Z wizytą w poradni - „Kotki”
03.10.2022
Z wizytą w poradni - „Kotki”

Dzieci z grupy „Kotki” wybrały się na wycieczkę do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gostyniu. Po miłym powitaniu zostały zaproszone do zwiedzania gabinetów poradni. Odwiedziły także pokój pani sekretarki i biuro pani księgowej. Panie opowiedziały o swoich zawodach i krótko określiły, czym zajmuję się pedagog, psycholog i logopeda. Następnie przedszkolaki uczestniczyły w bardzo ciekawych zajęciach ze specjalistami. Pogadankę na temat emocji przeprowadziła pani Iza, która jest psychologiem. Opowiedziała, na czym polega jej praca, w jaki sposób pomaga dzieciom. Pani Iwonka logopeda zaproponowała dzieciom zabawy, w których chętnie uczestniczyły wszystkie dzieci. Jednak największą niespodzianką były zabawy sensoryczne i eksperymenty, które przygotowały panie Kamila i Ania: lepienie z masy solnej, „wulkan”, słuchanie muzyki relaksacyjnej w połączeniu z terapią światłem. Po zabawnych ćwiczeniach „Kotki” rozkoszowały się słodkim poczęstunkiem w postaci cukierków. Serdecznie dziękujemy za ciekawe spotkanie.

ZOBACZ GALERIĘ
30.09.2022
DZIEŃ CHŁOPAKA

„Dzień Chłopaka” w przedszkolu
30.09.2022
„Dzień Chłopaka” w przedszkolu

W piątek we wszystkich grupach przedszkolnych dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów miłe niespodzianki z okazji „Dnia Chłopaka”. Już od rana w naszym przedszkolu było wesoło i gwarno, słychać było śpiewane „Sto lat”, składanie życzeń i podziękowania przy wręczaniu prezentów od koleżanek oraz przygotowanych przez rodziców. Chłopcy z wdzięcznością przyjmowali upominki wykonane przez dziewczynki. Nie zabrakło tez słodkości i wspólnych zabaw. Przedszkolaki tańczyły i śpiewały przy wesołej muzyce, były też zabawy integracyjne . We wszystkich grupach był to dzień pełen wrażeń, atrakcji i dobrej zabawy. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia. Wszystkim chłopcom składamy serdeczne życzenia z okazji ich święta, a rodzicom dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu niespodzianek dla naszych milusińskich.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Piękna jest jesień w parku
29.09.2022
Piękna jest jesień w parku

Jesienne liście złocą się w parku
I do zabawy wołają nas.
Zrobimy z liści przepiękny bukiet,
By nam umilał zimowy czas.

Dzieci z grupy „Misie” oraz „Motyle” wybrały się dziś do parku obserwować zmiany, jakie zaszły wraz z nadejściem nowej pory-Jesieni. W tym dniu pogoda była wyjątkowo piękna. Nie brakowało promieni słońca i ciepłych podmuchów wiatru. Przedszkolaki bezpośrednio obcowały z przyrodą, rozpoznawały rodzaje drzew po liściach i owocach oraz zbierały jesienne skarby. Był też czas na zabawę z chustą, lekcję przyrody z książką oraz na placu zabaw w parku. Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń.

ZOBACZ GALERIĘ
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
29.09.2022
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Najstarsze grupy przedszkolne wzięły udział w ogólnopolskiej akcji - „Dzień Głośnego Czytania”. „Motyle” odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Gostyniu. Dzieci wysłuchały utworu Hanny Łochockiej „Jak wróbelek Elemelek w szkole uczył się literek”, miały też możliwość obejrzenia ciekawej wystawy pt. „Czytanie zbliża”. „Misie” poznały utwory literackie o tematyce jesiennej czytane przez panią Anię w sali przedszkolnej oraz w plenerze.

ZOBACZ GALERIĘ
„Dzień jabłka” w przedszkolu
28.09.2022
„Dzień jabłka” w przedszkolu

Dzisiaj w naszym przedszkolu wszystkie dzieci świętowały „Dzień jabłka”. We wszystkich grupach odbywały się zabawy plastyczne, muzyczno – ruchowe i matematyczne związane z uwielbianym przez przedszkolaki owocem – jabłuszkiem. Dzieci chętnie przeliczały jabłka na dywanie, układały z nich ciekawe wzory i wykonywały śliczne prace plastyczne z wykorzystaniem tych pysznych i zdrowych owoców. Każdy przedszkolak miał okazję skosztować smaczne i soczyste jabłuszko. „Dzień jabłka” nie mógł się odbyć bez tradycyjnej szarlotki, dlatego grupę „Motyle” odwiedziła mama Kacpra – Pani Ewelina, która przeprowadziła z dziećmi warsztaty kulinarne. Zapoznała dzieci jak wykonać ciasto i jakich składników należy użyć, aktywnie włączając dzieci w proces tworzenia. Szarlotka wyszła nam przepyszna!! Niestety nie poczęstowaliśmy innych grup ponieważ była tak dobra, że wszystko sami zjedliśmy. Jeszcze raz dziękujemy Pani Ewelinie za poświęcony czas.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

„Cała Polska czyta dzieciom”- spotkanie w grupie „Kotki” z mamą Marty
27.09.2022
„Cała Polska czyta dzieciom”- spotkanie w grupie „Kotki” z mamą Marty

W naszym przedszkolu stało się tradycją, że rodzice odwiedzają przedszkolaki i czytają bajki. Realizujemy w ten sposób ogólnopolski projekt „Cała Polska czyta dzieciom”. Każdy kto chciałby poczytać bajkę przedszkolakom jest mile widziany. Wystarczy ustalić datę, godzinę wybrać „lekturę” i przyjść do przedszkola. Tym razem przedszkolaki z grupy „Kotki” odwiedziła mama Marty, która przeczytała wiersze „Na straganie”, „Dzik”, „Niedźwiedź” J. Brzechwy oraz opowiadanie z „Wielkiej księgi Muminków”. Dzieci chętnie słuchały opowieści o Muminkach. Żywo reagowały śmiechem w zabawnych momentach, wyczuwając zawarty humor w wierszach Brzechwy. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowankę i podziękowały oklaskami za super spotkanie.

ZOBACZ GALERIĘ
Czytanie bajki przez absolwentki przedszkola w grupie „Słoneczka”
27.09.2022
Czytanie bajki przez absolwentki przedszkola w grupie „Słoneczka”

W ostatni wtorek dzieci z grupy „Słoneczka” po drugim śniadaniu odwiedziły dwie sympatyczne absolwentki naszego przedszkola – Natalka (siostra Marcina) i Lilka, obecnie uczennice 3 klasy SP nr 2 w Gostyniu. Przedszkolaki w skupieniu wysłuchały bajek z serii Kicia Kocia „Na rowerze” i „Witaminowe przyjęcie” przeczytanych przez starsze koleżanki. Z chęcią odpowiadały na pytania dotyczące utworów. Po czytaniu przyszła pora na wspólną zabawę. Dziewczynki z radością przypomniały sobie beztroskie, przedszkolne czasy. Na zakończenie na wszystkie dzieci czekały słodkie niespodzianki. To było bardzo miłe i wesołe spotkanie. Zapraszamy dziewczynki do nas częściej. „Słoneczka” chętnie wysłuchają kolejnych, wartościowych i pouczających bajek.

ZOBACZ GALERIĘ
Spotkanie z doradcą zawodowym - „Kotki” i „Motyle”
26.09.2022
Spotkanie z doradcą zawodowym - „Kotki” i „Motyle”

Dzieci z grupy „Kotki” oraz „Motyle” uczestniczyły w zajęciach związanych z doradztwem zawodowym. Zajęcia przygotowała pani Urszula Burzyńska-Zimna, która pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gostyniu i zajmuje się tematyką z tego zakresu. Choć wydaje się, że do wyboru zawodu dzieci mają jeszcze daleko, to jednak zainteresowania naszych pociech mogą wskazywać, którą drogę zawodową wybiorą. Na zajęciach dzieci bardzo chętnie rozwiązywały zagadki, nazywały zawody i wymieniały czynności związane z wykonywaną pracą. Tematem pogadanki były także zawody i zajęcia rodziców.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

Urodziny w „Jedyneczce”
23.09.2022
Urodziny w „Jedyneczce”

Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. W tym miesiącu urodziny w naszym przedszkolu obchodziły dzieci urodzone w miesiącu wrześniu, a także sierpniu i lipcu (ze względu na to, iż w trakcie dyżuru letniego większość dzieci nie chodziła do przedszkola). Urodziny w przedszkolu to bardzo ważne wydarzenie pełne niespodzianek i niezapomnianych przeżyć. Tego dnia dzieci uczestniczą w zabawach muzyczno – ruchowych, składają życzenia małym jubilatom, zajadają pyszny torcik i smakowite, zdrowe przekąski owocowe. Każdy przedszkolak czeka na ten dzień z niecierpliwością. Życzymy naszym jubilatom dużo zdrowia, spełnienia dziecięcych marzeń i radości.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MALUSZKI

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Pierwszy Dzień Jesieni
23.09.2022
Pierwszy Dzień Jesieni

23 września dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Jesieni. Aby bliżej poznać nową porę roku - Jesień – przedszkolaki obejrzały dary, które ze sobą przyniosła. Dzieci wspólnie wykonały przepiękne prace plastyczne związane z nową porą roku, a także bawiły się do piosenek o tematyce jesiennej. Każdy przedszkolak czynnie uczestniczył we wspólnych zabawach. Dzieci ze wszystkich grup miały okazję zrobić sobie zdjęcie na jesiennym tle. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie nudna i zimna, ale ciepła i bogata w jesienne skarby!

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

Spotkanie z panem policjantem
23.09.2022
Spotkanie z panem policjantem

W ubiegły piątek Smerfy na zajęciach gościły pana policjanta z Komendy Powiatowej w Gostyniu. Przedszkolaki poznały zawód policjanta. Dowiedzieliśmy się na czym polega wykonywanie zawodu policjanta i jakie są jego obowiązki. Smerfy miały okazję obejrzeć wyposażenie policjanta oraz przymierzyć niektóre elementy np. kajdanki, kamizelkę, czapkę czy kask.

Pan policjant przedstawił przedszkolakom najważniejsze zasady bezpieczeństwa oraz zasady ruchu drogowego. Nie obyło się bez niespodzianek – każdy przedszkolak otrzymał od pana policjanta odblask do swojego plecaczka. Kolejną niespodzianką była możliwość obejrzenia dużego radiowozu policyjnego. Odważne przedszkolaki wsiadły nawet do środka. Na koniec pan policjant zademonstrował przedszkolakom sygnalizację świetlną i dźwiękową radiowozu. Przedszkolaki były zachwycone i bardzo podekscytowane. Dziękujemy panu Markowi za przyjęcie zaproszenia do naszej grupy.

ZOBACZ GALERIĘ
„Motyle” zwiedzają wystawę w GOK Hutnik
22.09.2022
„Motyle” zwiedzają wystawę w GOK Hutnik

Lampy, rzeźby, formy ceramiczne - takie ciekawe eksponaty wykonane z gliny mogły obejrzeć dzisiaj przedszkolaki z grupy najstarszej. Wystawa to prezentacja dokonań dorosłych uczestników sekcji ceramicznej skupionych wokół Hutnika. Myślą przewodnią wystawy jest obiekt - lampa oraz powiązane z nią skojarzenia. Dzieci z grupy Motyle mogły się też dowiedzieć jak długo trwa proces powstawania gliny, co to jest za materiał i jak wygląda. Pani Magdalena, która opowiedziała nam wiele ciekawostek na temat tego, jak powstają takie ciekawe prace zaprosiła nas na następne spotkanie w marcu. Oj będzie się działo, już nie możemy się doczekać.

ZOBACZ GALERIĘ
Wycieczka na skrzyżowanie
21.09.2022
Wycieczka na skrzyżowanie

W ramach realizacji tygodniowej tematyki dotyczącej ruchu drogowego dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie. Przedszkolaki we wszystkich grupach podczas zajęć zapoznawały się m.in. z zasadami bezpiecznego poruszania się po ulicy, a następnie wybrały się na spacer na skrzyżowanie ulic niedaleko przedszkola. Obserwowały z wielką uwagą ruch uliczny, nazywały poruszające się po drogach pojazdy, a przede wszystkim uczyły się zasad obowiązujących na skrzyżowaniu bez sygnalizacji świetlnej, jak i tych wyposażonych w sygnalizację świetlną. Dzieci szczęśliwe, zadowolone i bogatsze w nowe doświadczenia wróciły bezpiecznie do przedszkola.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

„Co słonko widziało…”- wizyta 4 latków w bibliotece
21.09.2022
„Co słonko widziało…”- wizyta 4 latków w bibliotece

Dzieci z grupy „Kotki” włączyły się w realizację zadań ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Co słonko widziało… na dziecięce kłopoty Brzechwa”. Założeniem projektu jest wprowadzanie dzieci w otaczający świat przyrodniczy, społeczny, emocjonalny poprzez piękno literatury dziecięcej autorstwa Jana Brzechwy, promowanie czytelnictwa, literatury polskich autorów, wzbogacanie wiedzy i słownictwa, przygotowywanie do rozumienia emocji, uczuć własnych i innych, wprowadzanie w świat wartości uniwersalnych takich jak dobro, szacunek, pracowitość, uczynność, przyjaźń, koleżeńskość, bezinteresowność. Chcąc dowiedzieć się kilku wiadomości o pisarzu, dzieci wybrały się do Biblioteki Publicznej w Gostyniu. Tam zaprzyjaźnione panie bibliotekarki przygotowały dla przedszkolaków wystawkę, na której znalazły się wizerunki Jana Brzechwy, recenzje twórczości, pozycje książkowe z wierszami, filmy na podstawie bajek dla dzieci tego pisarza. Przedszkolaki wysłuchały także wiersza „Kwoka”, „Hipopotam”, „Kłamczucha”. Natomiast w sali przedszkolnej dzieci założyły kącik z książkami Jana Brzechwy, które będą poznawać przez cały rok szkolny.

ZOBACZ GALERIĘ
Każdy przedszkolak powie, że ruch to zdrowie!
21.09.2022
Każdy przedszkolak powie, że ruch to zdrowie!

Czy dzieci lubią ruch ? O, tak!!! Zabawy ruchowe towarzyszą nam każdego dnia w przedszkolu, ponieważ jest to jedna z ważniejszych form aktywności dzieci. Staramy się, aby te zajęcia były dla dzieci atrakcyjne, ciekawe i rozwijały ich sprawność fizyczną. Oczywiście dzieci uwielbiają zabawy z wykorzystaniem różnego sprzętu sportowego, ale czasami wystarczy zwykła chustka, aby zabawa była ciekawa.

ZOBACZ GALERIĘ
„Dzień Przedszkolaka” w „Jedyneczce”
20.09.2022
„Dzień Przedszkolaka” w „Jedyneczce”

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień „Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka”. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły od zabaw ruchowych przy muzyce oraz zabaw plastycznych w swoich salach. Następnie  dzieci obejrzały wesołe przedstawienie w wykonaniu teatru „Na walizkach” z Wrocławia. Na zakończenie wszystkie przedszkolaki otrzymały słodkie niespodzianki i zestaw kolorowanek. To był dla naszych milusińskich bardzo radosny i pełen wrażeń dzień.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA I MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

Przedszkolaki z „Jedyneczki” we wspólnej akcji „Sprzątania Świata”
16.09.2022
Przedszkolaki z „Jedyneczki” we wspólnej akcji „Sprzątania Świata”

Tradycyjnie, jak co roku, dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w akcji „Sprzątania Świata”, której celem jest promowanie od najmłodszych lat zasad dbania o środowisko. Dzieci z chęcią i radością włączyły się do akcji, by posprzątać „Naszą Planetę”. Przedszkolaki wyruszając na akcję otrzymały  rękawiczki  i worki na śmieci. Wszystko odbyło się w formie zabawy, dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by jak najdłużej korzystać z jej uroków. Coroczna akcja „Sprzątania Świata” jest świetną okazją, aby uświadomić najmłodszym, jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MALUSZKI

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Wyjątkowa wizyta w „Jedyneczce”
16.09.2022
Wyjątkowa wizyta w „Jedyneczce”

W ostatnim tygodniu przyszedł do nas wyjątkowy gość – burmistrz Gostynia – pan Jerzy Kulak. Odwiedziny spowodowane były chęcią obejrzenia nowego placu zabaw na naszym boisku. Pan burmistrz obdarował wszystkie dzieci słodką niespodzianką oraz ślicznym, małym misiem. Przedszkolaki podziękowały miłemu gościowi za prezenciki, a w szczególności za piękny plac zabaw.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

„Dzień Kropki” w „Jedyneczce"
15.09.2022
„Dzień Kropki” w „Jedyneczce"

15 września w naszym przedszkolu dzieci z grupy „Słoneczka”, „Misie” i „Kotki” obchodziły „Międzynarodowy Dzień Kropki”. Celem „Międzynarodowego Dnia Kropki” jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Tego dnia przedszkolaki dostrzegały kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce,  bombkę choinkową, kolorową kulę, piłkę i wiele innych ciekawych rzeczy. Dzieci wspólnie bawiły się też przy piosenkach i tworzyły kolorowe prace plastyczne z kropek. To był dla naszych milusińskich bardzo wesoły i twórczy dzień.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Mamo, Tato co Wy na to?
15.09.2022
Mamo, Tato co Wy na to?

Przedszkolaki z grupy najstarszej realizują w tym roku szkolnym program edukacji zdrowotnej, który  powstał z inicjatywy pracowników Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Poznaniu. Aby przybliżyć dzieciom specyfikę programu zaprosiliśmy do przedszkola panią Magdę pracującą w PSSE w Gostyniu. „Motyle" wysłuchały wielu ciekawostek na temat prozdrowotnych działań, wykonały też pierwsze zadanie, które przygotował dla nich zaproszony gość. W nagrodę za dobrze wykonaną pracę otrzymały odblaski oraz kolorowanki.

ZOBACZ GALERIĘ
Nowy rok szkolny w „Jedyneczce” pełen niespodzianek
09.09.2022
Nowy rok szkolny w „Jedyneczce” pełen niespodzianek

Po powrocie z wakacji w przedszkolu na dzieci czekały miłe zmiany. W sierpniu zostały wyremontowane łazienki, nowe mebelki pojawiły się w sali u „Misiów”, a wejście do przedszkola ukazało się naszym podopiecznym w nowej odsłonie. Największą niespodzianką dla dzieci był nowy, kolorowy, piękny i okazały plac zabaw. Radości i wesołych okrzyków nie było końca. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tych pozytywnych zmian, a naszym milusińskim życzymy udanej i beztroskiej zabawy.  

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY