Z życia przedszkola Rok szkolny 2019/2020

Światowy Dzień Pluszowego Misia
29.11.2019
Światowy Dzień Pluszowego Misia

W związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia, w ostatnim tygodniu listopada, Miejska Biblioteka Publiczna gościła przedszkolaków z naszego przedszkola. Dzieci radosne i uśmiechnięte odwiedziły bibliotekę wraz ze swoimi ukochanymi przytulankami, o których bardzo ciekawie opowiadały. Każdy z misiów miał oczywiście jakieś zabawne imię. Na spotkaniu pani Ewa przedstawiła historię pluszowego misia. Następnie dzieci miały możliwość przekonania się, że misie to nie tylko pluszaki, ale również bohaterowie wielu książek. W czasie spotkania nie zabrakło głośnego czytania bajek, których bohaterami były misie małe i duże. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały misiowe zakładki do książek i słodką niespodziankę. Dziękujemy za miłe i pouczające spotkanie.

ZOBACZ GALERIĘ
„Andrzejki” w przedszkolu
29.11.2019
„Andrzejki” w przedszkolu

W naszym przedszkolu, tradycją ubiegłych lat, również w tym roku świętowaliśmy „Andrzejki”. Dzieci w tym dniu przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Gwiazdora” i tą daleką „kim będę w przyszłości”. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na naukę. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji dzieci w każdej grupie.

ZOBACZ GALERIĘ
„Przedszkolak w piramidzie…żywienia”
29.11.2019
„Przedszkolak w piramidzie…żywienia”

Dzieci z grup „Smerfy”, „Kotki-Psotki” oraz „Słoneczka” uczestniczyły w spotkaniu na temat zdrowego odżywiania. Zajęcia dla naszych przedszkolaków prowadziła pani Jolanta Mikołajczak- dietetyk, w ramach projektu „Przedszkolak w piramidzie…żywienia”. Szereg ciekawych zabaw i zadań oraz mnóstwo okazów warzyw i owoców skłaniało dzieci do aktywnego uczestnictwa. Przedszkolaki poznały wiele wiadomości o owocach egzotycznych, przypomniały sobie znaczenie piramidy żywienia, rozpoznawały i smakowały warzywa i owoce, tańczyły do piosenki „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”. Na zakończenie wspólnie z panią Jolą wykonały jogurtowo- owocowy koktajl. Za uczestnictwo w zajęciach wszystkie dzieci otrzymały dyplom.

ZOBACZ GALERIĘ
Przyłączcie się do nas!
25.11.2019
Przyłączcie się do nas!

Rozpoczyna się kolejna edycja Góry Grosza. Najlepsze co możemy dać dziecku to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, rozwijać swoje pasje, zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. 70 tysięcy dzieci przebywających w opiece zastępczej czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego. Wszystkich chętnych prosimy o wrzucanie groszy do wystawionych puszek. Po zakończeniu akcji 02.01.2020 r. zostaną przeliczone i przesłane na adres Towarzystwa "Nasz Dom".

Rodzinne śpiewanie piosenki patriotycznej
24.11.2019
Rodzinne śpiewanie piosenki patriotycznej

W minioną niedzielę nasz przedszkolny zespół „Jedyneczka” w składzie Julka, Hania, Mateusz Wojtek (Słoneczka), Zuzia, Zosia oraz Marysia (Kotki Psotki) włączył się w Rodzinne Śpiewnie Piosenki Patriotycznej. Koncert zorganizowany został przez członków świetlicy „Promyki Dobra” prowadzonej przez Siostry Służebniczki. Nasi mali artyści za brawurowe wykonanie piosenki „Jesteśmy Polakami” zebrali gromkie brawa oraz otrzymali dyplom i upominki. Gratulujemy wspaniałego występu!

ZOBACZ GALERIĘ
Urodziny w przedszkolu
22.11.2019
Urodziny w przedszkolu

Urodziny w przedszkolu to wesołe wydarzenie, które cieszy każdego. W ostatni piątek obchodziliśmy urodziny wszystkich dzieci urodzonych w listopadzie. Podczas przyjęcia nie zabrakło wesołych zabaw integracyjnych przy piosenkach. Na zakończenie wszystkie dzieci ustawiły się w piękne koło, zaśpiewały małym jubilatom „Sto lat” i złożyły im życzenia urodzinowe. Po życzeniach przyszedł czas na pyszny, słodki poczęstunek.

ZOBACZ GALERIĘ
Dzieci z grupy Misie w bajkowym królestwie
21.11.2019
Dzieci z grupy Misie w bajkowym królestwie

W dzisiejszym dniu mogliśmy podziwiać przedszkolaków w roli aktorów. Dzieci wcieliły się w postacie z bajek. W pięknych, kolorowych strojach przedstawiły zwycięski scenariusz "W królestwie dzieci - agresji mówimy nie!". Pozostałe grupy naszych wychowanków oglądały teatrzyk z dużym zaciekawieniem i nagrodziły występy kolegów gromkimi brawami. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniach, za ciekawe i bardzo ładne przebrania dla dzieci.

ZOBACZ GALERIĘ
Konkurs recytatorski „Polska –moja Ojczyzna”
15.11.2019
Konkurs recytatorski „Polska –moja Ojczyzna”

W piątek w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pt. „Polska-moja Ojczyzna”. Uczestnikami konkursu były dzieci z naszego przedszkola w wieku 3-6 lat. Komisja konkursowa składała się z: Pani Marii – polonistki, Pani Ewy - kierownika oddziału dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej w Gostyniu oraz Pani Grażyny – dyrektora PM1. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomem i drobnym upominkiem. Natomiast dzieci, które zajęły trzy pierwsze miejsca, otrzymały dyplom, puchar, piłkę w barwach ojczystych oraz teczkę z materiałami plastycznymi.

Laureaci konkursu:
I miejsce - Kacper z grupy „Misie” za wiersz pt. „Symbole narodowe”
II miejsce - Wiktoria z grupy „Smerfy” za wiersz pt. „Co to jest Polska?”
III miejsce - Paula z grupy „Słoneczka” za wiersz pt. „Co to jest Polska”

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy odwagi oraz życzymy dalszych sukcesów.  

ZOBACZ GALERIĘ
Wycieczka do schroniska w Dalabuszkach
14.11.2019
Wycieczka do schroniska w Dalabuszkach

W ostatni czwartek dzieci z grupy „Słoneczka” i „Kotki – Psotki”, w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Pies najlepszym przyjacielem człowieka”, odwiedziły schronisko dla zwierząt w Dalabuszkach. Przedszkolaki mogły obejrzeć przebywające w schronisku psy i koty. Dzieci poznały pracę schroniska od wewnątrz, zasady tam panujące, jak i wytyczne dotyczące oddania zwierzęcia pod opiekę schroniska, jak i jego adopcji. Celem wycieczki było m. in. uwrażliwienie najmłodszych na krzywdę zwierząt. Jednocześnie spotkanie z kotkami i pieskami sprawiło dzieciom wiele radości. Przedszkolaki przekazały mieszkańcom schroniska zapas karmy na zbliżającą się zimę. Dzieci już dzisiaj zapewniają, że ponownie odwiedzą schronisko z rodzicami, ponieważ wiedzą, że zwierzętom trzeba pomagać i nie wolno ich krzywdzić.

ZOBACZ GALERIĘ
Parasolka zaufania
13.11.2019
Parasolka zaufania

Rada Rodziców w ramach realizacji przez naszą placówkę programu profilaktycznego pod nazwą "Parasolka zaufania", który jest realizowany w ramach Programu Osłonowego Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej "Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie - edycja 2019" przystąpiła do konkursu. Zadaniem rodziców było opracowanie i przesłanie scenariusza inicjatywy propagującej przeciwdziałania przemocy wobec jednej z wybranych grup: dzieci, osób z niepełnosprawnością i seniorów. Przedstawiciele Rady Rodziców opracowali montaż słowno - muzyczny dla przedszkolaków "W królestwie dzieci - agresji mówimy nie!" Komisja konkursowa za opracowany scenariusz przyznała II miejsce i środki finansowe w kwocie 1000 złotych, które pozwolą zrealizować zwycięski scenariusz w przedszkolu. Członkowie Rady Rodziców dziękują paniom Aldonie i Iwonie za pomoc podczas redagowania scenariusza.

„Mali patrioci” – spacer „Misi” i „Motyli”
12.11.2019
„Mali patrioci” – spacer „Misi” i „Motyli”

„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel jest i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste”

Cz. Janczarski

Wszyscy dobrze wiemy, jak ważne jest poczucie przynależności do grupy społecznej, najbliższej rodziny i kraju w którym żyjemy. Miesiąc listopad daje nam okazję do kształtowania u dzieci postaw szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, do rozbudzania tożsamości narodowej. Dzieci z grupy „Misie” i „Motyle” z zainteresowaniem obejrzały film edukacyjny „Symbole narodowe”, który w ciekawy i dostosowany dla dzieci sposób opowiedział o naszych symbolach narodowych. Poza tym dzieci wybrały się na wycieczkę po najbliższej okolicy tropem murali upamiętniających 100 - lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz poszukiwania symboli narodowych w mieście.

ZOBACZ GALERIĘ
Przedszkolaki w Gostyńskim Biegu Niepodległości i w Turnieju Piłkarskim
12.11.2019
Przedszkolaki w Gostyńskim Biegu Niepodległości i w Turnieju Piłkarskim

Gostyński Bieg Niepodległości zgromadził w tym roku na starcie rekordową liczbę uczestników - ok. 650 osób. Biegacze mieli do pokonania 5 km. Wśród uczestników biegu znaleźli się nasi mali przedstawiciele – Hania W. z grupy „Słoneczka” i Maria P. z grupy „Kotki – Psotki”. Na pierwszych 500 osób na mecie czekały okolicznościowe medale. Natomiast Bartek K. z grupy „Misie” zdobył medal w Turnieju Piłkarskim, w którym wystartowało 7 zespołów nie tylko z regionu gostyńskiego, ale także z innych powiatów. Gratulujemy małym sportowcom i życzymy wielu dalszych sukcesów.

ZOBACZ GALERIĘ
„Szkoła do hymnu”
08.11.2019
„Szkoła do hymnu”

W piątek 8 listopada odbyło się wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. W akcję „Szkoła do hymnu" włączyło się także nasze przedszkole. Punktualnie o godzinie 11.11 dzieci odśpiewały 4 -zwrotkowy hymn. Przedszkolaki były ubrane w odświętne stroje i uczciły zbliżającą się kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości - 11 listopada. Przedsięwzięcie jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”.

ZOBACZ GALERIĘ
„Kotki-Psotki” świętują niepodległość
08.11.2019
„Kotki-Psotki” świętują niepodległość

Z okazji Święta Niepodległości 5-6 latki wybrały się do parku miejskiego. Pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich zapaliły znicze, aby uczcić pamięć o bohaterach walczących o wolność Polski.

Natomiast w bibliotece spotkały się z panią Ewą Czub, która opowiedziała przedszkolakom dzieje walki Polaków o wolność i niepodległość, przypomniała o symbolach narodowych. Dzieci wysłuchały również fragmentu książki Elizy Piotrowskiej „Wojtek, żołnierz bez munduru”. Na zakończenie spotkania wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy. Do przedszkola dzieci wróciły z biało- czerwonymi flagami, zatrzymując się przy wejściu do przedszkola. Zwróciły uwagę na zawieszone tam godło państwowe, adres przedszkola oraz logo „Jedyneczki”.

ZOBACZ GALERIĘ
Dzień postaci z bajek - warsztaty literackie z aktorem
05.11.2019
Dzień postaci z bajek - warsztaty literackie z aktorem

W ramach tego szczególnego dnia, dzieci z grupy Misie  oraz Smerfy wybrały się do biblioteki. Tam czekały na nas nasze dobre znajome, panie z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży oraz niezwykły gość. Okazało się, że to Pan Kuleczka, w rolę którego wcielił się Piotr Witoń aktor jednego z poznańskich teatrów. Przedszkolaki miały możliwość wysłuchania opowiadań o Panu Kuleczce, brały też udział w ciekawych zabawach ruchowych. W ramach realizacji projektu  "Na problem bajka" wysłuchaliśmy tomiku "Porządki" oraz "Różowe okulary".

ZOBACZ GALERIĘ
Przedszkolaki pamiętają o tych, co odeszli
31.10.2019
Przedszkolaki pamiętają o tych, co odeszli

Żal że się za mało kochało,
że się myślało o sobie,
że się już nie zdążyło,
że było za późno.

Ks. Jan Twardowski „Żal" [fragm.]

Przedszkolaki nie zapomniały o ważnej dacie –  1 listopada. Już kolejny rok zapaliły znicze przy pomniku poświęconym tym, którzy zostali pomordowani podczas II wojny światowej. Zapalony znicz, który dzieci postawiły pod pomnikiem, to symbol pamięci o zmarłych, którzy oddali życie za ojczyznę. Jest to wspaniała okazja do poznawania historii Polski oraz historii lokalnej. Tego dnia przedszkolaki zrozumiały, jak ważny jest dzień Wszystkich Świętych, a także odwiedzanie grobów nie tylko swoich bliskich, ale wszystkich zmarłych.

"Szkoła pamięta"

ZOBACZ GALERIĘ
„Pies najlepszym przyjacielem człowieka”- wystawa w bibliotece
31.10.2019
„Pies najlepszym przyjacielem człowieka”- wystawa w bibliotece

W ramach projektu edukacyjnego na w/w temat, dzieci z grupy „Słoneczka” i „Kotki-Psotki” udały się do biblioteki, aby obejrzeć wykonane na zajęciu w przedszkolu swoje prace plastyczne, których bohaterem był pies. Dzieci z radością wyszukiwały własnych i kolegów dzieł. Cieszyły się, że inni też mogą je oglądać. Zapraszamy  na wystawę naszych małych artystów.

ZOBACZ GALERIĘ
„Słoneczka” w bibliotece
31.10.2019
„Słoneczka” w bibliotece

W ostatnim tygodniu dzieci z grupy „Słoneczka” udały się na wycieczkę do pobliskiej Biblioteki Publicznej w Gostyniu. Przedszkolaki miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i czytelni dla dzieci. Pani Ewa przypomniała dzieciom jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim „Słoneczkom” bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Chętne dzieci, które miały założoną kartę biblioteczną, wypożyczyły po kilka książeczek i zabrały je do domu.

Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci z rodzicami, aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla książek dzieci.

ZOBACZ GALERIĘ
Mam, tato zobacz, jak się bawię w przedszkolu – zajęcia otwarte w grupie „Słoneczka”
25.10.2019
Mam, tato zobacz, jak się bawię w przedszkolu – zajęcia otwarte w grupie „Słoneczka”

Najstarsze dzieci zaprosiły dzisiaj swoich rodziców do przedszkola, aby wspólnie z nimi bawić się i pracować podczas zajęć. Spotkanie w formie warsztatów umożliwiło rodzicom poznać kilka zabaw doskonalących analizę i syntezę słuchowo – wzrokową, pamięć wzrokową oraz koordynację wzrokowo – ruchową. Było mnóstwo dobrej zabawy, a przedszkolaki były bardzo zadowolone, że mogą pracować razem z rodzicami.

ZOBACZ GALERIĘ
„Jesienny koncert” w Szkole Muzycznej
24.10.2019
„Jesienny koncert” w Szkole Muzycznej

Muzyka odgrywa ważną rolę we wszechstronnym rozwoju dziecka a wiek przedszkolny to najlepszy czas na rozpoczęcie takiej edukacji. Dzieci z grupy „ Słoneczka” i  z grupy „ Kotki- Psotki” udały się do Szkoły Muzycznej na „Jesienny koncert”. Oglądały i słuchały „ na żywo” szeregu instrumentów muzycznych, poznawały ich brzmienie oraz obserwowały sposób gry na tych instrumentach. Było to dla nich nowe doświadczenie  obcowania z wartościową muzyką i ważny ich krok w poznawaniu świata dźwięków.

ZOBACZ GALERIĘ
Na problem bajka
22.10.2019
Na problem bajka

W ramach realizacji projektu wychowawczo - edukacyjnego "Na problem bajka" do współpracy zaprosiliśmy panie z biblioteki. Na dzisiejszym spotkaniu dzieci miały możliwość wysłuchania utworu Ewy Stadtmuller "Jak skrzat Jagódka misia z zającem pogodził". Dzieci z grupy Misie słuchały z zaciekawieniem, z zainteresowaniem oglądały też pacynki przedstawiające w naszym przedszkolnym teatrzyku perypetie skrzata, misia i zajączka. Na zakończenie spotkania pani Iza rozdała dzieciom kolorowe kartki, na których dla każdego wypisana była sentencja dotycząca przyjaźni. Serdecznie dziękujemy za ciekawe spotkanie.

ZOBACZ GALERIĘ
„Słoneczka” i „Kotki – Psotki” z wizytą w SP nr 3 w Gostyniu
22.10.2019
„Słoneczka” i „Kotki – Psotki” z wizytą w SP nr 3 w Gostyniu

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Pies najlepszym przyjacielem człowieka” dzieci z najstarszych grup przedszkolnych – „Słoneczka” i „Kotki – Psotki” – udały się do SP nr 3 w Gostyniu, by poznać ciekawostki związane z życiem i hodowlą psów. Pani Maria, poprzez zorganizowanie ciekawych sytuacji edukacyjnych, wzbudziła zainteresowanie starszaków światem zwierząt domowych – psów. Nauczycielka zaprezentowała różne rasy psów, przedszkolaki określały wygląd psów, ich budowę i wielkoś. Dzieci wspólnie zastanawiały się nad tematem – dlaczego mówimy, że pies jest przyjacielem człowieka. Podczas zajęć przedszkolaki miały do wykonania pieski z papieru oraz krótkie zadania podsumowujące wiedzę o pieskach. Na zakończenie Pani Maria poczęstowała dzieci słodkimi niespodziankami, a przyszli uczniowie podziękowali miłej nauczycielce za ciekawe i pouczające spotkanie. To był dzień pełen wrażeń i nowych doświadczeń dla naszych przedszkolaków.

ZOBACZ GALERIĘ
Smerfy i muchomory
22.10.2019
Smerfy i muchomory

Dzisiaj dzieci z grupy „Smerfy” odwiedziła mama Mikołaja, która poprowadziła z dziećmi zajęcia plastyczne, na których przedszkolaki wykonały piękne muchomory. Pani Marta krok po kroku wytłumaczyła i zaprezentowała dzieciom, w jaki sposób trzeba wykonać muchomora, po czym „Smerfy” z wielkim zapałem ruszyły do pracy. Wszystkie grzyby wyszły pięknie. Przedszkolaki były bardzo zadowolone z wykonanej przez siebie pracy. Serdecznie dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie.

ZOBACZ GALERIĘ
Spotkanie z fizjoterapeutką
18.10.2019
Spotkanie z fizjoterapeutką

W ostatni piątek w grupie „Smerfy” i „Słoneczka” odbyło się spotkanie z mamą Wojtka i Antosia. Na początku spotkania pani Hania przedstawiła się dzieciom i opowiedziała czym zajmuje się fizjoterapeuta, jaki nosi strój, kiedy jest potrzebna ludziom jej pomoc. Mama Wojtka i Antka zaprosiła przedszkolaki do obejrzenia urządzeń, które są fizjoterapeucie potrzebne w pracy. A były to urządzenie do leczenia prądem i ultradźwiękami oraz stół do masażu, na którym pani Hania masowała chętnym dzieciom plecy. Na zakończenie spotkania fizjoterapeutka rozdała przedszkolakom małe niespodzianki, a nasi milusińscy wręczyli miłemu gościowi kolorową laurkę. Serdecznie dziękujemy za ciekawe doświadczenie i poświęcony czas.

ZOBACZ GALERIĘ
Urodziny w przedszkolu
18.10.2019
Urodziny w przedszkolu

Urodziny w przedszkolu to wesołe wydarzenie, które cieszy każdego. W ostatni piątek obchodziliśmy urodziny wszystkich dzieci urodzonych w październiku. Podczas przyjęcia nie zabrakło wesołych zabaw integracyjnych przy piosenkach. Na zakończenie wszystkie dzieci ustawiły się w piękne koło, zaśpiewały małym jubilatom „Sto lat” i złożyły im życzenia urodzinowe. Po życzeniach przyszedł czas na pyszny, słodki poczęstunek.

ZOBACZ GALERIĘ
Z wizytą w Nadleśnictwie Piaski
15.10.2019
Z wizytą w Nadleśnictwie Piaski

Kontynuując współpracę z nadleśnictwem dwie grupy z naszego przedszkola Misie i Słoneczka uczestniczyły w wyjeździe do Nadleśnictwa Piaski. Dzieci przywitała uśmiechnięta pani Monika Prętkowska, która zaprosiła wszystkich do izby edukacyjnej. Wysłuchaliśmy ciekawych opowieści o leśnych zwierzętach oraz drzewach. Przedszkolaki dowiedziały się co nam daje las i co my możemy zrobić dla lasu. Dzięki sprzyjającej nam pogodzie wszyscy wybraliśmy się na spacer leśnymi dróżkami. Dzieci szukały śladów leśnych zwierząt, obserwowały drzewa, wsłuchiwały się w odgłosy lasu. Do przedszkola przywieźliśmy wiele wrażeń oraz znalezione skarby - szyszki i żołędzie. Będą one ozdobą naszych  grupowych kącików przyrody.

ZOBACZ GALERIĘ
Dzień Nauczyciela
14.10.2019
Dzień Nauczyciela

Drodzy Rodzice! Drogie Dzieci! Dziękujemy Wam za wszystkie miłe słowa, życzenia, słodkie niespodzianki i kwiatki oraz dziecięce uśmiechy od samego rana.

Panie z Przedszkola

ZOBACZ GALERIĘ
Pasowanie na przedszkolaka
11.10.2019
Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka to bardzo ważne wydarzenie, szczególnie dla nowych dzieci. Podczas uroczystości przedszkolaki swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w społeczności przedszkolnej. Na początku spotkania każda grupa zaprezentowała wybraną piosenkę. Następnie wszystkie pociechy, które po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola, zostały przyjęte do grona przedszkolaków za sprawą „czarodziejskiego ołówka”, którym pani dyrektor mianowała każde nowoprzyjęte dziecko. Na pamiątkę tego wydarzenia przedszkolaki otrzymały znaczek swojej grupy. To był wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci z naszego przedszkola.

ZOBACZ GALERIĘ
Spotkanie z wolontariuszem ze Schroniska w Dalabuszkach
10.10.2019
Spotkanie z wolontariuszem ze Schroniska w Dalabuszkach

Miłości nie da się kupić, ale można ją przygarnąć ze schroniska.

Dnia 10.10.2019 roku dzieci z grupy „Słoneczka” i „Kotki – Psotki” (w ramach realizacja projektu „Pies najlepszym przyjacielem człowieka”) spotkały się z wolontariuszem Schroniska w Dalabuszkach. Celem spotkania było kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt. Podczas pogadanki przedszkolacy wzbogacili swoją wiedzę na temat życia psów. Ponadto dzieci dowiedziały się, jak prawidłowo opiekować się pupilami, co to za miejsce - schronisko oraz jak można pomóc zwierzętom tam mieszkającym. Na zakończenie Pani Krystyna podarowała przedszkolakom kolorowe zakładki do książek, a starszacy w podziękowaniu za ciekawe spotkanie wręczyli miłemu gościowi laurkę.

ZOBACZ GALERIĘ
Adaptacja „maluchów” do środowiska przedszkolnego
10.10.2019
Adaptacja „maluchów” do środowiska przedszkolnego

„Jestem sobie przedszkolaczek,
Nie grymaszę i nie płaczę…”

Z nowym rokiem szkolnym do grona przedszkolaków dołączyły dzieci 3 – letnie. Aby przejść w sposób przyjazny i łagodny trudny czas adaptacyjny, w grupie 3 latków realizowano projekt edukacyjny „Z uśmiechem do przedszkola”. Personel pracujący z maluchami musi być przygotowany m.in. zna łzy (nie tylko dzieci, ale i rodziców). Jednym z głównych zadań nauczyciela w pierwszych dniach w przedszkolu, jest ścisły kontakt z rodzicami i dzieckiem, aby ułatwić im zapoznanie się z nowym środowiskiem celem zbudowania poczucia bezpieczeństwa. Śmiało można stwierdzić, iż udało nam się osiągnąć zamierzony cel i dzieci 3 – letnie dobrze zaadoptowały się do warunków przedszkolnych. Większość dzieci z uśmiechem wchodzi do sali. Dobrze czują się ze sobą i doskonale przyswajają program wychowania przedszkolnego.

Jesiennie u "Misiów"
09.10.2019
Jesiennie u "Misiów"

Proponujemy dary jesieni- owoce i warzywa w różnych odsłonach: literatura- wiersz J. Brzechwy "Na straganie", ilustracje, zabawy badawcze, manipulacyjne- oglądanie, dotykanie, wąchanie, smakowanie, wizyta w kuchni i w ogródku, lepienie z plasteliny, nawlekanie na nitkę- oj, działo się. Najważniejsze, że znamy warzywa i owoce i chętnie je zjadamy, pamiętając o walorach zdrowotnych. Przekonaliśmy się, że surówkę marchewkowo- jabłkową łatwo zrobić. Smacznego.

ZOBACZ GALERIĘ
Wizyta Pana Listonosza w przedszkolu
08.10.2019
Wizyta Pana Listonosza w przedszkolu

Dzisiaj w naszym przedszkolu gościliśmy Pana Listonosza. Dzięki tej wizycie dzieci dowiedziały się jak trudna i odpowiedzialna jest praca listonosza doręczającego listy, przesyłki i paczki prosto do adresatów oraz zapoznały się z charakterystycznymi cechami w jego wyglądzie (granatowy mundur, czapka, duża torba). Przedszkolaki wykazały duże zainteresowanie pracą listonosza, a nawet deklarowały chęć wykonywania tego zawodu. Spotkanie okazało być się dla wszystkich dzieci bardzo ciekawym i emocjonującym doświadczeniem. Bardzo dziękujemy Panu Listonoszowi za wizytę.

ZOBACZ GALERIĘ
Zabawy z pluszowym pieskiem
07.10.2019
Zabawy z pluszowym pieskiem

Z okazji „Światowego Dnia Zwierząt” dzieci z grupy „Kotki – Psotki” i „Słoneczka” obchodziły „Dzień Pluszowego Psa” w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Pies najlepszym przyjacielem człowieka”. Pluszowa maskotka to nieodzowna zabawka każdego dziecka, bo któż nie kocha takiej przytulanki. Przedszkolaki bawiły się ze swoimi „pupilami” z chustą przy muzyce oraz rysowały ukochanego pieska. Była to dobra okazja do wdrażania idei prawdziwej i bezinteresownej przyjaźni.

ZOBACZ GALERIĘ
Owocowe przekąski w przedszkolu
07.10.2019
Owocowe przekąski w przedszkolu

W ostatnim czasie dzieci z naszego przedszkola na zajęciach dydaktycznych poznały dary jesienne z sadu i ogrodu, zasady zdrowego odżywiania oraz witaminy znajdujące się w warzywach i owocach. Przedszkolaki urządziły sobie witaminową ucztę i przygotowały pyszne owocowe szaszłyki, zdrowe jeżyki i inne kolorowe smakołyki. Można powiedzieć, że zadanie to wykonały pierwszorzędnie. Należy pamiętać, że najlepiej smakują posiłki wykonane własnoręcznie. Nawet największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem. Bardzo dziękujemy rodzicom za dostarczenie owoców.

ZOBACZ GALERIĘ
Wycieczka do parku
04.10.2019
Wycieczka do parku

Piękna jesienna pogoda zachęciła dzieci do spaceru po parku. W ciągu ostatniego tygodnia przedszkolaki z grup „Słoneczka”, „Kotki – Psotki”, „Misie” i „Smerfy” podziwiały park w jesiennej szacie. Dzieci bezpośrednio obcowały z przyrodą, rozpoznawały rodzaje drzew po liściach i owocach oraz zbierały jesienne skarby do kosza. Po powrocie do przedszkola kolorowe liście, kasztany i żołędzie ozdobiły kącik przyrodniczy oraz posłużyły do różnorodnych prac plastycznych, zabaw matematycznych czy rytmicznych. To była dla naszych milusińskich bardzo interesująca i kolorowa wycieczka.

ZOBACZ GALERIĘ
Spotkanie z Pyrkiem w przedszkolu
04.10.2019
Spotkanie z Pyrkiem w przedszkolu

W dniu 4 października 2019 roku odwiedził nasze przedszkole sierżant Pyrek – maskotka wielkopolskiej Policji stworzona jako najnowsze narzędzie w ramach Policyjnego Programu Edukacyjnego „Z Pyrkiem Bezpieczniej”. Sierżant Pyrek utrwalił z dziećmi zasady  bezpiecznego poruszania się po drogach, ograniczonego zaufania względem osób nieznanych dzieciom, a także odpowiedział na zadawane przez przedszkolaki pytania. W podziękowaniu za przybycie dzieci wręczyły Pyrkowi kolorową laurkę. Wspólne pamiątkowe zdjęcia przedszkolaków z każdej grupy przedszkolnej z naszym miłym gościem zakończyły to ciekawe spotkanie.

ZOBACZ GALERIĘ
Nasza mała artystka wystąpiła w serialu „Barwy szczęścia”
02.10.2019
Nasza mała artystka wystąpiła w serialu „Barwy szczęścia”

Ola wzięła udział w nagraniu dziecięcej sceny w serialu „Barwy Szczęścia”. Nagrania do serialu odbywały się w Warszawie, w specjalnie przygotowanym planie zdjęciowym. W tym samym czasie w sąsiednich budynkach nagrywane były również inne znane seriale (M jak miłość, Na dobre i na złe) dlatego łatwo tam spotkać wielu znanych aktorów. Nagranie kilkuminutowej sceny trwało około 6 godzin. Na planie zaangażowanych jest kilkanaście osób obsługi oraz zawodowi aktorzy. Mimo dużego zmęczenia Ola była bardzo szczęśliwa i z niecierpliwością czekała na emisję „swojego” odcinka (2103) na TVP2.

ZOBACZ GALERIĘ
Rozpoczęcie projektu edukacyjnego „Pies najlepszym przyjacielem człowieka”  w grupie „ Słoneczka”  i „ Kotki-Psotki”
01.10.2019
Rozpoczęcie projektu edukacyjnego „Pies najlepszym przyjacielem człowieka” w grupie „ Słoneczka” i „ Kotki-Psotki”

Dzieci z najstarszych grup przedszkolnych rozpoczęły realizację  w/w projektu od wizyty w bibliotece. Pani Ewa przygotowała ciekawe pozycje książkowe, których bohaterem był pies. Z wysłuchanych opowiadań przedszkolaki dowiedziały się o roli psa w życiu człowieka. Pies to przyjaciel człowieka, czy tylko zwierzę? Czasami staje się on rzeczywiście najważniejszy w życiu człowieka.  Dzieci  dzięki zdobytej dzisiaj wiedzy, uświadomiły sobie, że w przypadku osób chorych, niewidomych  czy niepełnosprawnych jest on nie tyko przyjacielem, ale i przewodnikiem. Przedszkolaki pełne nowych wrażeń i wiadomości wróciły do przedszkola.

ZOBACZ GALERIĘ
„Motyle” w przedszkolnym warzywniaku
01.10.2019
„Motyle” w przedszkolnym warzywniaku

Realizując temat kompleksowy  – „Jesień w ogrodzie” – dzieci z grupy „Motyle” udały się do przedszkolnego ogródka kwiatowo – warzywnego. Ogródek nasz jest miejscem chętnie odwiedzanym przez przedszkolaki, które sprawdzają, jak rosną własnoręcznie wysiane czy posadzone przez nich rośliny. W przedszkolnym warzywniaku „Motyle” starały się rozpoznać i nazwać znajdujące się tam warzywa. Ogromne wrażenie zrobiły na nich piękne, olbrzymie dynie, z których panie kucharki przygotują dla nas, zapewne, pyszne potrawy. Zajęcia na świeżym powietrzu były bardzo interesujące i ciekawe. Uczyliśmy się i bawiliśmy bardzo dobrze.

ZOBACZ GALERIĘ
Dzień Chłopaka w przedszkolu
30.09.2019
Dzień Chłopaka w przedszkolu

„Buzia Twoja uśmiechnięta , w dniu radosnym Twego święta.
Przyjmij proszę me życzenia, niech się spełnią Twe marzenia.
Ważna dzisiaj data, bo to przecież DZIEŃ CHŁOPAKA!”

Tak płynęły życzenia dla wszystkich chłopców z naszego przedszkola w dniu ich święta. Dzień ten upłynął w miłej i radosnej atmosferze. W każdej grupie było: dużo życzeń , zabaw, niespodzianek i buziaczków. Wszyscy chłopcy otrzymali z przedszkola słodkiego wafelka PRINCE POLO. W grupie „ Kotki-Psotki” rodzice Alana zafundowali chłopcom małą niespodziankę- samochodziki. Nie zapomnieli również o dziewczynkach, które dostały lizaki oraz dla wszystkich „ Kotków – Psotków” był pyszny placuszek. Do grupowego świętowania włączyły się również: Oliwka, Ulka, Ola i Klaudia przynosząc nie tylko dla chłopców  łakocie.

DZIĘKUJEMY RODZICOM ZA ZAANGAŻOWANIE I SŁODKI DZIEŃ.

ZOBACZ GALERIĘ
„Sprzątanie świata”
27.09.2019
„Sprzątanie świata”

Wrzesień jest miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się „Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata”. W tym roku również nasze przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki zaangażowały się w tę akcję. Dzieci 3 i 4 - letnie pomagały w sprzątaniu ogrodu przedszkolnego oraz okolic przedszkola, a 5 i 6 - latki wyszły do parku, gdzie zebrały kilka worków śmieci. Dzięki temu wokół przedszkola i w parku zrobiło się czysto i przyjemnie. Głównym celem tej akcji było ukazanie przedszkolakom skutków zaśmiecania „świata”, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska, recyklingu. Dzieci bardzo przejęły się udziałem w tej akcji i obiecały, że nie będą już śmiecić.

ZOBACZ GALERIĘ
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
26.09.2019
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w tym roku przypada 29 września, w niedzielę. W związku z tym Smerfy oraz Misie korzystając z zaproszenia Pani Ewy i Pani Izy odwiedziły w dniu dzisiejszym bibliotekę. Czekała tam na nas miła niespodzianka. Przedszkolacy mieli możliwość wysłuchania utworów czytanych przez pracowników biblioteki, czytelników oraz absolwentów naszej placówki. Czytający wystąpili w kostiumach postaci z bajek, prezentując utwory autorstwa Agnieszki Frączek. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przyglądały się artystom, słuchając treści czytanych utworów. Przedszkolacy z naszego przedszkola chętnie odwiedzają bibliotekę, a Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania wprowadził je w magiczny świat bajek, wierszy oraz opowiadań. Mieliśmy też okazję obejrzeć dwie wystawy - "Świat motoryzacji" oraz "Kolory jesieni".

ZOBACZ GALERIĘ
Wycieczka na skrzyżowanie
23.09.2019
Wycieczka na skrzyżowanie

Wrzesień to miesiąc, w którym dzieci z naszego przedszkola uczą się zasad bezpieczeństwa obowiązujących w przedszkolu oraz poznają zasady ruchu drogowego. W związku z tym przedszkolaki ze wszystkich grup wybrały się na wycieczkę na skrzyżowanie, której celem było obserwowanie ruchu drogowego, znaków drogowych, przejścia dla pieszych oraz poruszających się pojazdów. Dzieci ćwiczyły także umiejętność prawidłowego i bezpiecznego przechodzenia na drugą stronę jezdni. Każdy przedszkolak wie, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w przedszkolu i na drodze.

ZOBACZ GALERIĘ
Dzień Przedszkolaka
20.09.2019
Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jest obchodzony 20 września. W tym roku był to piątek. Tego dnia w przedszkolu zorganizowano dla dzieci niespodziankę. Główną atrakcją było przedstawienie pt. „Pinokio”, w wykonaniu aktorów Teatru „Forma” z Białegostoku. Bohater przedstawienia przeżywa wiele przygód, które uczą, że kłamstwo i lenistwo nie jest właściwą drogą do osiągnięcia sukcesu. Godne pochwały są takie wartości, jak: nauka, praca, życzliwość i odpowiedzialność. W poszczególnych grupach dzieci wykonały znaczek okolicznościowy „Dzień Przedszkolaka”, uczestniczyły w zabawach przy muzyce. Na zakończenie dnia otrzymały także słodką niespodziankę.

ZOBACZ GALERIĘ
Urodziny w przedszkolu
20.09.2019
Urodziny w przedszkolu

Urodziny w przedszkolu to wesołe wydarzenie, które cieszy każdego. W ostatni piątek obchodziliśmy urodziny wszystkich dzieci urodzonych w miesiącu wrześniu. Podczas przyjęcia nie zabrakło wesołych zabaw integracyjnych przy piosenkach. Na zakończenie wszystkie dzieci ustawiły się w piękne koło, zaśpiewały małym jubilatom „Sto lat” i złożyły im życzenia urodzinowe. Po życzeniach przyszedł czas na pyszny, słodki poczęstunek.

ZOBACZ GALERIĘ
Doradztwo zawodowe w przedszkolu
17.09.2019
Doradztwo zawodowe w przedszkolu

Dzieci z grupy „Kotki-Psotki” oraz „Słoneczka” uczestniczyły w zajęciach związanych z doradztwem zawodowym. Spotkanie przygotowała pani Urszula Burzyńska-Zimna, która pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gostyniu i zajmuje się tematyką z tego zakresu. Choć wydaje się, że do wyboru zawodu dzieci mają jeszcze daleko, jednak ich zainteresowania mogą wskazywać, którą drogę wybierze dziecko. Dzieci bardzo chętnie rozwiązywały zagadki, łączyły określone zainteresowania z określoną profesją, nazywały zawody i wymieniały czynności związane z wykonywaną pracą.

ZOBACZ GALERIĘ