MISIE w Urzędzie Miejskim w Gostyniu
17.03.2023
MISIE w Urzędzie Miejskim w Gostyniu

MISIE odwiedziły Urząd Miejski w Gostyniu. Naszych małych mieszkańców przywitała uśmiechnięta Pani Barbara Wichtowska, która jest Naczelnikiem Wydziału Organizacyjnego. Okazała się wspaniałym przewodnikiem. Przybliżyła dzieciom specyfikę pracy urzędników i sposób funkcjonowania urzędu. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak wygląda praca na poszczególnych stanowiskach oraz jakie sprawy można załatwić. Odwiedziły biura: obsługi klienta, ochrony środowiska, rozwoju i gospodarowania mieniem gminy, inwestycji oraz archiwum. W każdym miejscu dzieci były ciepło i życzliwie witane. Czekały na naszych podopiecznych niespodzianki: słodkości, kolorowanki, odblaskowe opaski i możliwość robienia pieczątek. A co najważniejsze, przekazana wiedza. Na pamiątkę wizyty w Urzędzie każde dziecko otrzymało upominek: zdrowy soczek i miś- breloczek (w sam raz dla naszej misiowej grupy). Przedszkolaki podziękowały laurką. Dzisiejsza wycieczka okazała się wspaniałą formą edukacji.

Dziękujemy Pani Basi za poświęcony czas i przybliżenie dzieciom pracy gostyńskich urzędników. Dziękujemy również mamie Zuzi za pomoc w zorganizowaniu tego pouczającego spotkania.

ZOBACZ GALERIĘ
„VI Konkurs Piosenki o Zdrowiu”
17.03.2023
„VI Konkurs Piosenki o Zdrowiu”

W czwartkowe przedpołudnie w Szkole Podstawowej w Kunowie odbył się „VI Konkurs piosenki o Zdrowiu”. Nasze Przedszkole reprezentowały dwa zespoły:
Zespół „KICIE KOCIE” w skład którego należały dziewczynki z grupy „Kotki”, wykonały piosenkę pt.: „Kocie zdrowie najważniejsze”:
- Maja Nowaczyk,
- Maja Wendzonka,
- Maria Leśniak,
- Marta Weber,
- Joanna Szepe.
Zespół „MIMO” w skład którego wchodziły dziewczynki z grupy „Motyle” i „Misie”, wykonały piosenkę pt.: „Gimnastyka”:
- Maja Maćkowiak,
- Adrianna Martuzalska,
- Michalina Furmann
- Natalia Święcicka.
Zespół „MIMO” werdyktem jury został nagrodzony pierwszym wyróżnieniem i otrzymał truskawkową statuetkę, z czego jesteśmy bardzo dumni!
Gratulujemy serdecznie wszystkim dziewczynom pięknego występu i bardzo cieszymy się, że tak dzielnie reprezentowały nasze Przedszkole!
Brawo Dziewczyny!!

ZOBACZ GALERIĘ
Spotkanie z Panią Anią Ogrodnik w grupach „Kotki” i „Słoneczka”
16.03.2023
Spotkanie z Panią Anią Ogrodnik w grupach „Kotki” i „Słoneczka”

Grupa „Kotki” i „Słoneczka” po raz kolejny spotkały się z Panią Anią Ogrodnik z Biblioteki Pedagogicznej w Gostyniu. Pani Ania przedstawiła dzieciom dwie pozycje książkowe. „Kotki” posłuchały o kolejnych przygodach Kici Koci A. Głowińskiej pt: „Kicia Kocia zakłada zespół muzyczny”, poznały bliżej kilka instrumentów i ich dźwięki. Grupa „Słoneczka” wysłuchała pełnego humoru utworu pt: „Wesoły Ryjek - śnieg” W. Widłaka, dowiedziały się jak główny bohater znudzony w oczekiwaniu na śnieg postanawia sam go stworzyć, jednak nie wszystko idzie po jego myśli. Spotkania zakończyły się podsumowaniem i wykonaniem specjalnych zadań na kartach pracy. Bardzo dziękujemy Pani Ani za mnóstwo ciekawych historii oraz poświęcony czas.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Kolejny cykl zajęć z Panią Pedagog w grupie „Słoneczka”
15.03.2023
Kolejny cykl zajęć z Panią Pedagog w grupie „Słoneczka”

Grupa „Słoneczka” odbyła kolejne zajęcia z Panią Pedagog. Przedszkolaki nieco bliżej przyjrzały się swoim emocjom. Pani Lucynka omówiła poszczególne emocje, jakie mogą towarzyszyć nam przez cały dzień. Dzieci pogłębiły wiedzę na temat złości oraz poznały sposoby radzenia sobie z nią. Bardzo ważnym elementem zajęć była nauka radzenia sobie z „wyrzuceniem” złości i niedoprowadzeniem do agresywnych zachowań. Na koniec zajęć każdy z przedszkolaków ocenił swój nastrój poprzez rysunek minki na balonku. Bardzo dziękujemy Pani Pedagog za ciekawe i owocne spotkanie.

ZOBACZ GALERIĘ
Dzień Matematyki
13.03.2023
Dzień Matematyki

Matematyka jest wszędzie i okazuje się, że ma swoje święto, które przypada 12 marca. W naszym przedszkolu obchodziliśmy je 13 marca. Była to okazja do zaakcentowania ogromnej roli tej dziedziny nauki w życiu człowieka. Matematyka uczy i kształtuje, jest fundamentem logicznego myślenia oraz pełni ważną funkcję w procesach poznawania i rozumienia otaczającego świata. Na początku wspólnie z dziećmi próbowaliśmy wyjaśnić, czym jest matematyka i po co nam jest potrzebna. Następnie przyszedł czas na zabawy i gry, w trakcie których przedszkolaki rozwijały kompetencje matematyczne. Dzieci zmagały się z rozpoznawaniem i wskazywaniem cyfr, liczeniem w aspekcie głównym i porządkowym, z dodawaniem i odejmowaniem, z zagadkami, jak również integrowały się we wspólnym działaniu, ale przede wszystkim świetnie się bawiły. Celem licznych zabaw i zadań było przekonanie, że matematyka jest ciekawa, potrzebna i może być dla każdego pasjonującą przygodą intelektualną. Był to ciekawy i wesoły matematyczny dzień.

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

Misie zwiedzają budynek Sądu Rejonowego w Gostyniu
10.03.2023
Misie zwiedzają budynek Sądu Rejonowego w Gostyniu

Przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce zorganizowanej do Sądu Rejonowego w Gostyniu. Przy wejściu głównym, po przejściu przez bramkę do wykrywania metalu, zostaliśmy przywitani przez Pana Prezesa Sądu Marcina Nowaka oraz Panią Dorotę Kretkowską pełniącą funkcję Kierownika Samodzielnej Sekcji Administracyjnej. Wspólnie udaliśmy się do największej sali rozpraw i wysłuchaliśmy wielu ciekawostek o pracy gostyńskiego sądu. Poznaliśmy znaczenie i rolę sądu w życiu publicznym, zobaczyliśmy księgę kodeksu karnego i cywilnego. Dzieci miały też możliwość odegrania roli prokuratora i ławników, zwiedziliśmy archiwum, salę gdzie przechowywane są teczki różnych spraw i rozpraw, weszliśmy do tzw. niebieskiego pokoju, w którym dziecko występujące w roli świadka czuje się bardziej komfortowo niż na sali rozpraw. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć celę, w której przebywają niebezpieczne osoby zanim zostaną doprowadzone na rozprawę. Dzieciom bardzo podobała się nasza dzisiejsza wyprawa, było to miłe spotkanie przybliżające przedszkolakom rolę, jaką pełnią sądy w naszym kraju. Serdecznie dziękujemy mamie Zuzi za pomoc w zorganizowaniu wycieczki.

ZOBACZ GALERIĘ
„Wiosno, gdzie jesteś?” - „Kotki” w poszukiwaniu wiosny
10.03.2023
„Wiosno, gdzie jesteś?” - „Kotki” w poszukiwaniu wiosny

Grupa „Kotki” spacerując ulicami Gostynia z niecierpliwością wypatrywała pierwszych oznak wiosny. Przedszkolakom udało się dostrzec w przydomowych ogródkach pierwsze przebiśniegi, żółte i fioletowe krokusy oraz pierwsze pąki na drzewach i krzewach. Oprócz pierwszych roślin, dzieci zobaczyły też pszczołę i motyla, które wybudziły się z zimowego snu. Mamy nadzieje, że zima pożegnała nas na dobre i wróci dopiero za rok. Bardzo czekamy na kolejne coraz cieplejsze, wiosenne dni!

ZOBACZ GALERIĘ
„Dzień Kobiet” w przedszkolu
08.03.2023
„Dzień Kobiet” w przedszkolu

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów.. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni. Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech. Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Dzisiaj po raz kolejny Młodzieżowa Rada Miejska nas zaskoczyła. Sympatyczni Panowie, ze swoim opiekunem, panią Magdaleną Rajewską z Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Gostyniu odwiedzili nasze przedszkole z naręczem żółtych tulipanów. Z okazji Dnia Kobiet złożyli przepiękne życzenia i wręczyli kwiaty każdej pracującej u nas Pani. Bardzo dziękujemy pani Magdzie i chłopakom za pamięć.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ
Zajęcia z Panią pedagog w grupie „Słoneczka”
08.03.2023
Zajęcia z Panią pedagog w grupie „Słoneczka”

W środowy poranek grupa „Słoneczka” gościła na zajęciach Panią Lucynę Masztalerz pedagog, która na co dzień pracuje w naszej placówce. Pani Lucyna poprowadziła zajęcia na temat złości, agresji, przemocy. Po przywitaniu się z Panią pedagog na różne sposoby, grupa poznała bliżej emocje, jaką jest złość, Pani pedagog wyjaśniła różnicę pomiędzy zabawą i żartami a przemocą wobec drugiej osoby. Dzieci wykonywały różne ćwiczenia, zabawiły się w „Kłębek przyjaźni” gdzie przy pomocy kłębka wełny mówiły sobie coś miłego, sprawiając przyjemność drugiej osobie. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zajęciach. Bardzo serdecznie dziękujemy za wartościowe zajęcia i z niecierpliwością czekamy na kolejne ćwiczenia z Panią Lucynką.

ZOBACZ GALERIĘ
„Międzynarodowy Dzień Pisarzy”
03.03.2023
„Międzynarodowy Dzień Pisarzy”

3 marca obchodzimy „Międzynarodowy Dzień Pisarzy”. Z tej okazji gościliśmy w Bibliotece Publicznej w Gostyniu. Przedszkolaki zapoznały się z portretami wybranych pisarzy: J. Tuwima, J. Brzechwy, M. Konopnickiej, A. Mickiewicza a także laureatki Nagrody Nobla-W. Szymborskiej. Dzieci były zgodne, że pisarz to osoba, która pisze wiersze, bajki, opowiadania i ma…dużo długopisów. Jak zawsze Panie Bibliotekarki miały dla naszych podopiecznych niespodziankę. Pani Iza zapoznała dzieci z sylwetką pana Grzegorza Kasdepke oraz przeczytała fragmenty prześmiesznych opowiadań, w których autor wspomina swoje pierwsze lata w szkole podstawowej. Ta książka aż kipi od absurdalnych pomysłów małych chłopców, przesycona jest ich niewymuszonym poczuciem humoru i swoistym dla ich wieku sposobem widzenia świata. Dzieciom bardzo podobało się. Wiemy, że książka jest nieodzownym elementem w wychowaniu dziecka a głównym celem obchodów „Międzynarodowego Dnia Pisarzy” było rozbudzenie czytelniczych zainteresowań dzieci.

Dziękujemy Paniom Bibliotekarkom za wartościowe spotkanie!!!

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

„Ciocia Jadzia na wsi”
02.03.2023
„Ciocia Jadzia na wsi”

Dzisiaj MISIE z radością powitały Panią Anię Ogrodnik. Zapoznała ona dzieci z kolejnymi przygodami Cioci Jadzi, która przez pewien czas mieszkała na wsi z nietypowymi zwierzętami, mówiła o nich „zwierzątka z kłopotami”. Przedszkolaki na tych zajęciach dowiedziały się kim jest Mortadela, Drakula, Fetorka, Lolita, Pavarotti, Sokrates oraz Pegaz. Zaciekawione usłyszały, że na wakacje do cioci przyjeżdża jej bratanica, która wraz z przyjaciółmi rozwiązuje pewną zagadkę detektywistyczną i ujawnia kim jest Czarny Dziad. Na zakończenie dzisiejszego spotkania z Ciocią Jadzią Pani Ania zaproponowała dzieciom quiz ze znajomości bohaterów tej części serii.

Jak zawsze było wesoło! Dziękujemy Pani Ani i .. czekamy na kolejne przygody zwariowanej Cioci Jadzi.

ZOBACZ GALERIĘ
„Przygody Kici Koci podczas zimy”
02.03.2023
„Przygody Kici Koci podczas zimy”

Gościem grupy „Kotków” była pani Ania Ogrodnik z Biblioteki Pedagogicznej w Gostyniu, która przyszła do przedszkolaków z kolejnymi przygodami ulubionej bohaterki wszystkich dzieci - Kici koci. Zima nadal nie odpuszcza i zdarzają się jeszcze mroźne dni, dlatego pani Ania przeczytała historię Kici Koci, która spędzała czas na różnych śnieżnych aktywnościach. Grupa „Kotki” wykonała pracę pt. „ Do zobaczenia bałwanku” przy pomocy płatków kosmetycznych. Mamy nadzieje, że to ostatnie spotkanie z zimą i „Kotkom” udało się już ją pożegnać. Dziękujemy pani Ani za przemiłe spotkanie, czekamy na kolejne, wiosenne przygody Kici Koci.

ZOBACZ GALERIĘ
MISIE poznają zawody swoich rodziców - odwiedziny mamy Igi i mamy Leona
27.02.2023
MISIE poznają zawody swoich rodziców - odwiedziny mamy Igi i mamy Leona

Dzisiejszego dnia odwiedziły nas Pani Kinga i Pani Monika, które wykonują zawód kosmetyczki. Pokazały naszym przedszkolakom na czym polega ich praca, która jest także ich pasją. Wspólnie z dziećmi omówiły jakie zabiegi są wykonywane w gabinetach ale najważniejszą częścią spotkania i najradośniejszą była możliwość ,choć przez chwilę, poczuć się jak w prawdziwym salonie kosmetycznym. Dziewczynki wybrały sobie lakier i miały malowane paznokcie, chętne dzieci miały henną zrobiony tatuaż. MISIE również doświadczyły, czym są zabiegi na stopy i co to jest wosk kosmetyczny. Był również czas na prawdziwy relaks z…maseczką na twarzy. Wszystkie dzieci były zachwycone wizytą. Było to wspaniałe spotkanie, które dostarczyło przedszkolakom wiele radości. Panie kosmetyczki przygotowały także dla dzieci niespodziankę - prezent: pomadkę ochronną oraz mały pilniczek do paznokci. Natomiast MISIE w ramach podziękowania wręczyły laurki dla naszych wyjątkowych gości.

Pani Kingo i Pani Moniko jeszcze raz BARDZO DZIĘKUJEMY za poświęcony MISIOM czas i przybliżenie nam zawodu kosmetyczki!!!

ZOBACZ GALERIĘ
„Dzień Dinozaura” u „Słoneczek”, „Kotków” i „Smerfów”
26.02.2023
„Dzień Dinozaura” u „Słoneczek”, „Kotków” i „Smerfów”

26 lutego przypada nietypowe święto – „Dzień Dinozaura”. Już w czwartek rozpoczęliśmy w przedszkolu niezwykłą wędrówkę poznając prehistoryczne zwierzęta. Tego dnia sale przedszkolne zmieniły się niezwykłe kąciki - „jurajskie parki”. Przedszkolaki udały się w podróż do prehistorycznych czasów, a w każdej sali poprzez zabawy i zadania poznawały życie dinozaurów. Dzieci obejrzały ciekawe filmy edukacyjne, z których dowiedziały się jak żyły dinozaury, kim jest paleontolog. Wykonały wiele prac plastycznych, a także edukacyjnych wykorzystując przy tym różne materiały, dzięki temu „Dzień Dinozaura” przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Urodziny w przedszkolu
24.02.2023
Urodziny w przedszkolu

Urodziny to szczególna okoliczność, która wśród dzieci wywołuje same pozytywne skojarzenia i emocje. Celebrowanie tego wydarzenia na dobre wpisało się w tradycję naszego przedszkola. Dzisiaj świętowały dzieci urodzone w lutym. Były torty, życzenia i wspaniała zabawa. Wszystkim jubilatom życzymy 100 lat.

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Wizyta „Słoneczek” w bibliotece
24.02.2023
Wizyta „Słoneczek” w bibliotece

W ostatni piątek dzieci z grupy „Słoneczka” odwiedziły pobliską bibliotekę. Na początku Pani Estera, pracownica biblioteki, opowiedziała przedszkolakom ciekawostki o dinozaurach, nawiązując do zbliżającego się „Dnia Dinozaura”. Dzieci z zapartym tchem wysłuchały interesujących faktów z czasów życia tych niesamowitych stworzeń. Następnie „Słoneczka” wybrały się do czytelni, by w ciszy obejrzeć bogato ilustrowane książeczki. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dziękujemy Paniom bibliotekarkom za wspólnie spędzony czas.

ZOBACZ GALERIĘ
Koniec akcji „Góra grosza”
24.02.2023
Koniec akcji „Góra grosza”

Zakończyliśmy zbiórkę pieniędzy w ramach akcji „Góra grosza”. Wspólnie udało się zebrać 247 złotych i 33 grosze - ponad 10 kg monet polskich. Za zebrane pieniądze organizator akcji Towarzystwo „Nasz dom” organizuje pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną opiekę dla potrzebujących dzieci i rodzin z całej Polski. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za wsparcie zbiórki, „bo jeden grosz czyni różnicę”, a najlepsze co możemy zrobić, to pomagać innym w pokonywaniu trudnych sytuacji życiowych..

ZOBACZ GALERIĘ
Zajęcia muzyczno – sensoryczne u Smerfów
24.02.2023
Zajęcia muzyczno – sensoryczne u Smerfów

Ubiegły tydzień u Smerfów był przepełniony wyjątkowo dużą ilością muzyki. Przedszkolaki poznawały instrumenty, na których każdy mógł spróbować zagrać. Słuchaliśmy muzyki klasycznej – „Cztery pory roku” Antonio Vivaldiego. Jednak najwięcej frajdy Smerfiki miały z przygotowania własnych instrumentów. Do plastikowych butelek wsypywaliśmy kaszę, ryż, groch, fasolę. Przedszkolaki musiały wykazać się ogromnym skupieniem, aby dokładnie wsypywać różnego rodzaju ziarna do butelek. Gotowe instrumenty wykorzystaliśmy do zabawy w orkiestrę, a także podczas śpiewu piosenki „Na bębenku”.

ZOBACZ GALERIĘ
Wycieczka do Muzeum
23.02.2023
Wycieczka do Muzeum

Wycieczka do Muzeum odbyła się z okazji realizacji przez dzieci tematyki dotyczącej zawodów różnych ludzi. Przedszkolaki chciały się dowiedzieć między innymi, na czym polega praca muzealnika. Podczas wizyty dzieci obejrzały wystawy stałe oraz ekspozycję czasową zatytułowaną „Wspomnień czar czyli elektronika PRL - U”, wysłuchały krótkiej historii o gostyńskich zabytkach. Zwiedzając muzealne wnętrza przedszkolaki miały możliwość przenieść się w odległe czasy, tak różne od współczesności.

ZOBACZ GALERIĘ
MISIE poznają zawody swoich rodziców - odwiedziny taty Michalinki
22.02.2023
MISIE poznają zawody swoich rodziców - odwiedziny taty Michalinki

Dzisiaj w przedszkolu gościliśmy tatę Michalinki, który jest strażakiem. Pan Piotrek w ciekawy sposób przybliżył przedszkolakom specyfikę swojej pracy, prezentując strój i podręczny sprzęt. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy podczas wypadków samochodowych oraz asyście podczas różnych akcji. MISIE zapoznały się z sytuacjami, kiedy wezwać straż pożarną, przypomniały sobie numery alarmowe oraz przymierzały hełm strażacki. Miały możliwość uczestniczenia w ćwiczeniach pod hasłem „Jak gasić pożar” z prawdziwym wężem strażackim, pod okiem naszego gościa. Zadowolone MISIE wręczyły laurkę z podziękowaniem za pouczające i miłe spotkanie. Tata Michalinki rozdał dzieciom naklejki oraz wręczył dyplomy „Małego Strażaka”.
Dzięki takim spotkaniom dzieci uświadomiły sobie, jak ciężka i odpowiedzialna jest praca strażaka.
Dziękujemy Panu Piotrkowi za odwiedziny!!!

ZOBACZ GALERIĘ
Koncertowo w grupie „Kotków”
22.02.2023
Koncertowo w grupie „Kotków”

Środowe południe grupa „Kotki” spędziła w towarzystwie specjalnego gościa Julii Nowak, która opowiedziała dzieciom o swojej pasji, jaką jest gra na gitarze, śpiew, pisanie i komponowanie piosenek. Julia na co dzień uczennica, prezentuje swoje autorskie utwory na kanale YouTube, które można posłuchać. Dzisiaj przedszkolaki miały okazję poznać budowę gitary klasycznej, gitary elektro-akustycznej oraz ukulele, dowiedziały się skąd wydobywa się dźwięk oraz mogły poczuć się, jak prawdziwy gitarzysta i samodzielnie pograć na instrumentach Julii. Przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały wszystkie ciekawe przedmioty, które przyniosła Julia a były to kapodaster do ukulele i gitar, kostki do gry, nakładki na palce, pulpit, stojak do gitary, pokrowiec, zeszyt nutowy. Grupa miała okazję posłuchać gry i pięknego głosu Julii w krótkim koncercie, który zaprezentowała. Na koniec spotkania wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę. Bardzo dziękujemy za ciekawą lekcję muzyki i miło spędzony czas. Życzymy samych sukcesów i wielu koncertów na dużych scenach!

ZOBACZ GALERIĘ
„Kot Papla i skarpetki” w grupie „Kotki” i „Słoneczka”
20.02.2023
„Kot Papla i skarpetki” w grupie „Kotki” i „Słoneczka”

W poniedziałkowy poranek dzieci z grupy „Kotki” i „Słoneczka” wysłuchały bajkę przygotowaną przez panią Annę Ogrodnik z Biblioteki Pedagogicznej w Gostyniu pt. „Kot Papla i skarpetki” autorki Joanny Krzyżanek. Historia Kota Papli to opowiastka o kocie, który próbuje rozwiązać zagadkę znikających skarpetek. Kto je podkrada mieszkańcom miasteczka? Czy chomikuje je właścicielka sklepu ze skarpetkami, krawiec szyjący, Skarpeciaki, dyrektor Muzeum Skarpetek czy Filip - miłośnik skarpet. A może chomik? Na te pytania mieli okazję odpowiedzieć dzisiaj nasze przedszkolaki, którym bardzo podobała się opowieść. Obrazując historię kota „Słoneczka” oraz „Kotki” wykonały skarpetki metodą stemplowania z wykorzystaniem ziemniaka. Dziękujemy pani Ani za spotkanie i kolejną dawkę ciekawych pozycji książkowych.

ZOBACZ GALERIĘ
„Dzień Kota” w przedszkolu
17.02.2023
„Dzień Kota” w przedszkolu

W piątek, 17 lutego dzieci z wszystkich grup przedszkolnych obchodziły nietypowe święto – „Światowy Dzień Kota”, szczególnie dzieci z grupy „Kotki” miały dzisiaj swój dzień. Wszystkie przebrane za miłe kocurki, uczestniczyły w zabawach muzyczno – ruchowych, wykonywały ciekawe prace plastyczne, których bohaterem był kot. Nie zabrakło wesołych zagadek, picia mleka, łapania myszy na czas oraz „kociej gimnastyki”. Przedszkolaki poznały również ciekawostki o kotach oglądając filmy i prezentacje multimedialne. Na zakończenie „kociego dnia” wszystkie dzieci dostały dyplom za uczestnictwo w zajęciach lub kolorowanki słodkich kotków, które zabrały do swoich domów. Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie przedszkolaki wspaniale się bawiły w „kocie” zabawy.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Balik karnawałowy w przedszkolu
16.02.2023
Balik karnawałowy w przedszkolu

W karnawale wszyscy urządzają bale.
To tradycja bardzo stara,
strojów pięknych co niemiara.
Niech się bawią duzi, mali
zgromadzeni na tej sali.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. W zorganizowanym balu karnawałowym w dzieci wcieliły się w różne postacie bajkowe. Przedszkolaki zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, batmanów, piratów, skrzatów, rycerzy, muszkieterów, czy policjantów, pojawiły się również postacie z ulubionych bajek. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE I MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Teatr „Kulturka” w przedstawieniu „Nie wolno, czy nie szybko?”
16.02.2023
Teatr „Kulturka” w przedstawieniu „Nie wolno, czy nie szybko?”

16 lutego, na zakończenie baliku, przyjechał do naszego przedszkola Teatr „Kulturka” z Poznania z przedstawieniem pt. „Nie wolno, czy nie szybko?”. Aktorzy przedstawili dzieciom historię rodzinki, która podróżuje pociągiem z papugą w walizce. Przy użyciu instrumentów, w oparciu o wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa” przedszkolaki poznały co to rytm i tempo. Poprzez klaskanie i tupanie dzieci prezentowały z aktorami określone rytmy w danym tempie. Wszystkie przedszkolaki bawiły się wyśmienicie podczas tego krótkiego spotkania ze sztuką. To było bardzo ciekawe i radosne zakończenie dnia dla naszych milusińskich.

ZOBACZ GALERIĘ
Kotki w „Czarnym piecu”
15.02.2023
Kotki w „Czarnym piecu”

Pizza to bez wątpienia jeden z największych przysmaków dzieci, dlatego przedszkolaki były zachwycone wiadomością, że zostały zaproszone do „Czarnego pieca”. Po dotarciu na miejsce, „Kotki” zasiadły przy stole i posłuchały wiadomości na temat pizzy: jej pochodzenia, sposobach wykonania, dodatków. Następnie obserwowały pracowników kuchni, którzy pokazali etapy wykonania pizzy i jej wypiek w ogromnym czarnym piecu opalanym drewnem. Wypieki wyszły doskonale, o czym mogły się wszyscy przekonać. Dzieci ze smakiem zajadały kolejne kawałki pizzy. To był bez wątpienia pyszny, udany dzień!!!

Serdeczne podziękowania kierujemy do właścicieli „Czarnego pieca” w Gostyniu za poświęcony dzieciom czas, pyszny poczęstunek i bardzo miłą atmosferę.

ZOBACZ GALERIĘ
„Walentynki” w przedszkolu
14.02.2023
„Walentynki” w przedszkolu

W dniu Świętego Walentego
nic nie może dziać się złego,
nikt nie może się dziś złościć,
bo dziś nadszedł Dzień Miłości!

W dniu 14.02. w naszym przedszkolu w każdej grupie obchodziliśmy „Walentynki”. Dzieci i wychowawczynie ubrały się tego dnia na czerwono, szatnię, sale i gazetki udekorowano czerwonymi serduszkami oraz walentynkami. Przedszkolaki zapoznały się z tradycją Walentynek, rozmawiały o tym jak można okazywać szczęście, przyjaźń, miłość bliskim osobom nie tylko od święta. Bawiły się przy wesołych piosenkach, rozwiązywały zagadki, wykonywały walentynkowe prace plastyczne, nie zabrakło również wspólnej sesji zdjęciowej w pięknej oprawie. To był wyjątkowy dzień pełen dobrych, pozytywnych emocji.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

„Międzynarodowy Dzień Pizzy” w przedszkolu
09.02.2023
„Międzynarodowy Dzień Pizzy” w przedszkolu

9 lutego na całym świecie obchodzony jest „Międzynarodowy Dzień Pizzy”. W naszym przedszkolu również obchodziliśmy ten smaczny dzień. Najpierw odbyły się zajęcia rozpoczęte rozmową na temat pizzy, podczas której dzieci dowiedziały się, że najpopularniejszym rodzajem serowego smakołyku jest Margherita, która swoją nazwę zawdzięcza królowej Włoch – Marghericie Sabaudzkiej. W 1889 roku podczas wizyty w Neapolu miała ona zasmakować pierwszej współczesnej pizzy, przygotowanej na jej cześć przez miejscowego piekarza. Do swego przysmaku użył on 3 składników: pomidory (czerwień), ser mozzarella (biel), bazylia (zieleń). Składniki te reprezentowały barwy narodowe Włoch. Następnie przedszkolaki miały za zadanie zaprojektować własną pizzę, najpierw z kolorowego papieru, a potem ze składników przygotowanych przez Panie kucharki. Plastelina, kolorowy papier, czy kredki poszły w ruch i powstały pizze o jakich każdy smakosz może tylko pomarzyć. Przed drugim śniadaniem dzieci przy pomocy Pań wyrabiały ciasto i z wielkim zaangażowaniem nakładały kolejne produkty na swoje ciasto. No i na koniec upragniony moment zajadanie i degustacja własnoręcznie wykonanej pizzy. To był dla naszych milusińskich pyszny i pełen wrażeń dzień.

ZOBACZ GALERIĘ
Wesołe ferie z teatrzykiem Kamishibai
09.02.2023
Wesołe ferie z teatrzykiem Kamishibai

W ostatni czwartek ferii odwiedziła nas pani Anna Ogrodnik z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Gostyniu. Dzieci miały okazję obejrzeć teatrzyk Kamishibai w wykonaniu Pani Ani pt.: „Misiowe sposoby na nocne strachy”. Była to świetna okazja do rozmowy na temat dziecięcych strachów i lęków, które pojawiają się najczęściej w nocy. Przedszkolaki dowiedziały się, że te strachy wcale nie są takie złe, że to tylko cienie zabawek, drzew, różnych przedmiotów. To było bardzo ciekawe i wartościowe spotkanie.

ZOBACZ GALERIĘ
„Cała Polska czyta dzieciom”
02.02.2023
„Cała Polska czyta dzieciom”

Nasze przedszkole już od wielu lat realizuje założenia kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Książki wpływają na rozwój intelektualny, wrażliwość oraz wspomagają wszechstronny i harmonijny rozwój. We ferie niespodziankę naszym milusińskim zrobiła absolwentka przedszkola - Agatka, która przybliżyła przedszkolakom wartościowe utwory polskiej literatury, czytając wybrane utwory Jana Brzechwy. Dzieciom bardzo podobał się przekaz starszej koleżanki, która miała dla nich jeszcze jedną niespodziankę - pysznego lizaka. Jakże był to miły dla nich czas!

Dziękujemy Agatce!!!
Zachęcamy do czytania!!! Jest to najlepsza inwestycja w pomyślną przyszłość dziecka.

ZOBACZ GALERIĘ
Wesołe kolędowanie z Seniorami
30.01.2023
Wesołe kolędowanie z Seniorami

Dnia 30 stycznia, w poniedziałkowe, zimowe popołudnie gościliśmy w naszym przedszkolu miłych gości – Seniorów z Dziennego Domu Pobytu w Gostyniu. Sympatyczni goście ubrani w piękne, kolorowe stroje zaprezentowali przedszkolakom kolędy i pastorałki, zapraszając wszystkich do wspólnego śpiewania. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Seniorów dały wyraz tego, jak ważne są dla nich takie spotkania i wspólnie spędzone chwile. W podzięce dzieci zaśpiewały przybyłym gościom piosenkę o babci i dziadku, nawiązując do obchodzonego niedawna święta i wręczyły każdemu z Seniorów kolorową laurkę. Realizujemy wiele działań mających na celu współpracę ze środowiskiem, jednym z tych działań jest integracja międzypokoleniowa. Integracja niesie obopólne korzyści, zarówno dla najmłodszego pokolenia, które czerpie wiedzę z doświadczeń starszych, jak i dla Seniorów, którzy dzięki ogromnym pokładom energii przedszkolaków wciąż mają siłę do działania i podejmowania nowych wyzwań.

Bardzo dziękujemy za wizytę i z niecierpliwością oczekujemy na kolejną.

ZOBACZ GALERIĘ
WOŚP w naszym przedszkolu
30.01.2023
WOŚP w naszym przedszkolu

Czas na podsumowanie udziału naszego przedszkola w finale WOŚP. W poniedziałek zebrały się nauczycielki odpowiedzialne za całą akcję. Komisyjnie otworzyły skarbonkę i przeliczyły zgromadzone pieniądze. W tym roku przedszkolakom i ich rodzicom udało się uzbierać łącznie 576,26 zł.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie! Dobrem trzeba się dzielić, bo zawsze do nas wraca! Wszystkim, którzy wsparli WOŚP serdecznie dziękujemy za ogromne serduszko!

ZOBACZ GALERIĘ
Finał WOŚP w Hutniku
29.01.2023
Finał WOŚP w Hutniku

31. Finał WOŚP zagrał 29 stycznia 2023 roku pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych! Wśród artystów występujących na scenie znalazły się też nasze przedszkolaki. Dzieci z grupy „Słoneczka” i „Motyle” dumnie reprezentowały nasze przedszkole przedstawiając wesołe układy taneczne. Dziękujemy małym artystom i ich rodzicom za przybycie i piękne występy w szczytnym celu.

ZOBACZ GALERIĘ
Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu
27.01.2023
Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia.

Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i Dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Wnuczęta są dla nich radością życia. Dlatego, w podzięce za ich wielkie serce, w dniach od 23 do 27 stycznia w każdej grupie wiekowej odbyły się uroczyste spotkania, które stały się tradycją w naszym przedszkolu. Pani Dyrektor i Nauczycielki witały ciepłymi słowami szanownych gości, składając im serdeczne życzenia. Seniorzy mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki i tańce. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Wszędzie słychać było gromkie „Sto lat”, które wzruszało gości. Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi laurkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i brawami dziękowali za występy. Dopełnieniem uroczystych spotkań był słodki poczęstunek. Atmosfera była uroczysta i pełna radości. Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za przybycie na występy swoich wnuków i wspólne chwile pełne uśmiechów i wzruszeń.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Motyle w kinie
27.01.2023
Motyle w kinie

Dzisiaj dzieci z grupy Motyle wybrały się do kina na film „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu”, który opowiadał o małym misiu marzącym o słodkim urodzinowym torcie. Jednak zapasy ulubionego przysmaku przepadły. Wspólnie z Tatą Misiem wyruszają do Złotej Krainy, aby zdobyć najważniejszy składnik ciasta. Na rozbrykanego Misia i ostrożnego Tatę czekała wielka przygoda! Familijny film bardzo się naszym przedszkolakom podobał. Mamie Olka i Ady bardzo dziękujemy za udostępnienie autokaru z firmy UTH Ludwiczak.

ZOBACZ GALERIĘ
„Spotkanie z panem informatykiem”
26.01.2023
„Spotkanie z panem informatykiem”

W czwartkowy poranek nasze przedszkole odwiedził pan Paweł Sadzki , który na co dzień pracuje jako programista w jednej z leszczyńskim firm. Przedszkolaki dowiedziały się, że każdy komputer, tak jak dzieci, ma swojego opiekuna i takim właśnie opiekunem a nawet czasami lekarzem jest zawód informatyka. Pan Paweł opowiedział na czym polega Jego praca, dzieci na chwilę mogły stać się programistą i zabawić się w specjalnym programie na laptopie zmieniając kolory na ekranie telefonu. Z ciekawością obejrzały z bliska laptop i myszkę. Bardzo dziękujemy panu Pawłowi za interesujące spotkanie i poświęcony czas.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI / SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Motyle i mass media
26.01.2023
Motyle i mass media

Wszechobecność mediów w naszym życiu sprawia, że dzieci już od najmłodszych lat mają z nimi codzienny kontakt. Dlatego Motyle w tym tygodniu szukały odpowiedzi jak bezpiecznie poruszać się w medialnym świecie. Najpierw stworzyły sieć ze sznurka, która symbolizowała Internet i stwierdziły, że to nie jest łatwa sprawa poruszać się po niej. Dlatego opracowały zasady, które pozwolą bezpiecznie korzystać z Internetu. W zabawach twórczych udało się stworzyć hasła, które pozwolą nas chronić. Spotkały się w przedszkolu z informatykiem, który przybliżył dzieciom na czym polega jego praca. Poznały historię telewizji oraz telefonów i w jaki sposób zmieniały się przez lata. Aby dowiedzieć jaką rolę pełni prasa, jak powstaje gazeta, kim jest redaktor oraz fotoreporter, odwiedziły redakcję Życia Gostynia oraz gostynska.pl. Wielką frajdą było wyszukiwanie własnych zdjęć jako noworodków w wydaniach z 2016 roku. Niektórym dzieciom to się udało. Jak wiemy media bardzo wpływają na nasze życie, dlatego warto uczyć dzieci już od najmłodszych lat, w jaki sposób mądrze z nich korzystać.

ZOBACZ GALERIĘ
„Hodowla kaktusów”- grupa „Kotki”
25.01.2023
„Hodowla kaktusów”- grupa „Kotki”

Dzisiejsze zajęcia plastyczne w grupie 4 latków były bardzo wesołe i polegały na współpracy w małych zespołach. Cieszyły się dużym zainteresowaniem ze względu na obiekt, który należało pomalować. Były to tekturowe kaktusy, które przedszkolaki otrzymały w prezencie od taty Ignacego. Nasze prace zostały wystawione w szatni przedszkolnej. Interesujące formy przestrzenne roślin i wysiłek dzieci włożony w malowanie sprawiły, że kaktusy przyciągają uwagę wszystkich, a dzieci zbierają pochwały.

Dziękujemy panu Walachowskiemu za super niespodziankę.

ZOBACZ GALERIĘ
Smerfy i magia teatru
23.01.2023
Smerfy i magia teatru

Dzisiaj Przedszkolaki przeniosły się do świata teatru. Poznaliśmy elementy teatru i różne jego rodzaje. Z zaciekawieniem Smerfy oglądały nagranie teatrzyku pt. „Awanturka z leśnego podwórka”.
Przedszkolaki miały okazję pobawić się w teatr i samodzielnie odgrywać wybrane przez siebie role przy użyciu pacynek. Nie zabrakło też teatrzyku przygotowanego przez nauczycielkę, do którego wykorzystaliśmy zestaw dostępny w przedszkolu Nasz Teatrzyk. Smerfy miały mnóstwo radości podczas zabaw w małych aktorów.

ZOBACZ GALERIĘ
Wizyty przedszkolaków w bibliotece
20.01.2023
Wizyty przedszkolaków w bibliotece

Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli.

W ostatnich dniach przedszkolaki z poszczególnych grup udały się do Biblioteki Publicznej. Jak zawsze dzieci z wielką przyjemnością wybrały się na spotkanie z paniami bibliotekarkami. Grupa SŁONECZKA wysłuchała bajki pt. „Dom babci”, która nawiązywała do zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka. MISIE tym razem poznały przygody bohaterów książki „Stella, Pikuś i przyjaźń”. Dzieci dowiedziały się, że lepiej żyje się temu, kto ma przyjaciela, z nim bowiem łatwiej pokonywać przeszkody dnia codziennego, a także radzić sobie z przeciwnościami losu. Ucząc dziecko odpowiednich zachowań od najmłodszych lat, łatwo osiągnąć pożądane efekty na całe życie. Dla najmłodszej grupy była to pierwsza wizyta w bibliotece. Pani bibliotekarka opowiedziała SMERFOM o specyfice swojej pracy, przedstawiła zasady korzystania z wypożyczalni. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć teatrzyk Kamishibai pt.: „Złotowłosa i trzy niedźwiadki”. Na koniec wizyt każdą z grup panie bibliotekarki zaprosiły do czytelni, gdzie znajdują się książki przeznaczone dla dzieci. Przedszkolaki z ochotą spędziły czas w czytelni przeglądając ciekawe pozycje. Bardzo spodobały im się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Jak zawsze było to miłe i pouczające spotkanie, które odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze.
Dziękujemy Paniom Bibliotekarkom!

ZOBACZ GALERIĘ
Urodziny w przedszkolu
19.01.2023
Urodziny w przedszkolu

Urodziny to szczególna okoliczność, która wśród dzieci wywołuje same pozytywne skojarzenia i emocje. Celebrowanie tego wydarzenia na dobre wpisało się w tradycję naszego przedszkola. Dzisiaj świętowały dzieci urodzone w styczniu. Były torty, życzenia i wspaniała zabawa. Wszystkim jubilatom życzymy 100 lat!

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Nadzwyczajne przygody pozytywnie zakręconej Cioci Jadzi
19.01.2023
Nadzwyczajne przygody pozytywnie zakręconej Cioci Jadzi

Dzieci z grupy MISIE kolejny raz gościły w przedszkolu Panią Anię Ogrodnik, która znów przedstawiła perypetie kochanej , nietuzinkowej cioci Jadzi. Przedszkolaki dowiedziały się, że zwyczajne towarzyskie uroczystości u cioci Jadzi są zawsze niezwykłe. Pani Ania przeczytała dzieciom , co stało się podczas wizyty na imieninach u Pelagii Rzepy oraz w przedszkolu na uroczystości z okazji Dnia Dziadka. Jak zawsze było ciekawie i śmiesznie. Na koniec dzieci odgadywały, jakie są ulubione kwiaty cioci Jadzi.

Dziękujemy Pani Ani!
Czekamy na kolejne spotkanie z przygodami ulubionej przez MISIE cioci.

ZOBACZ GALERIĘ
„Literackie spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka”
19.01.2023
„Literackie spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka”

W czwartkowy poranek grupy „Kotki” oraz „Słoneczka” spędziły wspólnie z Panią Anią Ogrodnik z Biblioteki pedagogicznej w Gostyniu. Uczestniczyły w literackim spotkaniu z okazji Dnia Babci i Dziadka. Młodsza grupa „Kotki” wysłuchała książki pt. „Kicia Kocia majsterkuje”, bohaterka książki Kicia Kocia spędza dzień z dziadkiem, spaceruje z nim po parku, a w domu zajada zupę pomidorową. Majsterkuje, z dziadkiem, pomaga w wykonaniu półki na przetwory babci. Kocia poznaje szereg narzędzi i możliwości ich wykorzystania, przy czym praca zwieńczona jest uśmiechem zadowolenia ze strony babci. Na koniec dzieci wykonały samodzielnie słoiczki z „papierowym dżemem”. Starsza grupa „Słoneczka” zapoznała się z utworem „Lato u babci”, która opowiada o przygodach chłopca i imieniu Noi. Chłopiec niechętnie spędza wakacje u babci, która żyje samotnie na skalistej wysepce i nie ma czasu na zabawę z wnuczkiem. Starsza pani gotuje wodorosty na obiad, trzyma zęby w słoiku i chrapie jak mors. Pewnego ranka Noi wymyka się niepostrzeżenie z domu. Gdy zaskakuje go sztorm i przestraszony potrzebuje pomocy, babcia od razu rusza na ratunek. Na koniec Pani Ania przygotowała dla nich specjalne zadanie grafomotoryczne. Dziękujemy Pani Ani za inspirujące spotkania, z niecierpliwością czekamy na kolejne odwiedziny.

ZOBACZ GALERIĘ
Mamo, tato – co Wy na to?
09.01.2023
Mamo, tato – co Wy na to?

Dzieci z grupy „Motyle” spotkały się dzisiaj z logopedą - panią Karoliną. Najpierw poznały skrzata, który po świętach postanowił posprzątać swoje mieszkanie. Przedszkolaki zaoferowały krasnalowi pomoc. Świetnie się bawiąc, gimnastykując buzię i język sprzątały domek małego przyjaciela. Dowiedziały się też, na czym polega praca logopedy. Zaprosiliśmy panią Karolinę na zajęcia w ramach realizacji programu edukacyjnego PSSE: „Mamo, tato – co Wy na to?”. Dziękujemy za taki miłe spotkanie i obiecujemy, że w ramach różnych zajęć nadal będziemy usprawniać nasze narządy mowy.

ZOBACZ GALERIĘ
Wigilia i Gwiazdor w przedszkolu
22.12.2022
Wigilia i Gwiazdor w przedszkolu

22 grudnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy jeden z najpiękniejszych dni w roku – Wigilię Bożego Narodzenia. W salach przedszkolnych dzieci składały sobie świąteczne życzenia, a następnie zasiadły do pięknie przystrojonych stołów, na których czekał świąteczny poczęstunek. Wszyscy podzielili się opłatkiem, a potem zjedli tradycyjne wigilijne potrawy. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd i świątecznych piosenek. Tego dnia dzieci odwiedził długo wyczekiwany gość – Gwiazdor, który rozdał grzecznym przedszkolakom piękne prezenty. Dzieci z radością i uśmiechem na twarzy przyjęły od Gwiazdora kolorowe paczki. Czas upłynął w bardzo miłej, serdecznej atmosferze. Wszystkie przedszkolaki czuły zbliżające się wielkimi krokami święta! Całej społeczności przedszkolnej życzymy Zdrowych, Radosnych i Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Pomyślności w Nowym Roku.

ZOBACZ GALERIĘ
Teatrzyk Kamishibai - „Miś i świąteczna choinka”
21.12.2022
Teatrzyk Kamishibai - „Miś i świąteczna choinka”

W tę zabawną opowieść doskonale wprowadziły dziś naszych przedszkolaków Panie z biblioteki pedagogicznej. Dzieci poznały pełną humoru legendę, której bohaterem jest sympatyczny tatrzański miś. Jak to bywa w legendach, ma wiele cech ludzkich: mówi ludzkim głosem, ma ludzkie przywary ale i szczere, gorące uczucia. O tym przekonały się dzieci z każdej grupy, które z zainteresowaniem wysłuchały opowieści, wspólnie się bawiły oraz miały możliwość wykonania pracy plastycznej - choinki. Dziękujemy Pani Grażynie Turz i Pani Ani Ogrodnik!!

ZOBACZ GALERIĘ
Pierwszy dzień zimy w przedszkolu
21.12.2022
Pierwszy dzień zimy w przedszkolu

Powitanie pierwszego dnia zimy w naszym przedszkolu wywołało wiele pozytywnych emocji na twarzach dzieci, ponieważ dzięki uprzejmości Państwa Tomczaków z grupy „Słoneczka”, odwiedził nas miły gość – Bałwanek. Przedszkolaki z radością zapozowały z Bałwankiem i na pamiątkę wykonały sobie z nim wyjątkowe zdjęcia. Dziękujemy za miłą zimową niespodziankę!

ZOBACZ GALERIĘ
MISIE poznają czasy PRL-u z „Ciocią Jadzią”
17.12.2022
MISIE poznają czasy PRL-u z „Ciocią Jadzią”

Dzisiaj dzieci z grupy MISIE poznały dalsze przygody z Ciocią Jadzią. Pani Ania Ogrodnik podjęła na zajęciach trudny dla dzieci temat życia w czasach PRL-u, który został przedstawiony w najnowszej książce Elizy Piotrowskiej. W przystępny sposób wyjaśniła dzieciom, kiedy to było i co to oznacza. W skrócie opowiedziała całą treść książki. Dłużej skupiła się na okresie świątecznym w tamtych czasach a potem wspólnie z przedszkolakami porównała ten opis ze współczesnym. Przygody Cioci Jadzi podobały się dzieciom i przy okazji poznały troszkę historii…. Na koniec Pani Ania przygotowała dla dzieci grę planszową, która była ciekawym uzupełnieniem tych zajęć.

Dziękujemy! Czekamy na kolejne odwiedziny i przygody Cioci Jadzi.

ZOBACZ GALERIĘ
Urodziny w przedszkolu
16.12.2022
Urodziny w przedszkolu

Do zabawy mnóstwa siły,
żeby każdy dzień był miły.
Pełen śmiechu i radości,
stu urodzinowych gości.
Aut, klocków, lali, misiów,
stu prezentów, stu buziaków.
Zdrowia, szczęścia i słodyczy,
cały Świat Wam Życzy!

W piątek obchodziliśmy urodziny przedszkolaków urodzonych w miesiącu grudniu. Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to „Jego dzień”. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum uwagi. Jest najważniejszy, a inni zastanawiają się w jaki sposób mogą mu sprawić radość i przyjemność. Dzień ten stanowi symbol jego narodzin i przyjścia na świat. Urodziny w naszym przedszkolu to jedyna w swoim rodzaju wyprawa w świat przygody, która na długo pozostaje w pamięci dzieci, a w szczególności jubilata. To bardzo ważne wydarzenie pełne niespodzianek i niezapomnianych przeżyć. Dlatego w naszym przedszkolu świętujemy urodziny każdego dziecka.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Świąteczne spotkanie MISIÓW w bibliotece.
16.12.2022
Świąteczne spotkanie MISIÓW w bibliotece.

Dzieci z grupy MISIE wybrały się na opowieści świąteczne do biblioteki. Jak zawsze powitała nas uśmiechnięta Pani Iza, proponując dzieciom przygody misia z książki „Czy to już święta?” Po uważnym wysłuchaniu opowiadania, dzieci czekała niespodzianka: wspólne wykonanie choinki metodą origami. Wszyscy już czujemy, że Święta są tuż, tuż.. MISIE pożegnały się wręczając kartkę z życzeniami. Było miło i świątecznie!

Dziękujemy i do zobaczenia w nowym roku.

ZOBACZ GALERIĘ
„Spotkania choinkowe” w przedszkolu
15.12.2022
„Spotkania choinkowe” w przedszkolu

To właśnie tego wieczoru,
gdy wiatr zimnym śniegiem dmucha
- w serca złamane i smutne,
cicha wstępuje otucha.
To właśnie tego wieczoru,
od bardzo wielu już wieków,
pod dachem tkliwej kolędy,
Bóg się rodzi w człowieku.

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejsze, najcieplejsze, rodzinne, pełne radości chwile. Każdy z nas pewnie chciałby, aby trwały jeszcze dłużej. Już z początkiem grudnia w naszym przedszkolu widoczne były świąteczne przygotowania do wyjątkowych „Spotkań Choinkowych”. Oprócz świątecznych porządków, dekoracji sal i wykonywania świątecznych ozdób, nasze dzieci uczyły się wierszy, układów tanecznych, piosenek i kolęd bożonarodzeniowych. Punktem kulminacyjnym przedświątecznej przedszkolnej atmosfery były „Spotkania Choinkowe” z rodzicami, które miały miejsce w dniach 12 do 15 grudnia. W gwarze przedświątecznych przygotowań, zatrzymaliśmy się na chwilę, aby nie przeoczyć istoty Świąt Bożego Narodzenia.

Przedszkolaki w dniu „Spotkania Choinkowego” w swojej grupie były odświętnie ubrane i z niecierpliwością oczekiwały na wspólne występy i złożenie życzeń świątecznych rodzicom. Uroczystości przebiegły w bardzo miłej atmosferze, wywołując radość i uśmiech na twarzach dzieci i ich rodziców. Świąteczny nastrój podkreślały bożonarodzeniowa dekoracja, blask świec i płynące z głośników kolędy. „Spotkania Choinkowe” w przedszkolu to podniosła chwila, dzieci dzięki nim nie tylko utrwaliły sobie znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz co najważniejsze, wzmocniły bliskie i serdeczne relacje.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Akcja Mikołaje 2022 w „Jedyneczce”
08.12.2022
Akcja Mikołaje 2022 w „Jedyneczce”

Społeczność naszego przedszkola ponownie uczestniczyła w powiatowej akcji pomocowej Mikołaje 2022. Dzięki temu mieliśmy okazję uszczęśliwić dzieci na święta Bożego Narodzenia. Nasi podopieczni wraz z rodzicami jak zwykle stanęli na wysokości zadania i dostarczyli pyszne słodkości. Paczki trafią do rodziców, którzy wręczą je dzieciom pod choinkę. Chodzi o to, żeby najmłodsi zobaczyli, iż mają rodziców, którzy mimo przeciwności losu starają się spełniać dziecięce marzenia. Serdecznie dziękujemy za wielkie serce!

ZOBACZ GALERIĘ
Kartki świąteczne
08.12.2022
Kartki świąteczne

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy akcję wspólnego rodzinnego wykonywania kartek świątecznych dla ludzi w trudnej sytuacji życiowej, którzy czekają na taki miły gest prosto z serca. Dzieci wraz z rodzicami zrobili różnymi technikami plastycznymi piękne i oryginalne kartki świąteczne. Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom, którzy z wielkim zaangażowaniem przystąpili do stworzenia ślicznych kartek ze swoimi pociechami. Te małe dzieła na pewno ucieszą każdego odbiorcę.

ZOBACZ GALERIĘ
Poznajemy folklor wielkopolski - wycieczka KOTKÓW I MISIÓW do Domachowa
06.12.2022
Poznajemy folklor wielkopolski - wycieczka KOTKÓW I MISIÓW do Domachowa

W „Mikołajkowy” dzień dzieci z grupy KOTKI i MISIE wybrały się na wycieczkę autokarem do Domachowa, wioski zwykłej ale jednocześnie niezwykłej - bije tu serce Biskupizny. Pierwszym punktem było zwiedzanie najstarszego drewnianego kościoła w Polsce. Wspaniałym przewodnikiem okazał się tamtejszy proboszcz, który oprowadził przedszkolaków po wnętrzach świątyni, pokazując zabytkowe polichromie i opowiedział o historii tego uroczego, zabytkowego kościoła. Następnie dzieci udały się do budynku Gościńca, by tam obejrzeć i przymierzyć tradycyjne stroje biskupiańskie, poznać instrumenty i zatańczyć do muzyki ludowej. Zajęcia te prowadzili ubrani w tradycyjny strój Biskupianie - Pani Beata Kabała i Pan Krzysztof Polowczyk. Zaproponowali oni dzieciom zrobienie także pracy plastycznej - bombki, bo przecież niedługo święta Bożego Narodzenia. A na koniec czekała słodka niespodzianka - wszystkie dzieci otrzymały „czekoladowego mikołaja”. KOTKI i MISIE pełne wrażeń i nowych doświadczeń oraz wiedzy wróciły do przedszkola.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

Mikołajki w przedszkolu
06.12.2022
Mikołajki w przedszkolu

6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty.

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami, które zostawił w każde sali pod choinką. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, że Mikołaj niepostrzeżenie wszedł do naszego przedszkola i nikt go nie zdążył zobaczyć.. Może w przyszłym roku się uda przyłapać Mikołaja na gorącym uczynku.

ZOBACZ GALERIĘ
Mikołajkowy zawrót głowy u Motyli
06.12.2022
Mikołajkowy zawrót głowy u Motyli

Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Przedszkolaki z grupy Motyle już od rana, z niecierpliwością wyczekiwały tak ważnego gościa zadając wiele pytań. W końcu wyruszyliśmy na poszukiwania tak zacnej osobistości. Jak się okazało Mikołaj był w pobliżu naszego przedszkola, a mianowicie w gostyńskiej bibliotece. Powitał nas z uśmiechem i zaprosił do wysłuchania opowiadania pt. „Świąteczne szczęście Leosia" M. Auer. To bardzo pouczająca opowieść o tym, że najważniejsi podczas świątecznych spotkań są bliscy i przyjaciele. Dzieci chętnie rozmawiały z Mikołajem o zbliżających się świętach. Dziękując za tak ciekawe spotkanie zaśpiewały piosenkę, zrobiliśmy też na pamiątkę wspólne zdjęcie.

ZOBACZ GALERIĘ
Wycieczka „Słoneczek” i „Motyli” do „Nenufar Club” w Kościanie
05.12.2022
Wycieczka „Słoneczek” i „Motyli” do „Nenufar Club” w Kościanie

W grudniowy poniedziałek dzieci z grup „Słoneczka” i „Motyle” wybrały się na wycieczkę autokarem do „Nenufar Club” w Kościanie. Nasi milusińscy pomogli w przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia i poznali tradycje związane ze świętami. Na przedszkolaków czekało wiele atrakcji, m. in.: dekorowanie pierniczków, ubieranie choinki, nauka piosenki z pomocą łosia, pani Mikołajowej, górala, góralki i delfinka. Największą frajdą dla dzieci było oczywiście spotkanie z Mikołajem, który wręczył każdemu drobny upominek. Na koniec wszyscy świetnie się bawili w kolorowej sali zabaw. To był dla naszych wychowanków dzień pełen świątecznej atmosfery i niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy raz jeszcze Państwu Ludwiczakom za zasponsorowanie przejazdu autokarem, co znacznie obniżyło koszt wycieczki.

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Zbieramy nakrętki dla Julki!
05.12.2022
Zbieramy nakrętki dla Julki!

Wrzucenie nakrętki – tylko tyle i aż tyle. Nasze przedszkole przyłączyło się do pomocy Julce Mikołajczak z Gostynia, która choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Dzieci z „Jedyneczki” przynosiły systematycznie nakrętki z domu w mniejszych lub większych ilościach. Niech ta pomoc będzie liczona w tonach! Mała nakrętka może mieć wielką moc!

ZOBACZ GALERIĘ
Spotkanie z panią krawcową
05.12.2022
Spotkanie z panią krawcową

5.12.2022 roku w grupie „Misie” odbyło się spotkanie z panią Julitą – mamą Jasia, która opowiedziała dzieciom o zawodzie krawcowej. Pani Julita zaprezentowała przedszkolakom różne rodzaje przyborów, którymi w swojej pracy posługuje się na co dzień oraz ciekawe wyroby, które uszyła. Dzieliła się z dziećmi swoją pasją do szycia i pokazała, jak wielką frajdę może dać wspólna zabawa w szycie. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści naszego gościa. Świetnie się bawiły i z pewnością te zajęcia pozostaną w ich pamięci na bardzo długo. Na zakończenie przedszkolaki podziękowały pani Julicie wręczając laurkę. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i upominki.

ZOBACZ GALERIĘ
Choinka
05.12.2022
Choinka

W poniedziałek najmłodsza grupa miała wyjątkowe zadanie. Smerfiki ubierały choinkę. Przedszkolaki przyniosły bombki, łańcuchy, lampki. Następnie zgromadzone ozdoby zawieszały na gałązkach drzewka. W naszej sali zrobiło się świątecznie i magicznie.

ZOBACZ GALERIĘ
Witaj choinko!
02.12.2022
Witaj choinko!

„Kotki” i „Słoneczka” (podobnie jak dzieci z innych grup) postanowiły przygotować salę na powitanie Mikołaja. Udekorowały choinkę w kolorowe bombki, łańcuchy i światełka. Obok drzewka postawiły kramik świąteczny, a na tablicy pojawił się bałwanek w mikołajkowej czapie. Teraz Mikołaj na pewno nie ominie ich sali i zostawi niespodziankę pod choinką.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Przygoda z „Kicią Kocią”
02.12.2022
Przygoda z „Kicią Kocią”

Grupę „Kotki” odwiedziła pani Anna Ogrodnik z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Gostyniu. Dzieci rozpoczęły serię spotkań z książkami o przygodach „Kici Koci”. Pani Ania przeczytała o tym, jak Kicia Kocia sprzątała swój pokój. Była to okazja do rozmowy na temat samodzielności i odpowiedzialności za bałagan. Dzieci uczyły się, jak sprzątać i radzić sobie z hałasem odkurzacza.

ZOBACZ GALERIĘ
Zaświadczenie UNICEF
30.11.2022
Zaświadczenie UNICEF

ZOBACZ DYPLOM

ZOBACZ ZAŚWIADCZENIE

„Andrzejki” w przedszkolu
30.11.2022
„Andrzejki” w przedszkolu

30 listopada w naszym przedszkolu odbyły się wesołe zabawy andrzejkowe. Właśnie w tym dniu dzieci z wszystkich grup miały okazję przenieść się w magiczny świat wróżb i zabaw związanych z andrzejkową tradycją. Przedszkolaki z wielką radością wypowiadały andrzejkowe zaklęcia. Swoją przyszłość odkrywały losując przedmioty, które przepowiadały w jakim zawodzie będą pracowały kiedy dorosną, wróżyły układając buty, wybierał serduszka z imionami, losowały ciasteczka z wróżbami. Pod czujnym okiem nauczycieli zorganizowano najbardziej znany andrzejkowy sposób przepowiadania przyszłości - lanie wosku. Każde dziecko miała nie lada zadanie by spróbować odczytać swoją przyszłość z powstałej bryłki wosku. Oczywiście wróżbom i zabawom towarzyszyła muzyka oraz tańce. Andrzejki w naszym przedszkolu były bardzo udane.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

„Strefa kibica” w przedszkolu
30.11.2022
„Strefa kibica” w przedszkolu

W ostatni dzień listopada nasi podopieczni od samego rana przygotowywali się do gorącego kibicowania Reprezentacji Polski w piłce nożnej. Najwierniejsi kibice trzymają dzisiaj mocno kciuku za polską drużynę! POLSKA - BIAŁO - CZERWONI!

Cykl zajęć „Z Ciocią Jadzią przez świat” w grupie MISIE
28.11.2022
Cykl zajęć „Z Ciocią Jadzią przez świat” w grupie MISIE

MISIE chętnie powitały w poniedziałkowy dzień Panią Anię Ogrodnik, pracownika biblioteki pedagogicznej. Było to pierwsze spotkanie z cyklu zajęć „Z Ciocią Jadzią przez świat” (na podstawie serii książek autorstwa Elizy Piotrowskiej). Zajęcie polegało na zapoznaniu dzieci z postaciami, które występują we wszystkich częściach serii. Pani Ania przeczytała trzy rozdziały (Gra, Podejrzane typy, Taniec) pierwszej książki o przygodach szalonej cioci. Wspólnie z dziećmi omówiła przedstawionych tam bohaterów. Na koniec MISIE wypełniły kolorowankę, oczywiście była to postać Cioci Jadzi.

Dziękujemy za miłe spotkanie! Czekamy na następne!

ZOBACZ GALERIĘ
Kiedy zimno i szaro za oknem
28.11.2022
Kiedy zimno i szaro za oknem

Pogoda nas w ostatnich dniach nie rozpieszcza, ale nie oznacza to, że Motyle się nudzą. Wystarczyło zaprojektować tor sensoryczny, równoważnię oraz włączyć ulubioną muzykę i zabawa była świetna. 

ZOBACZ GALERIĘ
Urodziny w przedszkolu
25.11.2022
Urodziny w przedszkolu

Urodziny to szczególna okoliczność, która wśród dzieci wywołuje same pozytywne skojarzenia i emocje. Celebrowanie tego wydarzenia na dobre wpisało się w tradycję naszego przedszkola. Dzisiaj świętowały dzieci urodzone w listopadzie. Były torty, życzenia i wspaniała zabawa. Wszystkim jubilatom życzymy 100 lat!

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

„Światowy Dzień Pluszowego Misia” w przedszkolu i w bibliotece
25.11.2022
„Światowy Dzień Pluszowego Misia” w przedszkolu i w bibliotece

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym. O święcie tej postaci nie zapomniały dzieci z naszego przedszkola. Każdy przyniósł swojego ukochanego pluszaka. Spotkały się misie małe, średnie i duże, brązowe, szare, czerwone, żółte i różowe, a każdy był kochany, uroczy i wyjątkowy. Dzieci poznały historię „Święta Pluszowego Misia”, wspólnie bawiły się przy piosenkach: „Pluszowy Miś”, „Ja jestem niedźwiadek”, „Dwa malutkie misie", „Stary niedźwiedź mocno śpi”, a także wykonywały pomysłowe i wyjątkowe prace plastyczne, których bohaterem był misiek. W związku z obchodzonym świętem przedszkolaki uczestniczyły także w zajęciach w pobliskiej bibliotece. Pani Iza przebrana za sympatycznego niedźwiadka czytała naszym milusińskim bajki o misiach. „Dzień Pluszowego Misia” w naszym przedszkolu, a także w bibliotece, był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, że mogły spędzić tyle czasu ze swoimi ukochanymi maskotkami oraz pokazać je koleżankom i kolegom.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

„Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka” z UNICEF w przedszkolu
21.11.2022
„Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka” z UNICEF w przedszkolu

W dniu 21 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka” z UNICEF. Jest to cykliczne wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. Dnia 20 listopada z okazji „Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka” w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. Tego dnia prawie wszystkie przedszkolaki były ubrane na niebiesko. W każdej grupie zostały przeprowadzone zajęcia pod hasłem przewodnim: „Prawa dziecka - UNICEF”. Wszystkie grupy przedszkolne uczestniczyły w ciekawych zajęciach dydaktycznych i zabawach, obejrzały prezentację multimedialną o „rogu Afryki”, wykonały „talerze zdrowia” oraz oryginalne plakaty. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, czym zajmuje się organizacja międzynarodowa UNICEF, przypomniały sobie, że mają liczne prawa min.: prawo do radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i ciekawego poznawania otaczającego nas świata. Mamy nadzieję, że wiedza o prawach dziecka, świadomość swoich praw oraz trudnej sytuacji dzieci w Afryce, da przedszkolakom dobre podstawy do bycia w przyszłości wspaniałym człowiekiem, rodzicem i obywatelem.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

„Dzień Myszki Miki” w przedszkolu
18.11.2022
„Dzień Myszki Miki” w przedszkolu

Myszka Miki to postać znana na całym świecie. Lubią Ją nie tylko dzieci, ale również dorośli, jest bohaterem licznych kreskówek z uniwersum Walta Disneya. 18 listopada obchodzi swoje urodziny, i to właśnie wtedy cały świat celebruje „Dzień Myszki Miki”, czyli „Mickey Mouse Day”. Nasze przedszkolaki również postanowiły świętować razem z Myszką Miki. Dzieci tego dnia były przebrane za Myszkę Miki i Myszkę Minnie oraz miały na sobie ubrania z wizerunkiem tych postaci. Przedszkolaki wysłuchały bajek o przygodach bohatera dnia i jego przyjaciół oraz wykonały ciekawe prace plastyczne. Nie zabrakło zabaw ruchowych z animatorem i pluszową „Myszką Miki” przy skocznej muzyce. Wszystkim dzieciom bardzo spodobał się ten wyjątkowy dzień z bajkową postacią i super atrakcjami.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

SZKOŁA DO HYMNU – podziękowanie za uczestnictwo w akcji
18.11.2022
SZKOŁA DO HYMNU – podziękowanie za uczestnictwo w akcji

Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie SZKOŁA DO HYMNU uczestniczyło blisko 20,5 tysięcy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz prawie 360 placówek polonijnych z całego świata. 10 listopada 2022 roku o godzinie 11:11 Przedszkole Miejskie nr 1 w Gostyniu znalazło się w ich gronie. Otrzymaliśmy za przyłączenie się do akcji pamiątkowy dyplom.

ZOBACZ DYPLOM

Spotkanie MISIÓW z bajką w bibliotece
17.11.2022
Spotkanie MISIÓW z bajką w bibliotece

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” - W. Szymborska

Wiek przedszkolny jest doskonałym okresem na rozbudzenie wśród dzieci zainteresowań czytelniczych, dlatego MISIE z wielką ochotą wybrały się do biblioteki. Z ciekawością wysłuchały bajki „Jeden hamak dla dwóch” i porozmawiały na temat wysłuchanego utworu. Dowiedziały się jak ważna w życiu jest przyjaźń, empatia i troska. Wizyta w bibliotece była nie tylko zabawą z ulubioną książką ale doskonałą lekcją na temat wartości moralnych. Dziękujemy Paniom Bibliotekarkom! Jak zawsze był to miły, pełen uśmiechów i wrażeń czytelniczych czas.

ZOBACZ GALERIĘ
„Szkoła do hymnu” – obchody Święta Niepodległości w przedszkolu
10.11.2022
„Szkoła do hymnu” – obchody Święta Niepodległości w przedszkolu

Zgodnie z tradycją kolejny raz zaśpiewaliśmy hymn państwowy z okazji Święta Niepodległości. Co roku uczestniczymy w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w poprzednich latach, w ostatni dzień roboczy przed Świętem Niepodległości o godzinie 11.11, wybrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”. W ten sposób włączyliśmy naszą przedszkolną społeczność we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W każdej grupie dzieci uczestniczyły w ciekawych zajęciach dotyczących Święta Niepodległości.

ZOBACZ GALERIĘ
Pierwsza miejsce w konkursie plastycznym
10.11.2022
Pierwsza miejsce w konkursie plastycznym

Jesteśmy bardzo dumni z sukcesu Alicji z grupy „Kotki”. Ala zajęła pierwsze miejsce w konkursie plastycznym „Z moją rodziną o zdrowie dbam - pokażę to Wam”, który został zorganizowany przez Przedszkole Miejskie nr 4 „Stebluś” w Lublińcu. Cieszymy się bardzo, kiedy wysiłki i talent naszych wychowanków są doceniane. Życzymy dalszych sukcesów. Gratulujemy!!!

ZOBACZ GALERIĘ
Teatrzyk Kamishibai
09.11.2022
Teatrzyk Kamishibai

W środę dzieci z każdej grupy wiekowej odwiedziły Panie z Biblioteki Pedagogicznej w Gostyniu – Pani Grażyna Turz i Pani Ania Ogrodnik - z drewnianym teatrzykiem Kamishibai zatytułowanym ,,Legenda o powstaniu państwa polskiego”. Nie zabrakło także rozmów o nadchodzącym Święcie Niepodległości – obchodzonym w Polsce 11 listopada oraz ciekawych zadań plastycznych dla dzieci związanych z tymże świętem. Serdecznie dziękujemy Paniom za przybycie i mile spędzony czas.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

Spotkanie z doradcą zawodowym w grupie „Misie” i „Słoneczka”
07.11.2022
Spotkanie z doradcą zawodowym w grupie „Misie” i „Słoneczka”

Grupy „Misie” i „Słoneczka” odwiedziła Pani Urszula Burzyńska – Zimna, która na co dzień jest doradcą zawodowym w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Gostyniu. Pani Ula zorganizowała dla naszych przedszkolaków zajęcia, które pomogły w przybliżeniu zawodów rodziców oraz wsparły w wyborze i rozpoczęciu przyszłej drogi zawodowej dzieci. Na zajęciach dzieci były bardzo aktywne, nazywały opisywane zawody, rozwiązywały zagadki, wymieniały czynności związane z wykonywaną pracą. Bardzo dziękujemy Pani Uli za poświęcony czas i bardzo ciekawe zajęcia.

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Wizyta strażaka w przedszkolu
07.11.2022
Wizyta strażaka w przedszkolu

Wizyta strażaka pana Krystiana, absolwenta naszego przedszkola, z Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. Spotkanie to odbyło się w każdej grupie. W trakcie wizyty strażak zaznajomił dzieci z ciekawostkami związanymi z pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, przypomniały sobie numery alarmowe. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Wiedza, którą dzieci nabyły utrwalana będzie przy każdej okazji podczas zajęć, aby nabrały pewności siebie w trudnych sytuacjach i mogły udzielić pomocy sobie i innym (pan strażak pokazał, jak należy udzielać pierwszej pomocy na przykładzie lalek). Dzięki takim spotkaniom najmłodsi poznają i szanują ciężką i odpowiedzialną pracę strażaków. Dziękujemy panu Krystianowi za przybycie i fachowe przygotowanie się do spotkania z dziećmi.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Absolwentki przedszkola czytają w grupie MISIE i KOTKI
07.11.2022
Absolwentki przedszkola czytają w grupie MISIE i KOTKI

7 listopada dzieci z grupy MISIE i KOTKI gościły absolwentki przedszkola: Zosię i Zuzię, w ramach akcji „ Cała Polska czyta dzieciom”. Młodzi słuchacze poznali przygody sympatycznej Kici Koci. Ciekawe opowieści wzbogaciły ekologiczną wiedzę przedszkolaków, wskazywały poprawne wzorce zachowań. Serdecznie dziękujemy za czytanie, miłą rozmowę i spotkanie.

Zapraszamy ponownie!!!

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

Wizyta mamy Leona u „Słoneczek” – wesołe zabawy w języku angielskim
04.11.2022
Wizyta mamy Leona u „Słoneczek” – wesołe zabawy w języku angielskim

Dzisiaj grupę „Słoneczka” odwiedziła mama Leona. Pani Ania na co dzień uczy języka angielskiego, dlatego chętnie przeprowadziła w naszej grupie zabawy muzyczne i plastyczne w tym języku. „Słoneczka” z wielkim zainteresowaniem nauczyły się nowych słówek związanych z jesienią, śpiewały piosenkę o deszczu i wykonały pracę plastyczną wysłuchując wskazówek słownych w języku angielskim. Dzieci świetnie się bawiły. Na koniec spotkania Leonek poczęstował wszystkich słodkościami przyniesionymi przez mamę, a „Słoneczka” wręczyły Pani Ani podziękowanie za mile spędzony czas i ciekawe zajęcia w języku angielskim. Zaangażowanie się Rodzica w przedszkolny świat dziecka jest niezwykłym przeżyciem - daje poczucie radości i szczęścia oraz dumy. Dlatego Rodziców, którzy mają możliwość zapraszamy do włączenia się do życia naszej grupy poprzez czytania bajek w przedszkolu, czy też wspólne zabawy.

ZOBACZ GALERIĘ
Dyniowe muffiny
04.11.2022
Dyniowe muffiny

Dzisiaj dzieci z grupy Motyle gościły mamę Lenki – Panią Hanię, która przygotowała dla przedszkolaków smaczną niespodziankę. Najpierw przeczytała bajkę o przygodach Franklina, a następnie zaprosiła dzieci do wspólnego wykonania dyniowych muffinek. Jak się okazało, pieczenie ciast to nie taka trudna sprawa, jeśli do pomocy ma się tyle małych zdolnych rąk. Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy aż się upieką i będziemy mogli usiąść do degustacji. Muffinki wyszły wyśmienite!!! Dziękujemy pani Hani za odwiedziny i wspólną zabawę.

ZOBACZ GALERIĘ
Wizyta absolwentek przedszkola w grupie „Słoneczka”
04.11.2022
Wizyta absolwentek przedszkola w grupie „Słoneczka”

W listopadzie dzieci z grupy „Słoneczka” miały sympatycznych gości - absolwentki naszego przedszkola – Lenę i Basię, obecnie uczennice 3 klasy SP nr 2 w Gostyniu. Przedszkolaki w skupieniu wysłuchały bajki „Panda - lekarz” przeczytanej przez starsze koleżanki. Następnie „Słoneczka” poczęstowały dziewczynki słodkimi niespodziankami. Dziękujemy miłym absolwentkom za wizytę i zapraszamy do nas częściej, aby wspierać ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom”.

ZOBACZ GALERIĘ
Bajki uczą, bajki bawią, bajki humor nam poprawią
03.11.2022
Bajki uczą, bajki bawią, bajki humor nam poprawią

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disneya. Święto niesie ze sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. Z okazji tak ważnego dnia, wspólnie z paniami Izą i Beatą z gostyńskiej biblioteki przygotowałyśmy dla przedszkolaków konkurs wiedzy na temat postaci ze znanych bajek dla dzieci. Dzieci z grupy „Motyle” oraz „Misie” rozwiązywały zagadki, odgadywały z jakiej bajki pochodzą wybrane cytaty oraz rekwizyty typu: dynia, pantofelek, lusterko…itp., układały obrazki z części przedstawiające postacie z bajek. Był także konkurs muzyczny „Z jakiej bajki pochodzi ta melodia?”. W salach urządziliśmy też „Bajkowe kąciki czytelnicze”.

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

„Dzień Dyni” w przedszkolu
27.10.2022
„Dzień Dyni” w przedszkolu

W ostatni czwartek w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Dyni”. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Przedszkolaki poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Następnie dzieci przystąpiły do dyniowych zabaw: klasyfikowania dyń wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej, przeliczania dyń, prac plastycznych wykonywanych wspólnie w grupach oraz indywidualnie, zabaw ruchowych: dyniowe kręgle, skoki przez różnej wielkości dynie, slalom dyniowy oraz zabawy taneczne. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy co widać na załączonych zdjęciach.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Udział w akcji #SzkołaPamięta
27.10.2022
Udział w akcji #SzkołaPamięta

Nasze przedszkole wzięło udział w akcji #Szkoła pamięta. Pod koniec października wszystkie grupy realizowały różnorodne działania, które miały na celu upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych. Wszystkie dzieci odwiedziły lokalne miejsca pamięci takie, jak Pomnik Powstańców Wielkopolskich czy Pomnik ku czci 30 obywateli ziemi gostyńskiej rozstrzelanych przez hitlerowców w 1939 roku, a także Pomnik Karola Marcinkowskiego. Tam zapaliły znicze i poznały związaną z tym miejscem historię. Aby lepiej zrozumieć sens „Święta Zmarłych”, i młodsi i starsi, obejrzeli filmy i bajki edukacyjne nawiązujące do „Dnia Wszystkich Świętych”. Zapraszamy do galerii zdjęć.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Przedszkolacy w kinie
26.10.2022
Przedszkolacy w kinie

Dzieci z grupy Motyle, Misie oraz Słoneczka zaproszone zostały do gostyńskiego kina na poranek filmowy pod hasłem „dobre nawyki”. Dzieci obejrzały krótkie filmy, których bohaterami były „Trefliki” niezwykle sympatyczne ludki, dzięki którym dowiedziały się jak ważna jest przyjaźń, jak chronić drzewa, dlaczego należy mówić prawdę, co się może stać, kiedy nie posprzątamy po dobrej zabawie i jak szybko wyzdrowieć, kiedy dopadnie nas katar. Przedszkolacy z zainteresowaniem obejrzały wszystkie filmy, które opowiadały o bardzo ważnych wartościach. Seans zorganizowany został w ramach kampanii społecznej „Oklaski za odblaski”.

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

„Moja rodzina to jedna drużyna” – zabawy z rodzicami pod hasłem „Razem, zdrowo, kolorowo.”
25.10.2022
„Moja rodzina to jedna drużyna” – zabawy z rodzicami pod hasłem „Razem, zdrowo, kolorowo.”

Rada Rodziców naszego przedszkola wzięła udział w konkursie „Moja rodzina – to jedna drużyna” – edycja II - zorganizowanym przez Urząd Miejski w Gostyniu. Przedmiotem konkursu było opracowanie i przesłanie scenariusza inicjatywy promującej wartości rodziny oraz wspólnego spędzania czasu wolnego. Komisja konkursowa za opracowany scenariusz przyznała środki finansowe, które pozwoliły zrealizować scenariusz. Wspólne zabawy z rodzicami odbyły się we wtorek na dużej sali (każda grupa osobno). Dzieci z poszczególnych grup wraz z mamą, tatą lub innym członkiem rodziny, uczestniczyły w zabawach ruchowych, zabawie – „Zgaduj, zgadula?” (rozpoznawanie owocu za pomocą zmysłu smaku), zabawie plastycznej „Owocowe medale”, zabawie ruchowej z gumą sensoryczną lub chustą animacyjną „Sałatka owocowa”, a także w zabawie kulinarnej „Bajkowa kraina przysmaków”, polegającej na wykonaniu zdrowych, kolorowych i smacznych przekąsek związanych z wylosowaną bajką. Pomysł spędzenia czasu na zabawie z rodzicami bardzo się wszystkim spodobał, co było widać po ogromnym zaangażowaniu dzieci, ale przede wszystkim rodziców. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej zabawy.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

„Dzień Kundelka” Niesiemy pomoc bezdomnym zwierzętom
25.10.2022
„Dzień Kundelka” Niesiemy pomoc bezdomnym zwierzętom

Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Kundelka”. Dzieci opowiadały o swoich pupilach, w jaki sposób się nimi opiekują oraz oglądaliśmy bajkę o „Reksiu”. Pamiętając o bezdomnych zwierzętach jak co roku zorganizowaliśmy zbiórkę darów dla schroniska dla zwierząt. Zebraliśmy suchą i mokrą karmę, i wiele innych rzeczy niezbędnych czworonożnym przyjaciołom. Zebrana ilość karmy pozwoli bezdomnym zwierzakom na bogatszą, zróżnicowaną smakowo ucztę. Najważniejszą lekcją dla przedszkolaków jest to, aby zrozumieli, że zwierzęta to nie są zabawki, z których można zrezygnować, kiedy minie czas pierwszej fascynacji. Aby wiedziały, że posiadanie psa czy kota to nie tylko przyjemność, ale obowiązek troski o niewątpliwie słabszą istotę. Udział w akcji to znakomity przykład tego, że już od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku do „braci mniejszych”. Nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt - by zaszczepić w dzieciach jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwić na nieszczęścia i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym; by uczyć przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt: tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest, niestety, schronisko.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE i MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

„Prezenty dla naszych czworonożnych przyjaciół – podsumowanie zbiórki karmy dla Przytuliska w Smogorzewie”.
25.10.2022
„Prezenty dla naszych czworonożnych przyjaciół – podsumowanie zbiórki karmy dla Przytuliska w Smogorzewie”.

Nasze przedstawicielki Przedszkola Michalinka z grupy „Misie” i Ulka z grupy „Smerfy” wybrały się z wizytą do Przytuliska dla psów w Smogorzewie, aby przekazać zebraną karmę. Dla naszych czworonożnych przyjaciół był to bardzo szczególny dzień, bo właśnie 25 października przypada Dzień Kundelka. Psiaki okazały swą wdzięczność za wszystkie prezenty poprzez skoki i przytulaski, bardzo ucieszyły się z wizyty i przysmaków. Serdeczne podziękowania dla dzieci, rodziców oraz pracowników Przedszkola za przyłączenie się do zbiórki karmy.

Dziękujemy za zaangażowanie i zrozumienie potrzeb czworonogów oraz ogromne serca!

ZOBACZ GALERIĘ
Urodziny w przedszkolu
21.10.2022
Urodziny w przedszkolu

Urodziny to szczególna okoliczność, która wśród dzieci wywołuje same pozytywne skojarzenia i emocje. Celebrowanie tego wydarzenia na dobre wpisało się w tradycję naszego przedszkola. Dzisiaj świętowały dzieci urodzone w październiku. Były torty, życzenia i wspaniała zabawa. Wszystkim jubilatom życzymy 100 lat!

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Jesienny koncert w Szkole Muzycznej
21.10.2022
Jesienny koncert w Szkole Muzycznej

Muzyka odgrywa ważną rolę we wszechstronnym rozwoju dziecka a wiek przedszkolny to najlepszy czas na rozpoczęcie takiej edukacji. Dzieci z grupy „Misie” i z grupy „Motyle” udały się do Szkoły Muzycznej na „Jesienny koncert”. Oglądały i słuchały „ na żywo” szeregu instrumentów muzycznych, poznawały ich brzmienie oraz obserwowały sposób gry na tych instrumentach. Było to dla nich nowe doświadczenie obcowania z wartościową muzyką i ważny ich krok w poznawaniu świata dźwięków.

ZOBACZ GALERIĘ
Pasowanie na przedszkolaka
21.10.2022
Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w „Jedyneczce” odbyła się 21 października. Uroczystość umiliły występy najmłodszych dzieci z grupy „Smerfy”. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania nowych przedszkolaków z grupy „Smerfy”, „Motyle”, „Kotki”, „Słoneczka” i „Misie”, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor Iwonę Konieczną. Dla dzieci było to wielkie przeżycie, a dla wychowawców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Wszystkim wychowankom życzymy powodzenia i radości z przyjęcia do naszej wielkiej przedszkolnej rodziny.

ZOBACZ GALERIĘ
„Światowy Dzień Owoców i Warzyw” w „Jedyneczce”
21.10.2022
„Światowy Dzień Owoców i Warzyw” w „Jedyneczce”

Promocja zdrowia oraz kształtowanie nawyków prozdrowotnych to jedno z ważniejszych zadań naszego przedszkola. Dlatego też w dniu 21 października zorganizowany został w naszym przedszkolu DZIEŃ OWOCÓW I WARZYW.

Dzieci dowiedziały się jak ważne jest spożywanie owoców i warzyw w codziennej diecie. Przedszkolaki rozpoznawały smaki i zapachy owoców i warzyw. Odbyła się również degustacja witaminowych pyszności, produkcja soków owocowych. Były też zabawy edukacyjne oraz muzyczno - ruchowe przy piosenkach o tematyce owoców i warzyw. Dzieci z grupy „Misie” zaprezentowały swoim kolegom i koleżankom przedstawienie pt.: „Kraina witamin”. Przedszkolaki wykonały również „zdrowe” prace plastyczne. Jesteśmy pewni, iż po tak atrakcyjnie obchodzonym święcie, nikogo z naszych przedszkolaków nie trzeba będzie dłużej przekonywać, że owoce, warzywa są podstawą zdrowego odżywiania i należy je spożywać w ilości co najmniej 5 porcji dziennie. W obchody tego dnia aktywnie zaangażowali się rodzice, którzy zaopatrzyli swoje pociechy w warzywa i owoce!

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Instrumenty muzyczne - „Kotki”
20.10.2022
Instrumenty muzyczne - „Kotki”

Naszą grupę odwiedził muzyk z zamiłowania, pan Weber, który prywatnie jest tatą naszej Marty i gra w Orkiestrze Dętej Miasta i Gminy Gostyń. Spotkanie to zorganizowane zostało wokół tematu ,,Poznajemy instrumenty”. Nasz gość poprowadził zajęcia dla przedszkolaków zaczynając dyskusję od pytania „Co to jest dźwięk, w jaki sposób wydobywamy dźwięki z instrumentów?” Następnie dzieci poznały takie instrumenty jak: akordeon, puzon, klarnet, waltornia, ukulele, bębenek. Prezentacja instrumentów oraz muzyczne zabawy sprawiły wiele radości małym przedszkolakom. W czasie spotkania dzieci miały okazję do wspólnego muzykowania. Hitem okazały się „przymiarki” do gry na wybranych instrumentach, ćwiczenia ułożenia ust w taki sposób, aby wydobyć dźwięk z instrumentów dętych. Przyznać należy, że dzieci wykazały nie lada talent w tym kierunku. Serdecznie dziękujemy panu Weberowi za poświęcony nam czas. To była ekscytująca i magiczna wycieczka po krainie instrumentów muzycznych.

ZOBACZ GALERIĘ
Przedstawienie „Kraina witamin”
20.10.2022
Przedstawienie „Kraina witamin”

Jedz marchewki surowe, bo są smaczne i zdrowe.
Do tego jabłuszko, a szepnę Ci na uszko,
że przez te witaminki mamy wesołe minki.

Owoce i warzywa pełnią ważną rolę w żywieniu człowieka. Są bardzo dobrym źródłem witamin. Wiedzą już o tym dzieci przedszkolne. Z okazji „Światowego Dnia Owoców i Warzyw” MISIE przygotowały program artystyczny dla swoich rodziców pt. „Kraina witamin”. Były krótkie wierszyki, wesołe „owocowe” piosenki oraz „Ananasowa samba” - układ taneczny. Dzieci z radością wystąpiły przed publicznością prezentując swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Otrzymały dużo braw. Na zakończenie poczęstowały swoich rodziców jabłkiem. Było smacznie i wesoło.

Dziękujemy za przybycie i witaminową zabawę.

ZOBACZ GALERIĘ
„Dzień Listonosza i Poczty Polskiej”
18.10.2022
„Dzień Listonosza i Poczty Polskiej”

We wtorek 18 października w naszym przedszkolu we wszystkich grupach obchodzono „Dzień Listonosza i Poczty Polskiej”. Dzieci poznały specyfikę pracy listonosza i sposób funkcjonowania poczty na podstawie historyjek obrazkowych, prezentacji multimedialnych, a przede wszystkim dzięki wizycie pana listonosza. Nasz niecodzienny gość opowiedział przedszkolakom o tym, jak wygląda praca listonosza, pokazał strój i wyposażenie niezbędne w tym zawodzie. Dzieci poznały drogę listu począwszy od nadawcy po adresata. Następnie każdy mógł samodzielnie projektować indywidualny znaczek pocztowy. Mamy nadzieję, że w przyszłości przedszkolaki chętnie będą korespondować między sobą w ten tradycyjny sposób.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Jesienne zajęcia - „Kotki”
18.10.2022
Jesienne zajęcia - „Kotki”

W ostatnim tygodniu dzieci z grupy „Kotki” zrealizowały szereg zadań związanych z ogólnopolskim projektem „Co słonko widziało - na dziecięce kłopoty Brzechwa”. Były to zadania bardzo przyjemne, bo związane z jesienią i jej darami. Na początku dzieci wybrały się na spacer do sklepu owocowo-warzywnego. Tam oglądały wystawiony towar, starając się nazwać warzywa i owoce pochodzące z Polski oraz zagraniczne. Kolejnym zadaniem było wykonanie zapraw z owocami. W słoikach znalazły się jabłka i śliwki. Przedszkolaki skosztują kompotów w zimowy dzień, aby uzupełnić witaminy. Zebrane w kąciku przyrodniczym kasztany, szyszki i żołędzie posłużyły 4 latkom do zabaw matematycznych oraz do zabawy sensorycznej, czego efektem była jesienna mandala. Na zakończenie tematyki przedszkolaki wybrały się na spacer, aby podziwiać piękno jesiennych kolorów.

ZOBACZ GALERIĘ
Wizyta czytającej Laury u „Słoneczek”
14.10.2022
Wizyta czytającej Laury u „Słoneczek”

Nawyk czytania i zapał do książek trzeba kształtować w dzieciństwie, czytając dzieciom. Pragnąc rozbudzić ten nawyk w naszych wychowankach kontynuujemy w naszym przedszkolu akcję pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom i my też”. W piątek 14 października siostra Lenki – Laura odwiedziła naszą grupę, aby przeczytać bajkę „Słoneczkom”. Piękne czytanie zachwyciło dzieci i słuchały bajki „Złotowłosa i trzy misie” z zapartym tchem. Spotkanie dało wiele radości zarówno „Słoneczkom”, jak i czytającej Laurze - uczennicy 4 klasy SP nr 2 w Gostyniu. Bardzo dziękujemy za spędzony z nami czas i zapraszamy ponownie.

ZOBACZ GALERIĘ
Pyszne witaminki u MISIÓW
14.10.2022
Pyszne witaminki u MISIÓW

Dzieci na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Przyniosły z domu różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, kiwi, mandarynki, malinki i śliwki. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców, że ochoczo każdy zabrał się do pracy, podjadając od czasu do czasu .Zrobienie owocowej sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji, uświadamiając jednocześnie , jak ważną rolę odgrywają witaminy .

Sałatka owocowa była pyszna i zdrowa!!!

ZOBACZ GALERIĘ
Dzień Edukacji Narodowej
14.10.2022
Dzień Edukacji Narodowej

Zawsze miła i pogodna,
uśmiech z twarzy jej nie znika.
Jak to nasza pani robi,
to jej słodka tajemnica.
Bukiet kwiatów i życzenia
dziś składamy w dniu jej święta.
Tę piosenkę zaśpiewamy,
niechaj pani nas pamięta.

Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wspólnego świętowania. Już z samego rana na uroczystości w sali starszaków zebrały się wszystkie przedszkolaki oraz pracownicy przedszkola. Pani dyrektor Iwona Konieczna podziękowała całemu personelowi za wspólną pracę dla dobra dzieci, następnie zaprosiła wszystkich na słodki poczęstunek. Była to też okazja do nagrodzenia przez panią dyrektor pracowników, którzy wyróżnili się w pracy zawodowej. Dzieci podziękowały swoim paniom pięknymi rysunkami, które samodzielnie wykonały, kwiatkami oraz piosenką.

ZOBACZ GALERIĘ
Dzień Edukacji Narodowej
14.10.2022
Dzień Edukacji Narodowej
Wycieczka „Misiów” i „Słoneczek” do Muzeum
14.10.2022
Wycieczka „Misiów” i „Słoneczek” do Muzeum

Chcąc wzbogacić doświadczenia dzieci w wiedzę o rodzinnej miejscowości MISIE oraz SŁONECZKA wybrały się na wycieczkę do Muzeum w Gostyniu. Dzieci dowiedziały się, co to muzeum i w jakim celu chroni się zabytki i gromadzi eksponaty muzealne. W ciekawy sposób przybliżyły sobie historię naszego regionu. Pobyt w muzeum był okazją do bezpośredniego obcowania ze sztuką. Przedszkolaki miały okazję podziwiać wystawę Bożeny Gerowskiej „Ikony-okno sacrum”. Na ekspozycji zaprezentowane były także prace Eugeniusza Molskiego z prywatnej kolekcji. Przeżycia i emocje, które towarzyszyły dzieciom podczas wycieczki na pewno wpłyną na trwałość zdobytej wiedzy.

Wracając do przedszkola MISIE udały się na gostyński rynek spędzając czas na zabawie.

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

„Kotki” z wizytą w salonie fryzjerskim
13.10.2022
„Kotki” z wizytą w salonie fryzjerskim

Grupa „Kotki” dzięki uprzejmości mamy naszej Ani w ramach poznawania zawodu fryzjera udały się na wycieczkę do znanej w Gostyniu pracowni fryzur INES należącej do pani Joanny Prokop – Szafraniak. Przedszkolaki obejrzały z zaciekawieniem wszystkie pomieszczenia, wyposażenie salonu oraz znajdujące się tam sprzęty. Podczas naszego pobytu w salonie dzieci mogły zobaczyć jak pani fryzjerka myje, suszy i obcina klientce włosy. Ciekawą atrakcją okazało się specjalne krzesełko- samochód przeznaczone do obsługiwania najmłodszych klientów oraz ściana wodna , która pełni w salonie funkcję odprężającą. Serdecznie dziękujemy mamie Ani z grupy „Kotki” za możliwość wycieczki do salonu fryzjerskiego oraz wszystkim pracownikom Pracowni Fryzur INES za ciekawe informacje na temat zawodu fryzjera, ciepłe przyjęcie i słodką niespodziankę.

ZOBACZ GALERIĘ
Ponowna wizyta absolwentek przedszkola w grupie „Słoneczka”
12.10.2022
Ponowna wizyta absolwentek przedszkola w grupie „Słoneczka”

W ostatni wtorek i środę dzieci z grupy „Słoneczka” odwiedziły miłe absolwentki naszego przedszkola – Paula (siostra Izy), Natalka (siostra Marcina) i Julka, obecnie uczennice 3 klasy SP nr 2 w Gostyniu. Przedszkolaki w skupieniu wysłuchały bajek – „Kicia - Kocia na traktorze” i „Kicia - Kocia nie może zasnąć” przeczytanych przez starsze koleżanki. Następnie „Słoneczka” poczęstowały gości słodyczami, po czym zaprosiły do wspólnej zabawy na nowym placu zabaw. Dziewczynki z chęcią przypomniały sobie wesołe harce na boisku przedszkolnym, szczególnie w taką piękną jesienną pogodę. Dziękujemy sympatycznym absolwentkom za wizytę i zapraszamy do nas częściej.

ZOBACZ GALERIĘ
Owocowy tydzień u „Motyli”
12.10.2022
Owocowy tydzień u „Motyli”

Jak bardzo ważne dla naszego zdrowia jest spożywanie owoców wiedzą wszystkie przedszkolaki. Najstarsze dzieci poznały nazwy drzew, z których pochodzą owoce, budowę jabłka oraz gruszki, a także rozpoznawały owoce za pomocą wielu zmysłów; dotyku, węchu oraz smaku. Dowiedziały się także jakie przetwory z owoców można przygotować na zimę. Samodzielnie wykonały kolorowe szaszłyki z ulubionych owoców, które zajadały ze smakiem. Z owoców, których nie zdołaliśmy zjeść, panie kucharki ugotowały nam na obiad przepyszny kompot.

ZOBACZ GALERIĘ
Policjanci z wizytą w przedszkolu
10.10.2022
Policjanci z wizytą w przedszkolu

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedzili policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, w tym wszystkim bardzo dobrze znany policjant Pyrek. Przypomnieli oni dzieciom jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas poruszania się po chodnikach oraz ulicach, w jaki sposób i w których miejscach możemy przechodzić na drugą stronę ulicy oraz numery alarmowe. Przekazaną wiedzę dzieci mogły wykorzystać od razu praktycznie, podczas spaceru z policjantami w pobliżu przedszkola. Dziękujemy za pouczającą wizytę.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE i MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Pełen uśmiechu „Dzień Tolerancji” w „Jedyneczce”
07.10.2022
Pełen uśmiechu „Dzień Tolerancji” w „Jedyneczce”

„Sprawiaj innym radość, a zobaczysz, że radość cieszy..”

W piątkowy dzień nasze przedszkole uczestniczyło w akcji profilaktycznej dotyczącej „Dnia Tolerancji” pod nazwą „Inny - nie znaczy gorszy”, zorganizowanej przez Urząd Miejski w Gostyniu. Tego samego dnia obchodzony jest „Światowy Dzień Uśmiechu” i dlatego w całym przedszkolu było bardzo radośnie i wesoło. Na dzieci z wszystkich grup czekało w tym dniu wiele zabaw, do których „biletem wstępu” był uśmiech od ucha do ucha. Przez cały dzień obowiązywała zasada – obojętnie co by nie było uśmiech nie schodzi z naszych ust, jesteśmy mili i uprzejmi dla innych, zwracamy się do wszystkich z należytym szacunkiem. Był to naprawdę radosny i uśmiechnięty dzień i oby jak najczęściej uśmiech gościł na twarzach naszych podopiecznych, nauczycieli, a także rodziców.

Dzieci z grupy „Słoneczka” i „Misie” w tym szczególnym dniu miały przyjemność odwiedzić starsze osoby w „Domu Seniora”. Na tę okoliczność przygotowały uśmiechnięte buźki w formie lizaków, które podarowały seniorom. Przedszkolaki zaśpiewały jesienne piosenki i tradycyjne „100 lat i więcej”. To wzruszające spotkanie dwóch, odległych pokoleń miało terapeutyczną moc dla obu stron. Seniorzy przeżyli chwile radości i uśmiechu, a najmłodsi mieli możliwość czynienia dobra na rzecz ludzi go potrzebujących. Dziękujemy Gospodarzom „Domu Seniora” za możność spotkania z osobami starszymi, miłe przyjęcie, piękny upominek – „Jeżyk”, wykonany przez seniorów oraz cukierki dla dzieci.

Natomiast dzieci z grupy „Smerfy”, „Kotki” i „Motyle” miały miłych gości – starsze koleżanki i kolegów ze Szkoły Specjalnej na Brzeziu. Razem obejrzeli film o tolerancji na podstawie baśni o brzydkim kaczątku. Potem wszyscy wysłuchali pogadanki o „Dniu Tolerancji” i „Światowym Dniu Uśmiechu”, a następnie wspólnie wykonali znaczek symbolizujący radość. Nie zabrakło też wesołych pląsów przy skocznej muzyce. To był dzień pełen wrażeń dla naszych milusińskich.. i nie tylko. Dzieci dowiedziały się, jak ważna jest akceptacja odmienności innych ludzi, a także miały okazję sprawić radość sobie i innym.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Jesień w sadzie i ogrodzie
07.10.2022
Jesień w sadzie i ogrodzie

W tym tygodniu nasze małe „Smerfy” przeniosły się do jesiennego ogrodu i sadu. Poznawaliśmy owoce i warzywa, które są charakterystyczne dla jesieni. Degustowaliśmy jabłka przyniesione prosto z ogródka przez jednego z naszych przedszkolaków oraz śliwki, którymi poczęstowała pani. Jednak największą frajdę sprawiło maluchom malowanie jesiennych owoców farbami przy użyciu paluszków.

ZOBACZ GALERIĘ
„Słoneczka” i „Misie” z wizytą w bibliotece
06.10.2022
„Słoneczka” i „Misie” z wizytą w bibliotece

W ostatni czwartek dzieci z grupy „Słoneczka” i „Misie” odwiedziły pobliską bibliotekę. Przedszkolaki wysłuchały bajek przeczytanych przez Panią Beatę i przez Panią Ewę. Pani Beata nawiązała do niedawno obchodzonego „Dnia Głośnego Czytania”, zwracając uwagę na istotę kształtowania u najmłodszych nawyków stałego obcowania z książką. W trakcie pobytu w bibliotece dzieci oglądały kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Spotkanie jak zwykle odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze.

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Jesienny spacer „Słoneczek” do parku
05.10.2022
Jesienny spacer „Słoneczek” do parku

Jesień to najbardziej kolorowa pora roku. Pogoda jesienią bywa kapryśna, jednak dzisiaj okazała się bardzo słoneczna i ciepła. Korzystając z uroków jesieni grupa „Słoneczka” wybrała się na jesienny spacer do parku aby poodychać świerzym powietrzem oraz rozwinąć swoje zainteresowania przyrodnicze. Przedszkolaki zaobserwowały zmieniające się kolory liści na drzewach, zbierały jarzębine, żołędzie, kasztany, układały bukiety z kolorowych liści, próbowały rozpoznać różne gatunki drzew. Dzieci chętnie skorzystały też z zabawy na placu zabaw, który mieści się w parku. Pełne wrażeń i energi wróciły do przedszkola.

ZOBACZ GALERIĘ
IV Edycja #SprzątamyDlaPolski
04.10.2022
IV Edycja #SprzątamyDlaPolski

We wtorek - 4 października 2022 roku - w całej Polsce odbyła się akcja sprzątania lasów i pobliskich terenów zielonych. Wydarzenie #SprzątamyDlaPolski skierowane było w szczególności do przedstawicieli młodego pokolenia. W akcji uczestniczyli także wychowankowie naszego przedszkola. Nasi milusińscy chętnie sprzątali okolice przedszkola, wykonali plakaty o segregacji śmieci, a także obejrzeli filmy multimedialne dotyczące sposobów dbania o środowisko. Pamiętajmy, że troska o klimat i środowisko jest jednym z elementów współczesnego patriotyzmu. W ten sposób po raz kolejny udowadniamy jako społeczność, że stan naszego środowiska nie jest nam obojętny, dając dobry przykład zwłaszcza najmłodszym - dzieciom i młodzieży szkolnej - ale przede wszystkim przy udziale najmłodszych, którzy uczą się tym samym odpowiedzialności, ale też dając dobry przykład wszystkim mieszkańcom naszej Ojczyzny.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Z wizytą w poradni - „Kotki”
03.10.2022
Z wizytą w poradni - „Kotki”

Dzieci z grupy „Kotki” wybrały się na wycieczkę do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gostyniu. Po miłym powitaniu zostały zaproszone do zwiedzania gabinetów poradni. Odwiedziły także pokój pani sekretarki i biuro pani księgowej. Panie opowiedziały o swoich zawodach i krótko określiły, czym zajmuję się pedagog, psycholog i logopeda. Następnie przedszkolaki uczestniczyły w bardzo ciekawych zajęciach ze specjalistami. Pogadankę na temat emocji przeprowadziła pani Iza, która jest psychologiem. Opowiedziała, na czym polega jej praca, w jaki sposób pomaga dzieciom. Pani Iwonka logopeda zaproponowała dzieciom zabawy, w których chętnie uczestniczyły wszystkie dzieci. Jednak największą niespodzianką były zabawy sensoryczne i eksperymenty, które przygotowały panie Kamila i Ania: lepienie z masy solnej, „wulkan”, słuchanie muzyki relaksacyjnej w połączeniu z terapią światłem. Po zabawnych ćwiczeniach „Kotki” rozkoszowały się słodkim poczęstunkiem w postaci cukierków. Serdecznie dziękujemy za ciekawe spotkanie.

ZOBACZ GALERIĘ
30.09.2022
DZIEŃ CHŁOPAKA

„Dzień Chłopaka” w przedszkolu
30.09.2022
„Dzień Chłopaka” w przedszkolu

W piątek we wszystkich grupach przedszkolnych dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów miłe niespodzianki z okazji „Dnia Chłopaka”. Już od rana w naszym przedszkolu było wesoło i gwarno, słychać było śpiewane „Sto lat”, składanie życzeń i podziękowania przy wręczaniu prezentów od koleżanek oraz przygotowanych przez rodziców. Chłopcy z wdzięcznością przyjmowali upominki wykonane przez dziewczynki. Nie zabrakło tez słodkości i wspólnych zabaw. Przedszkolaki tańczyły i śpiewały przy wesołej muzyce, były też zabawy integracyjne . We wszystkich grupach był to dzień pełen wrażeń, atrakcji i dobrej zabawy. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia. Wszystkim chłopcom składamy serdeczne życzenia z okazji ich święta, a rodzicom dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu niespodzianek dla naszych milusińskich.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Piękna jest jesień w parku
29.09.2022
Piękna jest jesień w parku

Jesienne liście złocą się w parku
I do zabawy wołają nas.
Zrobimy z liści przepiękny bukiet,
By nam umilał zimowy czas.

Dzieci z grupy „Misie” oraz „Motyle” wybrały się dziś do parku obserwować zmiany, jakie zaszły wraz z nadejściem nowej pory-Jesieni. W tym dniu pogoda była wyjątkowo piękna. Nie brakowało promieni słońca i ciepłych podmuchów wiatru. Przedszkolaki bezpośrednio obcowały z przyrodą, rozpoznawały rodzaje drzew po liściach i owocach oraz zbierały jesienne skarby. Był też czas na zabawę z chustą, lekcję przyrody z książką oraz na placu zabaw w parku. Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń.

ZOBACZ GALERIĘ
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
29.09.2022
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Najstarsze grupy przedszkolne wzięły udział w ogólnopolskiej akcji - „Dzień Głośnego Czytania”. „Motyle” odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Gostyniu. Dzieci wysłuchały utworu Hanny Łochockiej „Jak wróbelek Elemelek w szkole uczył się literek”, miały też możliwość obejrzenia ciekawej wystawy pt. „Czytanie zbliża”. „Misie” poznały utwory literackie o tematyce jesiennej czytane przez panią Anię w sali przedszkolnej oraz w plenerze.

ZOBACZ GALERIĘ
„Dzień jabłka” w przedszkolu
28.09.2022
„Dzień jabłka” w przedszkolu

Dzisiaj w naszym przedszkolu wszystkie dzieci świętowały „Dzień jabłka”. We wszystkich grupach odbywały się zabawy plastyczne, muzyczno – ruchowe i matematyczne związane z uwielbianym przez przedszkolaki owocem – jabłuszkiem. Dzieci chętnie przeliczały jabłka na dywanie, układały z nich ciekawe wzory i wykonywały śliczne prace plastyczne z wykorzystaniem tych pysznych i zdrowych owoców. Każdy przedszkolak miał okazję skosztować smaczne i soczyste jabłuszko. „Dzień jabłka” nie mógł się odbyć bez tradycyjnej szarlotki, dlatego grupę „Motyle” odwiedziła mama Kacpra – Pani Ewelina, która przeprowadziła z dziećmi warsztaty kulinarne. Zapoznała dzieci jak wykonać ciasto i jakich składników należy użyć, aktywnie włączając dzieci w proces tworzenia. Szarlotka wyszła nam przepyszna!! Niestety nie poczęstowaliśmy innych grup ponieważ była tak dobra, że wszystko sami zjedliśmy. Jeszcze raz dziękujemy Pani Ewelinie za poświęcony czas.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

„Cała Polska czyta dzieciom”- spotkanie w grupie „Kotki” z mamą Marty
27.09.2022
„Cała Polska czyta dzieciom”- spotkanie w grupie „Kotki” z mamą Marty

W naszym przedszkolu stało się tradycją, że rodzice odwiedzają przedszkolaki i czytają bajki. Realizujemy w ten sposób ogólnopolski projekt „Cała Polska czyta dzieciom”. Każdy kto chciałby poczytać bajkę przedszkolakom jest mile widziany. Wystarczy ustalić datę, godzinę wybrać „lekturę” i przyjść do przedszkola. Tym razem przedszkolaki z grupy „Kotki” odwiedziła mama Marty, która przeczytała wiersze „Na straganie”, „Dzik”, „Niedźwiedź” J. Brzechwy oraz opowiadanie z „Wielkiej księgi Muminków”. Dzieci chętnie słuchały opowieści o Muminkach. Żywo reagowały śmiechem w zabawnych momentach, wyczuwając zawarty humor w wierszach Brzechwy. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowankę i podziękowały oklaskami za super spotkanie.

ZOBACZ GALERIĘ
Czytanie bajki przez absolwentki przedszkola w grupie „Słoneczka”
27.09.2022
Czytanie bajki przez absolwentki przedszkola w grupie „Słoneczka”

W ostatni wtorek dzieci z grupy „Słoneczka” po drugim śniadaniu odwiedziły dwie sympatyczne absolwentki naszego przedszkola – Natalka (siostra Marcina) i Lilka, obecnie uczennice 3 klasy SP nr 2 w Gostyniu. Przedszkolaki w skupieniu wysłuchały bajek z serii Kicia Kocia „Na rowerze” i „Witaminowe przyjęcie” przeczytanych przez starsze koleżanki. Z chęcią odpowiadały na pytania dotyczące utworów. Po czytaniu przyszła pora na wspólną zabawę. Dziewczynki z radością przypomniały sobie beztroskie, przedszkolne czasy. Na zakończenie na wszystkie dzieci czekały słodkie niespodzianki. To było bardzo miłe i wesołe spotkanie. Zapraszamy dziewczynki do nas częściej. „Słoneczka” chętnie wysłuchają kolejnych, wartościowych i pouczających bajek.

ZOBACZ GALERIĘ
Spotkanie z doradcą zawodowym - „Kotki” i „Motyle”
26.09.2022
Spotkanie z doradcą zawodowym - „Kotki” i „Motyle”

Dzieci z grupy „Kotki” oraz „Motyle” uczestniczyły w zajęciach związanych z doradztwem zawodowym. Zajęcia przygotowała pani Urszula Burzyńska-Zimna, która pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gostyniu i zajmuje się tematyką z tego zakresu. Choć wydaje się, że do wyboru zawodu dzieci mają jeszcze daleko, to jednak zainteresowania naszych pociech mogą wskazywać, którą drogę zawodową wybiorą. Na zajęciach dzieci bardzo chętnie rozwiązywały zagadki, nazywały zawody i wymieniały czynności związane z wykonywaną pracą. Tematem pogadanki były także zawody i zajęcia rodziców.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

Urodziny w „Jedyneczce”
23.09.2022
Urodziny w „Jedyneczce”

Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. W tym miesiącu urodziny w naszym przedszkolu obchodziły dzieci urodzone w miesiącu wrześniu, a także sierpniu i lipcu (ze względu na to, iż w trakcie dyżuru letniego większość dzieci nie chodziła do przedszkola). Urodziny w przedszkolu to bardzo ważne wydarzenie pełne niespodzianek i niezapomnianych przeżyć. Tego dnia dzieci uczestniczą w zabawach muzyczno – ruchowych, składają życzenia małym jubilatom, zajadają pyszny torcik i smakowite, zdrowe przekąski owocowe. Każdy przedszkolak czeka na ten dzień z niecierpliwością. Życzymy naszym jubilatom dużo zdrowia, spełnienia dziecięcych marzeń i radości.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MALUSZKI

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Pierwszy Dzień Jesieni
23.09.2022
Pierwszy Dzień Jesieni

23 września dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Jesieni. Aby bliżej poznać nową porę roku - Jesień – przedszkolaki obejrzały dary, które ze sobą przyniosła. Dzieci wspólnie wykonały przepiękne prace plastyczne związane z nową porą roku, a także bawiły się do piosenek o tematyce jesiennej. Każdy przedszkolak czynnie uczestniczył we wspólnych zabawach. Dzieci ze wszystkich grup miały okazję zrobić sobie zdjęcie na jesiennym tle. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie nudna i zimna, ale ciepła i bogata w jesienne skarby!

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

Spotkanie z panem policjantem
23.09.2022
Spotkanie z panem policjantem

W ubiegły piątek Smerfy na zajęciach gościły pana policjanta z Komendy Powiatowej w Gostyniu. Przedszkolaki poznały zawód policjanta. Dowiedzieliśmy się na czym polega wykonywanie zawodu policjanta i jakie są jego obowiązki. Smerfy miały okazję obejrzeć wyposażenie policjanta oraz przymierzyć niektóre elementy np. kajdanki, kamizelkę, czapkę czy kask.

Pan policjant przedstawił przedszkolakom najważniejsze zasady bezpieczeństwa oraz zasady ruchu drogowego. Nie obyło się bez niespodzianek – każdy przedszkolak otrzymał od pana policjanta odblask do swojego plecaczka. Kolejną niespodzianką była możliwość obejrzenia dużego radiowozu policyjnego. Odważne przedszkolaki wsiadły nawet do środka. Na koniec pan policjant zademonstrował przedszkolakom sygnalizację świetlną i dźwiękową radiowozu. Przedszkolaki były zachwycone i bardzo podekscytowane. Dziękujemy panu Markowi za przyjęcie zaproszenia do naszej grupy.

ZOBACZ GALERIĘ
„Motyle” zwiedzają wystawę w GOK Hutnik
22.09.2022
„Motyle” zwiedzają wystawę w GOK Hutnik

Lampy, rzeźby, formy ceramiczne - takie ciekawe eksponaty wykonane z gliny mogły obejrzeć dzisiaj przedszkolaki z grupy najstarszej. Wystawa to prezentacja dokonań dorosłych uczestników sekcji ceramicznej skupionych wokół Hutnika. Myślą przewodnią wystawy jest obiekt - lampa oraz powiązane z nią skojarzenia. Dzieci z grupy Motyle mogły się też dowiedzieć jak długo trwa proces powstawania gliny, co to jest za materiał i jak wygląda. Pani Magdalena, która opowiedziała nam wiele ciekawostek na temat tego, jak powstają takie ciekawe prace zaprosiła nas na następne spotkanie w marcu. Oj będzie się działo, już nie możemy się doczekać.

ZOBACZ GALERIĘ
Wycieczka na skrzyżowanie
21.09.2022
Wycieczka na skrzyżowanie

W ramach realizacji tygodniowej tematyki dotyczącej ruchu drogowego dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie. Przedszkolaki we wszystkich grupach podczas zajęć zapoznawały się m.in. z zasadami bezpiecznego poruszania się po ulicy, a następnie wybrały się na spacer na skrzyżowanie ulic niedaleko przedszkola. Obserwowały z wielką uwagą ruch uliczny, nazywały poruszające się po drogach pojazdy, a przede wszystkim uczyły się zasad obowiązujących na skrzyżowaniu bez sygnalizacji świetlnej, jak i tych wyposażonych w sygnalizację świetlną. Dzieci szczęśliwe, zadowolone i bogatsze w nowe doświadczenia wróciły bezpiecznie do przedszkola.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

„Co słonko widziało…”- wizyta 4 latków w bibliotece
21.09.2022
„Co słonko widziało…”- wizyta 4 latków w bibliotece

Dzieci z grupy „Kotki” włączyły się w realizację zadań ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Co słonko widziało… na dziecięce kłopoty Brzechwa”. Założeniem projektu jest wprowadzanie dzieci w otaczający świat przyrodniczy, społeczny, emocjonalny poprzez piękno literatury dziecięcej autorstwa Jana Brzechwy, promowanie czytelnictwa, literatury polskich autorów, wzbogacanie wiedzy i słownictwa, przygotowywanie do rozumienia emocji, uczuć własnych i innych, wprowadzanie w świat wartości uniwersalnych takich jak dobro, szacunek, pracowitość, uczynność, przyjaźń, koleżeńskość, bezinteresowność. Chcąc dowiedzieć się kilku wiadomości o pisarzu, dzieci wybrały się do Biblioteki Publicznej w Gostyniu. Tam zaprzyjaźnione panie bibliotekarki przygotowały dla przedszkolaków wystawkę, na której znalazły się wizerunki Jana Brzechwy, recenzje twórczości, pozycje książkowe z wierszami, filmy na podstawie bajek dla dzieci tego pisarza. Przedszkolaki wysłuchały także wiersza „Kwoka”, „Hipopotam”, „Kłamczucha”. Natomiast w sali przedszkolnej dzieci założyły kącik z książkami Jana Brzechwy, które będą poznawać przez cały rok szkolny.

ZOBACZ GALERIĘ
Każdy przedszkolak powie, że ruch to zdrowie!
21.09.2022
Każdy przedszkolak powie, że ruch to zdrowie!

Czy dzieci lubią ruch ? O, tak!!! Zabawy ruchowe towarzyszą nam każdego dnia w przedszkolu, ponieważ jest to jedna z ważniejszych form aktywności dzieci. Staramy się, aby te zajęcia były dla dzieci atrakcyjne, ciekawe i rozwijały ich sprawność fizyczną. Oczywiście dzieci uwielbiają zabawy z wykorzystaniem różnego sprzętu sportowego, ale czasami wystarczy zwykła chustka, aby zabawa była ciekawa.

ZOBACZ GALERIĘ
„Dzień Przedszkolaka” w „Jedyneczce”
20.09.2022
„Dzień Przedszkolaka” w „Jedyneczce”

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień „Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka”. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły od zabaw ruchowych przy muzyce oraz zabaw plastycznych w swoich salach. Następnie  dzieci obejrzały wesołe przedstawienie w wykonaniu teatru „Na walizkach” z Wrocławia. Na zakończenie wszystkie przedszkolaki otrzymały słodkie niespodzianki i zestaw kolorowanek. To był dla naszych milusińskich bardzo radosny i pełen wrażeń dzień.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA I MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

Przedszkolaki z „Jedyneczki” we wspólnej akcji „Sprzątania Świata”
16.09.2022
Przedszkolaki z „Jedyneczki” we wspólnej akcji „Sprzątania Świata”

Tradycyjnie, jak co roku, dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w akcji „Sprzątania Świata”, której celem jest promowanie od najmłodszych lat zasad dbania o środowisko. Dzieci z chęcią i radością włączyły się do akcji, by posprzątać „Naszą Planetę”. Przedszkolaki wyruszając na akcję otrzymały  rękawiczki  i worki na śmieci. Wszystko odbyło się w formie zabawy, dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by jak najdłużej korzystać z jej uroków. Coroczna akcja „Sprzątania Świata” jest świetną okazją, aby uświadomić najmłodszym, jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MALUSZKI

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Wyjątkowa wizyta w „Jedyneczce”
16.09.2022
Wyjątkowa wizyta w „Jedyneczce”

W ostatnim tygodniu przyszedł do nas wyjątkowy gość – burmistrz Gostynia – pan Jerzy Kulak. Odwiedziny spowodowane były chęcią obejrzenia nowego placu zabaw na naszym boisku. Pan burmistrz obdarował wszystkie dzieci słodką niespodzianką oraz ślicznym, małym misiem. Przedszkolaki podziękowały miłemu gościowi za prezenciki, a w szczególności za piękny plac zabaw.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

„Dzień Kropki” w „Jedyneczce"
15.09.2022
„Dzień Kropki” w „Jedyneczce"

15 września w naszym przedszkolu dzieci z grupy „Słoneczka”, „Misie” i „Kotki” obchodziły „Międzynarodowy Dzień Kropki”. Celem „Międzynarodowego Dnia Kropki” jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Tego dnia przedszkolaki dostrzegały kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce,  bombkę choinkową, kolorową kulę, piłkę i wiele innych ciekawych rzeczy. Dzieci wspólnie bawiły się też przy piosenkach i tworzyły kolorowe prace plastyczne z kropek. To był dla naszych milusińskich bardzo wesoły i twórczy dzień.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Mamo, Tato co Wy na to?
15.09.2022
Mamo, Tato co Wy na to?

Przedszkolaki z grupy najstarszej realizują w tym roku szkolnym program edukacji zdrowotnej, który  powstał z inicjatywy pracowników Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Poznaniu. Aby przybliżyć dzieciom specyfikę programu zaprosiliśmy do przedszkola panią Magdę pracującą w PSSE w Gostyniu. „Motyle" wysłuchały wielu ciekawostek na temat prozdrowotnych działań, wykonały też pierwsze zadanie, które przygotował dla nich zaproszony gość. W nagrodę za dobrze wykonaną pracę otrzymały odblaski oraz kolorowanki.

ZOBACZ GALERIĘ
Nowy rok szkolny w „Jedyneczce” pełen niespodzianek
09.09.2022
Nowy rok szkolny w „Jedyneczce” pełen niespodzianek

Po powrocie z wakacji w przedszkolu na dzieci czekały miłe zmiany. W sierpniu zostały wyremontowane łazienki, nowe mebelki pojawiły się w sali u „Misiów”, a wejście do przedszkola ukazało się naszym podopiecznym w nowej odsłonie. Największą niespodzianką dla dzieci był nowy, kolorowy, piękny i okazały plac zabaw. Radości i wesołych okrzyków nie było końca. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tych pozytywnych zmian, a naszym milusińskim życzymy udanej i beztroskiej zabawy.  

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY