Z życia przedszkola Rok szkolny 2019/2020

Zakończenie przedszkola
26.06.2020
Zakończenie przedszkola

Już koniec lat beztroskich – nauki nadszedł czas,
lecz pamięd o przedszkolu niech żyje zawsze w Was!
Na dalszą drogę życia weź czarodziejskie słowa:
proszę, dziękuję, przepraszam i w sercu je zachowaj.

W tym tygodniu dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych (każda grupa w innym dniu) spotkały się na boisku przedszkolnym, gdzie pani Dyrektor wręczyła naszym wychowankom wakacyjne prezenty, życząc bezpiecznego wypoczynku. W ostatni czwartek dzieci z grupy „Słoneczka” pożegnały się, chociaż w bardzo nietypowy sposób, ze swoim przedszkolem, paniami, kolegami i beztroską zabawą. Pani dyrektor podziękowała rodzicom za kilkuletnią, owocną współpracę a następnie wręczyła 6 latkom pamiątkowe dyplomy ukooczenia przedszkola oraz kreatywny zestaw do prac plastycznych. Wychowawczynie ze łzami w oczach pożegnały słowami płynącymi prosto z serca ukochane „Słoneczka” kooczące edukację przedszkolną. Wszystkim absolwentom naszego przedszkola życzymy powodzenia na nowej drodze obowiązków szkolnych i dziękujemy za wspólnie spędzone lata. I pamiętajcie o nas.

Dzieciom z całego przedszkola życzymy bezpiecznych i udanych wakacji, wypoczynku, odwiedzenia ciekawych miejsc i przeżycia fascynujących przygód. Dostaliśmy piękne zdjęcia od przedszkolaków tęskniących za przedszkolem. Nasza koleżanka Ola przesłała kolorową, śliczną pracę „Wakacyjny pociąg”, który Was kochani zawiezie dokąd chcecie na wymarzone wakacje.

ZOBACZ GALERIĘ
Kotki - Psotki w świecie wartości
25.06.2020
Kotki - Psotki w świecie wartości

W roku szkolnym 2019/2020 dzieci z grupy Kotki-Psotki realizowały zadania w ramach programu autorskiego „Dziecko w świecie wartości moralnych. Bajkoterapia”. Wypełnienie zadań tego programu odbywało się do 13 marca 2020 roku. Niestety ogłoszenie pandemii zmusiło nas do kontynuowania programu w ramach pracy zdalnej. Wartości dobierane były zgodnie z realizowaną tematyką planu tygodniowego i podejmowanymi zadaniami w grupie. W pierwszej kolejności omówione zostały wartości bliższe dziecku: rodzina, dom, zdrowie. Następnie w oparciu o wartości opracowano kodeks grupowy, co było punktem wyjścia do dalszej pracy. W ramach programu dzieci poznały wartości moralne oraz ich przejawy w życiu codziennym, np. miłość, szacunek, solidarność, odpowiedzialność, mądrość, piękno.

ZOBACZ GALERIĘ
Kotki - Psotki odwiedzają bibliotekę
24.06.2020
Kotki - Psotki odwiedzają bibliotekę

Poznając wartości moralne, dzieci z grupy Kotki-Psotki korzystały z propozycji Biblioteki Publicznej w Gostyniu. Spotkania z bajką odbywały się cyklicznie od początku roku szkolnego do marca 2020. Bajkoterapia była główną metodą programu autorskiego. Teksty bajek, wierszy i opowiadań poruszały tematykę związaną z daną wartością. Były one wsparciem do zrozumienia treści programu „Dziecko w świecie wartości moralnych”. Dzięki dobrze dobranej bajce pojawiało się wyobrażenie problemu. Dzieci lepiej poznały przyczyny i skutki, rozumiały uczucia i przejawy wartości.

ZOBACZ GALERIĘ
Niespodzianka w Dniu Dziecka
05.06.2020
Niespodzianka w Dniu Dziecka

1 czerwca to najbardziej radosny dzieo dla wszystkich dzieci. Tego dnia w naszym przedszkolu czekało na nie wiele atrakcji. Jedną z nich był prezent od firmy Netbox w postaci tekturowych domków, które mogły samodzielnie przyozdobid. Niespodzianka wywołała ogromną radośd u naszych przedszkolaków dlatego z zapałem zabrały się do twórczej pracy. Dzisiaj możemy podziwiad jej efekty. Jeszcze raz dziękujemy za miły prezent.

ZOBACZ GALERIĘ
KARTKA Z ŻYCZENIAMI
01.06.2020
KARTKA Z ŻYCZENIAMI

Kochane KOTKI-PSOTKI nie możemy osobiście Wam złożyć życzeń ale codziennie o Was myślimy.

Z okazji Dnia Dziecka życzymy Wam, by uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach i każdy dzień był wspaniałą przygodą. Życzymy Wam samych szczęśliwych dni w gronie przyjaciół i rodziny. A na dziś mnóstwo radości i słodkości! TĘSKNIMY!!!

Pani Danka, Pani Kasia, Pani Ania

Dla naszych dzieci w dniu ich święta
01.06.2020
Dla naszych dzieci w dniu ich święta
ZOBACZ GALERIĘ
Dla naszych rodziców
26.05.2020
Dla naszych rodziców

Dzień Mamy i Taty to szczególne dni dla naszych przedszkolaków i ich rodziców. Każdego roku o tej porze spotykaliśmy się w przedszkolu na uroczystości. Niestety w tym roku pandemia pokrzyżowała nam te plany, dlatego dzieci z grupy Słoneczka za pośrednictwem naszej strony internetowej składają wszystkim rodzicom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.

ZOBACZ GALERIĘ
Fotorelacja Kotki-Psotki
21.05.2020
Fotorelacja Kotki-Psotki

Nieoczekiwanie w marcowy dzień nie spotkaliśmy się w przedszkolu. To groźna choroba COVID-19 nie pozwoliła nam. Dodatkowe godziny i dni ( spędzone w domu) niby nic, a odmieniły nasze życie. Zostaliśmy „zamknięci”, ale nie próżnowaliśmy. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że przez ten czas pracowaliście i uczyliście się. Naszą radość spowodowały zdjęcia, które od Was otrzymywaliśmy, a potwierdzały, że chętnie wykonywaliście powierzone zadania. Dziękujemy Wam za to, dziękujemy też Waszym rodzicom, bo bez nich nasz kontakt- taki na odległość- nie byłby możliwy. Razem pokazaliśmy, że potrafimy się uczyć, myśleć o sobie i cieszyć się. Wierzymy, że z przyjemnością obejrzycie nasze wspólne reporterskie dzieło, a my z nadzieją, że już niebawem, już niedługo, tuż, tuż….czekamy na Was w przedszkolu.

BĘDZIE JESZCZE PRZEPIĘKNIE!

ZOBACZ ALBUM

Fotoalbum Misie
15.05.2020
Fotoalbum Misie

Fotoalbum "Misiów", to dowód na to, że dzieci "nie próżnowały" w obliczu epidemii i zamkniętych przedszkoli. Dzielnie realizowały proponowane zabawy i zadania wynikające z planu, które służyły nieprzerwanej edukacji i rozwojowi. Nie udałoby się to, bez zaangażowania i współpracy Waszych rodziców- bardzo dziękujemy. To nasz wspólny sukces- brawo! Obejrzyjmy! Powspominajmy

ZOBACZ ALBUM

Fotoalbum z pracy domowej „Motyli”
15.05.2020
Fotoalbum z pracy domowej „Motyli”

Drogie Motyle,

bardzo się cieszymy, że w trudnym dla nas wszystkim czasie, pilnie wykonujecie zadania zamieszczona na stronie przedszkola do wykonania domu. Do tej pory wzbogaciliście wiadomości na temat Wielkanocy. Uczyliście się o wybranych gatunkach ptaków, które wracają na wiosnę do Polski. Realizowany był również temat dotyczący „Marcowej pogody” czy „Wiosny na wsi”. Obznajmialiście się także, w obszarze rozwijania świadomości ekologicznej; kształtowaniu nawyków proekologicznych. Z dużą aktywnością realizowaliście też zagadnienia na temat „Kto Ty jesteś? Polak mały” oraz „Na wiosennej łące”. Z radością możemy powiedzieć, że, pozostając w domach, nie próżnujecie i bardzo ładnie przykładacie się do zadań. Docierają do nas piękne zdjęcia Waszych prac, za które bardzo dziękujemy. Jesteśmy dumne z Waszego zaangażowania i aktywności. Brawo „Motyle”!

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z waszych działań…

ZOBACZ GALERIĘ
Smerfowy album
11.05.2020
Smerfowy album

W obliczu nowej rzeczywistości związanej z epidemią, wspieraliśmy rodziców w organizacji i pomysłach na aktywne zabawy stymulujące wszechstronny rozwój przedszkolaków. Jak wykonywały zadania, bawiły się dzieci z grupy Smerfy można zobaczyć przeglądając nasz album.

ZOBACZ ALBUM

Akcja plastyczna „Rysunek dla bohaterów”
30.04.2020
Akcja plastyczna „Rysunek dla bohaterów”

Od 21-30 kwietnia 2020 roku trwała akcja „Rysunek dla bohaterów”. Celem akcji było przybliżenie dzieciom specyfiki i znaczenia wybranych zawodów oraz uwrażliwienie na bohaterska postawę ludzi, którzy pracują mimo zagrożenia koronawirusem.
Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za udział w akcji plastycznej. Wykonane obrazki są dowodem na to, że dostrzegacie ludzi, którzy poświęcają się dla innych. Są znakiem, że wspieracie tych, którzy są szczególnie zaangażowani w ochronę życia i zdrowia.
Autorzy rysunków:

  1. Grupa „Słoneczka”: Andżelika A., Ania Dz., Filip B., Szymon G., Borys P., Michalina K., Franek Sz., Lilka K., Ewa N., Jan W., Emilka S.
  2. Grupa „Kotki- Psotki”: Ola K., Marika F.
  3. Grupa „Misie”: Alex D., Kacper Ł., Oliwia B., Alan K., Bartosz K.
  4. Grupa „Smerfy”: Mikołaj B., Marysia P.
  5. Grupa „Motyle”: Ada M., Olek M., Małgosia G., Magda G., Lenka T.

Wszystkim uczestnikom akcji przesyłamy „Podziękowania” w formie dyplomu.

ZOBACZ GALERIĘ
Słoneczka w domu się nie nudzą
30.04.2020
Słoneczka w domu się nie nudzą

Czas, kiedy zamknięte są placówki oświatowe, to czas trudny, ale Słoneczka starają się go dobrze wykorzystać i mają mnóstwo pomysłów na dobrą zabawę! Pozostając w domu przygotowały się do świąt Wielkanocnych, poznały oznaki wiosny - pierwsze kwiaty, powrót ptaków, dowiedziały się jakich warunków do życia potrzebują zwierzęta żyjące w naturalnym środowisku i hodowane na wsi i jak kapryśna może być pogoda wiosną. Na temat przyrody starszacy już bardzo dużo wiedzą, przypomniały sobie jednak, jak żyć z nią w zgodzie poprzez oszczędzanie wody i energii, wytwarzanie mniej śmieci i segregowanie ich. Niektóre nawet samodzielnie wysprzątały najbliższe otoczenie oraz wykonały ludziki z materiałów wtórnych. Poprzez zaproponowane zabawy przypomniały sobie symbole narodowe: flagę, godło, hymn w związku z obchodzonym 2 maja Dniem Flagi oraz Świętem Konstytucji 3- go Maja. Nie zapomniały także skąd pochodzą, jaka jest historia Gostynia, ważniejsze obiekty i miejsca, jak wygląda herb Gostynia oraz przy jakiej ulicy mieszkają i jaki jest adres naszego przedszkola. Spacer po naszym mieście jest zawsze bardzo ciekawy, nawet ten wirtualny. Systematycznie pod okiem rodziców utrwalają a także poznają nowe litery. Niektóre potrafią już samodzielnie przeczytać książeczkę z bajkami. Gratulujemy!

I chociaż w czasie kwarantanny zabawa i nauka wygląda inaczej, to Słoneczka cały czas pogłębiają swoją wiedzę i umiejętności. Zapraszamy do obejrzenia prac nie tylko plastycznych, wykonanych przez starszaków w ramach zdalnego nauczania. Dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie.

ZOBACZ ALBUM FOTOGRAFICZNY

„Słoneczka” poznają zawód mechatronika
11.03.2020
„Słoneczka” poznają zawód mechatronika

W ostatnią środę dzieci z grupy „Słoneczka” wybrały się do Zespołu Szkół Zawodowych przy ul. Poznańskiej w Gostyniu. Starszaki miały możliwość zwiedzenia pracowni mechatronicznej i zapoznania się z zawodem mechatronika. Pan Leszek Niemczyk przeprowadził z dziećmi ciekawe zajęcia, wprowadzając je w inny świat. Starszaki dowiedziały się, że mechatronikę można dziś określić jako dziedzinę inżynierii, służącą projektowaniu i wytwarzaniu nowoczesnych urządzeń. Przedmiotem zastosowań mechatroniki jest między innymi wytwarzanie: układów sterowania pojazdami, nowoczesnych zabawek, zaawansowanych urządzeń powszechnego użytku oraz elektroniki użytkowej.

„Słoneczka” mogły obserwować, jak działa drukarka 3D oraz w jaki sposób można wycinać laserowo, przy korzystaniu z programu komputerowego, różne ciekawe kształty ze styropianu, np. zwierzątka. Dzieci z zapartym tchem sterowały zaprojektowanymi i wykonanymi przez uczniów tejże szkoły samochodami. To była świetna zabawa. Na zakończenie spotkania starszaki wręczyły nauczycielowi kwiatka, a pan Leszek podarował małym naukowcom styropianowe zajączki dla całej grupy. To było bardzo ciekawe i pouczające spotkanie. W drodze powrotnej do przedszkola dzieci mogły podziwiać piękne krokusy, które są oznaką zbliżającej się wiosny.

ZOBACZ GALERIĘ
Dzień Kobiet w przedszkolu
09.03.2020
Dzień Kobiet w przedszkolu

W tym wyjątkowym dniu już od rana zaskoczył nas tata Oli z grupy „Kotki – psotki”. Wszystkim kobietom z naszej placówki złożył życzenia i ofiarował pyszny tort. Chłopcy również pamiętali o swoich Paniach i koleżankach z grup. Nie obyło się bez kwiatów i drobnych upominków.

Dziękujemy za pamięć i życzenia.

ZOBACZ GALERIĘ
„Motyle” u fryzjera
06.03.2020
„Motyle” u fryzjera

Korzystając z uprzejmości pani Agnieszki – cioci Michała, dzieci z grupy „Motyle” udały się do pobliskiego zakładu fryzjerskiego, aby przyjrzeć się pracy fryzjerki. Pani Agnieszka -właścicielka zakładu pokazała przedszkolakom różnego rodzaju akcesoria do modelowania, układania, strzyżenia i pielęgnacji włosów. Wszystkie dzieci chętnie siadały na fotelu fryzjerskim, którego wysokość regulował nasz mały przewodnik Michał. Wielką frajdę miały dzieci z oglądania palety z kolorowymi pasemkami włosów – najbardziej podobały im się kolory: różowy, zielony i fioletowy. Wizyta sprawiła dzieciom wiele radości, wzbogaciła je o nowe doświadczenia i wiadomości. Dziękujemy pani Agnieszce za bardzo serdeczne i miłe spotkanie oraz poświęcony nam czas. 

ZOBACZ GALERIĘ
„Misie" na teatrzyku Kamishibai
06.03.2020
„Misie" na teatrzyku Kamishibai

Podczas kolejnej wizyty w Bibliotece Publicznej- Oddział dla Dzieci i Młodzieży, "Misie"uczestniczyły w zajęciach z bajkoterapii w formie teatrzyku Kamishibai "O Szewczyku Dratewce". Technika ta, pomaga osiągnąć magiczny efekt koncentracji, a forma opowiadania to prawdziwe teatralne doświadczenie. Dopełnieniem zajęcia było wykonanie przez dzieci "Motyla" techniką origami. Dziękujemy Paniom za "magiczny" czas.

ZOBACZ GALERIĘ
Kolorowo i kwieciście u "Misiów"
05.03.2020
Kolorowo i kwieciście u "Misiów"

Poznając pasje i zawody osób z naszego najbliższego otoczenia odwiedziła nas mama Wojtka i "zabrała" w świat kwiatów. Dowiedzieliśmy się dużo o pracy florystki- o technikach pielęgnacji roślin, technikach układania bukietów na różne okazje. Oglądaliśmy narzędzia potrzebne do pracy w kwiaciarni i ciekawie wykonane, sztuczne kwiaty w doniczkach. Wszystkie dzieci i panie zostały obdarowane kwiatami, które "Misie" zabrały dla swoich mam z okazji Dnia Kobiet. Bardzo dziękujemy Pani Małgosi za poświęcony nam czas.

ZOBACZ GALERIĘ
Muzyczne odwiedziny w grupie „Motyle” oraz „Misie”
03.03.2020
Muzyczne odwiedziny w grupie „Motyle” oraz „Misie”

W związku z realizowanym tematem „ Instrumenty muzyczne” dzieci z grupy „Motyle” oraz „Misie” odwiedziła pani Angelika – flecistka Orkiestry Dęta Miasta i Gminy Gostyń. Podczas spotkania dzieci wzbogaciły swoje wiadomości na temat instrumentów dętych, dowiedziały się wielu ciekawych informacji o orkiestrze dętej. Poza tym przedszkolaki miały możliwość zobaczyć i poznać budowę fletu poprzecznego oraz fletu piccolo, usłyszały kilka krótkich utworów zagranych w/w instrumentach. Ogromne zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła możliwość przymierzenia orkiestrowego munduru oraz czapki.

Bardzo dziękujemy pani Angelice za przybycie i podzielenie się swoją pasją, wiedzą i talentem.  Być może spotkanie to zainspiruje któregoś z przedszkolaków, aby zostać w przyszłości muzykiem.

ZOBACZ GALERIĘ
Kulinarne podróże Smerfów
27.02.2020
Kulinarne podróże Smerfów

Dzieci poznały już pracę kucharki, wyposażenie kuchni oraz zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas przygotowania posiłków. Na dzisiejszym zajęciu drugie śniadanie Smerfy przygotowały wspólnie z rodzicami. Zajęcia rozpoczęły się od rozmowy na temat ulubionych dań, przekąsek. Dzieci segregowały produkty określając zdrową i niezdrową żywność. Następnym etapem było przygotowanie posiłku. Przy pomocy rodziców dzieci powstały kanapki. Pomysły wykonania były różnorodne, ale najważniejsze, że wszystkim smakowało, bo przecież przygotowanie posiłku to świetna zabawa i bardzo duża satysfakcja dla dziecka. 

ZOBACZ GALERIĘ
Czyżby wiosna????
25.02.2020
Czyżby wiosna????

Dzieci z najstarszych grup: „ Słoneczka” i „ Kotki-Psotki” zachęcone chwilowym słońcem wybrały się na spacer w pobliżu przedszkola. Zaskoczone, że mogły już ujrzeć pierwsze wiosenne kwiatki: krokusy i przebiśniegi. Zatrzymały się i podziwiały te delikatne roślinki. Przedszkolaki wiedzą, że są one pod ochroną i nie można ich zrywać.

WIOSNO! Czekamy na Ciebie z utęsknieniem!!!!

ZOBACZ GALERIĘ
Urodziny w przedszkolu
21.02.2020
Urodziny w przedszkolu

Urodziny w przedszkolu to wesołe wydarzenie, które cieszy każdego. W ostatni piątek obchodziliśmy urodziny wszystkich dzieci urodzonych w lutym. Podczas przyjęcia nie zabrakło wesołych zabaw integracyjnych przy piosenkach. Na zakończenie wszystkie dzieci ustawiły się w piękne koło, zaśpiewały małym jubilatom „Sto lat” i złożyły im życzenia urodzinowe. Po życzeniach przyszedł czas na pyszny, słodki poczęstunek.

ZOBACZ GALERIĘ
Przeżyjmy to jeszcze raz..
20.02.2020
Przeżyjmy to jeszcze raz..

W ostatni czwartek dzieci z grup „Kotki – Psotki” i „Słoneczka” wspólnie obejrzały na tablicy multimedialnej prezentację podsumowującą projekt edukacyjny „Pies najlepszym przyjacielem człowieka”. Z radością powspominały chwile z ich udziałem: wizytę w bibliotece, lekcje w SP nr 3, spotkanie z pracownikiem Schroniska dla zwierząt w Dalabuszkach, „Dzień Pluszowego Psa” w przedszkolu, wystawę prac plastycznych w bibliotece (wykonanych przez starszaków) oraz wycieczkę do Schroniska w Dalabuszkach. Miło było przypomnieć sobie te chwile, które wywołały uśmiech na twarzach przedszkolaków.

ZOBACZ GALERIĘ
Poznajemy pracę pielęgniarki
18.02.2020
Poznajemy pracę pielęgniarki

Na zaproszenie, dzieci z grupy „Motyle” oraz „Smerfy” odwiedziła pielęgniarka pani Renata – babcia Matyldy, naszej koleżanki z grupy „Motyle”. Pani Renata w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam, na czym polega jej praca i zaprezentowała akcesoria z tajemniczej walizki, niezbędne w pracy pielęgniarki, lekarza m.in. takie jak strzykawki, plastry, bandaże czy stetoskop. Poza tym pani pielęgniarka zademonstrowała nam niektóre proste zabiegi np. założenie opatrunku, a nawet mierzenie ciśnienia. To było bardzo intersujące i pouczające spotkanie.

Serdecznie dziękujemy za wizytę!

ZOBACZ GALERIĘ
Na teatrzyku „Kamishibai” w bibliotece
18.02.2020
Na teatrzyku „Kamishibai” w bibliotece

Dzieci z grupy „Motyle” oraz „Słoneczka” wybrały się do biblioteki – Dział Dzieci i Młodzieży, gdzie uczestniczyły w magicznym teatrzyku „Kamishibai”. „Motyle” po raz pierwszy obejrzały teatrzyk, zwanym również papierowym teatrem, bądź teatrem obrazkowym. Podczas spotkania dzieci z grupy „Motyle” poznały historię pt. „Smok Wawelski – prawdziwa historia”, a dzieci z grupy „Słoneczka” obejrzały dwie sztuki – „Historia pewnego marzenia” oraz „W Czarnej Hańczy”. Było to niezwykle ciekawe spotkanie, które sprawiło, że choć na chwilę mogliśmy wejść w magiczny świat bohaterów wysłuchanych utworów oraz dało możliwość obcowania z książką w niekonwencjonalny sposób. Na zakończenie spotkania „Motyle” uczestniczyły w warsztatach origami. Pod okiem pani Ewy, pani Izy oraz pani Beaty wykonały papierowego motyla. „Słoneczka” mogły wypożyczyć książki i odwiedzić czytelnię. To były niesamowite chwile, za które bardzo dziękujemy.

ZOBACZ GALERIĘ
Dzień Babci i Dziadka w „Hutniku”
15.02.2020
Dzień Babci i Dziadka w „Hutniku”

Kto nas kocha najgoręcej, kogo my kochamy?
Komu dziś życzenia gorące składamy?
To jest nasza Babunia, której pokażemy,
Jak dzielić uczucia i słowa umiemy:
BABCIA! BABCIA! B A B C I A !

To niezwykły przypadek, super także jest dziadek.
Bo nawet w środku nocy nie odmówi pomocy,
Gdy sytuacja jest groźna, liczyć na niego można.
Niechaj nastawi ucha i swoich wnuków posłucha:
DZIADEK! DZIADEK! DZIADEK!

W tym roku, podobnie jak w poprzednich, przedszkolacy zaprosili swoich dziadków do sali widowiskowej gostyńskiego Domu Kultury „Hutnik”, aby umilić czas dostojnym gościom. W pierwszej kolejności swój upominek, w postaci tańców, piosenek oraz wierszyków, przedstawiły dzieci z grupy „Słoneczka, „Misie” oraz „Kotki - Psotki”. Po krótkiej przerwie wystąpiły starsze przedszkolaki z grupy „Smerfy” i „Motyle”. Dziadkowie ze łzami w oczach oklaskiwali występy ukochanych wnuków. Dla gości przygotowany był także słodki poczęstunek. Na zakończenie dzieci wręczyły dziadkom drobne upominki, życząc im szczęścia, zdrowia i długich lat życia. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i wzruszeń. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE, SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA, KOTKI-PSOTKI, MISIE

Kolorowo u Smerfów
14.02.2020
Kolorowo u Smerfów

W dniu dzisiejszym Smerfy wybrały się na wycieczkę do biblioteki. Jak zwykle czekały na nas uśmiechnięte panie z oddziału dla dzieci i młodzieży. Najpierw wysłuchaliśmy bajki "O gąsienicy co została motylem" czytanej przez panią Beatę. Przedszkolaki chętnie opowiadały o kolorowym motylu, który powstał z gąsienicy. Wspólnie z pracownikami biblioteki postanowiliśmy takie motyle wykonać techniką origami. Każde z dzieci z dumą prezentowało swojego motyla rodzicom.

ZOBACZ GALERIĘ
Dzień Bezpiecznego Internetu u Smerfów
13.02.2020
Dzień Bezpiecznego Internetu u Smerfów

Ogólnoświatowy Dzień Bezpiecznego Internetu przypadł w tym roku w lutym. W grupie Smerfów obchodziliśmy ten dzień 13 lutego. W ramach wspomnianych obchodów dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez bajki z serii "Sieciaki.pl", które obejrzały z wielkim zainteresowaniem. Każde z dzieci zostało obdarowane plakietką z logiem DBI, a potem w ramach zadania plastycznego mogły pokolorować obrazki związane z Internetem. Smerfy wysłuchały też opowiadania pt: "Mój obciachowy tata wymiata Internet". Dzień Bezpiecznego Internetu to kolejna z akcji przeprowadzonych w naszym przedszkolu, mająca na celu uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie czekają na nie w dzisiejszych czasach.  

ZOBACZ GALERIĘ
Przedszkolaki na teatrzyku „Kamishibai” w bibliotece
05.02.2020
Przedszkolaki na teatrzyku „Kamishibai” w bibliotece

W drugim tygodniu ferii dzieci z naszego przedszkola wybrały się do pobliskiej biblioteki, w celu obejrzenia teatrzyku „Kamishibai”.

Na początku Pani Beata opowiedziała dzieciom o teatrzyku „Kamishibai”. Przedszkolaki dowiedziały się, że to wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania i opowiadania. Technika ta wykorzystuje kartonowe plansze z ilustracjami oraz drewnianą skrzynię. Każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści. Metoda teatru ilustracji „Kamishibai” pozwala opowiadać historie i pokazywać atrakcyjne obrazy. Jest to niezmiernie interesujące zarówno dla młodszych, jak i starszych widzów.

Pani Beata przedstawiła naszym milusińskim dwa opowiadania - „Jan Szczepanik – geniusz z Galicji” oraz „Bajka o gąsienicy, która stała się motylem i o tym, dlaczego ptaki wiją gniazda”. Dzieci słuchały jak zaczarowane, nie mogąc doczekać się kolejnej części opowieści. Następnie przedszkolaki mogły przejść do czytelni, gdzie przeglądały kolorowe i ciekawe książeczki.

Na zakończenie dzieci miały okazję obejrzenia wystawy prac Pani Krystyny Kopczyńskiej „Moja pasja”. Przedszkolaki z zachwytem podziwiały obrazy haftem malowane. To był dzień pełen artystycznych wrażeń.

ZOBACZ GALERIĘ
Wizyta przedszkolaków w Bibliotece Publicznej
24.01.2020
Wizyta przedszkolaków w Bibliotece Publicznej

Podczas spotkania w bibliotece przedszkolaki z każdej grupy przedszkolnej z zainteresowaniem słuchały czytanych przez panią bibliotekarkę książeczek o tematyce związanej z Dniem Babci i Dziadka. Starsze dzieci miały możliwość wypożyczenia książek. W holu biblioteki przedszkolaki mogły obejrzeć wystawę zdjęć i ilustracji na temat Gostynia w okresie okupacji hitlerowskiej.

Dzieci pełne wrażeń i nowych doświadczeń wracały do przedszkola z radością i uśmiechem na twarzach.

ZOBACZ GALERIĘ
Urodziny w przedszkolu
24.01.2020
Urodziny w przedszkolu

Urodziny w przedszkolu to wesołe wydarzenie, które cieszy każdego. W ostatni piątek obchodziliśmy urodziny wszystkich dzieci urodzonych w styczniu. Podczas przyjęcia nie zabrakło wesołych zabaw integracyjnych przy piosenkach. Na zakończenie wszystkie dzieci ustawiły się w piękne koło, zaśpiewały małym jubilatom „Sto lat” i złożyły im życzenia urodzinowe. Po życzeniach przyszedł czas na pyszny, słodki poczęstunek.

ZOBACZ GALERIĘ
Przedszkolaki z „Jedyneczki” zagrały dla WOŚP pod hasłem „Wiatr w żagle”
11.01.2020
Przedszkolaki z „Jedyneczki” zagrały dla WOŚP pod hasłem „Wiatr w żagle”

W sobotę nasi wychowankowie wystąpili na scenie GOK „Hutnik” wspierając 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzieci tańczyły i śpiewały z ogromnym zaangażowaniem, a ich występ został nagrodzony gromki brawami. Jednak tego dnia nie oklaski były najważniejsze, a fakt, że poprzez artystyczny występ mogły wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Z rąk organizatorów gostyńskiego finału przedszkolaki otrzymały ogromne podziękowania za wsparcie w tak szczytnym celu, jakim jest pozyskanie pieniędzy na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Każde dziecko wie, że pomaganie jest dziecinnie proste.

ZOBACZ GALERIĘ
Balik karnawałowy w „Hutniku”
07.01.2020
Balik karnawałowy w „Hutniku”

Balik to dla przedszkolaków niezwykłe, długo wyczekiwane wydarzenie. Dostarcza dzieciom wielu pozytywnych przeżyć. Tak też było u nas. We wtorek w „Hutniku” odbył się wielki bal karnawałowy dla naszych milusińskich. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek oraz w stroje ludowe z różnych części Polski. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki wszystkie przedszkolaki z wielką ochotą rozpoczęły pląsy i tańce. Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym pociechom, a to przecież było głównym celem balu.

ZOBACZ GALERIĘ
Wigilia i Gwiazdor w przedszkolu
20.12.2019
Wigilia i Gwiazdor w przedszkolu

To właśnie tego wieczoru,
gdy wiatr zimnym śniegiem dmucha
- w serca złamane i smutne,
cicha wstępuje otucha.
To właśnie tego wieczoru,
od bardzo wielu już wieków,
pod dachem tkliwej kolędy,
Bóg się rodzi w człowieku.

Okres świąt to czas wyjątkowy. Także w naszym przedszkolu 20 grudnia zapanował iście świąteczny nastrój. Wszyscy odczuli wielką radość w oczekiwaniu na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Przed południem naszych przedszkolaków odwiedził Gwiazdor z wielkim workiem pełnym prezentów. Dzieci śpiewały mu piosenki świąteczne oraz zapewniały, że przez cały rok były bardzo grzeczne. Następnie każda grupa zasiadła do wspólnej Wigilii w swojej sali. Na stole pojawiły się pyszne świąteczne potrawy. Wszyscy składali sobie życzenia świąteczne oraz dzielili się opłatkiem. Naszym wychowankom oraz ich Rodzicom życzymy zdrowych, spokojnych, rodzinnych i pełnych radości świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Roku.

ZOBACZ GALERIĘ
„Świąteczne pierniczki w grupie KOTKI-PSOTKI”
19.12.2019
„Świąteczne pierniczki w grupie KOTKI-PSOTKI”

Zgodnie ze świąteczną tradycją dzieci piekły pierniki. Odbyło się to z inicjatywy mamy Szymka, która przygotowała ciasto i razem z dziećmi wykrawała kształty- serduszek, aniołków, reniferków, choinek, gwiazdek przy pomocy foremek. Była to duża frajda dla wszystkich dzieci. Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni. Po przedszkolu unosił się wspaniały zapach pieczonych pierników. Gdy pierniki były już gotowe dzieci przystąpiły do dekorowania części z nich. Zabawa była doskonała.

DZIĘKUJEMY MAMIE SZYMKA. BYO PYSZNIE I ŚWIĄTECZNIE.

ZOBACZ GALERIĘ
Z myślą o innych
19.12.2019
Z myślą o innych

Dziś spotkaliśmy się z grupą podopiecznych ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyniu. Celem spotkania było złożenie sobie życzeń z okazji świąt Bożego Narodzenia, przepełnionych nadzieją i magią wigilijnej nocy. Takie własne życzenia płynące z serca kierujemy do Państwa, życzymy radosnych, spokojnych świąt oraz pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.

ZOBACZ GALERIĘ
Urodziny w przedszkolu
19.12.2019
Urodziny w przedszkolu

Urodziny w przedszkolu to wesołe wydarzenie, które cieszy każdego. W ostatni czwartek obchodziliśmy urodziny wszystkich dzieci urodzonych w grudniu. Podczas przyjęcia nie zabrakło wesołych zabaw integracyjnych przy piosenkach. Na zakończenie wszystkie dzieci ustawiły się w piękne koło, zaśpiewały małym jubilatom „Sto lat” i złożyły im życzenia urodzinowe. Po życzeniach przyszedł czas na pyszny, słodki poczęstunek.

ZOBACZ GALERIĘ
„Spotkania Choinkowe” w przedszkolu
13.12.2019
„Spotkania Choinkowe” w przedszkolu

Siedzę cichuteńko, patrzę przez okienko,
poruszyły się zasłonki.
Chyba już go widzę, chyba już go słyszę,
zabrzęczały jego sanek dzwonki.
Dzyń, dzyń, dzyń Mikołaju Święty,
Dzyń, dzyń, dzyń przynieś nam prezenty.

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejsze, najcieplejsze, rodzinne, pełne radości chwile. Tradycją w naszym przedszkolu  jest organizowanie spotkań z rodzicami przed Świętami Bożego Narodzenia. W tym roku także dzieci ze wszystkich grup zaprosiły swoich rodziców na grupowe „Spotkania Choinkowe”. Zaprezentowały przygotowane tańce, recytowały wierszyki, śpiewały piosenki o tematyce świąteczno - zimowej. Po przedstawieniach przedszkolaki wręczyły swoim bliskim własnoręcznie zrobione upominki, kartki świąteczne i składały życzenia. Rodzice byli zachwyceni występami swoich pociech. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu tych wyjątkowych spotkań. Również małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w grupie, dzięki czemu wspólnie stworzyły niesamowite występy.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI PSOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

„Razem na święta”
13.12.2019
„Razem na święta”

MEN zorganizowało akcję „Razem na święta”, która propaguje ideę wolontariatu. Nasi mali wolontariusze pomagają od wielu lat zwierzętom ze schroniska w Dalabuszkach oraz biorą udział w akcji PCPR w Gostyniu „Mikołaje”. W tym roku z okazji świąt przekazujemy słodycze dla rodzin o niskim statusie materialnym oraz karmę zwierzakom z naszego schroniska. Dziękujemy wszystkim za dobre serce i ofiarność. Miło być RAZEM NA ŚWIĘTA z najbardziej potrzebującymi.

ZOBACZ GALERIĘ
„Przedświąteczne zabawy w grupie KOTKI-PSOTKI”
12.12.2019
„Przedświąteczne zabawy w grupie KOTKI-PSOTKI”

Tego dnia u pięciolatków było miło i radośnie. Odwiedziła nas mama Olka D. Przeczytała dzieciom bajkę a potem miała dla nich niespodziankę. Wspólnie wykonały pracę plastyczną. Polegała ona na przyklejaniu gotowych elementów, z których powstał „ Mikołaj”. Dzieciom ta zabawa sprawiła wiele radości. Punktem kulminacyjnym spotkania z mamą Olka był słodki poczęstunek. Pani Ania przygotowała dla całej grupy pyszne mufinki. Dzieci zajadały ze smakiem.

DZIĘKUJEMY MAMIE OLKA D. ZA TO MIŁE SPOTKANIE.

ZOBACZ GALERIĘ
Mikołajki w przedszkolu
06.12.2019
Mikołajki w przedszkolu

Święty Mikołaj do nas przychodzi,
dużo prezentów dzieciom przynosi.
W buciki wszystko zwinnie upycha
i jak czarodziej w pośpiechu znika.

Chociaż do Świąt Bożego Narodzenia zostały jeszcze ponad dwa tygodnie, to już dziś nasze przedszkole zostało pięknie przystrojone w świąteczne dekoracje. Wszystko to za sprawą Mikołaja, na którego dzieci od samego rana czekały z wielką niecierpliwością. Oczywiście nie zawiódł naszych milusińskich, każde dziecko otrzymało od niego słodką niespodziankę. Dodatkową atrakcję zapewniła naszym przedszkolakom mama Mateusza z grupy „Słoneczka” – przyjechała do nas świątecznie udekorowanym autem, przy którym dzieci z każdej grupy mogły zrobić pamiątkowe zdjęcie. To był dzień pełen miłych i radosnych wrażeń.

ZOBACZ GALERIĘ
„Słoneczka” na przedstawieniu pt. „Czerwony Kapturek”
05.12.2019
„Słoneczka” na przedstawieniu pt. „Czerwony Kapturek”

W ostatni czwartek dzieci z grupy „Słoneczka” wybrały się na przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek” do Przedszkola Miejskiego nr 5 w Gostyniu. Piękne stroje i scenografia budziły zachwyt u nie jednego przedszkolaka. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły wydarzenia na scenie. Zaśmiewały się z nieporadności wilka w trakcie przeobrażania się w babcię. Aktywnie kibicowały rezolutnemu Czerwonemu Kapturkowi, w lot odgadując główne przesłanie baśni, jakim jest przestroga przed zbyt pochopnym nawiązywaniem znajomości. Na zakończenie spotkania wszyscy mali widzowie otrzymali lizaczki – reniferki. „Słoneczka” zadowolone i pełne pozytywnych emocji wróciły do przedszkola.

ZOBACZ GALERIĘ
Świąteczne kolędowanie w HUTNIKU
04.12.2019
Świąteczne kolędowanie w HUTNIKU

Młodzieżowa Rada Miejska Gostynia zorganizowała po raz drugi Festiwal Kolęd z udziałem przedszkolaków. Z naszego przedszkola wzięły udział dwa zespoły z dwóch najstarszych grup. Ze SŁONECZEK ( Wojtek, Julia, Hania i Mateusz), natomiast z grupy KOTKI-PSOTKI ( Marysia, Ola, Zosia i Nikola). Dzieci zaśpiewały pastorałki godnie reprezentując nasze przedszkole. Podczas krótkich przerw „świąteczne skrzaty” częstowały wszystkie dzieci słodyczami. Atmosfera na widowni i na scenie przybliżała klimat zbliżających się świat Bożego Narodzenia. Mali artyści otrzymali upominki za swój występ. To było miłe przeżycie dla naszych przedszkolaków.

ZOBACZ GALERIĘ
Świąteczny skrzat
03.12.2019
Świąteczny skrzat

Dziś rano dzieci z grupy „Motyle” otrzymały niepowtarzalny prezent od mamy Hani – był to przyjazny skrzat. Obecność krasnoludka, ubranego w strój nawiązującego do Św. Mikołaja, wywoła w dzieciach wiele uśmiechu, wprowadzając ich w magię świąt. Radość jaka emanowała u „Motyli” były tak ogromna, że dzieci z przyjemnością pozowały z nim do wspólnych zdjęć. Serdecznie dziękujemy mamie Hani za wspaniały prezent. 

ZOBACZ GALERIĘ
Światowy Dzień Pluszowego Misia
29.11.2019
Światowy Dzień Pluszowego Misia

W związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia, w ostatnim tygodniu listopada, Miejska Biblioteka Publiczna gościła przedszkolaków z naszego przedszkola. Dzieci radosne i uśmiechnięte odwiedziły bibliotekę wraz ze swoimi ukochanymi przytulankami, o których bardzo ciekawie opowiadały. Każdy z misiów miał oczywiście jakieś zabawne imię. Na spotkaniu pani Ewa przedstawiła historię pluszowego misia. Następnie dzieci miały możliwość przekonania się, że misie to nie tylko pluszaki, ale również bohaterowie wielu książek. W czasie spotkania nie zabrakło głośnego czytania bajek, których bohaterami były misie małe i duże. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały misiowe zakładki do książek i słodką niespodziankę. Dziękujemy za miłe i pouczające spotkanie.

ZOBACZ GALERIĘ
„Andrzejki” w przedszkolu
29.11.2019
„Andrzejki” w przedszkolu

W naszym przedszkolu, tradycją ubiegłych lat, również w tym roku świętowaliśmy „Andrzejki”. Dzieci w tym dniu przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Gwiazdora” i tą daleką „kim będę w przyszłości”. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na naukę. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji dzieci w każdej grupie.

ZOBACZ GALERIĘ
„Przedszkolak w piramidzie…żywienia”
29.11.2019
„Przedszkolak w piramidzie…żywienia”

Dzieci z grup „Smerfy”, „Kotki-Psotki” oraz „Słoneczka” uczestniczyły w spotkaniu na temat zdrowego odżywiania. Zajęcia dla naszych przedszkolaków prowadziła pani Jolanta Mikołajczak- dietetyk, w ramach projektu „Przedszkolak w piramidzie…żywienia”. Szereg ciekawych zabaw i zadań oraz mnóstwo okazów warzyw i owoców skłaniało dzieci do aktywnego uczestnictwa. Przedszkolaki poznały wiele wiadomości o owocach egzotycznych, przypomniały sobie znaczenie piramidy żywienia, rozpoznawały i smakowały warzywa i owoce, tańczyły do piosenki „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”. Na zakończenie wspólnie z panią Jolą wykonały jogurtowo- owocowy koktajl. Za uczestnictwo w zajęciach wszystkie dzieci otrzymały dyplom.

ZOBACZ GALERIĘ
Przyłączcie się do nas!
25.11.2019
Przyłączcie się do nas!

Rozpoczyna się kolejna edycja Góry Grosza. Najlepsze co możemy dać dziecku to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, rozwijać swoje pasje, zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. 70 tysięcy dzieci przebywających w opiece zastępczej czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego. Wszystkich chętnych prosimy o wrzucanie groszy do wystawionych puszek. Po zakończeniu akcji 02.01.2020 r. zostaną przeliczone i przesłane na adres Towarzystwa "Nasz Dom".

Rodzinne śpiewanie piosenki patriotycznej
24.11.2019
Rodzinne śpiewanie piosenki patriotycznej

W minioną niedzielę nasz przedszkolny zespół „Jedyneczka” w składzie Julka, Hania, Mateusz Wojtek (Słoneczka), Zuzia, Zosia oraz Marysia (Kotki Psotki) włączył się w Rodzinne Śpiewnie Piosenki Patriotycznej. Koncert zorganizowany został przez członków świetlicy „Promyki Dobra” prowadzonej przez Siostry Służebniczki. Nasi mali artyści za brawurowe wykonanie piosenki „Jesteśmy Polakami” zebrali gromkie brawa oraz otrzymali dyplom i upominki. Gratulujemy wspaniałego występu!

ZOBACZ GALERIĘ
Urodziny w przedszkolu
22.11.2019
Urodziny w przedszkolu

Urodziny w przedszkolu to wesołe wydarzenie, które cieszy każdego. W ostatni piątek obchodziliśmy urodziny wszystkich dzieci urodzonych w listopadzie. Podczas przyjęcia nie zabrakło wesołych zabaw integracyjnych przy piosenkach. Na zakończenie wszystkie dzieci ustawiły się w piękne koło, zaśpiewały małym jubilatom „Sto lat” i złożyły im życzenia urodzinowe. Po życzeniach przyszedł czas na pyszny, słodki poczęstunek.

ZOBACZ GALERIĘ
Dzieci z grupy Misie w bajkowym królestwie
21.11.2019
Dzieci z grupy Misie w bajkowym królestwie

W dzisiejszym dniu mogliśmy podziwiać przedszkolaków w roli aktorów. Dzieci wcieliły się w postacie z bajek. W pięknych, kolorowych strojach przedstawiły zwycięski scenariusz "W królestwie dzieci - agresji mówimy nie!". Pozostałe grupy naszych wychowanków oglądały teatrzyk z dużym zaciekawieniem i nagrodziły występy kolegów gromkimi brawami. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniach, za ciekawe i bardzo ładne przebrania dla dzieci.

ZOBACZ GALERIĘ
Konkurs recytatorski „Polska –moja Ojczyzna”
15.11.2019
Konkurs recytatorski „Polska –moja Ojczyzna”

W piątek w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pt. „Polska-moja Ojczyzna”. Uczestnikami konkursu były dzieci z naszego przedszkola w wieku 3-6 lat. Komisja konkursowa składała się z: Pani Marii – polonistki, Pani Ewy - kierownika oddziału dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej w Gostyniu oraz Pani Grażyny – dyrektora PM1. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomem i drobnym upominkiem. Natomiast dzieci, które zajęły trzy pierwsze miejsca, otrzymały dyplom, puchar, piłkę w barwach ojczystych oraz teczkę z materiałami plastycznymi.

Laureaci konkursu:
I miejsce - Kacper z grupy „Misie” za wiersz pt. „Symbole narodowe”
II miejsce - Wiktoria z grupy „Smerfy” za wiersz pt. „Co to jest Polska?”
III miejsce - Paula z grupy „Słoneczka” za wiersz pt. „Co to jest Polska”

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy odwagi oraz życzymy dalszych sukcesów.  

ZOBACZ GALERIĘ
Wycieczka do schroniska w Dalabuszkach
14.11.2019
Wycieczka do schroniska w Dalabuszkach

W ostatni czwartek dzieci z grupy „Słoneczka” i „Kotki – Psotki”, w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Pies najlepszym przyjacielem człowieka”, odwiedziły schronisko dla zwierząt w Dalabuszkach. Przedszkolaki mogły obejrzeć przebywające w schronisku psy i koty. Dzieci poznały pracę schroniska od wewnątrz, zasady tam panujące, jak i wytyczne dotyczące oddania zwierzęcia pod opiekę schroniska, jak i jego adopcji. Celem wycieczki było m. in. uwrażliwienie najmłodszych na krzywdę zwierząt. Jednocześnie spotkanie z kotkami i pieskami sprawiło dzieciom wiele radości. Przedszkolaki przekazały mieszkańcom schroniska zapas karmy na zbliżającą się zimę. Dzieci już dzisiaj zapewniają, że ponownie odwiedzą schronisko z rodzicami, ponieważ wiedzą, że zwierzętom trzeba pomagać i nie wolno ich krzywdzić.

ZOBACZ GALERIĘ
Parasolka zaufania
13.11.2019
Parasolka zaufania

Rada Rodziców w ramach realizacji przez naszą placówkę programu profilaktycznego pod nazwą "Parasolka zaufania", który jest realizowany w ramach Programu Osłonowego Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej "Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie - edycja 2019" przystąpiła do konkursu. Zadaniem rodziców było opracowanie i przesłanie scenariusza inicjatywy propagującej przeciwdziałania przemocy wobec jednej z wybranych grup: dzieci, osób z niepełnosprawnością i seniorów. Przedstawiciele Rady Rodziców opracowali montaż słowno - muzyczny dla przedszkolaków "W królestwie dzieci - agresji mówimy nie!" Komisja konkursowa za opracowany scenariusz przyznała II miejsce i środki finansowe w kwocie 1000 złotych, które pozwolą zrealizować zwycięski scenariusz w przedszkolu. Członkowie Rady Rodziców dziękują paniom Aldonie i Iwonie za pomoc podczas redagowania scenariusza.

„Mali patrioci” – spacer „Misi” i „Motyli”
12.11.2019
„Mali patrioci” – spacer „Misi” i „Motyli”

„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel jest i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste”

Cz. Janczarski

Wszyscy dobrze wiemy, jak ważne jest poczucie przynależności do grupy społecznej, najbliższej rodziny i kraju w którym żyjemy. Miesiąc listopad daje nam okazję do kształtowania u dzieci postaw szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, do rozbudzania tożsamości narodowej. Dzieci z grupy „Misie” i „Motyle” z zainteresowaniem obejrzały film edukacyjny „Symbole narodowe”, który w ciekawy i dostosowany dla dzieci sposób opowiedział o naszych symbolach narodowych. Poza tym dzieci wybrały się na wycieczkę po najbliższej okolicy tropem murali upamiętniających 100 - lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz poszukiwania symboli narodowych w mieście.

ZOBACZ GALERIĘ
Przedszkolaki w Gostyńskim Biegu Niepodległości i w Turnieju Piłkarskim
12.11.2019
Przedszkolaki w Gostyńskim Biegu Niepodległości i w Turnieju Piłkarskim

Gostyński Bieg Niepodległości zgromadził w tym roku na starcie rekordową liczbę uczestników - ok. 650 osób. Biegacze mieli do pokonania 5 km. Wśród uczestników biegu znaleźli się nasi mali przedstawiciele – Hania W. z grupy „Słoneczka” i Maria P. z grupy „Kotki – Psotki”. Na pierwszych 500 osób na mecie czekały okolicznościowe medale. Natomiast Bartek K. z grupy „Misie” zdobył medal w Turnieju Piłkarskim, w którym wystartowało 7 zespołów nie tylko z regionu gostyńskiego, ale także z innych powiatów. Gratulujemy małym sportowcom i życzymy wielu dalszych sukcesów.

ZOBACZ GALERIĘ
„Szkoła do hymnu”
08.11.2019
„Szkoła do hymnu”

W piątek 8 listopada odbyło się wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. W akcję „Szkoła do hymnu" włączyło się także nasze przedszkole. Punktualnie o godzinie 11.11 dzieci odśpiewały 4 -zwrotkowy hymn. Przedszkolaki były ubrane w odświętne stroje i uczciły zbliżającą się kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości - 11 listopada. Przedsięwzięcie jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”.

ZOBACZ GALERIĘ
„Kotki-Psotki” świętują niepodległość
08.11.2019
„Kotki-Psotki” świętują niepodległość

Z okazji Święta Niepodległości 5-6 latki wybrały się do parku miejskiego. Pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich zapaliły znicze, aby uczcić pamięć o bohaterach walczących o wolność Polski.

Natomiast w bibliotece spotkały się z panią Ewą Czub, która opowiedziała przedszkolakom dzieje walki Polaków o wolność i niepodległość, przypomniała o symbolach narodowych. Dzieci wysłuchały również fragmentu książki Elizy Piotrowskiej „Wojtek, żołnierz bez munduru”. Na zakończenie spotkania wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy. Do przedszkola dzieci wróciły z biało- czerwonymi flagami, zatrzymując się przy wejściu do przedszkola. Zwróciły uwagę na zawieszone tam godło państwowe, adres przedszkola oraz logo „Jedyneczki”.

ZOBACZ GALERIĘ
Dzień postaci z bajek - warsztaty literackie z aktorem
05.11.2019
Dzień postaci z bajek - warsztaty literackie z aktorem

W ramach tego szczególnego dnia, dzieci z grupy Misie  oraz Smerfy wybrały się do biblioteki. Tam czekały na nas nasze dobre znajome, panie z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży oraz niezwykły gość. Okazało się, że to Pan Kuleczka, w rolę którego wcielił się Piotr Witoń aktor jednego z poznańskich teatrów. Przedszkolaki miały możliwość wysłuchania opowiadań o Panu Kuleczce, brały też udział w ciekawych zabawach ruchowych. W ramach realizacji projektu  "Na problem bajka" wysłuchaliśmy tomiku "Porządki" oraz "Różowe okulary".

ZOBACZ GALERIĘ
Przedszkolaki pamiętają o tych, co odeszli
31.10.2019
Przedszkolaki pamiętają o tych, co odeszli

Żal że się za mało kochało,
że się myślało o sobie,
że się już nie zdążyło,
że było za późno.

Ks. Jan Twardowski „Żal" [fragm.]

Przedszkolaki nie zapomniały o ważnej dacie –  1 listopada. Już kolejny rok zapaliły znicze przy pomniku poświęconym tym, którzy zostali pomordowani podczas II wojny światowej. Zapalony znicz, który dzieci postawiły pod pomnikiem, to symbol pamięci o zmarłych, którzy oddali życie za ojczyznę. Jest to wspaniała okazja do poznawania historii Polski oraz historii lokalnej. Tego dnia przedszkolaki zrozumiały, jak ważny jest dzień Wszystkich Świętych, a także odwiedzanie grobów nie tylko swoich bliskich, ale wszystkich zmarłych.

"Szkoła pamięta"

ZOBACZ GALERIĘ
„Pies najlepszym przyjacielem człowieka”- wystawa w bibliotece
31.10.2019
„Pies najlepszym przyjacielem człowieka”- wystawa w bibliotece

W ramach projektu edukacyjnego na w/w temat, dzieci z grupy „Słoneczka” i „Kotki-Psotki” udały się do biblioteki, aby obejrzeć wykonane na zajęciu w przedszkolu swoje prace plastyczne, których bohaterem był pies. Dzieci z radością wyszukiwały własnych i kolegów dzieł. Cieszyły się, że inni też mogą je oglądać. Zapraszamy  na wystawę naszych małych artystów.

ZOBACZ GALERIĘ
„Słoneczka” w bibliotece
31.10.2019
„Słoneczka” w bibliotece

W ostatnim tygodniu dzieci z grupy „Słoneczka” udały się na wycieczkę do pobliskiej Biblioteki Publicznej w Gostyniu. Przedszkolaki miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i czytelni dla dzieci. Pani Ewa przypomniała dzieciom jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim „Słoneczkom” bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Chętne dzieci, które miały założoną kartę biblioteczną, wypożyczyły po kilka książeczek i zabrały je do domu.

Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci z rodzicami, aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla książek dzieci.

ZOBACZ GALERIĘ
Mam, tato zobacz, jak się bawię w przedszkolu – zajęcia otwarte w grupie „Słoneczka”
25.10.2019
Mam, tato zobacz, jak się bawię w przedszkolu – zajęcia otwarte w grupie „Słoneczka”

Najstarsze dzieci zaprosiły dzisiaj swoich rodziców do przedszkola, aby wspólnie z nimi bawić się i pracować podczas zajęć. Spotkanie w formie warsztatów umożliwiło rodzicom poznać kilka zabaw doskonalących analizę i syntezę słuchowo – wzrokową, pamięć wzrokową oraz koordynację wzrokowo – ruchową. Było mnóstwo dobrej zabawy, a przedszkolaki były bardzo zadowolone, że mogą pracować razem z rodzicami.

ZOBACZ GALERIĘ
„Jesienny koncert” w Szkole Muzycznej
24.10.2019
„Jesienny koncert” w Szkole Muzycznej

Muzyka odgrywa ważną rolę we wszechstronnym rozwoju dziecka a wiek przedszkolny to najlepszy czas na rozpoczęcie takiej edukacji. Dzieci z grupy „ Słoneczka” i  z grupy „ Kotki- Psotki” udały się do Szkoły Muzycznej na „Jesienny koncert”. Oglądały i słuchały „ na żywo” szeregu instrumentów muzycznych, poznawały ich brzmienie oraz obserwowały sposób gry na tych instrumentach. Było to dla nich nowe doświadczenie  obcowania z wartościową muzyką i ważny ich krok w poznawaniu świata dźwięków.

ZOBACZ GALERIĘ
Na problem bajka
22.10.2019
Na problem bajka

W ramach realizacji projektu wychowawczo - edukacyjnego "Na problem bajka" do współpracy zaprosiliśmy panie z biblioteki. Na dzisiejszym spotkaniu dzieci miały możliwość wysłuchania utworu Ewy Stadtmuller "Jak skrzat Jagódka misia z zającem pogodził". Dzieci z grupy Misie słuchały z zaciekawieniem, z zainteresowaniem oglądały też pacynki przedstawiające w naszym przedszkolnym teatrzyku perypetie skrzata, misia i zajączka. Na zakończenie spotkania pani Iza rozdała dzieciom kolorowe kartki, na których dla każdego wypisana była sentencja dotycząca przyjaźni. Serdecznie dziękujemy za ciekawe spotkanie.

ZOBACZ GALERIĘ
„Słoneczka” i „Kotki – Psotki” z wizytą w SP nr 3 w Gostyniu
22.10.2019
„Słoneczka” i „Kotki – Psotki” z wizytą w SP nr 3 w Gostyniu

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Pies najlepszym przyjacielem człowieka” dzieci z najstarszych grup przedszkolnych – „Słoneczka” i „Kotki – Psotki” – udały się do SP nr 3 w Gostyniu, by poznać ciekawostki związane z życiem i hodowlą psów. Pani Maria, poprzez zorganizowanie ciekawych sytuacji edukacyjnych, wzbudziła zainteresowanie starszaków światem zwierząt domowych – psów. Nauczycielka zaprezentowała różne rasy psów, przedszkolaki określały wygląd psów, ich budowę i wielkoś. Dzieci wspólnie zastanawiały się nad tematem – dlaczego mówimy, że pies jest przyjacielem człowieka. Podczas zajęć przedszkolaki miały do wykonania pieski z papieru oraz krótkie zadania podsumowujące wiedzę o pieskach. Na zakończenie Pani Maria poczęstowała dzieci słodkimi niespodziankami, a przyszli uczniowie podziękowali miłej nauczycielce za ciekawe i pouczające spotkanie. To był dzień pełen wrażeń i nowych doświadczeń dla naszych przedszkolaków.

ZOBACZ GALERIĘ
Smerfy i muchomory
22.10.2019
Smerfy i muchomory

Dzisiaj dzieci z grupy „Smerfy” odwiedziła mama Mikołaja, która poprowadziła z dziećmi zajęcia plastyczne, na których przedszkolaki wykonały piękne muchomory. Pani Marta krok po kroku wytłumaczyła i zaprezentowała dzieciom, w jaki sposób trzeba wykonać muchomora, po czym „Smerfy” z wielkim zapałem ruszyły do pracy. Wszystkie grzyby wyszły pięknie. Przedszkolaki były bardzo zadowolone z wykonanej przez siebie pracy. Serdecznie dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie.

ZOBACZ GALERIĘ
Spotkanie z fizjoterapeutką
18.10.2019
Spotkanie z fizjoterapeutką

W ostatni piątek w grupie „Smerfy” i „Słoneczka” odbyło się spotkanie z mamą Wojtka i Antosia. Na początku spotkania pani Hania przedstawiła się dzieciom i opowiedziała czym zajmuje się fizjoterapeuta, jaki nosi strój, kiedy jest potrzebna ludziom jej pomoc. Mama Wojtka i Antka zaprosiła przedszkolaki do obejrzenia urządzeń, które są fizjoterapeucie potrzebne w pracy. A były to urządzenie do leczenia prądem i ultradźwiękami oraz stół do masażu, na którym pani Hania masowała chętnym dzieciom plecy. Na zakończenie spotkania fizjoterapeutka rozdała przedszkolakom małe niespodzianki, a nasi milusińscy wręczyli miłemu gościowi kolorową laurkę. Serdecznie dziękujemy za ciekawe doświadczenie i poświęcony czas.

ZOBACZ GALERIĘ
Urodziny w przedszkolu
18.10.2019
Urodziny w przedszkolu

Urodziny w przedszkolu to wesołe wydarzenie, które cieszy każdego. W ostatni piątek obchodziliśmy urodziny wszystkich dzieci urodzonych w październiku. Podczas przyjęcia nie zabrakło wesołych zabaw integracyjnych przy piosenkach. Na zakończenie wszystkie dzieci ustawiły się w piękne koło, zaśpiewały małym jubilatom „Sto lat” i złożyły im życzenia urodzinowe. Po życzeniach przyszedł czas na pyszny, słodki poczęstunek.

ZOBACZ GALERIĘ
Z wizytą w Nadleśnictwie Piaski
15.10.2019
Z wizytą w Nadleśnictwie Piaski

Kontynuując współpracę z nadleśnictwem dwie grupy z naszego przedszkola Misie i Słoneczka uczestniczyły w wyjeździe do Nadleśnictwa Piaski. Dzieci przywitała uśmiechnięta pani Monika Prętkowska, która zaprosiła wszystkich do izby edukacyjnej. Wysłuchaliśmy ciekawych opowieści o leśnych zwierzętach oraz drzewach. Przedszkolaki dowiedziały się co nam daje las i co my możemy zrobić dla lasu. Dzięki sprzyjającej nam pogodzie wszyscy wybraliśmy się na spacer leśnymi dróżkami. Dzieci szukały śladów leśnych zwierząt, obserwowały drzewa, wsłuchiwały się w odgłosy lasu. Do przedszkola przywieźliśmy wiele wrażeń oraz znalezione skarby - szyszki i żołędzie. Będą one ozdobą naszych  grupowych kącików przyrody.

ZOBACZ GALERIĘ
Dzień Nauczyciela
14.10.2019
Dzień Nauczyciela

Drodzy Rodzice! Drogie Dzieci! Dziękujemy Wam za wszystkie miłe słowa, życzenia, słodkie niespodzianki i kwiatki oraz dziecięce uśmiechy od samego rana.

Panie z Przedszkola

ZOBACZ GALERIĘ
Pasowanie na przedszkolaka
11.10.2019
Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka to bardzo ważne wydarzenie, szczególnie dla nowych dzieci. Podczas uroczystości przedszkolaki swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w społeczności przedszkolnej. Na początku spotkania każda grupa zaprezentowała wybraną piosenkę. Następnie wszystkie pociechy, które po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola, zostały przyjęte do grona przedszkolaków za sprawą „czarodziejskiego ołówka”, którym pani dyrektor mianowała każde nowoprzyjęte dziecko. Na pamiątkę tego wydarzenia przedszkolaki otrzymały znaczek swojej grupy. To był wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci z naszego przedszkola.

ZOBACZ GALERIĘ
Spotkanie z wolontariuszem ze Schroniska w Dalabuszkach
10.10.2019
Spotkanie z wolontariuszem ze Schroniska w Dalabuszkach

Miłości nie da się kupić, ale można ją przygarnąć ze schroniska.

Dnia 10.10.2019 roku dzieci z grupy „Słoneczka” i „Kotki – Psotki” (w ramach realizacja projektu „Pies najlepszym przyjacielem człowieka”) spotkały się z wolontariuszem Schroniska w Dalabuszkach. Celem spotkania było kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt. Podczas pogadanki przedszkolacy wzbogacili swoją wiedzę na temat życia psów. Ponadto dzieci dowiedziały się, jak prawidłowo opiekować się pupilami, co to za miejsce - schronisko oraz jak można pomóc zwierzętom tam mieszkającym. Na zakończenie Pani Krystyna podarowała przedszkolakom kolorowe zakładki do książek, a starszacy w podziękowaniu za ciekawe spotkanie wręczyli miłemu gościowi laurkę.

ZOBACZ GALERIĘ
Adaptacja „maluchów” do środowiska przedszkolnego
10.10.2019
Adaptacja „maluchów” do środowiska przedszkolnego

„Jestem sobie przedszkolaczek,
Nie grymaszę i nie płaczę…”

Z nowym rokiem szkolnym do grona przedszkolaków dołączyły dzieci 3 – letnie. Aby przejść w sposób przyjazny i łagodny trudny czas adaptacyjny, w grupie 3 latków realizowano projekt edukacyjny „Z uśmiechem do przedszkola”. Personel pracujący z maluchami musi być przygotowany m.in. zna łzy (nie tylko dzieci, ale i rodziców). Jednym z głównych zadań nauczyciela w pierwszych dniach w przedszkolu, jest ścisły kontakt z rodzicami i dzieckiem, aby ułatwić im zapoznanie się z nowym środowiskiem celem zbudowania poczucia bezpieczeństwa. Śmiało można stwierdzić, iż udało nam się osiągnąć zamierzony cel i dzieci 3 – letnie dobrze zaadoptowały się do warunków przedszkolnych. Większość dzieci z uśmiechem wchodzi do sali. Dobrze czują się ze sobą i doskonale przyswajają program wychowania przedszkolnego.

Jesiennie u "Misiów"
09.10.2019
Jesiennie u "Misiów"

Proponujemy dary jesieni- owoce i warzywa w różnych odsłonach: literatura- wiersz J. Brzechwy "Na straganie", ilustracje, zabawy badawcze, manipulacyjne- oglądanie, dotykanie, wąchanie, smakowanie, wizyta w kuchni i w ogródku, lepienie z plasteliny, nawlekanie na nitkę- oj, działo się. Najważniejsze, że znamy warzywa i owoce i chętnie je zjadamy, pamiętając o walorach zdrowotnych. Przekonaliśmy się, że surówkę marchewkowo- jabłkową łatwo zrobić. Smacznego.

ZOBACZ GALERIĘ
Wizyta Pana Listonosza w przedszkolu
08.10.2019
Wizyta Pana Listonosza w przedszkolu

Dzisiaj w naszym przedszkolu gościliśmy Pana Listonosza. Dzięki tej wizycie dzieci dowiedziały się jak trudna i odpowiedzialna jest praca listonosza doręczającego listy, przesyłki i paczki prosto do adresatów oraz zapoznały się z charakterystycznymi cechami w jego wyglądzie (granatowy mundur, czapka, duża torba). Przedszkolaki wykazały duże zainteresowanie pracą listonosza, a nawet deklarowały chęć wykonywania tego zawodu. Spotkanie okazało być się dla wszystkich dzieci bardzo ciekawym i emocjonującym doświadczeniem. Bardzo dziękujemy Panu Listonoszowi za wizytę.

ZOBACZ GALERIĘ
Zabawy z pluszowym pieskiem
07.10.2019
Zabawy z pluszowym pieskiem

Z okazji „Światowego Dnia Zwierząt” dzieci z grupy „Kotki – Psotki” i „Słoneczka” obchodziły „Dzień Pluszowego Psa” w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Pies najlepszym przyjacielem człowieka”. Pluszowa maskotka to nieodzowna zabawka każdego dziecka, bo któż nie kocha takiej przytulanki. Przedszkolaki bawiły się ze swoimi „pupilami” z chustą przy muzyce oraz rysowały ukochanego pieska. Była to dobra okazja do wdrażania idei prawdziwej i bezinteresownej przyjaźni.

ZOBACZ GALERIĘ
Owocowe przekąski w przedszkolu
07.10.2019
Owocowe przekąski w przedszkolu

W ostatnim czasie dzieci z naszego przedszkola na zajęciach dydaktycznych poznały dary jesienne z sadu i ogrodu, zasady zdrowego odżywiania oraz witaminy znajdujące się w warzywach i owocach. Przedszkolaki urządziły sobie witaminową ucztę i przygotowały pyszne owocowe szaszłyki, zdrowe jeżyki i inne kolorowe smakołyki. Można powiedzieć, że zadanie to wykonały pierwszorzędnie. Należy pamiętać, że najlepiej smakują posiłki wykonane własnoręcznie. Nawet największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem. Bardzo dziękujemy rodzicom za dostarczenie owoców.

ZOBACZ GALERIĘ
Wycieczka do parku
04.10.2019
Wycieczka do parku

Piękna jesienna pogoda zachęciła dzieci do spaceru po parku. W ciągu ostatniego tygodnia przedszkolaki z grup „Słoneczka”, „Kotki – Psotki”, „Misie” i „Smerfy” podziwiały park w jesiennej szacie. Dzieci bezpośrednio obcowały z przyrodą, rozpoznawały rodzaje drzew po liściach i owocach oraz zbierały jesienne skarby do kosza. Po powrocie do przedszkola kolorowe liście, kasztany i żołędzie ozdobiły kącik przyrodniczy oraz posłużyły do różnorodnych prac plastycznych, zabaw matematycznych czy rytmicznych. To była dla naszych milusińskich bardzo interesująca i kolorowa wycieczka.

ZOBACZ GALERIĘ
Spotkanie z Pyrkiem w przedszkolu
04.10.2019
Spotkanie z Pyrkiem w przedszkolu

W dniu 4 października 2019 roku odwiedził nasze przedszkole sierżant Pyrek – maskotka wielkopolskiej Policji stworzona jako najnowsze narzędzie w ramach Policyjnego Programu Edukacyjnego „Z Pyrkiem Bezpieczniej”. Sierżant Pyrek utrwalił z dziećmi zasady  bezpiecznego poruszania się po drogach, ograniczonego zaufania względem osób nieznanych dzieciom, a także odpowiedział na zadawane przez przedszkolaki pytania. W podziękowaniu za przybycie dzieci wręczyły Pyrkowi kolorową laurkę. Wspólne pamiątkowe zdjęcia przedszkolaków z każdej grupy przedszkolnej z naszym miłym gościem zakończyły to ciekawe spotkanie.

ZOBACZ GALERIĘ
Nasza mała artystka wystąpiła w serialu „Barwy szczęścia”
02.10.2019
Nasza mała artystka wystąpiła w serialu „Barwy szczęścia”

Ola wzięła udział w nagraniu dziecięcej sceny w serialu „Barwy Szczęścia”. Nagrania do serialu odbywały się w Warszawie, w specjalnie przygotowanym planie zdjęciowym. W tym samym czasie w sąsiednich budynkach nagrywane były również inne znane seriale (M jak miłość, Na dobre i na złe) dlatego łatwo tam spotkać wielu znanych aktorów. Nagranie kilkuminutowej sceny trwało około 6 godzin. Na planie zaangażowanych jest kilkanaście osób obsługi oraz zawodowi aktorzy. Mimo dużego zmęczenia Ola była bardzo szczęśliwa i z niecierpliwością czekała na emisję „swojego” odcinka (2103) na TVP2.

ZOBACZ GALERIĘ
Rozpoczęcie projektu edukacyjnego „Pies najlepszym przyjacielem człowieka”  w grupie „ Słoneczka”  i „ Kotki-Psotki”
01.10.2019
Rozpoczęcie projektu edukacyjnego „Pies najlepszym przyjacielem człowieka” w grupie „ Słoneczka” i „ Kotki-Psotki”

Dzieci z najstarszych grup przedszkolnych rozpoczęły realizację  w/w projektu od wizyty w bibliotece. Pani Ewa przygotowała ciekawe pozycje książkowe, których bohaterem był pies. Z wysłuchanych opowiadań przedszkolaki dowiedziały się o roli psa w życiu człowieka. Pies to przyjaciel człowieka, czy tylko zwierzę? Czasami staje się on rzeczywiście najważniejszy w życiu człowieka.  Dzieci  dzięki zdobytej dzisiaj wiedzy, uświadomiły sobie, że w przypadku osób chorych, niewidomych  czy niepełnosprawnych jest on nie tyko przyjacielem, ale i przewodnikiem. Przedszkolaki pełne nowych wrażeń i wiadomości wróciły do przedszkola.

ZOBACZ GALERIĘ
„Motyle” w przedszkolnym warzywniaku
01.10.2019
„Motyle” w przedszkolnym warzywniaku

Realizując temat kompleksowy  – „Jesień w ogrodzie” – dzieci z grupy „Motyle” udały się do przedszkolnego ogródka kwiatowo – warzywnego. Ogródek nasz jest miejscem chętnie odwiedzanym przez przedszkolaki, które sprawdzają, jak rosną własnoręcznie wysiane czy posadzone przez nich rośliny. W przedszkolnym warzywniaku „Motyle” starały się rozpoznać i nazwać znajdujące się tam warzywa. Ogromne wrażenie zrobiły na nich piękne, olbrzymie dynie, z których panie kucharki przygotują dla nas, zapewne, pyszne potrawy. Zajęcia na świeżym powietrzu były bardzo interesujące i ciekawe. Uczyliśmy się i bawiliśmy bardzo dobrze.

ZOBACZ GALERIĘ
Dzień Chłopaka w przedszkolu
30.09.2019
Dzień Chłopaka w przedszkolu

„Buzia Twoja uśmiechnięta , w dniu radosnym Twego święta.
Przyjmij proszę me życzenia, niech się spełnią Twe marzenia.
Ważna dzisiaj data, bo to przecież DZIEŃ CHŁOPAKA!”

Tak płynęły życzenia dla wszystkich chłopców z naszego przedszkola w dniu ich święta. Dzień ten upłynął w miłej i radosnej atmosferze. W każdej grupie było: dużo życzeń , zabaw, niespodzianek i buziaczków. Wszyscy chłopcy otrzymali z przedszkola słodkiego wafelka PRINCE POLO. W grupie „ Kotki-Psotki” rodzice Alana zafundowali chłopcom małą niespodziankę- samochodziki. Nie zapomnieli również o dziewczynkach, które dostały lizaki oraz dla wszystkich „ Kotków – Psotków” był pyszny placuszek. Do grupowego świętowania włączyły się również: Oliwka, Ulka, Ola i Klaudia przynosząc nie tylko dla chłopców  łakocie.

DZIĘKUJEMY RODZICOM ZA ZAANGAŻOWANIE I SŁODKI DZIEŃ.

ZOBACZ GALERIĘ
„Sprzątanie świata”
27.09.2019
„Sprzątanie świata”

Wrzesień jest miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się „Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata”. W tym roku również nasze przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki zaangażowały się w tę akcję. Dzieci 3 i 4 - letnie pomagały w sprzątaniu ogrodu przedszkolnego oraz okolic przedszkola, a 5 i 6 - latki wyszły do parku, gdzie zebrały kilka worków śmieci. Dzięki temu wokół przedszkola i w parku zrobiło się czysto i przyjemnie. Głównym celem tej akcji było ukazanie przedszkolakom skutków zaśmiecania „świata”, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska, recyklingu. Dzieci bardzo przejęły się udziałem w tej akcji i obiecały, że nie będą już śmiecić.

ZOBACZ GALERIĘ
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
26.09.2019
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w tym roku przypada 29 września, w niedzielę. W związku z tym Smerfy oraz Misie korzystając z zaproszenia Pani Ewy i Pani Izy odwiedziły w dniu dzisiejszym bibliotekę. Czekała tam na nas miła niespodzianka. Przedszkolacy mieli możliwość wysłuchania utworów czytanych przez pracowników biblioteki, czytelników oraz absolwentów naszej placówki. Czytający wystąpili w kostiumach postaci z bajek, prezentując utwory autorstwa Agnieszki Frączek. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przyglądały się artystom, słuchając treści czytanych utworów. Przedszkolacy z naszego przedszkola chętnie odwiedzają bibliotekę, a Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania wprowadził je w magiczny świat bajek, wierszy oraz opowiadań. Mieliśmy też okazję obejrzeć dwie wystawy - "Świat motoryzacji" oraz "Kolory jesieni".

ZOBACZ GALERIĘ
Wycieczka na skrzyżowanie
23.09.2019
Wycieczka na skrzyżowanie

Wrzesień to miesiąc, w którym dzieci z naszego przedszkola uczą się zasad bezpieczeństwa obowiązujących w przedszkolu oraz poznają zasady ruchu drogowego. W związku z tym przedszkolaki ze wszystkich grup wybrały się na wycieczkę na skrzyżowanie, której celem było obserwowanie ruchu drogowego, znaków drogowych, przejścia dla pieszych oraz poruszających się pojazdów. Dzieci ćwiczyły także umiejętność prawidłowego i bezpiecznego przechodzenia na drugą stronę jezdni. Każdy przedszkolak wie, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w przedszkolu i na drodze.

ZOBACZ GALERIĘ
Dzień Przedszkolaka
20.09.2019
Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jest obchodzony 20 września. W tym roku był to piątek. Tego dnia w przedszkolu zorganizowano dla dzieci niespodziankę. Główną atrakcją było przedstawienie pt. „Pinokio”, w wykonaniu aktorów Teatru „Forma” z Białegostoku. Bohater przedstawienia przeżywa wiele przygód, które uczą, że kłamstwo i lenistwo nie jest właściwą drogą do osiągnięcia sukcesu. Godne pochwały są takie wartości, jak: nauka, praca, życzliwość i odpowiedzialność. W poszczególnych grupach dzieci wykonały znaczek okolicznościowy „Dzień Przedszkolaka”, uczestniczyły w zabawach przy muzyce. Na zakończenie dnia otrzymały także słodką niespodziankę.

ZOBACZ GALERIĘ
Urodziny w przedszkolu
20.09.2019
Urodziny w przedszkolu

Urodziny w przedszkolu to wesołe wydarzenie, które cieszy każdego. W ostatni piątek obchodziliśmy urodziny wszystkich dzieci urodzonych w miesiącu wrześniu. Podczas przyjęcia nie zabrakło wesołych zabaw integracyjnych przy piosenkach. Na zakończenie wszystkie dzieci ustawiły się w piękne koło, zaśpiewały małym jubilatom „Sto lat” i złożyły im życzenia urodzinowe. Po życzeniach przyszedł czas na pyszny, słodki poczęstunek.

ZOBACZ GALERIĘ
Doradztwo zawodowe w przedszkolu
17.09.2019
Doradztwo zawodowe w przedszkolu

Dzieci z grupy „Kotki-Psotki” oraz „Słoneczka” uczestniczyły w zajęciach związanych z doradztwem zawodowym. Spotkanie przygotowała pani Urszula Burzyńska-Zimna, która pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gostyniu i zajmuje się tematyką z tego zakresu. Choć wydaje się, że do wyboru zawodu dzieci mają jeszcze daleko, jednak ich zainteresowania mogą wskazywać, którą drogę wybierze dziecko. Dzieci bardzo chętnie rozwiązywały zagadki, łączyły określone zainteresowania z określoną profesją, nazywały zawody i wymieniały czynności związane z wykonywaną pracą.

ZOBACZ GALERIĘ