imionami. Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

ZOBACZ GALERIĘ
„Bałwankowy prezent dla naszych skrzydlatych przyjaciół”
26.11.2021
„Bałwankowy prezent dla naszych skrzydlatych przyjaciół”

Zima zbliża się do nas wielkimi krokami, dlatego przedszkolaki z grupy „Kotki” postanowiły pomóc naszym skrzydlatym przyjaciołom w trudnym dla nich czasie. Dla ptaków nadchodząca aura może sprawiać problemy, dlatego warto pomóc. Ptaki, które nie odlatują do ciepłych krajów, zimują dosłownie u nas za oknem, często dzięki przedszkolakom są w stanie przetrwać zimę. Bardzo dziękujemy naszej koleżance Mai z grupy „Kotki”, która przyniosła słoninowego bałwanka - specjalny przysmak dla naszych skrzydlatych przyjaciół. Kotki wspólnie zawiesiły bałwanka w przedszkolnym ogrodzie przy karmnikach, które będą systematycznie uzupełniać innymi ”ptasimi przysmakami”. Dzieci z grupy „Kotki” dowiedziały się też, jakie pokarmy służą ptakom, a jakich należy unikać w ich diecie aby nie wyrządzić im krzywdy. Dokarmiając ptaki, dzieci uświadomiły sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków może nie przetrwać okresu zimy. Była to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt.

ZOBACZ GALERIĘ
Podziękowań moc
26.11.2021
Podziękowań moc

Te słowa kierujemy dzisiaj do pani Ewy z biblioteki, która zawsze witała nas z uśmiechem, odwiedzała w przedszkolu, zarażała czytaniem, wymyślała konkursy i różne zadania. Przeczytała nam wiele bajek, baśni, opowiadań i zawsze miała dla dzieci dobre słowo i „coś słodkiego”. W ramach podziękowań za wiele lat współpracy Smerfy wystąpiły w bibliotece z montażem słowno – muzycznym. Dziękujemy pani Ewo za wszystko i obiecujemy, że nasza przygoda z książką się nie skończy.

ZOBACZ GALERIĘ
„Zapomniany przyjaciel Czarusia”
23.11.2021
„Zapomniany przyjaciel Czarusia”

Wiktoria i Zosia z grupy “Smerfy” wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez gostyńską bibliotekę z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Zadaniem przedszkolaków było wykonanie ilustracji do wybranego fragmentu utworu pani H. Radoły „Zapomniany przyjaciel Czarusia”. Z bajką terapeutyczną o kociej rodzinie dzieci zostały zapoznane w przedszkolu, każda z dziewczynek wybrała fragment, do którego wykonała ilustracje , następnie prace przekazaliśmy na ręce pani Izy. Ilustracje dziewczynek zostały docenione i wybrane do opracowania teatrzyku kamishibai – to nagroda główna w tym konkursie. Smerfy zaproszone do obejrzenia teatrzyku z zaciekawieniem śledziły historię zapomnianego misia. Jesteśmy bardzo dumni z naszych Smerfetek ponieważ ich dzieła przedstawione w formie teatrzyku kamishibai będzie mogło teraz obejrzeć wiele dzieci z różnych szkół i przedszkoli.

ZOBACZ GALERIĘ
Urodziny
19.11.2021
Urodziny

Dzień urodzin to bardzo ważny dzień dla każdego przedszkolaka. To właśnie tego dnia dziecko czuje się wyjątkowo i jest w centrum uwagi. W naszym przedszkolu tym razem świętowaliśmy urodziny dzieci urodzonych w miesiącu listopadzie. Wszystkie przedszkolaki z danej grupy zaśpiewały jubilatom tradycyjne „Sto lat”, a następnie przystąpiły do składania życzeń, zjedzenia pysznego torciku i wspólnych zabaw taneczno – ruchowych przy muzyce. Wszystkim naszym solenizantom życzymy dużo zdrowia i samych radosnych dni.

ZOBACZ GALERIĘ
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF
19.11.2021
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

Nasze przedszkole kolejny raz obchodziło- Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF. Tym samym zobowiązaliśmy się do realizacji wybranych aktywności związanych z akcją pomocową na rzecz dzieci w Jemenie. Przedszkolaki poprzez niebieskie ubranie wyraziły swoją solidarność z wszystkimi dziećmi na świecie- wykonywały plakaty o prawach dziecka, wypełniały karty pracy, słuchały opowiadań, oglądały film. Nasi podopieczni tego dnia nie tylko dowiedzieli się, czym zajmuje się organizacja międzynarodowa UNICEF, ale także uświadomili sobie, że są na świecie dzieci, których sytuacja jest naprawdę bardzo trudna i potrzebują pomocy.

ZOBACZ GALERIĘ
Ptasia stołówka wznawia działalność
18.11.2021
Ptasia stołówka wznawia działalność

Nadchodzi trudny czas dla naszych „braci mniejszych”, ale z pomocą przedszkolaków przetrwają go na pewno łatwiej. O skrzydlatych przyjaciołach jak co roku pamiętają Smerfy i Smerfetki. W przedszkolnym ogrodzie mają do dyspozycji dwa karmniki, które systematycznie będą uzupełniać ptasimi smakołykami. Dokarmiając ptaki dzieci zbliżają się do nich, uczą się, pobudzają swoje zainteresowania i uwrażliwiają na przyrodę, a także zyskują poczucie, że robią coś dobrego. 

ZOBACZ GALERIĘ
Wizyta pan leśnik w grupie „Kotki”
16.11.2021
Wizyta pan leśnik w grupie „Kotki”

We wtorkowy poranek w grupie „Kotki” pojawił się długo oczekiwany gość. Pani leśnik Monika, która na co dzień pracuje w Nadleśnictwie Piaski opowiedziała przedszkolakom mnóstwo ciekawostek na temat lasu i jego mieszkańców. Bardzo ciekawie opowiedziała o budowie i rodzajach drzew. Przedszkolaki dowiedziały się, że istnieje bardzo dużo gatunków drzew oraz wiele rodzajów liści, które różnią się kształtem. Dzieci przy pomocy pani Moniki próbowały dopasować takie same liście oraz rozpoznać zwierzęta mieszkające w lesie. „Kotki” z ciekawością obejrzały ilustracje, szyszki oraz pień drzewa przyniesiony przez panią Monikę. Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak mógł poczuć się, jak prawdziwy leśnik i przymierzyć czapkę leśnika oraz otrzymał drobny upominek od pani Moniki. Dzień ten stał się okazją do propagowania proekologicznych zachowań oraz kształtowania prawidłowych postaw wobec otaczającej nas przyrody.

ZOBACZ GALERIĘ
„Szkoła do hymnu”
10.11.2021
„Szkoła do hymnu”

To już tradycja- kolejny raz zaśpiewaliśmy hymn państwowy z okazji Święta Niepodległości. Co roku bierzemy udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w poprzednich latach, w ostatni dzień roboczy przed Świętem Niepodległości o godzinie 11.11, wybrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”. W ten sposób włączyliśmy naszą przedszkolną społeczność we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

ZOBACZ GALERIĘ
Opowiem Wam o Polsce, czyli jak Motyle z Małym Misiem poznają swój kraj.
10.11.2021
Opowiem Wam o Polsce, czyli jak Motyle z Małym Misiem poznają swój kraj.

Tym razem Mały Miś zabrał nasze przedszkolaki w podróż po Polsce. Wykorzystując różne formy zbaw oraz literaturę, dzieci szukały odpowiedzi na pytanie Co to jest Polska?, utrwaliły symbole narodowe, poznały „Legendę o Lechu, Czechu i Rusie” oraz znaczenie słowa niepodległość. W poszukiwaniu symboli narodowych w najbliższym otoczeniu wybraliśmy się na długi spacer po Gostyniu, a historię naszego miasta przybliżył dzieciom Pan Robert Czub – dyrektor gostyoskiego muzeum, który odwiedził nasze przedszkole. W przeddzieo Święta Niepodległości sala Motyli zmieniła barwy na biało- czerwone, gdzie wspólnie o godzinie 11:11 odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego” przyłączając się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.

ZOBACZ GALERIĘ
DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI
10.11.2021
DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

„Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna.”
Wszyscy wiemy, jak ważne jest poczucie przynależności do grupy społecznej, najbliższej rodziny i kraju, w którym żyjemy. Listopad daje nam okazję do kształtowania u dzieci postaw szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, do rozbudzania tożsamości narodowej. Nasi podopieczni z zainteresowaniem obejrzały koncert „Dzień Niepodległości” oraz prezentacje „Początki Gostynia”, którą przedstawił Pan Robert Czub – dyrektor gostyńskiego muzeum. Przedszkolaki wykonały również ciekawe prace plastyczne tematycznie związane z naszym państwem- Polską.

ZOBACZ GALERIĘ
Dyplom - Szkoła Pamięta
09.11.2021
Dyplom - Szkoła Pamięta

DYPLOM

Pasowanie na Przedszkolaka
08.11.2021
Pasowanie na Przedszkolaka

Dwóch chłopców Mikołaj i Rafał z grupy „Słoneczka” mieli dzisiaj swoje święto - „Pasowanie na Przedszkolaka”. Z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali swoje umiejętności. Dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani, pomagać kolegom i być dzielnym przedszkolakiem. Po złożonej obietnicy, pani dyrektor dokonała chłopcom pasowania na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia przedszkolaki otrzymały dyplom pasowania.

ZOBACZ GALERIĘ
Bajki uczą, bajki bawią, bajki humor Smerfom poprawią!
06.11.2021
Bajki uczą, bajki bawią, bajki humor Smerfom poprawią!

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disneya. Święto niesie ze sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. Z  okazji  tak ważnego dnia, wspólnie z panią Izą z gostyńskiej biblioteki przygotowałyśmy dla Smerfów konkurs wiedzy na temat postaci ze znanych bajek dla dzieci.  Przedszkolaki rozwiązywały zagadki, odgadywały z jakiej bajki pochodzą wybrane cytaty oraz rekwizyty typu: dynia, pantofelek, lusterko…itp., układały obrazki z części przedstawiające postacie z bajek. Był także konkurs muzyczny „ Z jakiej bajki pochodzi ta melodia?”  W naszej sali urządziliśmy też „Bajkowy kącik czytelniczy”.

„Jeżeli chcesz, aby  twoje dzieci były inteligentne czytaj im bajki.
Jeżeli 
chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek.”
Albert Einstein                                                         

ZOBACZ GALERIĘ
„Motyle" kodują razem z Małym Misiem
05.11.2021
„Motyle" kodują razem z Małym Misiem

Dzieci z grupy „Motyle” w tym roku szkolnym biorą udział wspólnie z rodzicami w kolejnej już edycji ogólnopolskiego projektu Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury. Poprzez codzienne czytanie w przedszkolu oraz w domu dzieci poznają otaczający świat. Tym razem Mały Miś wprowadził nasze przedszkolaki w świat cyfrowy. Podczas wspólnych zabaw nabywały kompetencje w zakresie rozumienia i tworzenia informacji; dowiedziały się czym jest kodowanie, czyli przetwarzanie informacji na kod (szyfrowanie) lub oznaczanie czegoś umownymi znakami. Nauka przez zabawę sprawiła dzieciom wiele radości a efektem był portret misia, który udało nam się rozszyfrowad z zakodowanej informacji.

ZOBACZ GALERIĘ
Przedszkolak bezpieczny na drodze
04.11.2021
Przedszkolak bezpieczny na drodze

Mamy następnych laureatów w naszym przedszkolu. Komisja konkursowa rozstrzygnęła ogólnopolski  konkurs plastyczny pod hasłem „Przedszkolak bezpieczny na drodze”. Konkurs był organizowany przez nauczycieli z Miejskiego Przedszkola nr 43 w Sosnowcu.  W konkursowych zmaganiach udział wzięło dwoje naszych wychowanków – Stasiu W z grupy „Słoneczka” oraz Iga J  reprezentująca dzieci z grupy „Smerfy”. Prace przedszkolaków zostały docenione, zarówno Iga jak i Stasiu otrzymali wyróżnienia .

Serdecznie gratulujemy.

Udział w akcji #SzkołaPamięta
29.10.2021
Udział w akcji #SzkołaPamięta

Nasze przedszkole wzięło udział w akcji #Szkoła pamięta. W ostatnim tygodniu października wszystkie grupy realizowały różnorodne działania, które miały na celu upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych. Wszystkie dzieci odwiedziły lokalne miejsca pamięci takie, jak Pomnik Powstańców Wielkopolskich czy Pomnik ku czci 30 obywateli ziemi gostyńskiej rozstrzelanych przez hitlerowców w 1939 roku. Tam zapaliły znicze i poznały związaną z tym miejscem historię. Aby lepiej zrozumieć sens Święta Zmarłych, i młodsi i starsi, obejrzeli filmy i bajki edukacyjne np. „Karolek i Dzień Wszystkich Świętych”, „1 Listopada”. Przedszkolaki wykonały również prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych. Zapraszamy do galerii zdjęć.

ZOBACZ GALERIĘ
Jesienny koncert
28.10.2021
Jesienny koncert

Dzieci z grupy „Motyle”, „Misie” oraz „Smerfy” udały się dzisiaj do Szkoły Muzycznej, gdzie zostały zaproszone na „Jesienny koncert”. Miały okazję „na żywo” wysłuchać muzyki w wykonaniu młodych artystów oraz poznać wygląd i brzmienie wielu instrumentów. Przy akompaniamencie fortepianu nauczyły się także piosenki „Jeż”. Było to dla nich bardzo ciekawe doświadczenie obcowania z wartościową muzyką i ważny ich krok w poznawaniu świata dźwięków.

ZOBACZ GALERIĘ
Pasowanie na przedszkolaka
27.10.2021
Pasowanie na przedszkolaka

W grupie 3-latków odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. To jeden z ważniejszych momentów w życiu naszych najmłodszych dzieci, ponieważ stały się „pełnoprawnymi przedszkolakami”. To duży krok na ich drodze do samodzielności. Zanim nastąpił ten magiczny moment, dzieci zatańczyły i zaśpiewały, wyrecytowały także wierszyk-przysięgę. Potem pani dyrektor kładła różdżkę na ramię dziecka, na znak włączenia go do grona przedszkolaków. Na zakończenie maluszki otrzymały okazjonalny dyplom.

ZOBACZ GALERIĘ
Wizyta pani leśnik u Smerfów
26.10.2021
Wizyta pani leśnik u Smerfów

"Uczmy miłości do przyrody,
uczmy spostrzegać jej piękno,
cieszyć się nim, podziwiać je
i przestrzegajmy dzieci
by tego piękna nie niszczyły."

H. Zdzitowiecka

Dnia 26.10.2021 r. nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość: pani leśnik Monika pracująca w Nadleśnictwie Piaski. „Smerfy” oczekiwały gościa z niecierpliwością od samego rana. Z radością powitaliśmy panią leśnik, która opowiedziała przedszkolakom o faunie i florze naszych lasów. Podkreśliła zasady bezpiecznego zachowania się w lesie, zaznaczyła też, że człowiek przebywając w lesie jest jego gościem i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Usłyszeliśmy wiele ciekawostek o leśnych zwierzętach i roślinach. Na koniec spotkania pani Monika wręczyła dzieciom drobne upominki. Z całą pewnością informacje dotyczące naszej przepięknej natury oraz jej ochrony na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków. Dzień ten stał się doskonalą okazją do propagowania proekologicznych zachowań oraz kształtowania prawidłowych postaw wobec otaczającej nas przyrody.

ZOBACZ GALERIĘ
Moja rodzina to jedna drużyna - zabawy z rodzicami na przedszkolnym boisku
26.10.2021
Moja rodzina to jedna drużyna - zabawy z rodzicami na przedszkolnym boisku

Rada Rodziców naszego przedszkola wzięła udział w konkursie „Moja rodzina – to jedna drużyna” zorganizowanym przez Urząd Miejski w Gostyniu. Przedmiotem konkursu było opracowanie i przesłanie scenariusza inicjatywy promującej wartości rodziny oraz wspólnego spędzania czasu wolnego. Komisja konkursowa za opracowany scenariusz przyznała środki finansowe, które pozwoliły zrealizować scenariusz. Wspólne zabawy z rodzicami odbyły się w poniedziałek i wtorek na przedszkolnym boisku. Dzieci z poszczególnych grup wraz z mamą lub tatą brały udział w zabawach ruchowych, grały w kalambury, malowały jesienny obraz na folii oraz budowały najwyższą wieżę ze słomek. Pomysł spędzenia czasu na zabawie z rodzicami bardzo się wszystkim spodobał, co było widać po ogromnym zaangażowaniu dzieci, ale przede wszystkim rodziców. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej zabawy.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI-PSOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

Dzieciaki kochają zwierzaki
22.10.2021
Dzieciaki kochają zwierzaki

W dniu 18 października 2021 r. komisja w składzie: Marek Ratajczyk, Irena Kędziora – instruktorzy ds. plastyki GOK ,,Hutnik” dokonała oceny prac nadesłanych na konkurs plastyczny ,,Dzieciaki kochają zwierzaki”.  Mamy pierwszych laureatów w tym roku szkolnym: z grupy „Misie” – Helena zdobyła nagrodę oraz z grupy „Smerfy” Wiktoria za swoją pracę otrzymała wyróżnienie.  Jesteśmy z was dumni i serdecznie gratulujemy.

ZOBACZ GALERIĘ
Urodziny
22.10.2021
Urodziny

Urodziny to szczególna okoliczność, która wśród dzieci wywołuje same pozytywne skojarzenia i emocje. Celebrowanie tego wydarzenia na dobre wpisało się w tradycję naszego przedszkola. Dzisiaj świętowały dzieci urodzone w październiku. Były torty, życzenia i wspaniała zabawa. Wszystkim jubilatom życzymy 100 lat!

ZOBACZ GALERIĘ
„Nasz wielki przyjaciel – Drzewo”
22.10.2021
„Nasz wielki przyjaciel – Drzewo”

Drzewa należą do grupy największych roślin lądowych. To rośliny wieloletnie, okazałe, w większości wysokie lub bardzo wysokie. Dożywają kilkuset, a nawet kilku tysięcy lat w zależności od gatunku i miejsca występowania, co sprawia że należą do jednych z najdłużej żyjących organizmów na Ziemi. Ich rola w środowisku jest niezastąpiona . Gromadzą wodę, uwalniają tlen, oczyszczają powietrze z toksycznych gazów, chronią przed hałasem, dają schronienie zwierzętom. Pełnią wiele innych ważnych ról w życiu przyrody. Warto pielęgnować przyrodę, w szczególności zaś drzewa, bo one dają nam życie. Wrażliwość na piękno i ochronę przyrody powinniśmy budzić szczególnie w dziecku. To dzieci i ich postępowanie wobec natury mają wpływ na przyszłość. Grupa „Kotki” wzięła czynny udział w projekcie edukacyjnym pod nazwą „Nasz wielki przyjaciel – Drzewo .Poprzez różne rodzaje aktywności dzieci poznały wiadomości o drzewach. W ramach projektu przedszkolaki zasadziły własne drzewko w ogrodzie przedszkolnym, wykonały mapę myśli „Drzewo”, spotkały się z Panią Izą z Biblioteki Publicznej w Gostyniu, która przeczytała książkę Magdaleny Grucy pt.” Moje drzewko: dbam o środowisko” z serii Przygody Fenka, wykonały taniec z jesiennymi liśćmi do piosenki „Kolorowe listki”, dowiedziały się, co powstaje z drewna, przygotowały wystawę wykonując piękne jesienne drzewa. Realizacja projektu miała za zadanie rozbudzić u dzieci zainteresowania przyrodnicze i ekologiczne, przy jednoczesnym zwróceniu uwagi na bogactwo i różnorodność środowiska przyrodniczego naszej okolicy oraz uwrażliwić je na potrzebę ochrony przyrody.

ZOBACZ GALERIĘ
„Inny nie znaczy gorszy”
20.10.2021
„Inny nie znaczy gorszy”

Dnia 20.11.2021r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień pod hasłem „Inny nie znaczy gorszy”. Promujemy w ten sposób szacunek, akceptację i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie. W grupach zostały przeprowadzone zajęcia, podczas których dzieci uczyły się prawidłowych postaw społecznych, akceptowania odmienności innych ludzi, poszanowania cudzej godności oraz uczuć. Odwiedziła nas również Pani Natalia, która przedstawiła nam kilka gestów języka migowego. Głównym celem tego dnia było uświadamianie niebezpieczeństwie związanego z konsekwencjami dyskryminacji. Ten czas może być też okazją do głębszej refleksji na temat nietolerancyjnych zachowań w wielu aspektach. To był bardzo udany dzień.

ZOBACZ GALERIĘ
Jesienne prace w ogródku
15.10.2021
Jesienne prace w ogródku

W słoneczne, piątkowe przedpołudnie dzieci z grupy „Słoneczka” wybrały się do ogrodu, aby wykonać pierwsze jesienne prace porządkowe. Własnymi siłami, w czasie aktywnej zabawy, zadbały o estetykę naszego „mini ogródka” – grabiły liście, wyrywały chwasty. Dzielne przedszkolaki, wspaniale poradziły sobie z zadaniem, mając przy tym masę radości i przyjemności. Działania dzieci rozbudziły zainteresowania środowiskiem przyrodniczym. Do zobaczenia na wiosnę!

ZOBACZ GALERIĘ
Prace porządkowe w ogródku.
13.10.2021
Prace porządkowe w ogródku.

Ogród przedszkolny to najbliższe dzieciom środowisko przyrodnicze. Spełnia ono wiele funkcji, w tym głównie rekreacyjną, estetyczną i poznawczą. Jest to również miejsce pracy dzieci. Korzystając z pięknej, jesiennej pogody dzieci z grupy misie ruszyły do pracy w swoim „mini ogródku”, co sprawiło im wiele radości.

ZOBACZ GALERIĘ
"Misie na placu zabaw"
13.10.2021
"Misie na placu zabaw"

Korzystając z pięknej, jesiennej pogody w dniu 13 października dzieci z grupy "Misie" spacerując po okolicznych ulicach Gostynia, odwiedziły pobliski plac zabaw przy boisku sportowym ORLIK. Uradowane przedszkolaki chętnie korzystały z przeróżnych atrakcji znajdujących się na placu zabaw.

ZOBACZ GALERIĘ
Szybko rośniemy, bo owoce i warzywa jemy.
12.10.2021
Szybko rośniemy, bo owoce i warzywa jemy.

W ciągu całego tygodnia najmłodsze przedszkolaki poznawały warzywa i owoce pochodzące z ogrodu i sadu. Jesień to przecież czas zbiorów. Podczas zajęć praktycznych dzieci poznawały kształt, wielkość, kolor, smak i zapach warzyw i owoców. W naszym kąciku przyrody nie zabrakło popularnych okazów takich, jak marchewka, pietruszka, burak, cukinia, jabłko czy gruszka. Były też takie, które są mniej spotykane: imbir, bakłażan, gruszka japońska. Po zebraniu tak wspaniałych produktów postanowiliśmy wykonać sok z owoców. W tym celu udaliśmy się do kuchni. Pani kucharka nie mogła nas ugościć w miejscu swojej pracy, bo jest pandemia. Z bezpiecznej odległości pokazała jak to wykonać i czego użyć. Zadaniem końcowym była degustacja napoju. Wszyscy z apetytem spróbowali soku z wielu owoców.

ZOBACZ GALERIĘ
“Motyle” i “Słoneczka” na Orliku.
07.10.2021
“Motyle” i “Słoneczka” na Orliku.

W dniu 7 października dzieci z grupy „Motyle” i „Słoneczka” wybrały się na wycieczkę na boisko sportowe ORLIK. Panie przygotowały dla naszych najmłodszych prawdziwy trening. Podczas konkurencji sportowych przedszkolaki dzielnie poczuły ducha rywalizacji i sprawdziły swoje umiejętności sportowe. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele frajdy.

ZOBACZ GALERIĘ
“Smerfy” i “Motyle” na wycieczce w parku
05.10.2021
“Smerfy” i “Motyle” na wycieczce w parku

Piękna jesienna pogoda zachęca do spacerów i różnych wycieczek. Smerfy i Motyle korzystając z uroków jesieni wybrały się do parku, aby rozwijać swoje zainteresowania przyrodnicze oraz pooddychać świeżym powietrzem. Dzieci rozpoznawały różne gatunki drzew, zbierały kasztany, liście i żołędzie. W skupieniu i ciszy szukały wiewiórki i wsłuchiwały się w odgłosy ptaków. Pełne wrażeń i energii wróciły do przedszkola.

ZOBACZ GALERIĘ
Pierwszy miesiąc 3-latków
04.10.2021
Pierwszy miesiąc 3-latków

Od 1 września, kiedy maluszki pierwszy raz przekroczyły próg naszego przedszkola minął już miesiąc. Każde dziecko indywidualnie przeżyło okres adaptacji. U niektórych przedszkolaków już się zakończył, a u innych jeszcze nie. Dzieci muszą w tym czasie poznać nowe miejsce, przystosować się do innego rytmu dnia, a także zaakceptować obowiązujące w przedszkolu zasady. To wszystko wymaga od nich sporego wysiłku. Mimo tego 3-latki są bardzo odważne, ciekawe i otwarte na nowości. Codziennie bawią się, śpiewają, poznają nowe rzeczy, a także chętnie biegają na placu przedszkolnym. Nawiązują relacje z panią i dziećmi. Już niedługo ten trudny okres przejdzie do historii.

ZOBACZ GALERIĘ
Jesienne porządki czas zacząć
01.10.2021
Jesienne porządki czas zacząć

Nadeszła jesień i czas na jesienne prace w ogrodzie. Smerfy bardzo chętnie uczestniczyły w porządkowaniu swojego "mini ogródka", a mianowicie grabiły liście, wyrywały chwasty i przygotowywały miejsce na sadzenie nowych cebulek kwiatowych. Mamy nadzieję, że na wiosnę kolorowymi kwiatami zapełni się cała Smerfowa rabata. W ten sposób przedszkolaki jeszcze bardziej rozbudziły w sobie potrzebę dbania o najbliższe otoczenie oraz wzbogaciły wiedzę o otaczającym środowisku przyrodniczym.

ZOBACZ GALERIĘ
Dzień Chłopaka w przedszkolu
30.09.2021
Dzień Chłopaka w przedszkolu

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego, Witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń. Innych przyjemności już nawet nie zliczę! Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu we wszystkich grupach dziewczynki wręczały chłopcom upominki, złożyły życzenia. Nie brakło także słodkiego poczęstunku dla wszystkich przedszkolaków. Był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

ZOBACZ GALERIĘ
Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania
29.09.2021
Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania
Okazji do czytania dzieciom jest wiele. Jedną z nich jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony 29 września. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania. W tym roku akcji towarzyszy hasło - "Duży czyta małemu". Promując głośne czytanie dzieci z grupy "Motyle" odwiedziła pani Grażyna z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej. Przeczytała dzieciom bajkę edukacyjną kamishibai „Mądra kurka” poruszającą tematykę wartości wspólnej pracy. Natomiast dzieci z grupy Smerfy spotkały się ze swoimi dobrymi znajomymi z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży gostyńskiej biblioteki - paniami Izą i Beatą. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym słuchając bajki kamishibai "Królowa puszczy - opowieść o Simonie Kossak" oraz bajki o "Stefanie - robocie z kartonów" jednocześnie realizując treści autorskiego projektu ekologicznego "Smerfy strażnikami przyrody".
ZOBACZ GALERIĘ
Przyrodnicza wycieczka Smerfów
29.09.2021
Przyrodnicza wycieczka Smerfów

Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania miejsca zwanego Alpakaro. Dzieci miały możliwość wejścia na wybieg dla stada alpak, mogły też nakarmić zwierzęta przygotowanymi przez ich opiekuna marchewkami. Kolejnym etapem wycieczki była lekcja edukacyjna, której celem głównym było przybliżenie dzieciom podstawowych informacji na temat alpak. Przedszkolaki dowiedziały się między innymi czy alpaki to lamy, skąd pochodzą i jakie zachowania są dla nich charakterystyczne, do czego można wykorzystać ich wełnę. Wzięły też udział w warsztatach plastycznych ozdabiając sylwetę lamy naturalną wełną, kolorowały, a nawet nadawały imiona swoim zwierzątkom. Na koniec wszyscy poszliśmy na piknik, na którym pani Eliza i pan Paweł częstowali sokami i pysznymi batonikami. Dzięki temu spotkaniu z właścicielami Alpakaro dzieci wzbogaciły swoją wiedzę przyrodniczą o bardzo ciekawe treści.

ZOBACZ GALERIĘ
MISIE W ŁACIATEJ WSI
28.09.2021
MISIE W ŁACIATEJ WSI

Dzieci z grupy „Misie” wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do "Łaciatej Wsi", położonej we wsi Głuchów, gm. Pogorzela. Na miejscu czekało na nas mnóstwo atrakcji. Na początku powitali nas bardzo sympatyczni Gospodarze, którzy zaprosili wszystkich do wspólnego malowania drewnianej krowy. Zwiedziliśmy również Muzeum Łaciatej Wsi, w którym podziwialiśmy zabytkowe eksponaty do przetwarzania mleka, wyrobu sera i masła oraz sprzęty gospodarstwa domowego i rolnego z XIX i XX wieku. Uczestniczyliśmy również w wielu ciekawych rozrywkach na świeżym powietrzu, jednak najwięcej śmiechu i zabawy było podczas dojenia sztucznej krowy na czas.

ZOBACZ GALERIĘ
Trening z Akademią Reissa
27.09.2021
Trening z Akademią Reissa

W naszej placówce odbyły się zajęcia pokazowe organizowane przez Klub Sportowy Akademia Piłkarska Reissa. Dzieci uczestniczyły w zajęciach ogólnorozwojowych w ramach promocji i zainteresowania piłką nożną. Przedszkolaki z zaciekawieniem i z pełnym zaangażowaniem wzięły udział w zajęciach sportowych.

ZOBACZ GALERIĘ
Pierwsze kroki z ekologią- 3 latki
23.09.2021
Pierwsze kroki z ekologią- 3 latki

Ważną rolę w procesie wychowania odgrywa edukacja ekologiczna. W przedszkolu jest wiele okazji do rozbudzania wrażliwości na piękno przyrody oraz uczenia postaw proekologicznych. Pierwszą z nich jest „Akcja Sprzątanie Świata”, w którą włączyły się najmłodsze dzieci. Maluszki sprawdziły czystość na naszym placu zabaw. Wyposażone w rękawiczki i worki pozbierały „zagubione” na placu papierki. Wzbogaciły swoją wiedzę na temat segregacji śmieci, zwracając uwagę na kolory pojemników na odpadki, znajdujące się w sali Kolejnym krokiem była „adopcja drzewa”. Dzieci wybrały klon i nadały mu imię „Eko-tek”. Przedszkolaki będą obserwować drzewo i jego przemiany w ciągu roku szkolnego, zgodnie ze zmieniającymi się porami roku. Na znak przyjaźni z drzewem wykonały plakat z odciskiem swojej dłoni.

ZOBACZ GALERIĘ
“Sprzątanie świata”
23.09.2021
“Sprzątanie świata”

Wrzesień jest miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się „Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata”. W tym roku również nasze przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki zaangażowały się w tę akcję. Dzięki temu wokół przedszkola zrobiło się czysto i przyjemnie. Głównym celem tej akcji było ukazanie przedszkolakom skutków zaśmiecania „świata”, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska, recyklingu. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.

ZOBACZ GALERIĘ
Słoneczka i Motyle z wizytą w Łaciatej Wsi
23.09.2021
Słoneczka i Motyle z wizytą w Łaciatej Wsi

Łaciata wieś to wioska tematyczna położona w Głuchowie. Jak nazwa wskazuje związana jest z tym wszystkim, co możemy otrzymad z mleka. Po gospodarstwie dzieci oprowadziły panie: Ela, Basia i Renata, które z pasją opowiadały o życiu na wsi i pracy gospodarza. Przedszkolacy z zaciekawieniem oglądali zabytkowe eksponaty do przetwarzania mleka, wyrobu sera i masła oraz sprzęty gospodarstwa domowego i rolnego z XIX-XX wieku. Jak to kiedyś na wsi bywało, sprzęty gospodarstwa domowego wykonywane i ozdabiane były ręcznie. Dlatego nasze dzieci zaproszone zostały do świetlicy, gdzie mogły wykazad się własną twórczością przepięknie ozdabiając porcelanowe talerze, które stały się niezwykłą pamiątką z wycieczki. Następnie panie gospodynie zaprosiły dzieci na poczęstunek, który składał się z domowego placka i oczywiście świeżego mleka. Po posiłku wszyscy wzięli udział w grach i zabawach na świeżym powietrzu, gdzie największą atrakcją było „dojenie” krowy i kozy. Wyprawa była udana, o czym świadczyły uśmiechnięte buzie przedszkolaków. Szczególne podziękowania składamy rodzicom Ady i Olka z grupy Motyle oraz Tobiasza z grupy Słoneczka za pomoc w zorganizowaniu wycieczki.

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Bezpieczni na drodze
21.09.2021
Bezpieczni na drodze

Przedszkolacy zaopatrzani w kamizelki lub opaski odblaskowe udały się na pieszą wycieczkę na skrzyżowanie ulic w pobliżu przedszkola. Dzieci obserwowały ruch uliczny, zachowanie pieszych i kierowców, a przede wszystkim uczyły się właściwego sposobu przechodzenia przez jezdnię. W czasie wycieczki przedszkolacy mogli poznać lub utrwalić wygląd i znaczenie znaków drogowych. Zadowolone i pełne wrażeń dzieci bezpiecznie wróciły do przedszkola

ZOBACZ GALERIĘ
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
20.09.2021
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jest obchodzony 20 września. W tym roku był to poniedziałek. Tego dnia w przedszkolu zorganizowano dla dzieci wiele atrakcji. Gościło u nas między innymi mobilne kino sferyczne. Nasi podopieczni mieli okazję obejrzeć film wewnątrz kopuły w technice 3D. Jednak najwięcej radości dostarczył dzieciom pokaz baniek mydlanych, który na długo pozostanie w ich pamięci.

ZOBACZ GALERIĘ
Akcja Sprzątanie Świata - Polska
17.09.2021
Akcja Sprzątanie Świata - Polska

W akcji "Sprzątanie świata - Polska" nie chodzi o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady. Wiedzą niepodważalną, jest bowiem, że nie opłaca się śmiecić w naturze, jeśli chcemy zadbać o nasze wspólne zdrowie. Niszcząc naturę niszczymy siebie, aby jeszcze bardziej pogłębić wiedzę na ten temat dzieci spotkały się na świeżym powietrzu z naszą dobrą znajomą z biblioteki - panią Izą. Pani bibliotekarka udostępniła nam ciekawe pozycje książkowe, które urozmaicą nasze zajęcia na temat segregacji odpadów.

ZOBACZ GALERIĘ
Urodziny w przedszkolu
17.09.2021
Urodziny w przedszkolu

W naszym przedszkolu urodziny to jedyna w swoim rodzaju wyprawa w świat przygody, która na długo pozostaje w pamięci dzieci, a w szczególności naszych małych jubilatów. To bardzo ważne wydarzenie pełne słodkich niespodzianek i niezapomnianych przeżyć. Dlatego w naszym przedszkolu raz w miesiącu świętujemy urodziny dzieci urodzonych w danym miesiącu. W ostatni piątek obchodziliśmy urodziny przedszkolaków, które przyszły na świat we wrześniu. Wszystkim jubilatom życzymy dużo zdrowia, radości i uśmiechu na każdy dzień.

ZOBACZ GALERIĘ
Smerfy adoptują drzewo
15.09.2021
Smerfy adoptują drzewo

Dzieci wiedzą, że drzewa są potrzebne zarówno nam, jak i zwierzętom. Podkreślają, że każde zniszczenie, wycięcie czy nawet choroba choćby jednego drzewa jest zagrożeniem dla wielu gatunków zwierząt i ptaków. Drzewa dają nam tlen, papier oraz schronienie podczas upalnych dni. Starszaki postanowiły szczególną uwagę zwrócić na lipę rosnącą w naszym przedszkolnym ogrodzie. Nadały drzewu imię - "Tajemnica", uzasadniając wybór tym, iż jest ono bardzo duże, rozłożyste, ma wiele liści i pewnie dużo lat, a w związku z tym kryje niejedną tajemnicę. Smerfy będą obserwować naszą lipę podczas czterech pór roku, dokumentować swoje obserwacje, a przede wszystkim pielęgnować ją.

ZOBACZ GALERIĘ
Dzień kropki w “Motylach”
15.09.2021
Dzień kropki w “Motylach”

Dnia 15 września grupa „Motyle” obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki czyli święto kreatywności, pomysłowości oraz odwagi. Jest to w przedszkolu doskonała okazja do pobudzenia artystów do aktywności oraz do zabaw ruchowych. Ubrania dzieci tego dnia były wzbogacone akcentem kropek. Na zajęciach dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT. Wykonaliśmy piękne prace plastyczne oraz pamiątkowe zdjęcia w kropkowej fotobudce.

ZOBACZ GALERIĘ
„Motyle” z wizytą w „Pszczelarskim Kącie”
15.09.2021
„Motyle” z wizytą w „Pszczelarskim Kącie”

Dzieci z grupy „Motyle”, dzięki uprzejmości taty Wojtka, udały się na wycieczkę do Skansenu Pszczelarskiego gdzie mi.n podziwiały różne typy uli oraz stare sprzęty i akcesoria pszczelarskie. Poza tym podczas wycieczki dzieci zdobyły informacje na temat życia i pracy pszczół.

Bardzo dziękujemy tacie Wojtka za fascynujące zajęcia i przeniesienie dzieci „w zaczarowany świat pszczół”. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały miód, który obiecały skosztować w przedszkolu jako dodatek do herbaty.

ZOBACZ GALERIĘ
Pierwszy tydzień w przedszkolu
08.09.2021
Pierwszy tydzień w przedszkolu

Serdecznie witamy wszystkie dzieci z grupy „Kotki”, które w tym roku szkolnym zawitały do naszego przedszkola. Za nimi pierwszy tydzień w przedszkolu. To był trudny czas nie tylko dla maluszków, ale także dla rodziców. Każdy kolejny dzień upływa w spokojniejszej atmosferze. Dzieci nabierają zaufania do swoich pań, poznają swoją salę, nawiązują znajomości z rówieśnikami, uczą się zasad wspólnej zabawy. Zawsze mogą liczyć na pomoc i pocieszenie, a także na otarcie łez, które jeszcze się pojawiają. Jednak z każdym dniem nasze najmłodsze przedszkolaki są coraz odważniejsze. Chętnie uczestniczą w zajęciach, zabawach ruchowych i tanecznych. Lubią bawić się na placu zabaw korzystając ze słonecznej wrześniowej pogody. Naszym „Kotkom” życzymy radości i uśmiech oraz udanego roku szkolnego 2021/2022. Powodzenia!!!

ZOBACZ GALERIĘ