Zakończenie roku szkolnego…..POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS….
22.06.2023
Zakończenie roku szkolnego…..POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS….

Czerwiec to najweselszy miesiąc roku dla wszystkich dzieci. Z niecierpliwością czekamy na upragnione wakacje…ale 22 czerwca był dla dzieci kończących przedszkole wyjątkowy, uroczysty, radosny. Był to dzień zadumy i niekłamanych wzruszeń, bowiem w GOK „Hutnik” odbyła się wyjątkowa uroczystość - pożegnanie starszaków. Dzieci z grupy „Motyle” oraz starsze „Misie” występowały na scenie ostatni raz. Żegnając się z przedszkolem zaśpiewały, zatańczyły, recytowały wiersze oraz dziękowały swoim Paniom i wszystkim pracownikom przedszkola. Skończył się bowiem czas wspólnych zabaw, przyjaźni, spotkań i wspólnej pracy. Również młodsze „Misie” pożegnały swoich kolegów. Były też podziękowania ze strony rodziców. Nie zabrakło łez wzruszenia. Ale tak to już jest, coś musi się skończyć, aby móc wejść w kolejny, nowy etap życia…..Wychowankowie przedszkola otrzymali dyplom, upominek i zdjęcia.

Dziękujemy rodzicom za pomoc i wsparcie, wspólnie spędzony czas. Dzieciom natomiast życzymy udanych wakacji, samych sukcesów w szkole, uśmiechu na co dzień oraz nowych przyjaźni.

ZOBACZ GALERIĘ
Wizyta „Słoneczek”, „Misiów” i „Motyli” w Dziennym Domu Seniora w Gostyniu
19.06.2023
Wizyta „Słoneczek”, „Misiów” i „Motyli” w Dziennym Domu Seniora w Gostyniu

W słoneczny poniedziałek doszło do bardzo wzruszającego zderzenia dwóch pokoleń – przedszkolaków z seniorami. Dzieci z grup „Słoneczka”, „Misie” i „Motyle” udały się do Dziennego Domu Seniora w naszym mieście na zaproszenie miłych seniorów.  Na spotkaniu seniorzy wcielili się w różne ciekawe role, inscenizując wiersze Juliana Tuwima, m.in. „Lokomotywa”, „Okulary”, „Abecadło”, „Dwa Michały”, które wywołały u młodej widowni wielkie wzruszenie i radość. Sympatyczni aktorzy po raz kolejny zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie. Następnie wszyscy przystąpili do zabawy ruchowej przy skocznej muzyce. Po przedstawieniu nasi wychowankowie wręczyli zdolnym aktorom kolorową laurkę, a seniorzy poczęstowali dzieci słodkościami. To było bardzo wesołe i ciekawe spotkanie. Dziękujemy za zaproszenie i czekamy na wizytę seniorów, tym razem w naszym przedszkolu.

ZOBACZ GALERIĘ
„Kotki” na pikniku „Bezpieczne wakacje”
17.06.2023
„Kotki” na pikniku „Bezpieczne wakacje”

W czwartek przedszkolaki z grupy „Kotki” wybrały się na ulicę Ogrodową, ponieważ odbywał się tam piknik pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. Zorganizowano go z inicjatywy Urzędu Miejskiego, Starostwa Powiatowego , gostyńskiej policji oraz Ochotniczych Hufców Pracy. Dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych, oglądały sprzęt ratownictwa medycznego, stare motory, zajadały się pysznym ciastem drożdżowym. Do swojego stoiska zaprosiły nas także panie z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Gostyniu, gdzie pokazały jak usunąć kleszcza, jak prawidłowo szczotkować zęby. Największą radość sprawiły dzieciom medale, które otrzymali od pana trenera z klubu „Futsal Gostyń” oraz pana policjanta.   

ZOBACZ GALERIĘ
Urodziny w przedszkolu
16.06.2023
Urodziny w przedszkolu

Urodziny to szczególna okoliczność, która wśród dzieci wywołuje same pozytywne skojarzenia i emocje. Celebrowanie tego wydarzenia na dobre wpisało się w tradycję naszego przedszkola. Dzisiaj świętowały dzieci urodzone w czerwcu. Były torty, życzenia i wspaniała zabawa. Wszystkim jubilatom życzymy 100 lat!

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

MOTYLE MÓWIĄ "WITAJ SZKOŁO" - PROJEKT EDUKACYJNY
16.06.2023
MOTYLE MÓWIĄ "WITAJ SZKOŁO" - PROJEKT EDUKACYJNY

Przedstawiony poniżej opis dziennika projektu jest czymś w rodzaju przewodnika lub mapy pomagającej w podróży. Projekty, podobnie jak podróże, nie zawsze wiodą do celu najprostszą drogą. Czasem trzeba skręcić w boczną uliczkę lub nadłożyć drogi, by móc delektować się nowym odkryciem. Dziennik jest właśnie mapą, a nie gotowym przepisem. Pokazuje ukształtowanie terenu, układ dróg i możliwe trasy. Nie jest planem budowy, którego należy się ściśle trzymać. Dokąd zaprowadzi podróż i dokąd dotrą dzieci wraz z nauczycielem, zależy tylko od nich samych i od ich wspólnych decyzji. Przedstawiamy krótki opis realizacji kolejnych etapów projektu edukacyjnego „Witaj szkoło ” w grupie „Motyle”. Temat pojawił się w wyniku zainteresowania dzieci, które od września rozpoczną edukację w szkole podstawowej. Sześciolatki coraz częściej przynoszą do przedszkola przedmioty związane ze szkołą (zeszyty, piórniki, teczki). W sali przedszkolnej usłyszały dźwięk dzwonka szkolnego oraz wysłuchały i rozwiązały zagadkę o szkole, co stało się inicjatorem do wejścia w temat. Dzieci zaczęły zadawać liczne pytania i rozpoczęła się rozmowa oraz dyskusja wokół tego tematu. Przedszkolaki z grupy Motyle najpierw odwiedziły Szkołę Podstawową Nr 2 w Gostyniu. Celem wizyty było zapoznanie się z budynkiem szkolnym i z atmosferą pracy panującą w tym miejscu. Na początku trochę nieśmiało, ale z dużym zaciekawieniem przyglądały się zarówno spotykanym pracownikom szkoły, jak i poszczególnym salom. Dzieci odwiedziły między innymi szkolną bibliotekę, gabinet pani pedagog, salę gimnastyczną, salę komputerową. Były też w świetlicy i w szkolnej stołówce. W Szkole Podstawowej Nr 1 w Gostyniu „Motyle” brały udział w lekcji prowadzonej przez panią Bożenkę oraz w zajęciach ruchowych na szkolnym boisku. Realizując projekt każdego dnia dowiadywały się czegoś nowego. Na wszystkie pytania - które postawiliśmy na początku projektu - uzyskaliśmy odpowiedzi. Znaczna część działań powstała z inicjatywy dzieci. Przedszkolaki nabyły nowe wiadomości podczas różnych sytuacji edukacyjnych: zajęcia, eksperci. Już wiemy, że szkoła jest bardzo ważnym etapem w życiu każdego człowieka. 

ZOBACZ GALERIĘ
Zajęcia sportowe u „Słoneczek” z trenerem z „Akademii Ruchu ZVINNA”
16.06.2023
Zajęcia sportowe u „Słoneczek” z trenerem z „Akademii Ruchu ZVINNA”

Piątek rozpoczął się u „Słoneczek” bardzo sportowo. Odwiedził nas Pan Łukasz z „Akademii Ruchu ZVINNA”. Trener pokazał dzieciom na boisku przedszkolnym ciekawe zabawy sportowe: ćwiczenia równowagi, doskonalenia skoków, zabawy sprawnościowe, tory przeszkód, ćwiczenia precyzji ruchów i wiele innych. „Słoneczka” były zachwycone! Bardzo chętnie wykonywały wszystkie zadania. Na zakończenie spotkania dzieci podarowały Panu Łukaszowi kolorową laurkę i podziękowały za super zabawę. Dziękujemy mamie Tomka B. za pomoc w organizacji wizyty trenera w naszej grupie. 

ZOBACZ GALERIĘ
Kolejne spotkanie „Misiów” z Agatką
16.06.2023
Kolejne spotkanie „Misiów” z Agatką

Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera…

Dzieci z grupy „Misie” kolejny raz gościły starszą koleżankę, która nie tylko lubi odwiedzać „swoje” przedszkole, ale chętnie poświęca swój wolny czas na czytanie dzieciom. Tym razem Agatka wybrała ulubione opowiadania o przygodach „Martynki”. Po ich wysłuchaniu dzieci czekała niespodzianka- ciasteczka, które Agatka sama upiekła. Dzieciom baaardzo smakowały. Były pyszne!!!

Dziękujemy za kolejne spotkanie, czytanie i ciasteczka!! Było radośnie i słodko!!!

ZOBACZ GALERIĘ
„Misie” w szkole podstawowej na lekcji
15.06.2023
„Misie” w szkole podstawowej na lekcji

Dla części przedszkolaków z grupy „Misie” ten rok szkolny jest ich ostatnim rokiem w przedszkolu. Przed nimi nowe wyzwanie-nauka w szkole. Aby lepiej przygotować dzieci do startu w szkolną rzeczywistość, udaliśmy się do Szkoły Podstawowej Nr 2, by zobaczyć szkołę, klasy a przede wszystkim uczestniczyć w lekcji. Zostaliśmy miło przyjęci przez Panią Anię, wychowawcę klasy II. Dzieci zasiadły do szkolnych ławek, aby poczuć się jak uczniowie. Pani Ania przygotowała dla „Misiów” zagadki, których rozwiązaniem był wyraz „Afryka”. Wspólnie z drugoklasistami obejrzeliśmy prezentację na temat życia na tym kontynencie. Dzieci dowiedziały się różnych ciekawostek. Mając do dyspozycji kredki wypełniły kontur Afryki, w oparciu o zdobytą wiedzę na dzisiejszej lekcji. Ciekawym akcentem spotkania była zabawa ze starszymi kolegami w rytm muzyki, która ma w sobie magię Afryki. „Misie” podziękowały Pani Ani laurką a dzieci poczęstowały cukierkami. Mamy nadzieję, że to cenne doświadczenie pomoże dzieciom i ułatwi im przekroczenie progu szkoły we wrześniu.

„Każda wyciągnięta ręka, uśmiech, drobny gest wdzięczności to przecież tak mało, a tak wiele znaczy w szarej codzienności”. Dziękujemy Pani Ani za ciekawą lekcję.

ZOBACZ GALERIĘ
Niespodzianka dla dzieci z grupy Motyle
14.06.2023
Niespodzianka dla dzieci z grupy Motyle

Taką miłą i słodką niespodzianką zaskoczyła nas dzisiaj mama Kacpra – pani Ewelina. Bezowy tort z owocami był przepyszny. Bardzo dziękujemy, zjedliśmy wszystko!!!!

ZOBACZ GALERIĘ
MISIE na dużym placu zabaw
12.06.2023
MISIE na dużym placu zabaw

W poniedziałkowe południe „Misie” wybrały się na ul. Górną, by tam korzystać nie tylko z pięknej pogody ale również z placu zabawto. Zabawy na świeżym powietrzu przy huśtawkach, drabinkach są nie tylko świetną zabawą ale także prawdziwą nauką. Plac zabaw jest dla dzieci miejscem codziennej zabawy podejmowanej indywidualnie lub wspólnie z rówieśnikami. Jest dla nich źródłem radości, relaksu, odpoczynku, nabywania wielu sprawności ruchowych i pokonywania przeszkód. „Misie” doskonale się wspólnie bawiły a gdy były spragnione mogły skorzystać z „gostyńskiej kranówki”. Zadowolone i głodne wróciły do przedszkola na obiad.

ZOBACZ GALERIĘ
Ostatnia wizyta „Słoneczek” w bibliotece w roku szkolnym 2022/2023
07.06.2023
Ostatnia wizyta „Słoneczek” w bibliotece w roku szkolnym 2022/2023

Podczas wizyty dzieci miały możliwość po raz ostatni w tym roku szkolnym wypożyczyć książki i zwrócić te już przeczytane. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach. Dzieci wypożyczyły kilka książek, które im najbardziej przypadły do gustu. Przedszkolaki miały możliwość skorzystać z bogato wyposażonej czytelni. Czas spędzony w bibliotece okazał się jak zwykle bardzo radosny, ciekawy i absorbujący. Na zakończenie spotkania „Słoneczka” podziękowały Pani Izie, Pani Beacie i Pani Esterze za poświęcony czas i ciekawe spotkania wprowadzające je w niesamowity świat książek. Do miłego zobaczenia po wakacjach.

ZOBACZ GALERIĘ
Uczennice z SP nr 2 w Gostyniu z wizytą w przedszkolu w ramach wolontariatu
07.06.2023
Uczennice z SP nr 2 w Gostyniu z wizytą w przedszkolu w ramach wolontariatu

Dnia 6 i 7 czerwca 2023 roku w ramach wolontariatu Zuzia i Dobrusia, absolwentki naszego przedszkola, a obecnie uczennice SP nr 2 w Gostyniu, odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 1. Celem wolontariatu było zainteresowanie przedszkolaków literaturą dziecięcą. Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej i uczestnictwie w kulturze. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. Dlatego wizyta starszych koleżanek z ciekawymi pozycjami czytelniczymi, miała dla naszych wychowanków istotne znaczenie. Dziękujemy dziewczynkom za poświęcony czas i zapraszamy do nas częściej.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

Wycieczka „Kotków” do Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu
07.06.2023
Wycieczka „Kotków” do Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu

Dzieci z grupy „Kotki” odwiedziły stróżów prawa w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyniu. Pani policjantka Monika Curyk powitała małych gości i zaprosiła do pogadanki. Opowiedziała, jak wygląda codzienna służba policjanta, mundur i wyposażenie. Dużą atrakcją było złożenie odcisków palców, szukanie przedmiotu w specjalnych okularach zaburzających widzenie, „siedzenie za kratami” w areszcie. Podczas wizyty dzieci oglądały oznakowane pojazdy policyjne - radiowozy, motocykle, słuchały dźwięku syreny policyjnej. Na zakończenie spotkania, każde dziecko mogło wczuć się w rolę policjanta i wsiąść do policyjnego samochodu, co wzbudziło wśród uczestników wycieczki najwięcej emocji. Podczas odwiedzin policjanci przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa, które ważne są na co dzień w związku ze zbliżającymi się wakacjami. 

ZOBACZ GALERIĘ
Gala Piosenki Przedszkolnej
04.06.2023
Gala Piosenki Przedszkolnej

W niedzielę, 4 czerwca w parku przy ul. Strzeleckiej odbyła się Gala Piosenki Przedszkolnej zorganizowana przez GOK „Hutnik”. Na scenie swoje umiejętności wokalne prezentowały przedszkolaki z gminy Gostyń. Nasze przedszkole reprezentowały Maja Maćkowiak i Zofia Skrzypczak z grupy „Motyle” oraz Patryk Długi i Iga Grocka z grupy „Misie”. Dzieci pięknie zaśpiewały swoje ulubione piosenki przedszkolne, za wykonanie których otrzymały gromkie brawa, dyplomy oraz nagrody niespodzianki. A Majka dostała za występ wyróżnienie. Jesteśmy dumni, bardzo się cieszymy i gratulujemy!!!

ZOBACZ GALERIĘ
Dwudniowy „Dzień Dziecka” w naszym przedszkolu
01.06.2023
Dwudniowy „Dzień Dziecka” w naszym przedszkolu

W słoneczne, czwartkowe przedpołudnie, wszystkie dzieci z naszego przedszkola zebrały się w ogrodzie przedszkolnym, aby radośnie obchodzić swój ulubiony dzień, czyli „Dzień Dziecka”. W ramach propagowania założeń tego święta, wszystkie przedszkolaki wspólnie uczestniczyły w wesołych zabawach, przepełnionych radością i beztroską. Spotkanie rozpoczęło się od zabaw na kolorowych dmuchańcach, które były dla naszych milusińskich największą niespodzianką. Dzieci z uśmiechami na buziach uczestniczyły także w zabawach muzyczno - ruchowych prowadzonych przez nauczycielki. A po wspólnych zabawach na zamkach dmuchanych i wesołych tańcach, przyszedł czas na swobodne zabawy terenie ogródka, gdzie dla przedszkolaków przygotowane zostały różnobarwne sprzęty sportowe, tunele i inne atrakcje, rozstawione na trawie. Każde dziecko, wedle swojego uznania i zainteresowania, mogło skorzystać z tego, co mu się spodobało. Dla chętnych przedszkolaków zorganizowano stanowisko „malowania twarzy”, z którego dzieci chętnie korzystały, a także „budkę z lodami” dla każdego łasucha. Na zakończenie tego wesołego i pełnego wrażeń dnia, każdy przedszkolak zabrał do domu paczkę zdrowych słodkości i miłych wrażeń. Natomiast w piątkowe południe czekała na dzieci nieco inna niespodzianka – przybyły do nas panie z „Kreatywnego Zakątka”, aby wprowadzić przedszkolaków w magiczny świat. Dzieci miały okazję wykonać samodzielnie kolorowego „gluta” czyli tzw. „slime”. Było przy tym dużo śmiechu i beztroskiej twórczości. Na koniec przedszkolaki otrzymały własnoręcznie zrobione zabawki w prezencie od pań. To były bardzo wesołe i pełne szczęśliwych wrażeń dni. Wszystkim dzieciom życzymy wszystkiego najlepszego!!

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

„Słoneczka” w bibliotece
31.05.2023
„Słoneczka” w bibliotece

W ostatni dzień maja dzieci z grupy „Słoneczka” odwiedziły pobliską bibliotekę. Na początku Pani Iza przeczytała naszym milusińskim książkę pt. „Fajniej jest we dwoje”, nawiązując do zbliżającego się „Dnia Przyjaciela”. Dzieci z zapartym tchem wysłuchały opowiadania o niezwykłej przyjaźni słonia z myszką. Następnie „Słoneczka” wybrały się do czytelni, by w ciszy obejrzeć bogato ilustrowane książeczki. Spotkanie odbywało się, jak zwykle, w miłej i pełnej pozytywnych wrażeń atmosferze. Dziękujemy Paniom bibliotekarkom za wspólnie spędzony czas

ZOBACZ GALERIĘ
Ostatnie spotkanie „Misiów” z najcudowniejszą krewną pod słońcem - „Ciocią Jadzią”
30.05.2023
Ostatnie spotkanie „Misiów” z najcudowniejszą krewną pod słońcem - „Ciocią Jadzią”

To, że rodzice chcą dla nas jak najlepiej, to sprawa oczywista. Ale nawet jeśli zawsze potrafią zrozumieć problemy najmłodszych, ich dylematy, kłopoty i obawy, to nie zawsze mogą być blisko, służyć pomocą. Dlatego najcudowniejszym zrządzeniem losu jest posiadanie takiej krewnej jak Ciocia Jadzia. Dzisiaj ostatni raz w tym roku szkolnym gościliśmy Panią Anię Ogrodnik z biblioteki pedagogicznej, która czytała „Misiom” o przygodach fantastycznej cioci. Tym razem dowiedzieliśmy się, że Ciocia Jadzia zatrudniła się w szkole jako woźna. Naukę w tej samej szkole rozpoczyna jej siostrzenica, która może zawsze liczyć na swoją ciocię a wkrótce zostaje również „ciocią” wszystkich dzieci, pomaga w rozwikłaniu najtrudniejszych problemów, zawsze służy radą i wsparciem. Oj, chcielibyśmy mieć taką ciocię!!! Pani Ania nie tylko zapoznała nas z kolejnymi przygodami ale miała też niespodzianki: kolorowankę z zadaniem oraz zakładkę do książki z ….lizakiem. „Misie” odwdzięczyły się laurką!

Dziękujemy Pani Ani za cykliczne spotkania z Ciocią Jadzią. Zawsze było miło i wesoło!!!

ZOBACZ GALERIĘ
„Ostatnie spotkanie z Kicią Kocią w grupie „Kotki”
30.05.2023
„Ostatnie spotkanie z Kicią Kocią w grupie „Kotki”

Wszystkie dzieci, które chociaż raz spotkały się z Kicią Kocią, od razu zakochały się w jej przygodach! Mała i rezolutna kotka potrafi podbić serce każdego, a szczególnie, kiedy spędza czas z najlepszymi przyjaciółmi. Tym razem pani Ania Ogrodnik zabrała nas na plażę, w kolejnej części autorstwa Anity Głowińskiej pod tytułem „Kicia Kocia na plaży”. Kotka postanowiła wybrać się na plażę, gdyż za oknem przywitało ją piękne słońce i bezchmurne niebo. Oczywiście zabiera ze sobą przyjaciół: Packa, Adelkę i Julianka, którzy przeżywają niezapomniane przygody. Przedszkolaki uważnie wysłuchały bajki i przyozdobiły piękne wakacyjne piłki . W grupie kotków zrobiło się wakacyjnie i powoli wszystkim udziela się już zapach lata. Dziękujemy Pani Ani za cykliczne spotkania, które organizowała dla przedszkolaków. Życzymy udanych wakacji i do zobaczenia we wrześniu! 

ZOBACZ GALERIĘ
„Misie” w Malewie
29.05.2023
„Misie” w Malewie

W obecnym roku szkolnym dzieci z grupy „Misie” miały okazję poznawać zawody oraz miejsca pracy swoich rodziców. W poniedziałek zaraz po śniadaniu udały się autokarem do Malewa, Firmy Kaczmarek produkującej systemy instalacyjne z tworzyw sztucznych do wody, kanalizacji i gazu. Na miejscu powitał nas tata Patryka, który był naszym przewodnikiem. Pokazał nam specjalistyczne maszyny, proces produkcyjny. Wielką frajdą dla dzieci była możliwość kreatywnego wykorzystania różnych modeli kolanek oraz bezpieczne zabawy w ogromnych rurach. Podczas pobytu w zakładzie produkcyjnym Pan Paweł zaprowadził nas na wielką wagę, na której stanęły wszystkie „Misie”. Razem ważyły 320 kg. (to była nie lada atrakcja!!!). Na koniec czekała nas miła niespodzianka. Dzieci otrzymały w prezencie: długopisy, soczki, czekoladki i notesik z kredkami. A panie kubek termiczny! Przedszkolaki pięknie podziękowały laurką i bardzo zadowolone z bagażem nowej wiedzy i doświadczeń wróciły do przedszkola.

DZIĘKUJEMY kierownictwu firmy i Panu Pawłowi (tacie Patryka) za zorganizowanie wycieczki i wspaniały dzień pełen wrażeń.

ZOBACZ GALERIĘ
Rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego „O czapkę przedszkolnego MasterChefa”
29.05.2023
Rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego „O czapkę przedszkolnego MasterChefa”

Dnia 29.05.2023r. Odbyło się w naszym przedszkolu rozstrzygnięcie konkursu „O czapkę przedszkolnego MasteChefa”. Był to konkurs rodzinny polegający na wykonaniu wspólnie z rodzicami pysznej i zdrowej przekąski, dania lub deseru. Do naszej placówki wpłynęło 11 przepisów wraz z dokumentacją fotograficzną przygotowanych potraw. Jury w składzie: Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Gostyniu Pani Iwona Konieczna, Intendentka Pani Ewa Celka, Szef Kuchni Pani Wiesława Humerska wyłoniły wśród prac zwycięzców.

I miejsce Michalina Tomczak – Przedszkole Miejskie Nr 1 w Gostyniu,

II miejsce Bartosz Jędrkowiak – Przedszkole Miejskie Nr 7 w Gostyniu,

III miejsce Jakub Ludwiczak – Przedszkole Miejskie Nr 1 w Gostyniu,

Wyróżnienie Amelia Pazoła – Przedszkole Miejskie Nr 1 w Gostyniu.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za nadesłane prace. Nagrodzone przepisy zostaną włączone do naszego przedszkolnego menu.

ZOBACZ GALERIĘ
Spotkanie z mamą Filipka
29.05.2023
Spotkanie z mamą Filipka

Grupę Smerfów odwiedziła Pani Aleksandra Twardowska – mama Filipka. Pani Aleksandra spotkała się z przedszkolakami w ramach zajęć dotyczących poznawania zawodów rodziców. Mama Filipka jest diagnostą, możemy ją spotkać w laboratorium w szpitalu. Pani Aleksandra pokazała dzieciom narzędzia medyczne, jakich używa w swojej pracy mi.: strzykawki, opaski, różnego rodzaju pojemniki wykorzystywane do pobierania materiału do badań. Pacjentem był pluszowy miś i z pomocą Filipka pani Aleksandra demonstrowała, jak pobiera krew. Filipek razem z mamą pokazał, jak przeprowadza się badanie moczu używając soku jabłkowego. Następnie każdy przedszkolak otrzymał rękawiczkę i mógł spróbować wykonać badanie. Przedszkolaki były pod ogromnym wrażeniem i oczywiście zachwycone zajęciami. Na koniec Filipek każdemu z przedszkolaków wręczył kolorowankę.

Bardzo dziękujemy pani Aleksandrze za poświęcony czas i za przygotowanie fascynujących zajęć!

ZOBACZ GALERIĘ
Czytający goście u MISIÓW
26.05.2023
Czytający goście u MISIÓW

„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem”- Kornel Makuszyński. W piątkowe południe „Misie” odwiedziła absolwentka przedszkola Agatka wraz z koleżanką Julią. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przedszkolaki wysłuchały wiersza Jana Brzechwy „ Na straganie” oraz bajki terapeutycznej „Emocjonalki”, w której bohaterem jest kangur Mat. Chodzi on do szkoły, ma rodzinę, przyjaciół i przeżywa problemy takie, jak większość dzieci w wieku przedszkolnym. Wszyscy bardzo lubimy te spotkania i zawsze z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę „czytających gości”.

Dziękujemy Agatce i Julii za spotkanie i poświęcony czas !!!

ZOBACZ GALERIĘ
CO O ZDROWIU WIEDZĄ PRZEDSZKOLAKI
26.05.2023
CO O ZDROWIU WIEDZĄ PRZEDSZKOLAKI

Dzieci z grupy Motyle uczestniczyły w quizie dotyczącym zdrowego stylu życia zorganizowanym przy współpracy pracowników gostyńskiej biblioteki. Celem konkursu było kształtowanie postaw prozdrowotnych. Przedszkolaki wysłuchały opowiadań czytanych przez panią Esterę, a następnie dzielnie zmagały się z układaniem puzzli, odpowiadaniem na wylosowane pytania, zagadkami dotyczącymi poszanowania zdrowia. Doskonale poradziły sobie ze stresem związanym z rywalizacją, wykazując przy tym dużo radości i zadowolenia ze wspólnej zabawy. Obejrzały też szereg pozycji książkowych mówiących o zdrowym stylu życia. Dziękujemy paniom z oddziału dla dzieci i młodzieży gostyńskiej biblioteki za ciekawe spotkanie.

ZOBACZ GALERIĘ
Dzień Mamy i Taty w przedszkolu
25.05.2023
Dzień Mamy i Taty w przedszkolu

W dniach od 22 do 25 maja w naszym przedszkolu odbyły się uroczystości z okazji pięknego święta jakim jest Dzień Mamy i Dzień Taty. Dzieci z dużym zaangażowaniem przystąpiły do prezentowania swoich możliwości wokalnych, recytatorskich i ruchowych. W pięknych strojach prezentowały bogaty program artystyczny - wiersze, piosenki, tańce i życzenia dla kochanych rodziców. Po wspaniałych występach na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych upominków całusom i uściskom nie było końca. To były piękne chwile..

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

Zajęcia sportowe u „Słoneczek”
25.05.2023
Zajęcia sportowe u „Słoneczek”

Ładnie dzisiaj słonko świeci,
na boisku bawią się dzieci.
Są to bardzo miłe chwile,
jak chłopcy i dziewczynki grają w nożną piłkę.

Dzisiaj pod okiem „trenerów” piłki nożnej, Pana Bartka Pietrzyka i Pana Przemka Ludwiczaka, w grupie „Słoneczka” odbyły się zajęcia sportowe na boisku przedszkolnym, które miały zainteresować dzieci tematem tej emocjonującej dyscypliny sportu. Tata Igi i tata Tobiasza w przystępny sposób opowiedzieli przedszkolakom o swojej życiowej pasji – grze w piłkę nożną. Jak podkreślili nasi mili goście, piłka nożna to przede wszystkim dobra zabawa i tak właśnie wyglądały dzisiejsze zajęcia. Jeszcze raz dziękujemy Panu Bartkowi i Panu Przemkowi za poświęcony czas i ciekawe zajęcia sportowe. Zapraszamy do nas częściej.

ZOBACZ GALERIĘ
„Kotki”- wycieczka do Krainy Orła Białego
25.05.2023
„Kotki”- wycieczka do Krainy Orła Białego

To był wspaniały dzień dla dzieci z grupy „Kotki”. 4 latki pojechały do Krainy Orła Białego w Starym Gostyniu. Słoneczna pogoda oraz piękna przyroda wokół zachęcała dzieci do skorzystania z wielu atrakcji w plenerze i nie tylko. Na początek dzieci przeszły trasę „Legendy polskie”, gdzie wysłuchały opowieści „O Lechu, Czechu i Rusie”, „Koziołkach poznańskich”, „Królowej Juracie”, „Smoku wawelskim”… W czasie spaceru wokół stawu spotkały dinozaura, oglądały żaby i ryby w wodzie, karmiły owce i króliki, podziwiały ubarwienie papug. Jednak przedszkolakom najbardziej podobały się „dmuchańce”, zagadkowy tunel oraz „małpi gaj” z piłeczkami. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone i uznały, że to był udany wyjazd.

ZOBACZ GALERIĘ
Motyle i Słoneczka z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji
24.05.2023
Motyle i Słoneczka z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji

Ogromną atrakcją dla naszych przedszkolaków było odwiedzenie komendy i z bliska poznanie pracy policji. Naszymi przewodnikami byli: pani Monika, pani Genowefa – mama Ady oraz pan Jarek – policjanci z gostyńskiej komendy. Pokazali dzieciom na czym polega praca dyżurnego, przypomnieliśmy sobie numery alarmowe oraz zobaczyliśmy nasze miasto na monitoringu. Nie rozumiemy tego, ale naszym dzieciom najbardziej podobało się w celi. Następnie technik kryminalistyki pokazał nam, w jaki sposób zbiera ślady z miejsca przestępstwa i każdy mógł zrobić odcisk dłoni. Natomiast w wydziale drogowym pan policjant pokazał dzieciom urządzenie bardzo nielubiane przez kierowców, czyli radar do pomiaru prędkości. Dzieci mogły sprawdzić także w jaki sposób działa alkomat. Na parkingu policyjnym dzieci mogły nie tylko obejrzeć wozy patrolowe do transportu aresztantów ale także do nich wejść. Na pamiątkę otrzymaliśmy odblaskowe kamizelki oraz słodki upominek. Dziękujemy wszystkim policjantom za super przyjęcie oraz przekazaną wiedzę

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Dzień Pszczoły w grupie Smerfów
22.05.2023
Dzień Pszczoły w grupie Smerfów

Najmłodsza grupa obchodziła tego dnia Dzień Pszczoły. Przedszkolaki oglądały prezentację dotyczącą życia pszczół, wiedzą kim jest pszczelarz i gdzie mieszkają te niezwykłe owady. Smerfy wiedzą dlaczego pszczoły są pożyteczne i dlaczego należy je chronić. Dowiedziały się na czym polega praca pszczół i poznały proces powstawania miodu. Przedszkolaki z bliska obserwowały budowę ula, przygotowanego przez nauczyciela. Smerfy wykonywały też pracę plastyczną pt. "Ul" z wykorzystaniem foli bąbelkowej i farby. Na koniec nasi milusińscy zaprzyjaźnili się z najpopularniejszą parą pszczółek Mają i Guciem. 

ZOBACZ GALERIĘ
Urodziny w przedszkolu
19.05.2023
Urodziny w przedszkolu

Urodziny to szczególna okoliczność, która wśród dzieci wywołuje same pozytywne skojarzenia i emocje. Celebrowanie tego wydarzenia na dobre wpisało się w tradycję naszego przedszkola. Dzisiaj świętowały dzieci urodzone w maju. Były torty, życzenia i wspaniała zabawa. Wszystkim jubilatom życzymy 100 lat!

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Pierwsze miejsce dla Marty z grupy „Kotki”
19.05.2023
Pierwsze miejsce dla Marty z grupy „Kotki”

Marta W. z grupy „Kotki” zdobyła I miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Przedszkolaki o zdrowie dbają i aktywnie czas spędzają”. To była dla dziewczynki wielka niespodzianka, kiedy do sali weszła Pani dyrektor i wręczyła jej dyplom i upominki. Wszyscy bardzo się cieszymy z jej sukcesu i gorąco zachęcamy do udziały w różnych konkursach ogłaszanych w przedszkolu.

Serdecznie Marcie gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć i nagród.

ZOBACZ GALERIĘ
Wycieczka do sądu - grupa „Kotki”
19.05.2023
Wycieczka do sądu - grupa „Kotki”

W ramach poznawania zawodów, zakładów usługowych oraz innych miejsc pracy, 4 latki z grupy „Kotki” wybrały się do Sądu Rejonowego w Gostyniu. Wycieczka była bardzo interesująca. Była także niezapomnianą przygodą. Przedszkolaki zwiedziły budynek sądu, poszczególne pomieszczenia takie, jak: sala rozpraw, areszt, „niebieski pokój”. Spotkały się również z sędzią panem Marcinem Nowakiem oraz panią Małgorzatą Wujczak, która pełniła w sądzie rolę kuratora. Pan sędzia opowiedział o swojej pracy, pokazał salę rozpraw, poszczególne miejsca, które zajmują obrońcy, prokuratorzy, świadkowie i sam oskarżony, opowiedział o prowadzeniu sprawy, pokazał stroje sędziowskie i młotek do uciszania obecnych na rozprawie ludzi. Dużą atrakcją był dla dzieci areszt obok sali, w którym każdy chciał „posiedzieć” przez chwilę, przymiarka togi oraz wcielanie się w rolę sędziego i zasiadanie na głównym fotelu. Wizyta w sądzie na długo utkwi w pamięci dzieci.

Serdecznie dziękujemy pani Małgorzacie Wujczak za zorganizowanie wycieczki, panu sędziemu za bardzo miłe przyjęcie i przekazanie wiele cennych informacji.

ZOBACZ GALERIĘ
„Kicia Kocia na rowerze” w grupie „Kotki”
19.05.2023
„Kicia Kocia na rowerze” w grupie „Kotki”

Pani Ania Ogrodnik z Biblioteki Pedagogicznej w Gostyniu przybyła do grupy „Kotki” z kolejną historią o przygodach Kici Koci. Tym razem historia opowiadała o nauce jazdy na rowerze i bezpieczeństwie podczas rowerowych wycieczek. Nie zabrakło rowerowych gadżetów, które przywiozła ze sobą Pani Ania. Dzieci zapoznały się ze specjalnym strojem, zabezpieczeniem roweru przed kradzieżą, bidonem, kamizelką odblaskową, torbą rowerową. Nie zabrakło tego najważniejszego, czyli kasku, który „Kotki” samodzielnie zaprojektowały dla swojej bohaterki. Dziękujemy Pani Ani za kolejną porcję wiadomości oraz poświęcony czas.-

ZOBACZ GALERIĘ
Smakowe serki u Motyli
17.05.2023
Smakowe serki u Motyli

W tym tygodniu Motyle wzbogacają swoje wiadomości na temat zwierząt hodowanych na wsi i korzyści płynących z ich hodowli dla człowieka. Na podstawie filmu edukacyjnego dowiedziały się skąd mamy wełnę, mięso, jajka, mleko oraz poznały proces powstawania sera, który jak wiadomo jest bardzo zdrowy. Dzisiaj miały okazję samodzielnie komponować własne smaki z wykorzystaniem twarożku. W ten sposób powstały serki truskawkowe, bananowe, waniliowe, czekoladowe oraz jabłkowe posypane rodzynkami. Samodzielne przyrządzenie zdrowych przekąsek, które bardzo im smakowały, sprawiło dzieciom wiele radości.

ZOBACZ GALERIĘ
Spotkanie z Panią pielęgniarką w grupie „Kotki” i „Smerfy”
11.05.2023
Spotkanie z Panią pielęgniarką w grupie „Kotki” i „Smerfy”

Dnia 11.05.2023 roku z wizytą do grup „Kotki” i „Smerfy” przybyła Pani Alina Bezwierzchna, babcia Matyldy, Alicji i Patrycji , która na co dzień wykonuje zawód pielęgniarki w gostyńskim szpitalu. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się więcej o tym trudnym, jak pokonać lęk przed zabiegami medycznymi a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Największe zainteresowanie wzbudziła jednak torba, z którą przybyła Pani Alina, a zwłaszcza jej wyposażenie, czyli strzykawki, igły, bandaże, plastry, płyn do odkażania ran. Pani pielęgniarka zademonstrowała dzieciom, niektóre proste zabiegi, np. założenie opatrunku. Wizyta pani pielęgniarki zakończyła się pamiątkowym zdjęciem oraz słodką niespodzianką od pani Aliny. Dziękujemy za miłe spotkanie oraz poświęcony czas.

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

Motyle na łące
11.05.2023
Motyle na łące

Korzystając z pięknej i słonecznej pogody, dzieci z grupy Motyle wybrały się na łąkę aby w sposób bezpośredni poznać środowisko przyrodnicze. Dzieci wyszukiwały w trawie owadów i innych żyjątek obserwując je przez lupy. Rozpoznały także kwiaty, które wcześniej oglądały w przedszkolu na ilustracjach, takie jak kaczeńce, chabry, stokrotki czy koniczynę. Miały też okazję zobaczyć bociany, które swoje gniazdo zbudowały na kominie. Motyle zauważyły, że łąka w maju jest niezwykle piękna i warta odwiedzenia.

ZOBACZ GALERIĘ
Dzień Strażaka u Smerfów
10.05.2023
Dzień Strażaka u Smerfów

Smerfy utrwaliły najważniejsze informacje dotyczące specyfiki pracy strażaków. Przedszkolaki poznały najsłynniejszego strażaka – Sam’a. Maluchy słuchały opowiadania o Strażaku Samie, który uratował kotka z opresji i brał udział w niebezpiecznej akcji gaszenia pożaru. Dzieci oglądały też różnego rodzaju książeczki o strażaku Samie: dźwiękowe, trójwymiarowe, Kicię Kocię, która poznała sąsiada Jacka – strażaka oraz poznały Wojtka, chłopca, który bardzo chciał zostać strażakiem. Przedszkolaki bawiły się wozami strażackimi przyniesionymi przez nauczycielkę. A na koniec zorganizowaliśmy fotobudkę dla małych strażaków.

ZOBACZ GALERIĘ
Książka to słońce. Książka to świat.  Bibliotekarzu, żyj nam 100 lat.
10.05.2023
Książka to słońce. Książka to świat. Bibliotekarzu, żyj nam 100 lat.

Tymi słonecznymi życzeniami oraz pięknymi laurkami, zostały obdarowane Panie z gostyńskiej biblioteki z okazji Dnia Bibliotekarzy i Bibliotek obchodzonego 8 maja. Książka uczy, bawi i wychowuje. Przekazuje czytelnikom to co piękne, ciekawe i fascynujące, dlatego też należy podkreślać ogromne znaczenie biblioteki, jako miejsca kształtującego świadomość czytelniczą, szczególnie teraz , w dobie powszechnej komputeryzacji. Dla dzieci biblioteka to przede wszystkim miejsce magicznych spotkań z ulubionymi bohaterami bajek, więc sprawmy, aby ta magia trwała jak najdłużej… Dla przedszkolaków pracownicy biblioteki przygotowali niespodziankę; seans ulubionych bajek. Dzieci wzięły też udział w warsztatach plastycznych – wykonały kolorowe kwiaty techniką origami, które zostaną wręczone odwiedzającym bibliotekę w piątek z okazji Dnia Czytelnika. 

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

Przedszkolaki z wizytą w Straży Pożarnej
09.05.2023
Przedszkolaki z wizytą w Straży Pożarnej

Przedszkolaki udały się do Straży Pożarnej na zajęcia przygotowane przez strażaków. Dowiedzieliśmy się czym zajmują się strażacy, że nie tylko gaszą pożary i ściągają kotki z drzew, jak myślały przedszkolaki. Strażacy pokazali nam wozy strażackie, sprzęty, które wykorzystują w swojej pracy. Jednak największą frajdę dzieci miały, gdy na chwilę mogły poczuć się, jak mali strażacy. Z pomocą Pana Bezwierzchnego (tata Matyldy, Alicji i Patrycji) przedszkolaki mogły lać wodę z najprawdziwszego węża strażackiego i uczyły się obsługiwać prądownicę. Dzieci były zachwycone. Przedszkolaki przekonały się, jak niebezpieczna i odpowiedzialna jest praca strażaków oraz ile wymaga odwagi. Dziękujemy strażakom za miłe spotkanie, za przybliżenie nam specyfiki swojego zawodu!

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE, SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY, KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ
„Misie” na łące
08.05.2023
„Misie” na łące

Powiał wiatr majowy,
Łąka zapachniała.
Świeżą koniczyną
Pokryła się cała.

W dniu 08.05.2023 roku przedszkolaki z grupy „Misie” wybrały się pieszo na łąkę. Najpierw dzieci oglądały ilustrację i krótki film edukacyjny związany z tematyką wycieczki, a potem „uzbrojone” w siatki na motyle, lupy oraz aparat fotograficzny wyruszyły na wyprawę. Słoneczna pogoda, piękno natury wywołały w uczestnikach wycieczki wspaniały nastrój. Mali przyrodnicy poznawali za pomocą różnych zmysłów rośliny i zwierzęta łąkowe. Obserwowali przez lupy owady (mrówki, pająki, biedronki, motyle, kowale, pszczoły). Słuchali wydawanych przez nie dźwięków, obserwowali rzeczywisty wygląd żuka. Rozpoznawali i nazywali wybrane rośliny (koniczynę, jaskry, mlecze, stokrotki, rumianek, kaczeńce oraz różne gatunki traw). Było także bardzo bliskie „spotkanie” z pokrzywą, które skończyło się głośnym krzykiem. Pani Lucynka wyjaśniła, że majowe pokrzywy są bardzo zdrowe i dzięki temu Michasia będzie szybko biegać. Uśmiech więc zagościł na buzi „poszkodowanej” dziewczynki. Po chwili także pieczenie ustąpiło. Wszystkie Miśki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się życiu na łące, uczyły się dostrzegać piękno przyrody, uświadomiły sobie konieczność jej ochrony oraz utrwaliły wiadomości dotyczące obecnej pory roku. To była bardzo ciekawa lekcja przyrody dla małych ekologów. Kontakt z naturą sprawił wszystkim wiele radości i satysfakcji. Po drodze odkryliśmy także nowy plac zabaw, na którym wyczerpaliśmy resztki energii. Zmęczeni ale z mnóstwem wrażeń i radości wróciliśmy dopiero na obiad.

ZOBACZ GALERIĘ
„Misie” z wizytą w Ratuszu
04.05.2023
„Misie” z wizytą w Ratuszu

Dzieci z grupy „Misie” złożyły wizytę pracownikom Urzędu Miejskiego w Gostyniu. Na początku dzieci odwiedziły burmistrza miasta - Jerzego Kulaka, który opowiedział o swoich obowiązkach i pokazał miejsce swojej pracy. Następnie dzieci miały możliwość przymierzyć się do fotela burmistrza. Oglądały zgromadzone przez pana burmistrza pamiątki, wśród których były szable, stara waga z odważnikami, koszulka gostyńskiego klubu sportowego „Kania”, rycina z Belwederem od prezydenta Polski Andrzeja Dudy i wiele innych. Było mnóstwo śmiechu i radości. Przedszkolaki wykazały się znajomością miasta Gostynia wskazując na wielkim zdjęciu ważniejsze budynki i miejsca. Dziecizwiedziły Salę Narad i wyszły na balkon urzędu, aby obejrzeć gostyński rynek z góry. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od pana burmistrza pamiątkę, słodycze i stanęły do wspólnego zdjęcia. Pragniemy serdecznie podziękować panu burmistrzowi oraz mamie Martynki za gościnne przyjęcie, poświęcony czas i uwagę.

ZOBACZ GALERIĘ
„Misie”- czas na „Ciocię Jadzię”
04.05.2023
„Misie”- czas na „Ciocię Jadzię”

Dzieci z grupy „Misie” odwiedziła pani Ania Ogrodnik z Biblioteki Pedagogicznej w Gostyniu kontynuując cykl spotkań. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania „Carambello pipiakuku” z serii książek dla dzieci „Ciocia Jadzia”. Była to, opowiedziana z humorem, historia o pieczeniu ciasta o dziwnej nazwie carambello pipiakuku. Ciasto przypominało tęczę, a każdy kolor smakował jak owoc: czerwony-truskawka, żółty- cytryna, niebieski-borówka, itp. Po omówieniu treści opowiadania dzieci wykonały ćwiczenie graficzne - kolorowały tęczę według kodu.

ZOBACZ GALERIĘ
Mali Polacy i Święto Flagi
28.04.2023
Mali Polacy i Święto Flagi

„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie. A na tej fladze biel jest i czerwień. Czerwień – to miłość Biel – serce czyste… Piękne są nasze barwy ojczyste.” Dziś wszystkie przedszkolaki z flagami w rączce przeszły ulicami Gostynia, aby uczcić Święto Flagi, które obchodzimy 2 maja. Przez cały tydzień zajęcia poświęcone były naszej Ojczyźnie. Przedszkolaki uczyły się co to znaczy być małym patriotą. Przyglądaliśmy się mapie Polski, odszukiwaliśmy na niej najważniejsze miejsca naszego kraju. Poznawaliśmy min.: legendę o „Lechu, Czechu i Rusie” związaną z powstaniem Państwa Polskiego, legendę o Syrence Warszawskiej. Podczas zajęć przedszkolaki miały okazję przypomnieć sobie symbole narodowe oraz znaczenie barw naszej flagi. Wykonywaliśmy najróżniejsze prace plastyczne o tematyce patriotycznej - związane z Polską, z symbolami narodowymi. Rozbudzanie ciekawości u dzieci wydarzeniami państwowymi pozwoli pogłębić ich emocjonalny stosunek do swojej ojczyzny.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY I MOTYLE

„Cała Polska czyta dzieciom” - Marysia i Nadia u MISIÓW
28.04.2023
„Cała Polska czyta dzieciom” - Marysia i Nadia u MISIÓW

W piątkowe południe gościliśmy starsze koleżanki, które przyszły do przedszkola, by poczytać młodszym kolegom. MISIE z radością przywitały się i wysłuchały wesołych wierszyków, które pokazują dzieciom, jak wspaniałe jest poznawanie świata. Oczywiście nie obyło się bez słodyczy - Marysia i Nadia poczęstowały przedszkolaków cukierkami.

Dziękujemy za odwiedziny, czytanie i miłe spotkanie! 

ZOBACZ GALERIĘ
Pani Bezwierzchna w grupie Kotków i Smerfów
28.04.2023
Pani Bezwierzchna w grupie Kotków i Smerfów

W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom grupę Kotków i Smerfów odwiedziła Pani Bezwierzchna – mama Alicji, Patrycji i Matyldy. Pani Natalia przygotowała uwielbianą przez najmłodszych książeczkę z serii Kicia Kocia. Tym razem przedszkolaki wysłuchały historii o pierwszej wizycie Kici Koci u dentysty. Przedszkolaki dowiedziały się jak ważne jest mycie i dbanie o swoje ząbki oraz że wcale nie trzeba się bać leczenia ząbków. Czytanie Kici Koci to doskonały sposób na przezwyciężanie dziecięcych lęków. Pani Natalia przygotowała również niespodziankę dla naszych milusińskich w postaci kolorowanki z Kicią Kocią.

Bardzo dziękujemy Pani Natalii za miłe spotkanie i za poświęcony czas.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

„Ram, tam, tamm - warsztaty bębniarskie” w przedszkolu
27.04.2023
„Ram, tam, tamm - warsztaty bębniarskie” w przedszkolu

W ostatni czwartek kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się „warsztaty bębniarskie” pod wesołym hasłem „Ram, tam, tamm”, prowadzone przez Pana Michała Chwalińskiego z Krotoszyna. W tym dniu wszystkie przedszkolaki zostały wprowadzone w pasjonujący świat dźwięków i rytmów. Podczas zajęć każde dziecko mogło być muzykiem, a także poprzez improwizację mogło stworzyć własny rytm. W czasie gry na bębnach dzieci doznały wiele radości i satysfakcji ze wspólnego muzykowania.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

Przedszkolaki – mali ogrodnicy
27.04.2023
Przedszkolaki – mali ogrodnicy

W ostatnich dniach wychowankowie naszego przedszkola zamieniły się w małych ogrodników. Korzystając z pobytu na ogrodzie i ze słonecznej pogody, dzieci przystąpiły do sadzenia i wysiewu kwiatków oraz warzyw. Dzięki codziennej obserwacji przedszkolaki będą mogły przekonać się jaki jest cykl rozwoju roślin oraz jak ważna jest ich codzienna pielęgnacja. Efektem pracy małych ogrodników będzie piękny, kolorowy i pachnący ogródek. Wszystkie dzieci czekają na to z niecierpliwością.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

MISIE na Komendzie Policji w Gostyniu
27.04.2023
MISIE na Komendzie Policji w Gostyniu

Dzieci z grupy MISIE udały się na Komendę Policji, dzięki mamie Amelki, która zainicjowała, przedszkolakom taką wspaniałą wycieczkę. Na miejscu powitała nas Pani Monika, która była naszym przewodnikiem. Zwiedziliśmy z nią budynek komendy a dzieci miały okazję porozmawiać z funkcjonariuszami, zobaczyć sprzęt, który wykorzystują policjanci w codziennej pracy, przymierzyć elementy stroju, wejść do okratowanych cel i zobaczyć, jakie panują w nich warunki. Dzieci usłyszały o sposobach zabezpieczenia śladów oraz zapoznały się z techniką zdejmowania odcisków palców (MISIE otrzymały na pamiątkę odcisk własnej dłoni). Oczywiście poznaliśmy też miejsce pracy Pani Magdy, mamy Amelki, która nie tylko opowiedziała nam o niej ale przygotowała dla MISIÓW niespodzianki: poczęstowała cukierkami, dzieci dostały odblaskowe breloczki, opaski oraz kamizelki, które na pewno wykorzystamy w przedszkolu. DZIĘKUJEMY! Na parkingu policyjnym dzieci mogły nie tylko obejrzeć wozy patrolowe do transportu aresztantów ale także do nich wejść. Była to dla nich wielka frajda!!! Pani Monika zaprosiła nas jeszcze do dyżurki, miejsca, w którym przedszkolaki mogły na monitorach obejrzeć miedzy innymi siebie, gdy zwiedzały budynek policji. Funkcjonariusze tam pracujący zaprezentowali system łączności z policjantami pracującymi w terenie. Te niecodzienne odwiedziny były dużym przeżyciem i pouczającą lekcją dla przedszkolaków. Przebiegające w miłej bardzo atmosferze spotkanie zostało uwieńczone podziękowaniem - laurką ze strony MISIÓW oraz wspólnym zdjęciem.

DZIĘKUJEMY bardzo Pani Monice, Pani Magdzie (mamie Amelki) oraz wszystkim policjantom za spotkanie i zaangażowanie z ich strony. Dzisiejsza wycieczka nie tylko wzbogaciła wiedzę dzieci na temat pracy Policji ale przyniosła wiele radości. To był fantastyczny dzień!!!

ZOBACZ GALERIĘ
Grupa „Kotki” w odwiedzinach w Studio Tańca ANIMA w Gostyniu
26.04.2023
Grupa „Kotki” w odwiedzinach w Studio Tańca ANIMA w Gostyniu

29 Kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Tańca z tej okazji grupa „Kotki” wybrała się w odwiedziny do Gostyńskiej Szkoły Tańca ANIMA. Z wielkim uśmiechem przywitała dzieci Pani Joanna Kowalska założycielka Szkoły. Przedszkolaki sprawnie rozgrzały swoje części ciała przy skocznej muzyce. Pod czujnym okiem Pani Joanny miały możliwość nauczyć się nowych kroków tanecznych, zapamiętywały sekwencje ruchowe i ciekawe układy choreograficzne przy wesołych melodiach. Przestronna sala i ogromne lustra w których można było zobaczyć swoje kroki bardzo spodobały się przedszkolakom, którzy świetnie poradzili sobie z nowymi układami tanecznymi. Wizyta w Szkole Tańca wyzwoliła mnóstwo pozytywnych emocji. Bardzo dziękujemy Pani Joannie Kowalskiej za możliwość odwiedzin oraz przeprowadzenie zajęć tanecznych dla naszych przedszkolaków. Polecamy gorąco i zapraszamy chętne przedszkolaki aby skorzystały z oferty Studio Tańca Anima , które mieści się na gostyńskim deptaku.

ZOBACZ GALERIĘ
„Niebieskie Igrzyska” w przedszkolu
25.04.2023
„Niebieskie Igrzyska” w przedszkolu

„Niebieskie Igrzyska” to ogólnopolskie wydarzenie będące częścią obchodów „Światowego Dnia Świadomości Autyzmu” oraz „Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu”. Ma ono charakter edukacyjny i sportowo-integracyjny. Jest ono skierowane do przedszkoli i szkół podstawowych z całej Polski. „Niebieskie Igrzyska” mają pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Konkurencje drużynowe służą integracji oraz rozwijaniu i wzmacnianiu więzi. Nasze przedszkolaki przyłączyły się do tego wydarzenia wspólnie uczestnicząc w ciekawych konkurencjach sportowych i zabawach plastycznych na placu zabaw. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i wspólną zabawę.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ
„Kotki” rozmawiają o emocjach
24.04.2023
„Kotki” rozmawiają o emocjach

Świat przedszkolaków pełen jest różnorodnych przeżyć tych pozytywnych ale także negatywnych. Związane są one z całą gamą emocji, których doświadczają dzieci. Czterolatki są już bardziej świadome tego, co przeżywają i potrafią trafnie rozpoznawać niektóre z nich. Aby porozmawiać o emocjach zaprosiliśmy na dzisiejsze zajęcia panią psycholog Zuzannę Kasztelan. W czasie pogadanki pani psycholog pomagała rozpoznać i nazwać emocje wykorzystując zdjęcia i ilustracje dzieci radosnych, smutnych, złych, zdziwionych, itp. Dzieci szukały odpowiedzi na pytanie „Co to są emocje?, Kiedy je przeżywamy i jak sobie z nimi radzić?”. Na zakończenie „Kotki” obejrzały film „Witajcie emocje” oraz wykonały ćwiczenie „Słoik emocji”. 

ZOBACZ GALERIĘ
Urodziny w przedszkolu
21.04.2023
Urodziny w przedszkolu

Urodziny to szczególna okoliczność, która wśród dzieci wywołuje same pozytywne skojarzenia i emocje. Celebrowanie tego wydarzenia na dobre wpisało się w tradycję naszego przedszkola. Dzisiaj świętowały dzieci urodzone w kwietniu. Były torty, życzenia i wspaniała zabawa. Wszystkim jubilatom życzymy 100 lat!

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

„Międzynarodowy Dzień Ziemi” w przedszkolu
21.04.2023
„Międzynarodowy Dzień Ziemi” w przedszkolu

22 kwietnia obchodzony jest „Międzynarodowy Dzień Ziemi”. Dzieci z naszego przedszkola również obchodziły to święto w ostatni piątek (dzień wcześniej), którego celem jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Z tej okazji zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków wiele zabaw z ekologią w tle. Dzieci nie tylko przypomniały sobie „Kodeks Małego Ekologa”, ale również brały udział w zabawach dydaktycznych, pokazujących jak możemy dbać o naszą Ziemię. Wykonały plakaty promujące dbanie o czystość Ziemi, z którymi uczestniczyły w pochodzie. Podczas spaceru ulicami Gostynia przedszkolaki rozdawały przechodniom kolorowe kwiatki z papieru, jako symbol życia na naszej planecie. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

Motyle i Misie w Laboratorium Wyobraźni
20.04.2023
Motyle i Misie w Laboratorium Wyobraźni

Dzieci z najstarszych grup wybrały się dzisiaj do cudownego miejsca, w którym nauka mieszała się z zabawą, budzącym zainteresowanie i ciekawość - Poznańskiego Parku Naukowo -Technologicznego UAM Laboratorium Wyobraźni. Przedszkolacy poznali działanie drukarki 3D, obejrzały wydrukowane w tej technologii przedmioty oraz samodzielnie z wykorzystaniem długopisów 3D stworzyły kosmiczne rakiety. Następnie pod opieką pań i prowadzących wykonały w pracowni chemicznej ciekawe doświadczenia i eksperymenty z dziedziny fizyki i chemii. Eksperymentowały z parą wodną, gęstością cieczy, powietrzem oraz barwami. Stworzyły kolorowy wulkan oraz latającą rakietę. Wycieczka na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

ZOBACZ GALERIĘ
„Kotki i Słoneczka sadzą wiosenne kwiaty”
20.04.2023
„Kotki i Słoneczka sadzą wiosenne kwiaty”

W czwartkowy poranek przy wejściu do przedszkola oraz na boisku przedszkolnym zrobiło się kolorowo. Przedszkolaki z grupy „Kotki” i „Słoneczka” wraz z paniami przybrały nasze wejście do przedszkola oraz boisko. Wspólnie zasadziły piękne kwiaty. Akcja sadzenia kwiatów wokół przedszkola miała na celu zainspirować dzieci do troski o środowisko naturalne i dbania o otoczenie naszego przedszkola. Pomysł sadzenia kwiatów bardzo spodobał się dzieciom, które z dużym uśmiechem na twarzach oraz zaangażowaniem pomagały paniom sadzić kwiaty w doniczkach. Bardzo serdecznie dziękujemy Ogrodnictwu M. Wojtkowiak za sadzonki kwiatów, które będą upiększały teren przedszkolny.

ZOBACZ GALERIĘ
MISIE i MOTYLE na koncercie
18.04.2023
MISIE i MOTYLE na koncercie

Dzieci z grupy „Misie” i „Motyle” udały się do Szkoły Muzycznej na koncert zaprezentowany przez uczniów tej szkoły. Przedszkolaki miały okazję wysłuchać różnych utworów muzyki klasycznej a także poznać prezentowane instrumenty muzyczne. Nasi podopieczni mogli nie tylko rozwijać zainteresowania muzyczne ale także wzbogacić wiedzę na temat różnorodnych instrumentów, gdyż słuchały z zainteresowaniem, biły brawa oraz słuchały ciekawostek prowadzącej koncert.

ZOBACZ GALERIĘ
„Ekologiczne odwiedziny Pani Ani”
18.04.2023
„Ekologiczne odwiedziny Pani Ani”

Kolejne odwiedziny w naszym Przedszkolu Pani Ani Ogrodnik z Biblioteki Pedagogicznej w Gostyniu przyniosły nowe, ciekawe informacje dla naszych przedszkolaków. Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi Pani Ania wybrała dla dzieci pozycje ekologiczne. Grupa „Kotki” wysłuchała kolejną przygodę Kici Koci. Przedszkolaki dzięki książce „Kicia Kocia. Co z tymi śmieciami?” dowiedziały się, gdzie wynosimy przeterminowane lekarstwa i dlaczego nie wyrzucamy ich do śmieci. Przekonały się o zasadności stosowania wielorazowych torb oraz zaprojektowały własną torbę na zakupy wypełnioną warzywami. Grupa „Słoneczka” wysłuchała „Na tropie śmieciowego potwora” w książce występują Lucynka i Wojciech, którzy prowadzą śledztwo, kto zaśmieca las? Przekonani, że sprawcą jest śmieciowy potwór, okazuje się, ze to całkiem ktoś inny. Dla uważnych słuchaczy wszystko jest jasne.. Dzieci mogły dowiedzieć się jak pozbyć się śmieci w lesie i jak chronić naszą planetę. To był bardzo pouczający dzień. Dziękuje serdecznie Pani Ani za kolejne ciekawe przygody z książkami.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Rocznica przyjęcia chrztu przez Polskę
14.04.2023
Rocznica przyjęcia chrztu przez Polskę

14 kwietnia obchodzimy 1057 rocznicę przyjęcia chrztu przez Polskę. Chrzest Polski to tradycyjna nazwa chrztu księcia – Mieszka I, który zapoczątkował proces chrystianizacji Polski. Akt przyjęcia chrztu, datowany przez historyków na dzień 14 kwietnia 966 roku, uważa się za symboliczny początek państwa polskiego i kościoła katolickiego w naszym kraju. Wagę wydarzenia warto podkreślić, wywieszając tego dnia narodową flagę. Święto Chrztu Polski zostało ustanowione w 2019 – 22 lutego Sejm uchwalił ustawę, na mocy której 14 kwietnia stał się nowym świętem. Tego dnia w naszym przedszkolu została wywieszona flaga Polski. Przedszkolaki obejrzały animowane filmy – „Polscy królowie i książęta - Mieszko I” oraz kolorowały obrazki związane z Polską. To było dla dzieci bardzo interesujące i pouczające zetknięcie z historią naszego kraju.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE i MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Wizyta „Słoneczek” w bibliotece
14.04.2023
Wizyta „Słoneczek” w bibliotece

W ostatni piątek dzieci z grupy „Słoneczka” odwiedziły pobliską bibliotekę. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem wysłuchały i obejrzały teatrzyk „Kamishibai” w postaci bajek przedstawionych przez Panią Beatę pt. „Na tropie śmieciowego potwora” i „Legenda o Białej Damie”. Następnie Panie bibliotekarki zaprosiły dzieci do czytelni, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. „Słoneczka” jak zwykle z wielką radością przystąpiły do obejrzenia książeczek z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Dzieci miały także możliwość wypożyczenia książek, a Kamil W. jako stały czytelnik zebrał wszystkie naklejki na specjalnej karcie i otrzymał dyplom oraz niespodzianki od Pań bibliotekarek. To było dla naszego wychowanka miłe przeżycie i duże wyróżnienie oraz zachęta dla innych przedszkolaków, aby korzystać z różnych ciekawych akcji prowadzonych w bibliotece. Spotkanie odbywało się w radosnej, pełnej uśmiechów i pozytywnych wrażeń atmosferze. 

ZOBACZ GALERIĘ
Wizyta Pani adwokat u „Słoneczek” i „Motyli”
12.04.2023
Wizyta Pani adwokat u „Słoneczek” i „Motyli”

W ostatnią środę w grupie „Motyle” i „Słoneczka” gościliśmy ciocię Filipka, Ady i Olka M., Panią Martę Zaniewską, która jest adwokatem w Krajowej Radzie Adwokackiej w Poznaniu. Pani Marta w przystępny i bardzo interesujący sposób opowiedziała przedszkolakom o pracy adwokata. Dzieci wzbogaciły wiedzę na temat atrybutów pracy adwokata. Miały również okazję przymierzenia stroju adwokata (togi) oraz obejrzenia przykładowych Kodeksów prawa karnego i cywilnego. Dowiedziały się, że toga jest strojem urzędowym na rozprawach sądowych, a kolory żabotów zależą od wykonywanego przez prawnika zawodu. Podczas spotkania Pani adwokat uświadomiła przedszkolakom, że przestrzeganie prawa to obowiązek każdego człowieka, ale również i dziecka. Było to bardzo interesujące, a zarazem pouczające spotkanie. Na zakończenie Pani Marta podarowała dzieciom książkę „Leśne sprawy Misia Adwokata”, zakładki do książek, kolorowanki związane z bohaterami książki o Misiu Adwokacie. „Słoneczka” i „Motyle” podziękowały Pani adwokat za wizytę kolorowymi laurkami i zrobiły kilka pamiątkowych zdjęć.

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

„Światowy Dzień Czekolady” w grupie „Słoneczka” i „Kotki”
12.04.2023
„Światowy Dzień Czekolady” w grupie „Słoneczka” i „Kotki”

Grupy „Słoneczka” i „Kotki” świętowały Światowy Dzień Czekolady. Była to okazja aby zobaczyć, powąchać, dotknąć, a przede wszystkim spróbować czekoladę. Dzieci dowiedziały się,z czego powstaje czekolada oraz co jest jej głównym składnikiem. Następnie uczestniczyły w czekoladowej zabawie, w której zadaniem było odnalezienie ukrytych w sali czekolad. Po czym nastąpiła degustacja i rozpoznawanie różnych rodzajów czekolady podczas zagadek smakowych. Dzieci dowiedziały się także o innych postaciach czekolady. Na koniec wykonały czekoladowy plakat na którym wykonały drzewo kakaowca, który jest głównym składnikiem czekolady oraz zatańczyły do ulubionego utworu wszystkich dzieci „Czekolada”. To był z pewnością pyszny dzień :)

ZOBACZ GALERIĘ
„Zielony ogródek” w przedszkolu
11.04.2023
„Zielony ogródek” w przedszkolu

Już w pierwszych dniach wiosny, dzieci z naszego przedszkola postanowiły założyć zielony ogródek w swoich salach. Zanim jednak przystąpiły do działania, zapoznały się z warunkami potrzebnymi do wzrostu roślin. Ważnym etapem założenia ogródka było przygotowanie ziemi lub waty w doniczkach i kubeczkach. Następnie dzieci przystąpiły do siania nasion owsa oraz cebulek na szczypiorek, a także wysiewania rzeżuchy. Po zasianiu i podlaniu rośliny zostały umieszczone w kąciku przyrodniczym. Przedszkolaki przypomniały sobie również i utrwaliły wygląd nasion, m.in. fasoli, rzodkiewki, sałaty oraz marchewki. Odtąd każdego dnia będziemy wypatrywać pierwszych kiełkujących roślin. Ciekawe, która roślinka pojawi się jako pierwsza.

ZOBACZ GALERIĘ
„Śniadanie Wielkanocne” i „Zajączek” w przedszkolu
06.04.2023
„Śniadanie Wielkanocne” i „Zajączek” w przedszkolu

Każdego roku, tuż przed Świętami Wielkanocnymi, nasze przedszkole odwiedza „Zajączek”. Przychodzi, a raczej kica z prezentami dla dzieci. Już od rana przedszkolaki z niecierpliwością czekały na jego przyjście, a on witał wszystkich miłych gości w szatni naszego przedszkola z wielkim koszykiem słodkich jajeczek. W tym roku „Zajączek” przygotował dla dzieci, jak zawsze, koszyczki z pysznymi słodkościami. Jednak dobrze je ukrył w różnych zakątkach przedszkolnego ogrodu. Dzieci z wielką radością szukały swoich koszyczków, po zjedzonym wcześniej pysznym „Śniadaniu Wielkanocnym” przygotowanym w każdej sali. Wszystkie przedszkolaki z uśmiechem na ustach odnalazły upragniony koszyczek z miłymi niespodziankami. Dzieci miały przy tym wiele radości i zabawy! Korzystając z okazji życzymy, wraz z „Zajączkiem”, całej społeczności przedszkolnej Zdrowych, Wesołych i Rodzinnych Świąt Wielkanocnych!

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ
Wizyta ratownika medycznego w naszym przedszkolu
05.04.2023
Wizyta ratownika medycznego w naszym przedszkolu

5 kwietnia w naszym przedszkolu zawitał gostyński ratownik medyczny, Pan Paweł Sarbinowski, z okazji obchodzonego 7 kwietnia „Światowego Dnia Zdrowia” oraz „Dnia Pracownika Służby Zdrowia”. Wyjaśnił naszym podopiecznym, na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Poza tym dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy. Miały okazje również dowiedzieć się co znajduję się w torbie ratownika i do czego wykorzystywane są poszczególne narzędzia w jego pracy. Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym i że nasi wychowankowie już nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego ratunku i będą wiedzieli jak mogą pomóc. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. Naszemu gościowi, Panu Pawłowi, bardzo dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy, ponieważ taka forma zajęć na pewno stanie się bardzo ważną częścią naszej pracy związanej z tematyką PIERWSZEJ POMOCY.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE i MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

Odwiedziny przedstawicieli Młodzieżowej Rady Miejskiej w przedszkolu
03.04.2023
Odwiedziny przedstawicieli Młodzieżowej Rady Miejskiej w przedszkolu

Dzisiaj nasze przedszkolaki miały super niespodziankę w postaci bajkowych postaci, które przybyły do nas z wizytą. Za przebraniami ukryci byli przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miejskiejz Gostynia. Starsi koledzy i koleżanki odwiedzili naszych wychowanków (wraz z przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miejskiej w Gostyniu – Panią Magdaleną Rajewską), aby złożyć im świąteczne życzenia i poczęstować pysznymi cukierkami. Bardzo dziękujemy miłym gościom za wesołe i słodkie spotkanie oraz za wspólne zdjęcia. Życzymy również Zdrowych, Pogodnych i Spokojnych Świąt Wielkanocnych.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

Wizyta pani fizjoterapeutki u „Motyli”, „Słoneczek” i „Smerfów”
31.03.2023
Wizyta pani fizjoterapeutki u „Motyli”, „Słoneczek” i „Smerfów”

7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia oraz Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Z tej okazji do przedszkola została zaproszona pani fizjoterapeutka, która opowiedziała o swoim zawodzie i pracy dla ratowania życia i zdrowia drugiego człowieka. Podczas spotkania przedszkolaki uczestniczyły w pogadance o zdrowiu i bezpieczeństwie na co dzień, oglądały przybory gimnastyczne wykorzystywane w rehabilitacji, uczestniczyły w ćwiczeniach gimnastycznych połączonych z masażem. W tym szczególnym dla całego środowiska medycznego dniu pragniemy wszystkim lekarzom, pielęgniarkom i pracownikom ochrony zdrowia podziękować za codzienną służbę na rzecz drugiego człowieka. Pani Martuzalskiej serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie i życzymy wytrwałości oraz sukcesów w pracy zawodowej.

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

Wizyta mamy Michalinki u „Słoneczek”
31.03.2023
Wizyta mamy Michalinki u „Słoneczek”

Dzisiaj grupę „Słoneczka” odwiedziła mama Michalinki, która zaproponowała dzieciom ciekawe zabawy plastyczne nawiązujące do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Pani Magda przyniosła ze sobą pełną torbę materiałów plastycznych: kolorowe naklejki, pisaki, jajka na sznureczkach, szablony kurczaków, brokatowe ozdoby wielkanocne, itp. Dzieci z dużym zaangażowaniem przystąpiły do wykonania barwnych pisanek oraz wesołych kurczaków wielkanocnych. „Słoneczka” wykazały się pomysłowością i rewelacyjnie wykonały swoje zadania. W nagrodę każdy mógł zabrać samodzielnie ozdobione pisanki ze sobą do domu. Pani Magda wprowadziła do naszej sali świąteczny klimat, za co serdecznie dziękujemy. Teraz wszystkie dzieci czekają z niecierpliwością na Wielkanoc oraz na Zajączka.

ZOBACZ GALERIĘ
Teatrzyk Kamishibai - „Przygody Zajączka Wielkanocnego”
30.03.2023
Teatrzyk Kamishibai - „Przygody Zajączka Wielkanocnego”

W tę zabawną historyjkę doskonale wprowadziła dziś naszych przedszkolaków Pani Ania z biblioteki pedagogicznej. Dzieci poznały pełną humoru opowieść, której bohaterem jest sympatyczny Zajączek Wielkanocny. Jak to bywa w legendach, ma wiele cech ludzkich: jest bardzo dociekliwy, spostrzegawczy i z uporem dąży do rozwiązania zagadki dotyczącej kolorowych jajek. O tym przekonały się dzieci z każdej grupy, które z zainteresowaniem wysłuchały opowieści, wspólnie się bawiły oraz miały możliwość wykonania pracy plastycznej - pisanki.

Dziękujemy Pani Ani Ogrodnik za poświęcony czas!!

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

„MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI”
30.03.2023
„MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI”

„Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci” – święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Święto zostało ustanowione już w 1967 roku. Chcąc uczcić tak ważny dzień, dzieci z grupy „Motyle” wybrały się do biblioteki. Pani Iza opowiedziała przedszkolakom o twórczości i dzieciństwie Hansa Christiana Andersena, pokazała ciekawe zdjęcia i albumy na ten temat. Zachęcała dzieci do częstego odwiedzania biblioteki. Wysłuchaliśmy też utworu „Mali, wielcy – biografia” H.Ch. Andersena.

ZOBACZ GALERIĘ
Szczęśliwej podróży, Aniu
29.03.2023
Szczęśliwej podróży, Aniu

Dzisiaj, w grupie „Kotki” odbyła się „smutno-wesoła” impreza. Pożegnaliśmy się z Anią, przedszkolakiem z Ukrainy. Ania wraz z mamą Anastazją wyjeżdża z Polski. W ramach podziękowania za to, co ją tutaj dobrego spotkało przygotowała dla nas zajęcia i poczęstunek. Pani Anastazja zorganizowała dla dzieci zabawy sensoryczne z masą plastyczną. Przedszkolaki zrobiły „emotkę” – symbol radości z wielkim uśmiechem. Następnie wręczyliśmy Ani pamiątki, a ona obdarowała dzieci swoim pożegnalnym prezentem. Na koniec zasiedliśmy do stołu, gdzie wspólnie zajadaliśmy się smacznym tortem. Życzymy Ani i jej mamie szczęśliwej podróży, radości i uśmiechu. Powodzenia Aniu!!!

ZOBACZ GALERIĘ
„Misie” z wizytą u zegarmistrza
29.03.2023
„Misie” z wizytą u zegarmistrza

Dzieci z grupy „Misie” wybrały się na wycieczkę do zakładu zegarmistrzowskiego Państwa Macieja i Donaty Grześkowiaków. Przedszkolaki utrwaliły posiadaną wiedzę o pracy zegarmistrza i pozyskały nowe, ciekawe informacje na temat tej profesji. Poznały różne rodzaje zegarów oraz narzędzia potrzebne do ich naprawy. Przyglądały się mechanizmom przez lupę i zadawały ciekawe pytania, na które Pan Maciej cierpliwie odpowiadał. Na koniec interesującego spotkania dzieci otrzymały od właścicieli zakładu pełne garści cukierków. Przedszkolaki, wdzięczne za zdobytą wiedzę wręczyły laurkę oraz świąteczny stroik. Po powrocie do przedszkola dzieci samodzielnie narysowały tarczę zegara. Bardzo dziękujemy za umożliwienie Miśkom poznania ciekawego zawodu i miłego spędzenia czasu.

ZOBACZ GALERIĘ
Absolwentki przedszkola odwiedzają „Kotki”
28.03.2023
Absolwentki przedszkola odwiedzają „Kotki”

Serdeczną niespodziankę zrobiły nam absolwentki naszego przedszkola. Nadia, Marysia i Zosia były gośćmi w naszej sali. Chciały odwiedzić panie przedszkolanki i pobawić się z przedszkolakami, aby przypomnieć sobie beztroskie, przedszkolne czasy. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytały „Kotkom” opowiadania z serii „Kicia Kocia”. Przedszkolaki nie odstępowały starszych koleżanek na krok. Dzieci chętnie prosiły dziewczyny do zabawy, śpiewały piosenki oraz rysowały.

ZOBACZ GALERIĘ
Spotkanie z Panią strażniczką
27.03.2023
Spotkanie z Panią strażniczką

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedziła przedstawicielka Straży Miejskiej. Przedszkolaki poznały zawód strażnika miejskiego, dowiedziały się czym zajmuje się strażnik, co należy do jego obowiązków oraz w czym może nam pomóc, jak wygląda jego strój. Wiemy już, że pracownicy straży miejskiej wspomagają pracę innych służb mundurowych, np. Policji czy Straży Pożarnej. Nie zabrakło również niespodzianek, które Pani Strażniczka przyniosła dla przedszkolaków: odblaski, naklejki oraz kolorowanki. Bardzo dziękujemy za pouczające spotkanie.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

Absolwentki przedszkola czytają w grupie MISIE
27.03.2023
Absolwentki przedszkola czytają w grupie MISIE

27 marca dzieci z grupy MISIE gościły absolwentki przedszkola: Olę i Marysię, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Młodzi słuchacze wysłuchali opowiadania o emocjach, a właściwie o strachu. Z opowiadania dzieci dowiedziały się, że strach jest całkowicie normalną emocją. Mała rudowłosa dziewczynka to postać z książki, która próbuje oswoić młodych czytelników z targającymi uczuciami, emocjami, czasami bardzo trudnymi ale pokazuje również, że można sobie z nimi radzić.

Serdecznie dziękujemy Oli i Marysi za czytanie, miłą rozmowę i spotkanie oraz za ….cukierki.
Zapraszamy ponownie!!!

ZOBACZ GALERIĘ
Urodziny w przedszkolu
24.03.2023
Urodziny w przedszkolu

Urodziny to szczególna okoliczność, która wśród dzieci wywołuje same pozytywne skojarzenia i emocje. Celebrowanie tego wydarzenia na dobre wpisało się w tradycję naszego przedszkola. Dzisiaj świętowały dzieci urodzone w marcu. Były torty, życzenia i wspaniała zabawa. Wszystkim jubilatom życzymy 100 lat!

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Odwiedziny muzyków z Orkiestry Dętej Miasta i Gminy Gostyń u „Słoneczek”
24.03.2023
Odwiedziny muzyków z Orkiestry Dętej Miasta i Gminy Gostyń u „Słoneczek”

W ostatni piątek gościliśmy w grupie „Słoneczka” muzyków z Orkiestry Dętej Miasta i Gminy Gostyń. Pani Andżelika i Pan Adam przybliżyli dzieciom funkcjonowanie orkiestry oraz każdy z poszczególnych instrumentów. Przedszkolaki usłyszały kilka krótkich utworów w wykonaniu naszych miłych gości, zagranych na flecie i na klarnecie, w formie koncertu. Na koniec dzieci miały okazję przymierzyć oryginalny strój muzyka z Orkiestry Dętej Miasta i Gminy Gostyń. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie „Słoneczka” wręczyły gościom kolorową laurkę. To było bardzo pouczające i interesujące muzyczne przeżycie dla naszych milusińskich. Już nie możemy się doczekać kolejnych koncertów.

ZOBACZ GALERIĘ
„Światowy Dzień Wody” w naszym przedszkolu
22.03.2023
„Światowy Dzień Wody” w naszym przedszkolu

Dziś w przedszkolu mamy modę,
dzieci oszczędzają wodę.
Wszyscy zawsze pamiętają:
krany mocno zakręcają,
aby woda nie kapała i do zlewu uciekała.

Dnia 22 marca obchodzony jest „Światowy Dzień Wody”. W naszym przedszkolu dzieci również przyłączyły się do świętowania. Badały i poznawały różne właściwości wody: smak, zapach, kolor, odgłosy jakie wydaje woda, badały wodę za pomocą dotyku. Poprzez różnorodne działania dowiedziały się: gdzie mieszka woda, co żyje w wodzie i nad wodą, komu i do czego potrzebna jest woda, jak oszczędzać wodę. Brały udział z zabawie badawczej, która pokazała jak marnujemy wodę, gdy dobrze nie dokręcamy kranu. Poszczególne działania przeplatane były aktywnością ruchową przy muzyce. Dzieci wykonały również piękne plakaty w swoich grupach związane z tematyką „Światowego Dnia Wody”. Poprzez takie działania możemy już od najmłodszych lat uczyć przedszkolaków oszczędzania wody i pokazać jakie jest jej znaczenie dla życia na Ziemi.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Pierwszy Dzień Wiosny w przedszkolu
21.03.2023
Pierwszy Dzień Wiosny w przedszkolu

Marzanno, Marzanno Ty słomiana panno!
Weź śniegi i lody i wynoś się do wody!

We wtorek 21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od powitania przybyłych do przedszkola rodziców wiosennymi kwiatami. Następnie dzieci z wielką radością uczestniczyły w zabawach plastycznych, matematycznych i ruchowych związanych z tematyką pór roku. Przedszkolaki w tym dniu poznały tradycje i zwyczaje związane z powitaniem Wiosny, dowiedziały się o starym zwyczaju topienia Marzanny. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać Zimę i powitać Wiosnę. Przedszkolaki radośnie maszerowały w wiosennym, kolorowym korowodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy według tradycji (wywieźliśmy Zimę na taczce, aby Wiosna mogła rozpocząć panowanie w przyrodzie). W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

ZOBACZ GALERIĘ
Pani Zuza u Smerfów
20.03.2023
Pani Zuza u Smerfów

Dzisiaj odwiedziła nas nasz pani psycholog Zuzia, aby w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom przeczytać przedszkolakom wybraną książkę. Pani Zuza wybrała książkę „Kubuś Puchatek i cztery pory roku” rozdział Wiosna. Dowiedzieliśmy się jak mieszkańcy Stumilowego Lasu przygotowują się do wiosny, jak przygotowują swoje ogródki, jakie czynności wykonują i jakie narzędzia są im potrzebne podczas wiosennych prac w ogrodzie.

Dziękujemy Pani Zuzi za poświęcony czas!

ZOBACZ GALERIĘ
MISIE w Urzędzie Miejskim w Gostyniu
17.03.2023
MISIE w Urzędzie Miejskim w Gostyniu

MISIE odwiedziły Urząd Miejski w Gostyniu. Naszych małych mieszkańców przywitała uśmiechnięta Pani Barbara Wichtowska, która jest Naczelnikiem Wydziału Organizacyjnego. Okazała się wspaniałym przewodnikiem. Przybliżyła dzieciom specyfikę pracy urzędników i sposób funkcjonowania urzędu. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak wygląda praca na poszczególnych stanowiskach oraz jakie sprawy można załatwić. Odwiedziły biura: obsługi klienta, ochrony środowiska, rozwoju i gospodarowania mieniem gminy, inwestycji oraz archiwum. W każdym miejscu dzieci były ciepło i życzliwie witane. Czekały na naszych podopiecznych niespodzianki: słodkości, kolorowanki, odblaskowe opaski i możliwość robienia pieczątek. A co najważniejsze, przekazana wiedza. Na pamiątkę wizyty w Urzędzie każde dziecko otrzymało upominek: zdrowy soczek i miś- breloczek (w sam raz dla naszej misiowej grupy). Przedszkolaki podziękowały laurką. Dzisiejsza wycieczka okazała się wspaniałą formą edukacji.

Dziękujemy Pani Basi za poświęcony czas i przybliżenie dzieciom pracy gostyńskich urzędników. Dziękujemy również mamie Zuzi za pomoc w zorganizowaniu tego pouczającego spotkania.

ZOBACZ GALERIĘ
„VI Konkurs Piosenki o Zdrowiu”
17.03.2023
„VI Konkurs Piosenki o Zdrowiu”

W czwartkowe przedpołudnie w Szkole Podstawowej w Kunowie odbył się „VI Konkurs piosenki o Zdrowiu”. Nasze Przedszkole reprezentowały dwa zespoły:
Zespół „KICIE KOCIE” w skład którego należały dziewczynki z grupy „Kotki”, wykonały piosenkę pt.: „Kocie zdrowie najważniejsze”:
- Maja Nowaczyk,
- Maja Wendzonka,
- Maria Leśniak,
- Marta Weber,
- Joanna Szepe.
Zespół „MIMO” w skład którego wchodziły dziewczynki z grupy „Motyle” i „Misie”, wykonały piosenkę pt.: „Gimnastyka”:
- Maja Maćkowiak,
- Adrianna Martuzalska,
- Michalina Furmann
- Natalia Święcicka.
Zespół „MIMO” werdyktem jury został nagrodzony pierwszym wyróżnieniem i otrzymał truskawkową statuetkę, z czego jesteśmy bardzo dumni!
Gratulujemy serdecznie wszystkim dziewczynom pięknego występu i bardzo cieszymy się, że tak dzielnie reprezentowały nasze Przedszkole!
Brawo Dziewczyny!!

ZOBACZ GALERIĘ
Wyprawa Smerfów w kosmos
17.03.2023
Wyprawa Smerfów w kosmos

W ubiegłym tygodniu Smerfy wyruszyły rakietą w podróż w kosmos. Wiemy już kim jest astronauta/kosmonauta i astronom. Dowiedzieliśmy się do czego służą przyrządy takie jakie luneta, teleskop czy lornetka astronomiczna. Oglądaliśmy filmik edukacyjny o kosmosie, aby przybliżyć sobie wiele ciekawych informacji. Dowiedzieliśmy się co to jest droga mleczna czy orbita. Poznaliśmy wszystkie planety, utrwalaliśmy ich nazwy z pomocą makiety Układu Słonecznego. Czytaliśmy „Kicię Kocię w kosmosie” dzięki, której wiemy co to przyciąganie ziemskie i jak wygląda skafander kosmonauty. Uczyliśmy się nowej piosenki z repertuaru Jazzowanki „Układ Słoneczny”. Lektura książki „Muminek i gwiazdka z nieba” pozwoliła nam przenieść się do Doliny Muminków, gdzie nauczyliśmy się, jaką wartością jest przyjaźń i jak wielką moc spełniania życzeń mają spadające gwiazdy.

ZOBACZ GALERIĘ
Spotkanie z Panią Anią Ogrodnik w grupach „Kotki” i „Słoneczka”
16.03.2023
Spotkanie z Panią Anią Ogrodnik w grupach „Kotki” i „Słoneczka”

Grupa „Kotki” i „Słoneczka” po raz kolejny spotkały się z Panią Anią Ogrodnik z Biblioteki Pedagogicznej w Gostyniu. Pani Ania przedstawiła dzieciom dwie pozycje książkowe. „Kotki” posłuchały o kolejnych przygodach Kici Koci A. Głowińskiej pt: „Kicia Kocia zakłada zespół muzyczny”, poznały bliżej kilka instrumentów i ich dźwięki. Grupa „Słoneczka” wysłuchała pełnego humoru utworu pt: „Wesoły Ryjek - śnieg” W. Widłaka, dowiedziały się jak główny bohater znudzony w oczekiwaniu na śnieg postanawia sam go stworzyć, jednak nie wszystko idzie po jego myśli. Spotkania zakończyły się podsumowaniem i wykonaniem specjalnych zadań na kartach pracy. Bardzo dziękujemy Pani Ani za mnóstwo ciekawych historii oraz poświęcony czas.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Kolejny cykl zajęć z Panią Pedagog w grupie „Słoneczka”
15.03.2023
Kolejny cykl zajęć z Panią Pedagog w grupie „Słoneczka”

Grupa „Słoneczka” odbyła kolejne zajęcia z Panią Pedagog. Przedszkolaki nieco bliżej przyjrzały się swoim emocjom. Pani Lucynka omówiła poszczególne emocje, jakie mogą towarzyszyć nam przez cały dzień. Dzieci pogłębiły wiedzę na temat złości oraz poznały sposoby radzenia sobie z nią. Bardzo ważnym elementem zajęć była nauka radzenia sobie z „wyrzuceniem” złości i niedoprowadzeniem do agresywnych zachowań. Na koniec zajęć każdy z przedszkolaków ocenił swój nastrój poprzez rysunek minki na balonku. Bardzo dziękujemy Pani Pedagog za ciekawe i owocne spotkanie.

ZOBACZ GALERIĘ
Dzień Matematyki
13.03.2023
Dzień Matematyki

Matematyka jest wszędzie i okazuje się, że ma swoje święto, które przypada 12 marca. W naszym przedszkolu obchodziliśmy je 13 marca. Była to okazja do zaakcentowania ogromnej roli tej dziedziny nauki w życiu człowieka. Matematyka uczy i kształtuje, jest fundamentem logicznego myślenia oraz pełni ważną funkcję w procesach poznawania i rozumienia otaczającego świata. Na początku wspólnie z dziećmi próbowaliśmy wyjaśnić, czym jest matematyka i po co nam jest potrzebna. Następnie przyszedł czas na zabawy i gry, w trakcie których przedszkolaki rozwijały kompetencje matematyczne. Dzieci zmagały się z rozpoznawaniem i wskazywaniem cyfr, liczeniem w aspekcie głównym i porządkowym, z dodawaniem i odejmowaniem, z zagadkami, jak również integrowały się we wspólnym działaniu, ale przede wszystkim świetnie się bawiły. Celem licznych zabaw i zadań było przekonanie, że matematyka jest ciekawa, potrzebna i może być dla każdego pasjonującą przygodą intelektualną. Był to ciekawy i wesoły matematyczny dzień.

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

Misie zwiedzają budynek Sądu Rejonowego w Gostyniu
10.03.2023
Misie zwiedzają budynek Sądu Rejonowego w Gostyniu

Przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce zorganizowanej do Sądu Rejonowego w Gostyniu. Przy wejściu głównym, po przejściu przez bramkę do wykrywania metalu, zostaliśmy przywitani przez Pana Prezesa Sądu Marcina Nowaka oraz Panią Dorotę Kretkowską pełniącą funkcję Kierownika Samodzielnej Sekcji Administracyjnej. Wspólnie udaliśmy się do największej sali rozpraw i wysłuchaliśmy wielu ciekawostek o pracy gostyńskiego sądu. Poznaliśmy znaczenie i rolę sądu w życiu publicznym, zobaczyliśmy księgę kodeksu karnego i cywilnego. Dzieci miały też możliwość odegrania roli prokuratora i ławników, zwiedziliśmy archiwum, salę gdzie przechowywane są teczki różnych spraw i rozpraw, weszliśmy do tzw. niebieskiego pokoju, w którym dziecko występujące w roli świadka czuje się bardziej komfortowo niż na sali rozpraw. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć celę, w której przebywają niebezpieczne osoby zanim zostaną doprowadzone na rozprawę. Dzieciom bardzo podobała się nasza dzisiejsza wyprawa, było to miłe spotkanie przybliżające przedszkolakom rolę, jaką pełnią sądy w naszym kraju. Serdecznie dziękujemy mamie Zuzi za pomoc w zorganizowaniu wycieczki.

ZOBACZ GALERIĘ
„Wiosno, gdzie jesteś?” - „Kotki” w poszukiwaniu wiosny
10.03.2023
„Wiosno, gdzie jesteś?” - „Kotki” w poszukiwaniu wiosny

Grupa „Kotki” spacerując ulicami Gostynia z niecierpliwością wypatrywała pierwszych oznak wiosny. Przedszkolakom udało się dostrzec w przydomowych ogródkach pierwsze przebiśniegi, żółte i fioletowe krokusy oraz pierwsze pąki na drzewach i krzewach. Oprócz pierwszych roślin, dzieci zobaczyły też pszczołę i motyla, które wybudziły się z zimowego snu. Mamy nadzieje, że zima pożegnała nas na dobre i wróci dopiero za rok. Bardzo czekamy na kolejne coraz cieplejsze, wiosenne dni!

ZOBACZ GALERIĘ
„Dzień Kobiet” w przedszkolu
08.03.2023
„Dzień Kobiet” w przedszkolu

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów.. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni. Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech. Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Dzisiaj po raz kolejny Młodzieżowa Rada Miejska nas zaskoczyła. Sympatyczni Panowie, ze swoim opiekunem, panią Magdaleną Rajewską z Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Gostyniu odwiedzili nasze przedszkole z naręczem żółtych tulipanów. Z okazji Dnia Kobiet złożyli przepiękne życzenia i wręczyli kwiaty każdej pracującej u nas Pani. Bardzo dziękujemy pani Magdzie i chłopakom za pamięć.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ
Zajęcia z Panią pedagog w grupie „Słoneczka”
08.03.2023
Zajęcia z Panią pedagog w grupie „Słoneczka”

W środowy poranek grupa „Słoneczka” gościła na zajęciach Panią Lucynę Masztalerz pedagog, która na co dzień pracuje w naszej placówce. Pani Lucyna poprowadziła zajęcia na temat złości, agresji, przemocy. Po przywitaniu się z Panią pedagog na różne sposoby, grupa poznała bliżej emocje, jaką jest złość, Pani pedagog wyjaśniła różnicę pomiędzy zabawą i żartami a przemocą wobec drugiej osoby. Dzieci wykonywały różne ćwiczenia, zabawiły się w „Kłębek przyjaźni” gdzie przy pomocy kłębka wełny mówiły sobie coś miłego, sprawiając przyjemność drugiej osobie. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zajęciach. Bardzo serdecznie dziękujemy za wartościowe zajęcia i z niecierpliwością czekamy na kolejne ćwiczenia z Panią Lucynką.

ZOBACZ GALERIĘ
„Międzynarodowy Dzień Pisarzy”
03.03.2023
„Międzynarodowy Dzień Pisarzy”

3 marca obchodzimy „Międzynarodowy Dzień Pisarzy”. Z tej okazji gościliśmy w Bibliotece Publicznej w Gostyniu. Przedszkolaki zapoznały się z portretami wybranych pisarzy: J. Tuwima, J. Brzechwy, M. Konopnickiej, A. Mickiewicza a także laureatki Nagrody Nobla-W. Szymborskiej. Dzieci były zgodne, że pisarz to osoba, która pisze wiersze, bajki, opowiadania i ma…dużo długopisów. Jak zawsze Panie Bibliotekarki miały dla naszych podopiecznych niespodziankę. Pani Iza zapoznała dzieci z sylwetką pana Grzegorza Kasdepke oraz przeczytała fragmenty prześmiesznych opowiadań, w których autor wspomina swoje pierwsze lata w szkole podstawowej. Ta książka aż kipi od absurdalnych pomysłów małych chłopców, przesycona jest ich niewymuszonym poczuciem humoru i swoistym dla ich wieku sposobem widzenia świata. Dzieciom bardzo podobało się. Wiemy, że książka jest nieodzownym elementem w wychowaniu dziecka a głównym celem obchodów „Międzynarodowego Dnia Pisarzy” było rozbudzenie czytelniczych zainteresowań dzieci.

Dziękujemy Paniom Bibliotekarkom za wartościowe spotkanie!!!

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

„Ciocia Jadzia na wsi”
02.03.2023
„Ciocia Jadzia na wsi”

Dzisiaj MISIE z radością powitały Panią Anię Ogrodnik. Zapoznała ona dzieci z kolejnymi przygodami Cioci Jadzi, która przez pewien czas mieszkała na wsi z nietypowymi zwierzętami, mówiła o nich „zwierzątka z kłopotami”. Przedszkolaki na tych zajęciach dowiedziały się kim jest Mortadela, Drakula, Fetorka, Lolita, Pavarotti, Sokrates oraz Pegaz. Zaciekawione usłyszały, że na wakacje do cioci przyjeżdża jej bratanica, która wraz z przyjaciółmi rozwiązuje pewną zagadkę detektywistyczną i ujawnia kim jest Czarny Dziad. Na zakończenie dzisiejszego spotkania z Ciocią Jadzią Pani Ania zaproponowała dzieciom quiz ze znajomości bohaterów tej części serii.

Jak zawsze było wesoło! Dziękujemy Pani Ani i .. czekamy na kolejne przygody zwariowanej Cioci Jadzi.

ZOBACZ GALERIĘ
„Przygody Kici Koci podczas zimy”
02.03.2023
„Przygody Kici Koci podczas zimy”

Gościem grupy „Kotków” była pani Ania Ogrodnik z Biblioteki Pedagogicznej w Gostyniu, która przyszła do przedszkolaków z kolejnymi przygodami ulubionej bohaterki wszystkich dzieci - Kici koci. Zima nadal nie odpuszcza i zdarzają się jeszcze mroźne dni, dlatego pani Ania przeczytała historię Kici Koci, która spędzała czas na różnych śnieżnych aktywnościach. Grupa „Kotki” wykonała pracę pt. „ Do zobaczenia bałwanku” przy pomocy płatków kosmetycznych. Mamy nadzieje, że to ostatnie spotkanie z zimą i „Kotkom” udało się już ją pożegnać. Dziękujemy pani Ani za przemiłe spotkanie, czekamy na kolejne, wiosenne przygody Kici Koci.

ZOBACZ GALERIĘ
Wizyta Pani Martyny
28.02.2023
Wizyta Pani Martyny

We wtorek do „Smerfów” zawitała Pani Martyna. Mama Ulki odwiedziła nas w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”, aby przeczytać przedszkolakom książeczkę. Pani Martyna przyniosła książeczkę o Misiu Tulisiu, który uwielbiał się przytulać. Przedszkolakom bardzo spodobała się historia o pierwszych dniach Misia w przedszkolu. Bardzo dziękujemy Pani Martynie za miłe spotkanie.

ZOBACZ GALERIĘ
MISIE poznają zawody swoich rodziców - odwiedziny mamy Igi i mamy Leona
27.02.2023
MISIE poznają zawody swoich rodziców - odwiedziny mamy Igi i mamy Leona

Dzisiejszego dnia odwiedziły nas Pani Kinga i Pani Monika, które wykonują zawód kosmetyczki. Pokazały naszym przedszkolakom na czym polega ich praca, która jest także ich pasją. Wspólnie z dziećmi omówiły jakie zabiegi są wykonywane w gabinetach ale najważniejszą częścią spotkania i najradośniejszą była możliwość ,choć przez chwilę, poczuć się jak w prawdziwym salonie kosmetycznym. Dziewczynki wybrały sobie lakier i miały malowane paznokcie, chętne dzieci miały henną zrobiony tatuaż. MISIE również doświadczyły, czym są zabiegi na stopy i co to jest wosk kosmetyczny. Był również czas na prawdziwy relaks z…maseczką na twarzy. Wszystkie dzieci były zachwycone wizytą. Było to wspaniałe spotkanie, które dostarczyło przedszkolakom wiele radości. Panie kosmetyczki przygotowały także dla dzieci niespodziankę - prezent: pomadkę ochronną oraz mały pilniczek do paznokci. Natomiast MISIE w ramach podziękowania wręczyły laurki dla naszych wyjątkowych gości.

Pani Kingo i Pani Moniko jeszcze raz BARDZO DZIĘKUJEMY za poświęcony MISIOM czas i przybliżenie nam zawodu kosmetyczki!!!

ZOBACZ GALERIĘ
„Dzień Dinozaura” u „Słoneczek”, „Kotków” i „Smerfów”
26.02.2023
„Dzień Dinozaura” u „Słoneczek”, „Kotków” i „Smerfów”

26 lutego przypada nietypowe święto – „Dzień Dinozaura”. Już w czwartek rozpoczęliśmy w przedszkolu niezwykłą wędrówkę poznając prehistoryczne zwierzęta. Tego dnia sale przedszkolne zmieniły się niezwykłe kąciki - „jurajskie parki”. Przedszkolaki udały się w podróż do prehistorycznych czasów, a w każdej sali poprzez zabawy i zadania poznawały życie dinozaurów. Dzieci obejrzały ciekawe filmy edukacyjne, z których dowiedziały się jak żyły dinozaury, kim jest paleontolog. Wykonały wiele prac plastycznych, a także edukacyjnych wykorzystując przy tym różne materiały, dzięki temu „Dzień Dinozaura” przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Urodziny w przedszkolu
24.02.2023
Urodziny w przedszkolu

Urodziny to szczególna okoliczność, która wśród dzieci wywołuje same pozytywne skojarzenia i emocje. Celebrowanie tego wydarzenia na dobre wpisało się w tradycję naszego przedszkola. Dzisiaj świętowały dzieci urodzone w lutym. Były torty, życzenia i wspaniała zabawa. Wszystkim jubilatom życzymy 100 lat.

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Wizyta „Słoneczek” w bibliotece
24.02.2023
Wizyta „Słoneczek” w bibliotece

W ostatni piątek dzieci z grupy „Słoneczka” odwiedziły pobliską bibliotekę. Na początku Pani Estera, pracownica biblioteki, opowiedziała przedszkolakom ciekawostki o dinozaurach, nawiązując do zbliżającego się „Dnia Dinozaura”. Dzieci z zapartym tchem wysłuchały interesujących faktów z czasów życia tych niesamowitych stworzeń. Następnie „Słoneczka” wybrały się do czytelni, by w ciszy obejrzeć bogato ilustrowane książeczki. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dziękujemy Paniom bibliotekarkom za wspólnie spędzony czas.

ZOBACZ GALERIĘ
Koniec akcji „Góra grosza”
24.02.2023
Koniec akcji „Góra grosza”

Zakończyliśmy zbiórkę pieniędzy w ramach akcji „Góra grosza”. Wspólnie udało się zebrać 247 złotych i 33 grosze - ponad 10 kg monet polskich. Za zebrane pieniądze organizator akcji Towarzystwo „Nasz dom” organizuje pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną opiekę dla potrzebujących dzieci i rodzin z całej Polski. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za wsparcie zbiórki, „bo jeden grosz czyni różnicę”, a najlepsze co możemy zrobić, to pomagać innym w pokonywaniu trudnych sytuacji życiowych..

ZOBACZ GALERIĘ
Zajęcia muzyczno – sensoryczne u Smerfów
24.02.2023
Zajęcia muzyczno – sensoryczne u Smerfów

Ubiegły tydzień u Smerfów był przepełniony wyjątkowo dużą ilością muzyki. Przedszkolaki poznawały instrumenty, na których każdy mógł spróbować zagrać. Słuchaliśmy muzyki klasycznej – „Cztery pory roku” Antonio Vivaldiego. Jednak najwięcej frajdy Smerfiki miały z przygotowania własnych instrumentów. Do plastikowych butelek wsypywaliśmy kaszę, ryż, groch, fasolę. Przedszkolaki musiały wykazać się ogromnym skupieniem, aby dokładnie wsypywać różnego rodzaju ziarna do butelek. Gotowe instrumenty wykorzystaliśmy do zabawy w orkiestrę, a także podczas śpiewu piosenki „Na bębenku”.

ZOBACZ GALERIĘ
Wycieczka do Muzeum
23.02.2023
Wycieczka do Muzeum

Wycieczka do Muzeum odbyła się z okazji realizacji przez dzieci tematyki dotyczącej zawodów różnych ludzi. Przedszkolaki chciały się dowiedzieć między innymi, na czym polega praca muzealnika. Podczas wizyty dzieci obejrzały wystawy stałe oraz ekspozycję czasową zatytułowaną „Wspomnień czar czyli elektronika PRL - U”, wysłuchały krótkiej historii o gostyńskich zabytkach. Zwiedzając muzealne wnętrza przedszkolaki miały możliwość przenieść się w odległe czasy, tak różne od współczesności.

ZOBACZ GALERIĘ
MISIE poznają zawody swoich rodziców - odwiedziny taty Michalinki
22.02.2023
MISIE poznają zawody swoich rodziców - odwiedziny taty Michalinki

Dzisiaj w przedszkolu gościliśmy tatę Michalinki, który jest strażakiem. Pan Piotrek w ciekawy sposób przybliżył przedszkolakom specyfikę swojej pracy, prezentując strój i podręczny sprzęt. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy podczas wypadków samochodowych oraz asyście podczas różnych akcji. MISIE zapoznały się z sytuacjami, kiedy wezwać straż pożarną, przypomniały sobie numery alarmowe oraz przymierzały hełm strażacki. Miały możliwość uczestniczenia w ćwiczeniach pod hasłem „Jak gasić pożar” z prawdziwym wężem strażackim, pod okiem naszego gościa. Zadowolone MISIE wręczyły laurkę z podziękowaniem za pouczające i miłe spotkanie. Tata Michalinki rozdał dzieciom naklejki oraz wręczył dyplomy „Małego Strażaka”.
Dzięki takim spotkaniom dzieci uświadomiły sobie, jak ciężka i odpowiedzialna jest praca strażaka.
Dziękujemy Panu Piotrkowi za odwiedziny!!!

ZOBACZ GALERIĘ
Koncertowo w grupie „Kotków”
22.02.2023
Koncertowo w grupie „Kotków”

Środowe południe grupa „Kotki” spędziła w towarzystwie specjalnego gościa Julii Nowak, która opowiedziała dzieciom o swojej pasji, jaką jest gra na gitarze, śpiew, pisanie i komponowanie piosenek. Julia na co dzień uczennica, prezentuje swoje autorskie utwory na kanale YouTube, które można posłuchać. Dzisiaj przedszkolaki miały okazję poznać budowę gitary klasycznej, gitary elektro-akustycznej oraz ukulele, dowiedziały się skąd wydobywa się dźwięk oraz mogły poczuć się, jak prawdziwy gitarzysta i samodzielnie pograć na instrumentach Julii. Przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały wszystkie ciekawe przedmioty, które przyniosła Julia a były to kapodaster do ukulele i gitar, kostki do gry, nakładki na palce, pulpit, stojak do gitary, pokrowiec, zeszyt nutowy. Grupa miała okazję posłuchać gry i pięknego głosu Julii w krótkim koncercie, który zaprezentowała. Na koniec spotkania wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę. Bardzo dziękujemy za ciekawą lekcję muzyki i miło spędzony czas. Życzymy samych sukcesów i wielu koncertów na dużych scenach!

ZOBACZ GALERIĘ
„Kot Papla i skarpetki” w grupie „Kotki” i „Słoneczka”
20.02.2023
„Kot Papla i skarpetki” w grupie „Kotki” i „Słoneczka”

W poniedziałkowy poranek dzieci z grupy „Kotki” i „Słoneczka” wysłuchały bajkę przygotowaną przez panią Annę Ogrodnik z Biblioteki Pedagogicznej w Gostyniu pt. „Kot Papla i skarpetki” autorki Joanny Krzyżanek. Historia Kota Papli to opowiastka o kocie, który próbuje rozwiązać zagadkę znikających skarpetek. Kto je podkrada mieszkańcom miasteczka? Czy chomikuje je właścicielka sklepu ze skarpetkami, krawiec szyjący, Skarpeciaki, dyrektor Muzeum Skarpetek czy Filip - miłośnik skarpet. A może chomik? Na te pytania mieli okazję odpowiedzieć dzisiaj nasze przedszkolaki, którym bardzo podobała się opowieść. Obrazując historię kota „Słoneczka” oraz „Kotki” wykonały skarpetki metodą stemplowania z wykorzystaniem ziemniaka. Dziękujemy pani Ani za spotkanie i kolejną dawkę ciekawych pozycji książkowych.

ZOBACZ GALERIĘ
„Dzień Kota” w przedszkolu
17.02.2023
„Dzień Kota” w przedszkolu

W piątek, 17 lutego dzieci z wszystkich grup przedszkolnych obchodziły nietypowe święto – „Światowy Dzień Kota”, szczególnie dzieci z grupy „Kotki” miały dzisiaj swój dzień. Wszystkie przebrane za miłe kocurki, uczestniczyły w zabawach muzyczno – ruchowych, wykonywały ciekawe prace plastyczne, których bohaterem był kot. Nie zabrakło wesołych zagadek, picia mleka, łapania myszy na czas oraz „kociej gimnastyki”. Przedszkolaki poznały również ciekawostki o kotach oglądając filmy i prezentacje multimedialne. Na zakończenie „kociego dnia” wszystkie dzieci dostały dyplom za uczestnictwo w zajęciach lub kolorowanki słodkich kotków, które zabrały do swoich domów. Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie przedszkolaki wspaniale się bawiły w „kocie” zabawy.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Balik karnawałowy w przedszkolu
16.02.2023
Balik karnawałowy w przedszkolu

W karnawale wszyscy urządzają bale.
To tradycja bardzo stara,
strojów pięknych co niemiara.
Niech się bawią duzi, mali
zgromadzeni na tej sali.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. W zorganizowanym balu karnawałowym w dzieci wcieliły się w różne postacie bajkowe. Przedszkolaki zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, batmanów, piratów, skrzatów, rycerzy, muszkieterów, czy policjantów, pojawiły się również postacie z ulubionych bajek. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE I MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Teatr „Kulturka” w przedstawieniu „Nie wolno, czy nie szybko?”
16.02.2023
Teatr „Kulturka” w przedstawieniu „Nie wolno, czy nie szybko?”

16 lutego, na zakończenie baliku, przyjechał do naszego przedszkola Teatr „Kulturka” z Poznania z przedstawieniem pt. „Nie wolno, czy nie szybko?”. Aktorzy przedstawili dzieciom historię rodzinki, która podróżuje pociągiem z papugą w walizce. Przy użyciu instrumentów, w oparciu o wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa” przedszkolaki poznały co to rytm i tempo. Poprzez klaskanie i tupanie dzieci prezentowały z aktorami określone rytmy w danym tempie. Wszystkie przedszkolaki bawiły się wyśmienicie podczas tego krótkiego spotkania ze sztuką. To było bardzo ciekawe i radosne zakończenie dnia dla naszych milusińskich.

ZOBACZ GALERIĘ
Kotki w „Czarnym piecu”
15.02.2023
Kotki w „Czarnym piecu”

Pizza to bez wątpienia jeden z największych przysmaków dzieci, dlatego przedszkolaki były zachwycone wiadomością, że zostały zaproszone do „Czarnego pieca”. Po dotarciu na miejsce, „Kotki” zasiadły przy stole i posłuchały wiadomości na temat pizzy: jej pochodzenia, sposobach wykonania, dodatków. Następnie obserwowały pracowników kuchni, którzy pokazali etapy wykonania pizzy i jej wypiek w ogromnym czarnym piecu opalanym drewnem. Wypieki wyszły doskonale, o czym mogły się wszyscy przekonać. Dzieci ze smakiem zajadały kolejne kawałki pizzy. To był bez wątpienia pyszny, udany dzień!!!

Serdeczne podziękowania kierujemy do właścicieli „Czarnego pieca” w Gostyniu za poświęcony dzieciom czas, pyszny poczęstunek i bardzo miłą atmosferę.

ZOBACZ GALERIĘ
„Walentynki” w przedszkolu
14.02.2023
„Walentynki” w przedszkolu

W dniu Świętego Walentego
nic nie może dziać się złego,
nikt nie może się dziś złościć,
bo dziś nadszedł Dzień Miłości!

W dniu 14.02. w naszym przedszkolu w każdej grupie obchodziliśmy „Walentynki”. Dzieci i wychowawczynie ubrały się tego dnia na czerwono, szatnię, sale i gazetki udekorowano czerwonymi serduszkami oraz walentynkami. Przedszkolaki zapoznały się z tradycją Walentynek, rozmawiały o tym jak można okazywać szczęście, przyjaźń, miłość bliskim osobom nie tylko od święta. Bawiły się przy wesołych piosenkach, rozwiązywały zagadki, wykonywały walentynkowe prace plastyczne, nie zabrakło również wspólnej sesji zdjęciowej w pięknej oprawie. To był wyjątkowy dzień pełen dobrych, pozytywnych emocji.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

„Międzynarodowy Dzień Pizzy” w przedszkolu
09.02.2023
„Międzynarodowy Dzień Pizzy” w przedszkolu

9 lutego na całym świecie obchodzony jest „Międzynarodowy Dzień Pizzy”. W naszym przedszkolu również obchodziliśmy ten smaczny dzień. Najpierw odbyły się zajęcia rozpoczęte rozmową na temat pizzy, podczas której dzieci dowiedziały się, że najpopularniejszym rodzajem serowego smakołyku jest Margherita, która swoją nazwę zawdzięcza królowej Włoch – Marghericie Sabaudzkiej. W 1889 roku podczas wizyty w Neapolu miała ona zasmakować pierwszej współczesnej pizzy, przygotowanej na jej cześć przez miejscowego piekarza. Do swego przysmaku użył on 3 składników: pomidory (czerwień), ser mozzarella (biel), bazylia (zieleń). Składniki te reprezentowały barwy narodowe Włoch. Następnie przedszkolaki miały za zadanie zaprojektować własną pizzę, najpierw z kolorowego papieru, a potem ze składników przygotowanych przez Panie kucharki. Plastelina, kolorowy papier, czy kredki poszły w ruch i powstały pizze o jakich każdy smakosz może tylko pomarzyć. Przed drugim śniadaniem dzieci przy pomocy Pań wyrabiały ciasto i z wielkim zaangażowaniem nakładały kolejne produkty na swoje ciasto. No i na koniec upragniony moment zajadanie i degustacja własnoręcznie wykonanej pizzy. To był dla naszych milusińskich pyszny i pełen wrażeń dzień.

ZOBACZ GALERIĘ
Wesołe ferie z teatrzykiem Kamishibai
09.02.2023
Wesołe ferie z teatrzykiem Kamishibai

W ostatni czwartek ferii odwiedziła nas pani Anna Ogrodnik z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Gostyniu. Dzieci miały okazję obejrzeć teatrzyk Kamishibai w wykonaniu Pani Ani pt.: „Misiowe sposoby na nocne strachy”. Była to świetna okazja do rozmowy na temat dziecięcych strachów i lęków, które pojawiają się najczęściej w nocy. Przedszkolaki dowiedziały się, że te strachy wcale nie są takie złe, że to tylko cienie zabawek, drzew, różnych przedmiotów. To było bardzo ciekawe i wartościowe spotkanie.

ZOBACZ GALERIĘ
„Cała Polska czyta dzieciom”
02.02.2023
„Cała Polska czyta dzieciom”

Nasze przedszkole już od wielu lat realizuje założenia kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Książki wpływają na rozwój intelektualny, wrażliwość oraz wspomagają wszechstronny i harmonijny rozwój. We ferie niespodziankę naszym milusińskim zrobiła absolwentka przedszkola - Agatka, która przybliżyła przedszkolakom wartościowe utwory polskiej literatury, czytając wybrane utwory Jana Brzechwy. Dzieciom bardzo podobał się przekaz starszej koleżanki, która miała dla nich jeszcze jedną niespodziankę - pysznego lizaka. Jakże był to miły dla nich czas!

Dziękujemy Agatce!!!
Zachęcamy do czytania!!! Jest to najlepsza inwestycja w pomyślną przyszłość dziecka.

ZOBACZ GALERIĘ
Wesołe kolędowanie z Seniorami
30.01.2023
Wesołe kolędowanie z Seniorami

Dnia 30 stycznia, w poniedziałkowe, zimowe popołudnie gościliśmy w naszym przedszkolu miłych gości – Seniorów z Dziennego Domu Pobytu w Gostyniu. Sympatyczni goście ubrani w piękne, kolorowe stroje zaprezentowali przedszkolakom kolędy i pastorałki, zapraszając wszystkich do wspólnego śpiewania. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Seniorów dały wyraz tego, jak ważne są dla nich takie spotkania i wspólnie spędzone chwile. W podzięce dzieci zaśpiewały przybyłym gościom piosenkę o babci i dziadku, nawiązując do obchodzonego niedawna święta i wręczyły każdemu z Seniorów kolorową laurkę. Realizujemy wiele działań mających na celu współpracę ze środowiskiem, jednym z tych działań jest integracja międzypokoleniowa. Integracja niesie obopólne korzyści, zarówno dla najmłodszego pokolenia, które czerpie wiedzę z doświadczeń starszych, jak i dla Seniorów, którzy dzięki ogromnym pokładom energii przedszkolaków wciąż mają siłę do działania i podejmowania nowych wyzwań.

Bardzo dziękujemy za wizytę i z niecierpliwością oczekujemy na kolejną.

ZOBACZ GALERIĘ
WOŚP w naszym przedszkolu
30.01.2023
WOŚP w naszym przedszkolu

Czas na podsumowanie udziału naszego przedszkola w finale WOŚP. W poniedziałek zebrały się nauczycielki odpowiedzialne za całą akcję. Komisyjnie otworzyły skarbonkę i przeliczyły zgromadzone pieniądze. W tym roku przedszkolakom i ich rodzicom udało się uzbierać łącznie 576,26 zł.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie! Dobrem trzeba się dzielić, bo zawsze do nas wraca! Wszystkim, którzy wsparli WOŚP serdecznie dziękujemy za ogromne serduszko!

ZOBACZ GALERIĘ
Finał WOŚP w Hutniku
29.01.2023
Finał WOŚP w Hutniku

31. Finał WOŚP zagrał 29 stycznia 2023 roku pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych! Wśród artystów występujących na scenie znalazły się też nasze przedszkolaki. Dzieci z grupy „Słoneczka” i „Motyle” dumnie reprezentowały nasze przedszkole przedstawiając wesołe układy taneczne. Dziękujemy małym artystom i ich rodzicom za przybycie i piękne występy w szczytnym celu.

ZOBACZ GALERIĘ
Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu
27.01.2023
Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia.

Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i Dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Wnuczęta są dla nich radością życia. Dlatego, w podzięce za ich wielkie serce, w dniach od 23 do 27 stycznia w każdej grupie wiekowej odbyły się uroczyste spotkania, które stały się tradycją w naszym przedszkolu. Pani Dyrektor i Nauczycielki witały ciepłymi słowami szanownych gości, składając im serdeczne życzenia. Seniorzy mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki i tańce. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Wszędzie słychać było gromkie „Sto lat”, które wzruszało gości. Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi laurkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i brawami dziękowali za występy. Dopełnieniem uroczystych spotkań był słodki poczęstunek. Atmosfera była uroczysta i pełna radości. Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za przybycie na występy swoich wnuków i wspólne chwile pełne uśmiechów i wzruszeń.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Motyle w kinie
27.01.2023
Motyle w kinie

Dzisiaj dzieci z grupy Motyle wybrały się do kina na film „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu”, który opowiadał o małym misiu marzącym o słodkim urodzinowym torcie. Jednak zapasy ulubionego przysmaku przepadły. Wspólnie z Tatą Misiem wyruszają do Złotej Krainy, aby zdobyć najważniejszy składnik ciasta. Na rozbrykanego Misia i ostrożnego Tatę czekała wielka przygoda! Familijny film bardzo się naszym przedszkolakom podobał. Mamie Olka i Ady bardzo dziękujemy za udostępnienie autokaru z firmy UTH Ludwiczak.

ZOBACZ GALERIĘ
„Spotkanie z panem informatykiem”
26.01.2023
„Spotkanie z panem informatykiem”

W czwartkowy poranek nasze przedszkole odwiedził pan Paweł Sadzki , który na co dzień pracuje jako programista w jednej z leszczyńskim firm. Przedszkolaki dowiedziały się, że każdy komputer, tak jak dzieci, ma swojego opiekuna i takim właśnie opiekunem a nawet czasami lekarzem jest zawód informatyka. Pan Paweł opowiedział na czym polega Jego praca, dzieci na chwilę mogły stać się programistą i zabawić się w specjalnym programie na laptopie zmieniając kolory na ekranie telefonu. Z ciekawością obejrzały z bliska laptop i myszkę. Bardzo dziękujemy panu Pawłowi za interesujące spotkanie i poświęcony czas.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI / SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Motyle i mass media
26.01.2023
Motyle i mass media

Wszechobecność mediów w naszym życiu sprawia, że dzieci już od najmłodszych lat mają z nimi codzienny kontakt. Dlatego Motyle w tym tygodniu szukały odpowiedzi jak bezpiecznie poruszać się w medialnym świecie. Najpierw stworzyły sieć ze sznurka, która symbolizowała Internet i stwierdziły, że to nie jest łatwa sprawa poruszać się po niej. Dlatego opracowały zasady, które pozwolą bezpiecznie korzystać z Internetu. W zabawach twórczych udało się stworzyć hasła, które pozwolą nas chronić. Spotkały się w przedszkolu z informatykiem, który przybliżył dzieciom na czym polega jego praca. Poznały historię telewizji oraz telefonów i w jaki sposób zmieniały się przez lata. Aby dowiedzieć jaką rolę pełni prasa, jak powstaje gazeta, kim jest redaktor oraz fotoreporter, odwiedziły redakcję Życia Gostynia oraz gostynska.pl. Wielką frajdą było wyszukiwanie własnych zdjęć jako noworodków w wydaniach z 2016 roku. Niektórym dzieciom to się udało. Jak wiemy media bardzo wpływają na nasze życie, dlatego warto uczyć dzieci już od najmłodszych lat, w jaki sposób mądrze z nich korzystać.

ZOBACZ GALERIĘ
„Hodowla kaktusów”- grupa „Kotki”
25.01.2023
„Hodowla kaktusów”- grupa „Kotki”

Dzisiejsze zajęcia plastyczne w grupie 4 latków były bardzo wesołe i polegały na współpracy w małych zespołach. Cieszyły się dużym zainteresowaniem ze względu na obiekt, który należało pomalować. Były to tekturowe kaktusy, które przedszkolaki otrzymały w prezencie od taty Ignacego. Nasze prace zostały wystawione w szatni przedszkolnej. Interesujące formy przestrzenne roślin i wysiłek dzieci włożony w malowanie sprawiły, że kaktusy przyciągają uwagę wszystkich, a dzieci zbierają pochwały.

Dziękujemy panu Walachowskiemu za super niespodziankę.

ZOBACZ GALERIĘ
Smerfy i magia teatru
23.01.2023
Smerfy i magia teatru

Dzisiaj Przedszkolaki przeniosły się do świata teatru. Poznaliśmy elementy teatru i różne jego rodzaje. Z zaciekawieniem Smerfy oglądały nagranie teatrzyku pt. „Awanturka z leśnego podwórka”.
Przedszkolaki miały okazję pobawić się w teatr i samodzielnie odgrywać wybrane przez siebie role przy użyciu pacynek. Nie zabrakło też teatrzyku przygotowanego przez nauczycielkę, do którego wykorzystaliśmy zestaw dostępny w przedszkolu Nasz Teatrzyk. Smerfy miały mnóstwo radości podczas zabaw w małych aktorów.

ZOBACZ GALERIĘ
Wizyty przedszkolaków w bibliotece
20.01.2023
Wizyty przedszkolaków w bibliotece

Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli.

W ostatnich dniach przedszkolaki z poszczególnych grup udały się do Biblioteki Publicznej. Jak zawsze dzieci z wielką przyjemnością wybrały się na spotkanie z paniami bibliotekarkami. Grupa SŁONECZKA wysłuchała bajki pt. „Dom babci”, która nawiązywała do zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka. MISIE tym razem poznały przygody bohaterów książki „Stella, Pikuś i przyjaźń”. Dzieci dowiedziały się, że lepiej żyje się temu, kto ma przyjaciela, z nim bowiem łatwiej pokonywać przeszkody dnia codziennego, a także radzić sobie z przeciwnościami losu. Ucząc dziecko odpowiednich zachowań od najmłodszych lat, łatwo osiągnąć pożądane efekty na całe życie. Dla najmłodszej grupy była to pierwsza wizyta w bibliotece. Pani bibliotekarka opowiedziała SMERFOM o specyfice swojej pracy, przedstawiła zasady korzystania z wypożyczalni. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć teatrzyk Kamishibai pt.: „Złotowłosa i trzy niedźwiadki”. Na koniec wizyt każdą z grup panie bibliotekarki zaprosiły do czytelni, gdzie znajdują się książki przeznaczone dla dzieci. Przedszkolaki z ochotą spędziły czas w czytelni przeglądając ciekawe pozycje. Bardzo spodobały im się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Jak zawsze było to miłe i pouczające spotkanie, które odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze.
Dziękujemy Paniom Bibliotekarkom!

ZOBACZ GALERIĘ
Urodziny w przedszkolu
19.01.2023
Urodziny w przedszkolu

Urodziny to szczególna okoliczność, która wśród dzieci wywołuje same pozytywne skojarzenia i emocje. Celebrowanie tego wydarzenia na dobre wpisało się w tradycję naszego przedszkola. Dzisiaj świętowały dzieci urodzone w styczniu. Były torty, życzenia i wspaniała zabawa. Wszystkim jubilatom życzymy 100 lat!

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Nadzwyczajne przygody pozytywnie zakręconej Cioci Jadzi
19.01.2023
Nadzwyczajne przygody pozytywnie zakręconej Cioci Jadzi

Dzieci z grupy MISIE kolejny raz gościły w przedszkolu Panią Anię Ogrodnik, która znów przedstawiła perypetie kochanej , nietuzinkowej cioci Jadzi. Przedszkolaki dowiedziały się, że zwyczajne towarzyskie uroczystości u cioci Jadzi są zawsze niezwykłe. Pani Ania przeczytała dzieciom , co stało się podczas wizyty na imieninach u Pelagii Rzepy oraz w przedszkolu na uroczystości z okazji Dnia Dziadka. Jak zawsze było ciekawie i śmiesznie. Na koniec dzieci odgadywały, jakie są ulubione kwiaty cioci Jadzi.

Dziękujemy Pani Ani!
Czekamy na kolejne spotkanie z przygodami ulubionej przez MISIE cioci.

ZOBACZ GALERIĘ
„Literackie spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka”
19.01.2023
„Literackie spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka”

W czwartkowy poranek grupy „Kotki” oraz „Słoneczka” spędziły wspólnie z Panią Anią Ogrodnik z Biblioteki pedagogicznej w Gostyniu. Uczestniczyły w literackim spotkaniu z okazji Dnia Babci i Dziadka. Młodsza grupa „Kotki” wysłuchała książki pt. „Kicia Kocia majsterkuje”, bohaterka książki Kicia Kocia spędza dzień z dziadkiem, spaceruje z nim po parku, a w domu zajada zupę pomidorową. Majsterkuje, z dziadkiem, pomaga w wykonaniu półki na przetwory babci. Kocia poznaje szereg narzędzi i możliwości ich wykorzystania, przy czym praca zwieńczona jest uśmiechem zadowolenia ze strony babci. Na koniec dzieci wykonały samodzielnie słoiczki z „papierowym dżemem”. Starsza grupa „Słoneczka” zapoznała się z utworem „Lato u babci”, która opowiada o przygodach chłopca i imieniu Noi. Chłopiec niechętnie spędza wakacje u babci, która żyje samotnie na skalistej wysepce i nie ma czasu na zabawę z wnuczkiem. Starsza pani gotuje wodorosty na obiad, trzyma zęby w słoiku i chrapie jak mors. Pewnego ranka Noi wymyka się niepostrzeżenie z domu. Gdy zaskakuje go sztorm i przestraszony potrzebuje pomocy, babcia od razu rusza na ratunek. Na koniec Pani Ania przygotowała dla nich specjalne zadanie grafomotoryczne. Dziękujemy Pani Ani za inspirujące spotkania, z niecierpliwością czekamy na kolejne odwiedziny.

ZOBACZ GALERIĘ
Mamo, tato – co Wy na to?
09.01.2023
Mamo, tato – co Wy na to?

Dzieci z grupy „Motyle” spotkały się dzisiaj z logopedą - panią Karoliną. Najpierw poznały skrzata, który po świętach postanowił posprzątać swoje mieszkanie. Przedszkolaki zaoferowały krasnalowi pomoc. Świetnie się bawiąc, gimnastykując buzię i język sprzątały domek małego przyjaciela. Dowiedziały się też, na czym polega praca logopedy. Zaprosiliśmy panią Karolinę na zajęcia w ramach realizacji programu edukacyjnego PSSE: „Mamo, tato – co Wy na to?”. Dziękujemy za taki miłe spotkanie i obiecujemy, że w ramach różnych zajęć nadal będziemy usprawniać nasze narządy mowy.

ZOBACZ GALERIĘ
Wigilia i Gwiazdor w przedszkolu
22.12.2022
Wigilia i Gwiazdor w przedszkolu

22 grudnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy jeden z najpiękniejszych dni w roku – Wigilię Bożego Narodzenia. W salach przedszkolnych dzieci składały sobie świąteczne życzenia, a następnie zasiadły do pięknie przystrojonych stołów, na których czekał świąteczny poczęstunek. Wszyscy podzielili się opłatkiem, a potem zjedli tradycyjne wigilijne potrawy. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd i świątecznych piosenek. Tego dnia dzieci odwiedził długo wyczekiwany gość – Gwiazdor, który rozdał grzecznym przedszkolakom piękne prezenty. Dzieci z radością i uśmiechem na twarzy przyjęły od Gwiazdora kolorowe paczki. Czas upłynął w bardzo miłej, serdecznej atmosferze. Wszystkie przedszkolaki czuły zbliżające się wielkimi krokami święta! Całej społeczności przedszkolnej życzymy Zdrowych, Radosnych i Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Pomyślności w Nowym Roku.

ZOBACZ GALERIĘ
Teatrzyk Kamishibai - „Miś i świąteczna choinka”
21.12.2022
Teatrzyk Kamishibai - „Miś i świąteczna choinka”

W tę zabawną opowieść doskonale wprowadziły dziś naszych przedszkolaków Panie z biblioteki pedagogicznej. Dzieci poznały pełną humoru legendę, której bohaterem jest sympatyczny tatrzański miś. Jak to bywa w legendach, ma wiele cech ludzkich: mówi ludzkim głosem, ma ludzkie przywary ale i szczere, gorące uczucia. O tym przekonały się dzieci z każdej grupy, które z zainteresowaniem wysłuchały opowieści, wspólnie się bawiły oraz miały możliwość wykonania pracy plastycznej - choinki. Dziękujemy Pani Grażynie Turz i Pani Ani Ogrodnik!!

ZOBACZ GALERIĘ
Pierwszy dzień zimy w przedszkolu
21.12.2022
Pierwszy dzień zimy w przedszkolu

Powitanie pierwszego dnia zimy w naszym przedszkolu wywołało wiele pozytywnych emocji na twarzach dzieci, ponieważ dzięki uprzejmości Państwa Tomczaków z grupy „Słoneczka”, odwiedził nas miły gość – Bałwanek. Przedszkolaki z radością zapozowały z Bałwankiem i na pamiątkę wykonały sobie z nim wyjątkowe zdjęcia. Dziękujemy za miłą zimową niespodziankę!

ZOBACZ GALERIĘ
MISIE poznają czasy PRL-u z „Ciocią Jadzią”
17.12.2022
MISIE poznają czasy PRL-u z „Ciocią Jadzią”

Dzisiaj dzieci z grupy MISIE poznały dalsze przygody z Ciocią Jadzią. Pani Ania Ogrodnik podjęła na zajęciach trudny dla dzieci temat życia w czasach PRL-u, który został przedstawiony w najnowszej książce Elizy Piotrowskiej. W przystępny sposób wyjaśniła dzieciom, kiedy to było i co to oznacza. W skrócie opowiedziała całą treść książki. Dłużej skupiła się na okresie świątecznym w tamtych czasach a potem wspólnie z przedszkolakami porównała ten opis ze współczesnym. Przygody Cioci Jadzi podobały się dzieciom i przy okazji poznały troszkę historii…. Na koniec Pani Ania przygotowała dla dzieci grę planszową, która była ciekawym uzupełnieniem tych zajęć.

Dziękujemy! Czekamy na kolejne odwiedziny i przygody Cioci Jadzi.

ZOBACZ GALERIĘ
Urodziny w przedszkolu
16.12.2022
Urodziny w przedszkolu

Do zabawy mnóstwa siły,
żeby każdy dzień był miły.
Pełen śmiechu i radości,
stu urodzinowych gości.
Aut, klocków, lali, misiów,
stu prezentów, stu buziaków.
Zdrowia, szczęścia i słodyczy,
cały Świat Wam Życzy!

W piątek obchodziliśmy urodziny przedszkolaków urodzonych w miesiącu grudniu. Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to „Jego dzień”. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum uwagi. Jest najważniejszy, a inni zastanawiają się w jaki sposób mogą mu sprawić radość i przyjemność. Dzień ten stanowi symbol jego narodzin i przyjścia na świat. Urodziny w naszym przedszkolu to jedyna w swoim rodzaju wyprawa w świat przygody, która na długo pozostaje w pamięci dzieci, a w szczególności jubilata. To bardzo ważne wydarzenie pełne niespodzianek i niezapomnianych przeżyć. Dlatego w naszym przedszkolu świętujemy urodziny każdego dziecka.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Świąteczne spotkanie MISIÓW w bibliotece.
16.12.2022
Świąteczne spotkanie MISIÓW w bibliotece.

Dzieci z grupy MISIE wybrały się na opowieści świąteczne do biblioteki. Jak zawsze powitała nas uśmiechnięta Pani Iza, proponując dzieciom przygody misia z książki „Czy to już święta?” Po uważnym wysłuchaniu opowiadania, dzieci czekała niespodzianka: wspólne wykonanie choinki metodą origami. Wszyscy już czujemy, że Święta są tuż, tuż.. MISIE pożegnały się wręczając kartkę z życzeniami. Było miło i świątecznie!

Dziękujemy i do zobaczenia w nowym roku.

ZOBACZ GALERIĘ
„Spotkania choinkowe” w przedszkolu
15.12.2022
„Spotkania choinkowe” w przedszkolu

To właśnie tego wieczoru,
gdy wiatr zimnym śniegiem dmucha
- w serca złamane i smutne,
cicha wstępuje otucha.
To właśnie tego wieczoru,
od bardzo wielu już wieków,
pod dachem tkliwej kolędy,
Bóg się rodzi w człowieku.

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejsze, najcieplejsze, rodzinne, pełne radości chwile. Każdy z nas pewnie chciałby, aby trwały jeszcze dłużej. Już z początkiem grudnia w naszym przedszkolu widoczne były świąteczne przygotowania do wyjątkowych „Spotkań Choinkowych”. Oprócz świątecznych porządków, dekoracji sal i wykonywania świątecznych ozdób, nasze dzieci uczyły się wierszy, układów tanecznych, piosenek i kolęd bożonarodzeniowych. Punktem kulminacyjnym przedświątecznej przedszkolnej atmosfery były „Spotkania Choinkowe” z rodzicami, które miały miejsce w dniach 12 do 15 grudnia. W gwarze przedświątecznych przygotowań, zatrzymaliśmy się na chwilę, aby nie przeoczyć istoty Świąt Bożego Narodzenia.

Przedszkolaki w dniu „Spotkania Choinkowego” w swojej grupie były odświętnie ubrane i z niecierpliwością oczekiwały na wspólne występy i złożenie życzeń świątecznych rodzicom. Uroczystości przebiegły w bardzo miłej atmosferze, wywołując radość i uśmiech na twarzach dzieci i ich rodziców. Świąteczny nastrój podkreślały bożonarodzeniowa dekoracja, blask świec i płynące z głośników kolędy. „Spotkania Choinkowe” w przedszkolu to podniosła chwila, dzieci dzięki nim nie tylko utrwaliły sobie znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz co najważniejsze, wzmocniły bliskie i serdeczne relacje.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Akcja Mikołaje 2022 w „Jedyneczce”
08.12.2022
Akcja Mikołaje 2022 w „Jedyneczce”

Społeczność naszego przedszkola ponownie uczestniczyła w powiatowej akcji pomocowej Mikołaje 2022. Dzięki temu mieliśmy okazję uszczęśliwić dzieci na święta Bożego Narodzenia. Nasi podopieczni wraz z rodzicami jak zwykle stanęli na wysokości zadania i dostarczyli pyszne słodkości. Paczki trafią do rodziców, którzy wręczą je dzieciom pod choinkę. Chodzi o to, żeby najmłodsi zobaczyli, iż mają rodziców, którzy mimo przeciwności losu starają się spełniać dziecięce marzenia. Serdecznie dziękujemy za wielkie serce!

ZOBACZ GALERIĘ
Kartki świąteczne
08.12.2022
Kartki świąteczne

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy akcję wspólnego rodzinnego wykonywania kartek świątecznych dla ludzi w trudnej sytuacji życiowej, którzy czekają na taki miły gest prosto z serca. Dzieci wraz z rodzicami zrobili różnymi technikami plastycznymi piękne i oryginalne kartki świąteczne. Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom, którzy z wielkim zaangażowaniem przystąpili do stworzenia ślicznych kartek ze swoimi pociechami. Te małe dzieła na pewno ucieszą każdego odbiorcę.

ZOBACZ GALERIĘ
Poznajemy folklor wielkopolski - wycieczka KOTKÓW I MISIÓW do Domachowa
06.12.2022
Poznajemy folklor wielkopolski - wycieczka KOTKÓW I MISIÓW do Domachowa

W „Mikołajkowy” dzień dzieci z grupy KOTKI i MISIE wybrały się na wycieczkę autokarem do Domachowa, wioski zwykłej ale jednocześnie niezwykłej - bije tu serce Biskupizny. Pierwszym punktem było zwiedzanie najstarszego drewnianego kościoła w Polsce. Wspaniałym przewodnikiem okazał się tamtejszy proboszcz, który oprowadził przedszkolaków po wnętrzach świątyni, pokazując zabytkowe polichromie i opowiedział o historii tego uroczego, zabytkowego kościoła. Następnie dzieci udały się do budynku Gościńca, by tam obejrzeć i przymierzyć tradycyjne stroje biskupiańskie, poznać instrumenty i zatańczyć do muzyki ludowej. Zajęcia te prowadzili ubrani w tradycyjny strój Biskupianie - Pani Beata Kabała i Pan Krzysztof Polowczyk. Zaproponowali oni dzieciom zrobienie także pracy plastycznej - bombki, bo przecież niedługo święta Bożego Narodzenia. A na koniec czekała słodka niespodzianka - wszystkie dzieci otrzymały „czekoladowego mikołaja”. KOTKI i MISIE pełne wrażeń i nowych doświadczeń oraz wiedzy wróciły do przedszkola.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

Mikołajki w przedszkolu
06.12.2022
Mikołajki w przedszkolu

6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty.

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami, które zostawił w każde sali pod choinką. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, że Mikołaj niepostrzeżenie wszedł do naszego przedszkola i nikt go nie zdążył zobaczyć.. Może w przyszłym roku się uda przyłapać Mikołaja na gorącym uczynku.

ZOBACZ GALERIĘ
Mikołajkowy zawrót głowy u Motyli
06.12.2022
Mikołajkowy zawrót głowy u Motyli

Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Przedszkolaki z grupy Motyle już od rana, z niecierpliwością wyczekiwały tak ważnego gościa zadając wiele pytań. W końcu wyruszyliśmy na poszukiwania tak zacnej osobistości. Jak się okazało Mikołaj był w pobliżu naszego przedszkola, a mianowicie w gostyńskiej bibliotece. Powitał nas z uśmiechem i zaprosił do wysłuchania opowiadania pt. „Świąteczne szczęście Leosia" M. Auer. To bardzo pouczająca opowieść o tym, że najważniejsi podczas świątecznych spotkań są bliscy i przyjaciele. Dzieci chętnie rozmawiały z Mikołajem o zbliżających się świętach. Dziękując za tak ciekawe spotkanie zaśpiewały piosenkę, zrobiliśmy też na pamiątkę wspólne zdjęcie.

ZOBACZ GALERIĘ
Wycieczka „Słoneczek” i „Motyli” do „Nenufar Club” w Kościanie
05.12.2022
Wycieczka „Słoneczek” i „Motyli” do „Nenufar Club” w Kościanie

W grudniowy poniedziałek dzieci z grup „Słoneczka” i „Motyle” wybrały się na wycieczkę autokarem do „Nenufar Club” w Kościanie. Nasi milusińscy pomogli w przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia i poznali tradycje związane ze świętami. Na przedszkolaków czekało wiele atrakcji, m. in.: dekorowanie pierniczków, ubieranie choinki, nauka piosenki z pomocą łosia, pani Mikołajowej, górala, góralki i delfinka. Największą frajdą dla dzieci było oczywiście spotkanie z Mikołajem, który wręczył każdemu drobny upominek. Na koniec wszyscy świetnie się bawili w kolorowej sali zabaw. To był dla naszych wychowanków dzień pełen świątecznej atmosfery i niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy raz jeszcze Państwu Ludwiczakom za zasponsorowanie przejazdu autokarem, co znacznie obniżyło koszt wycieczki.

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Zbieramy nakrętki dla Julki!
05.12.2022
Zbieramy nakrętki dla Julki!

Wrzucenie nakrętki – tylko tyle i aż tyle. Nasze przedszkole przyłączyło się do pomocy Julce Mikołajczak z Gostynia, która choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Dzieci z „Jedyneczki” przynosiły systematycznie nakrętki z domu w mniejszych lub większych ilościach. Niech ta pomoc będzie liczona w tonach! Mała nakrętka może mieć wielką moc!

ZOBACZ GALERIĘ
Spotkanie z panią krawcową
05.12.2022
Spotkanie z panią krawcową

5.12.2022 roku w grupie „Misie” odbyło się spotkanie z panią Julitą – mamą Jasia, która opowiedziała dzieciom o zawodzie krawcowej. Pani Julita zaprezentowała przedszkolakom różne rodzaje przyborów, którymi w swojej pracy posługuje się na co dzień oraz ciekawe wyroby, które uszyła. Dzieliła się z dziećmi swoją pasją do szycia i pokazała, jak wielką frajdę może dać wspólna zabawa w szycie. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści naszego gościa. Świetnie się bawiły i z pewnością te zajęcia pozostaną w ich pamięci na bardzo długo. Na zakończenie przedszkolaki podziękowały pani Julicie wręczając laurkę. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i upominki.

ZOBACZ GALERIĘ
Choinka
05.12.2022
Choinka

W poniedziałek najmłodsza grupa miała wyjątkowe zadanie. Smerfiki ubierały choinkę. Przedszkolaki przyniosły bombki, łańcuchy, lampki. Następnie zgromadzone ozdoby zawieszały na gałązkach drzewka. W naszej sali zrobiło się świątecznie i magicznie.

ZOBACZ GALERIĘ
Witaj choinko!
02.12.2022
Witaj choinko!

„Kotki” i „Słoneczka” (podobnie jak dzieci z innych grup) postanowiły przygotować salę na powitanie Mikołaja. Udekorowały choinkę w kolorowe bombki, łańcuchy i światełka. Obok drzewka postawiły kramik świąteczny, a na tablicy pojawił się bałwanek w mikołajkowej czapie. Teraz Mikołaj na pewno nie ominie ich sali i zostawi niespodziankę pod choinką.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Przygoda z „Kicią Kocią”
02.12.2022
Przygoda z „Kicią Kocią”

Grupę „Kotki” odwiedziła pani Anna Ogrodnik z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Gostyniu. Dzieci rozpoczęły serię spotkań z książkami o przygodach „Kici Koci”. Pani Ania przeczytała o tym, jak Kicia Kocia sprzątała swój pokój. Była to okazja do rozmowy na temat samodzielności i odpowiedzialności za bałagan. Dzieci uczyły się, jak sprzątać i radzić sobie z hałasem odkurzacza.

ZOBACZ GALERIĘ
Zaświadczenie UNICEF
30.11.2022
Zaświadczenie UNICEF

ZOBACZ DYPLOM

ZOBACZ ZAŚWIADCZENIE

„Andrzejki” w przedszkolu
30.11.2022
„Andrzejki” w przedszkolu

30 listopada w naszym przedszkolu odbyły się wesołe zabawy andrzejkowe. Właśnie w tym dniu dzieci z wszystkich grup miały okazję przenieść się w magiczny świat wróżb i zabaw związanych z andrzejkową tradycją. Przedszkolaki z wielką radością wypowiadały andrzejkowe zaklęcia. Swoją przyszłość odkrywały losując przedmioty, które przepowiadały w jakim zawodzie będą pracowały kiedy dorosną, wróżyły układając buty, wybierał serduszka z imionami, losowały ciasteczka z wróżbami. Pod czujnym okiem nauczycieli zorganizowano najbardziej znany andrzejkowy sposób przepowiadania przyszłości - lanie wosku. Każde dziecko miała nie lada zadanie by spróbować odczytać swoją przyszłość z powstałej bryłki wosku. Oczywiście wróżbom i zabawom towarzyszyła muzyka oraz tańce. Andrzejki w naszym przedszkolu były bardzo udane.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

„Strefa kibica” w przedszkolu
30.11.2022
„Strefa kibica” w przedszkolu

W ostatni dzień listopada nasi podopieczni od samego rana przygotowywali się do gorącego kibicowania Reprezentacji Polski w piłce nożnej. Najwierniejsi kibice trzymają dzisiaj mocno kciuku za polską drużynę! POLSKA - BIAŁO - CZERWONI!

Cykl zajęć „Z Ciocią Jadzią przez świat” w grupie MISIE
28.11.2022
Cykl zajęć „Z Ciocią Jadzią przez świat” w grupie MISIE

MISIE chętnie powitały w poniedziałkowy dzień Panią Anię Ogrodnik, pracownika biblioteki pedagogicznej. Było to pierwsze spotkanie z cyklu zajęć „Z Ciocią Jadzią przez świat” (na podstawie serii książek autorstwa Elizy Piotrowskiej). Zajęcie polegało na zapoznaniu dzieci z postaciami, które występują we wszystkich częściach serii. Pani Ania przeczytała trzy rozdziały (Gra, Podejrzane typy, Taniec) pierwszej książki o przygodach szalonej cioci. Wspólnie z dziećmi omówiła przedstawionych tam bohaterów. Na koniec MISIE wypełniły kolorowankę, oczywiście była to postać Cioci Jadzi.

Dziękujemy za miłe spotkanie! Czekamy na następne!

ZOBACZ GALERIĘ
Kiedy zimno i szaro za oknem
28.11.2022
Kiedy zimno i szaro za oknem

Pogoda nas w ostatnich dniach nie rozpieszcza, ale nie oznacza to, że Motyle się nudzą. Wystarczyło zaprojektować tor sensoryczny, równoważnię oraz włączyć ulubioną muzykę i zabawa była świetna. 

ZOBACZ GALERIĘ
Urodziny w przedszkolu
25.11.2022
Urodziny w przedszkolu

Urodziny to szczególna okoliczność, która wśród dzieci wywołuje same pozytywne skojarzenia i emocje. Celebrowanie tego wydarzenia na dobre wpisało się w tradycję naszego przedszkola. Dzisiaj świętowały dzieci urodzone w listopadzie. Były torty, życzenia i wspaniała zabawa. Wszystkim jubilatom życzymy 100 lat!

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

„Światowy Dzień Pluszowego Misia” w przedszkolu i w bibliotece
25.11.2022
„Światowy Dzień Pluszowego Misia” w przedszkolu i w bibliotece

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym. O święcie tej postaci nie zapomniały dzieci z naszego przedszkola. Każdy przyniósł swojego ukochanego pluszaka. Spotkały się misie małe, średnie i duże, brązowe, szare, czerwone, żółte i różowe, a każdy był kochany, uroczy i wyjątkowy. Dzieci poznały historię „Święta Pluszowego Misia”, wspólnie bawiły się przy piosenkach: „Pluszowy Miś”, „Ja jestem niedźwiadek”, „Dwa malutkie misie", „Stary niedźwiedź mocno śpi”, a także wykonywały pomysłowe i wyjątkowe prace plastyczne, których bohaterem był misiek. W związku z obchodzonym świętem przedszkolaki uczestniczyły także w zajęciach w pobliskiej bibliotece. Pani Iza przebrana za sympatycznego niedźwiadka czytała naszym milusińskim bajki o misiach. „Dzień Pluszowego Misia” w naszym przedszkolu, a także w bibliotece, był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, że mogły spędzić tyle czasu ze swoimi ukochanymi maskotkami oraz pokazać je koleżankom i kolegom.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

„Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka” z UNICEF w przedszkolu
21.11.2022
„Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka” z UNICEF w przedszkolu

W dniu 21 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka” z UNICEF. Jest to cykliczne wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. Dnia 20 listopada z okazji „Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka” w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. Tego dnia prawie wszystkie przedszkolaki były ubrane na niebiesko. W każdej grupie zostały przeprowadzone zajęcia pod hasłem przewodnim: „Prawa dziecka - UNICEF”. Wszystkie grupy przedszkolne uczestniczyły w ciekawych zajęciach dydaktycznych i zabawach, obejrzały prezentację multimedialną o „rogu Afryki”, wykonały „talerze zdrowia” oraz oryginalne plakaty. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, czym zajmuje się organizacja międzynarodowa UNICEF, przypomniały sobie, że mają liczne prawa min.: prawo do radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i ciekawego poznawania otaczającego nas świata. Mamy nadzieję, że wiedza o prawach dziecka, świadomość swoich praw oraz trudnej sytuacji dzieci w Afryce, da przedszkolakom dobre podstawy do bycia w przyszłości wspaniałym człowiekiem, rodzicem i obywatelem.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

„Dzień Myszki Miki” w przedszkolu
18.11.2022
„Dzień Myszki Miki” w przedszkolu

Myszka Miki to postać znana na całym świecie. Lubią Ją nie tylko dzieci, ale również dorośli, jest bohaterem licznych kreskówek z uniwersum Walta Disneya. 18 listopada obchodzi swoje urodziny, i to właśnie wtedy cały świat celebruje „Dzień Myszki Miki”, czyli „Mickey Mouse Day”. Nasze przedszkolaki również postanowiły świętować razem z Myszką Miki. Dzieci tego dnia były przebrane za Myszkę Miki i Myszkę Minnie oraz miały na sobie ubrania z wizerunkiem tych postaci. Przedszkolaki wysłuchały bajek o przygodach bohatera dnia i jego przyjaciół oraz wykonały ciekawe prace plastyczne. Nie zabrakło zabaw ruchowych z animatorem i pluszową „Myszką Miki” przy skocznej muzyce. Wszystkim dzieciom bardzo spodobał się ten wyjątkowy dzień z bajkową postacią i super atrakcjami.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

SZKOŁA DO HYMNU – podziękowanie za uczestnictwo w akcji
18.11.2022
SZKOŁA DO HYMNU – podziękowanie za uczestnictwo w akcji

Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie SZKOŁA DO HYMNU uczestniczyło blisko 20,5 tysięcy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz prawie 360 placówek polonijnych z całego świata. 10 listopada 2022 roku o godzinie 11:11 Przedszkole Miejskie nr 1 w Gostyniu znalazło się w ich gronie. Otrzymaliśmy za przyłączenie się do akcji pamiątkowy dyplom.

ZOBACZ DYPLOM

Spotkanie MISIÓW z bajką w bibliotece
17.11.2022
Spotkanie MISIÓW z bajką w bibliotece

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” - W. Szymborska

Wiek przedszkolny jest doskonałym okresem na rozbudzenie wśród dzieci zainteresowań czytelniczych, dlatego MISIE z wielką ochotą wybrały się do biblioteki. Z ciekawością wysłuchały bajki „Jeden hamak dla dwóch” i porozmawiały na temat wysłuchanego utworu. Dowiedziały się jak ważna w życiu jest przyjaźń, empatia i troska. Wizyta w bibliotece była nie tylko zabawą z ulubioną książką ale doskonałą lekcją na temat wartości moralnych. Dziękujemy Paniom Bibliotekarkom! Jak zawsze był to miły, pełen uśmiechów i wrażeń czytelniczych czas.

ZOBACZ GALERIĘ
„Szkoła do hymnu” – obchody Święta Niepodległości w przedszkolu
10.11.2022
„Szkoła do hymnu” – obchody Święta Niepodległości w przedszkolu

Zgodnie z tradycją kolejny raz zaśpiewaliśmy hymn państwowy z okazji Święta Niepodległości. Co roku uczestniczymy w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w poprzednich latach, w ostatni dzień roboczy przed Świętem Niepodległości o godzinie 11.11, wybrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”. W ten sposób włączyliśmy naszą przedszkolną społeczność we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W każdej grupie dzieci uczestniczyły w ciekawych zajęciach dotyczących Święta Niepodległości.

ZOBACZ GALERIĘ
Pierwsza miejsce w konkursie plastycznym
10.11.2022
Pierwsza miejsce w konkursie plastycznym

Jesteśmy bardzo dumni z sukcesu Alicji z grupy „Kotki”. Ala zajęła pierwsze miejsce w konkursie plastycznym „Z moją rodziną o zdrowie dbam - pokażę to Wam”, który został zorganizowany przez Przedszkole Miejskie nr 4 „Stebluś” w Lublińcu. Cieszymy się bardzo, kiedy wysiłki i talent naszych wychowanków są doceniane. Życzymy dalszych sukcesów. Gratulujemy!!!

ZOBACZ GALERIĘ
Teatrzyk Kamishibai
09.11.2022
Teatrzyk Kamishibai

W środę dzieci z każdej grupy wiekowej odwiedziły Panie z Biblioteki Pedagogicznej w Gostyniu – Pani Grażyna Turz i Pani Ania Ogrodnik - z drewnianym teatrzykiem Kamishibai zatytułowanym ,,Legenda o powstaniu państwa polskiego”. Nie zabrakło także rozmów o nadchodzącym Święcie Niepodległości – obchodzonym w Polsce 11 listopada oraz ciekawych zadań plastycznych dla dzieci związanych z tymże świętem. Serdecznie dziękujemy Paniom za przybycie i mile spędzony czas.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

Spotkanie z doradcą zawodowym w grupie „Misie” i „Słoneczka”
07.11.2022
Spotkanie z doradcą zawodowym w grupie „Misie” i „Słoneczka”

Grupy „Misie” i „Słoneczka” odwiedziła Pani Urszula Burzyńska – Zimna, która na co dzień jest doradcą zawodowym w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Gostyniu. Pani Ula zorganizowała dla naszych przedszkolaków zajęcia, które pomogły w przybliżeniu zawodów rodziców oraz wsparły w wyborze i rozpoczęciu przyszłej drogi zawodowej dzieci. Na zajęciach dzieci były bardzo aktywne, nazywały opisywane zawody, rozwiązywały zagadki, wymieniały czynności związane z wykonywaną pracą. Bardzo dziękujemy Pani Uli za poświęcony czas i bardzo ciekawe zajęcia.

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Wizyta strażaka w przedszkolu
07.11.2022
Wizyta strażaka w przedszkolu

Wizyta strażaka pana Krystiana, absolwenta naszego przedszkola, z Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. Spotkanie to odbyło się w każdej grupie. W trakcie wizyty strażak zaznajomił dzieci z ciekawostkami związanymi z pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, przypomniały sobie numery alarmowe. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Wiedza, którą dzieci nabyły utrwalana będzie przy każdej okazji podczas zajęć, aby nabrały pewności siebie w trudnych sytuacjach i mogły udzielić pomocy sobie i innym (pan strażak pokazał, jak należy udzielać pierwszej pomocy na przykładzie lalek). Dzięki takim spotkaniom najmłodsi poznają i szanują ciężką i odpowiedzialną pracę strażaków. Dziękujemy panu Krystianowi za przybycie i fachowe przygotowanie się do spotkania z dziećmi.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Absolwentki przedszkola czytają w grupie MISIE i KOTKI
07.11.2022
Absolwentki przedszkola czytają w grupie MISIE i KOTKI

7 listopada dzieci z grupy MISIE i KOTKI gościły absolwentki przedszkola: Zosię i Zuzię, w ramach akcji „ Cała Polska czyta dzieciom”. Młodzi słuchacze poznali przygody sympatycznej Kici Koci. Ciekawe opowieści wzbogaciły ekologiczną wiedzę przedszkolaków, wskazywały poprawne wzorce zachowań. Serdecznie dziękujemy za czytanie, miłą rozmowę i spotkanie.

Zapraszamy ponownie!!!

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

Wizyta mamy Leona u „Słoneczek” – wesołe zabawy w języku angielskim
04.11.2022
Wizyta mamy Leona u „Słoneczek” – wesołe zabawy w języku angielskim

Dzisiaj grupę „Słoneczka” odwiedziła mama Leona. Pani Ania na co dzień uczy języka angielskiego, dlatego chętnie przeprowadziła w naszej grupie zabawy muzyczne i plastyczne w tym języku. „Słoneczka” z wielkim zainteresowaniem nauczyły się nowych słówek związanych z jesienią, śpiewały piosenkę o deszczu i wykonały pracę plastyczną wysłuchując wskazówek słownych w języku angielskim. Dzieci świetnie się bawiły. Na koniec spotkania Leonek poczęstował wszystkich słodkościami przyniesionymi przez mamę, a „Słoneczka” wręczyły Pani Ani podziękowanie za mile spędzony czas i ciekawe zajęcia w języku angielskim. Zaangażowanie się Rodzica w przedszkolny świat dziecka jest niezwykłym przeżyciem - daje poczucie radości i szczęścia oraz dumy. Dlatego Rodziców, którzy mają możliwość zapraszamy do włączenia się do życia naszej grupy poprzez czytania bajek w przedszkolu, czy też wspólne zabawy.

ZOBACZ GALERIĘ
Dyniowe muffiny
04.11.2022
Dyniowe muffiny

Dzisiaj dzieci z grupy Motyle gościły mamę Lenki – Panią Hanię, która przygotowała dla przedszkolaków smaczną niespodziankę. Najpierw przeczytała bajkę o przygodach Franklina, a następnie zaprosiła dzieci do wspólnego wykonania dyniowych muffinek. Jak się okazało, pieczenie ciast to nie taka trudna sprawa, jeśli do pomocy ma się tyle małych zdolnych rąk. Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy aż się upieką i będziemy mogli usiąść do degustacji. Muffinki wyszły wyśmienite!!! Dziękujemy pani Hani za odwiedziny i wspólną zabawę.

ZOBACZ GALERIĘ
Wizyta absolwentek przedszkola w grupie „Słoneczka”
04.11.2022
Wizyta absolwentek przedszkola w grupie „Słoneczka”

W listopadzie dzieci z grupy „Słoneczka” miały sympatycznych gości - absolwentki naszego przedszkola – Lenę i Basię, obecnie uczennice 3 klasy SP nr 2 w Gostyniu. Przedszkolaki w skupieniu wysłuchały bajki „Panda - lekarz” przeczytanej przez starsze koleżanki. Następnie „Słoneczka” poczęstowały dziewczynki słodkimi niespodziankami. Dziękujemy miłym absolwentkom za wizytę i zapraszamy do nas częściej, aby wspierać ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom”.

ZOBACZ GALERIĘ
Bajki uczą, bajki bawią, bajki humor nam poprawią
03.11.2022
Bajki uczą, bajki bawią, bajki humor nam poprawią

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disneya. Święto niesie ze sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. Z okazji tak ważnego dnia, wspólnie z paniami Izą i Beatą z gostyńskiej biblioteki przygotowałyśmy dla przedszkolaków konkurs wiedzy na temat postaci ze znanych bajek dla dzieci. Dzieci z grupy „Motyle” oraz „Misie” rozwiązywały zagadki, odgadywały z jakiej bajki pochodzą wybrane cytaty oraz rekwizyty typu: dynia, pantofelek, lusterko…itp., układały obrazki z części przedstawiające postacie z bajek. Był także konkurs muzyczny „Z jakiej bajki pochodzi ta melodia?”. W salach urządziliśmy też „Bajkowe kąciki czytelnicze”.

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

„Dzień Dyni” w przedszkolu
27.10.2022
„Dzień Dyni” w przedszkolu

W ostatni czwartek w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Dyni”. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Przedszkolaki poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Następnie dzieci przystąpiły do dyniowych zabaw: klasyfikowania dyń wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej, przeliczania dyń, prac plastycznych wykonywanych wspólnie w grupach oraz indywidualnie, zabaw ruchowych: dyniowe kręgle, skoki przez różnej wielkości dynie, slalom dyniowy oraz zabawy taneczne. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy co widać na załączonych zdjęciach.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Udział w akcji #SzkołaPamięta
27.10.2022
Udział w akcji #SzkołaPamięta

Nasze przedszkole wzięło udział w akcji #Szkoła pamięta. Pod koniec października wszystkie grupy realizowały różnorodne działania, które miały na celu upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych. Wszystkie dzieci odwiedziły lokalne miejsca pamięci takie, jak Pomnik Powstańców Wielkopolskich czy Pomnik ku czci 30 obywateli ziemi gostyńskiej rozstrzelanych przez hitlerowców w 1939 roku, a także Pomnik Karola Marcinkowskiego. Tam zapaliły znicze i poznały związaną z tym miejscem historię. Aby lepiej zrozumieć sens „Święta Zmarłych”, i młodsi i starsi, obejrzeli filmy i bajki edukacyjne nawiązujące do „Dnia Wszystkich Świętych”. Zapraszamy do galerii zdjęć.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Przedszkolacy w kinie
26.10.2022
Przedszkolacy w kinie

Dzieci z grupy Motyle, Misie oraz Słoneczka zaproszone zostały do gostyńskiego kina na poranek filmowy pod hasłem „dobre nawyki”. Dzieci obejrzały krótkie filmy, których bohaterami były „Trefliki” niezwykle sympatyczne ludki, dzięki którym dowiedziały się jak ważna jest przyjaźń, jak chronić drzewa, dlaczego należy mówić prawdę, co się może stać, kiedy nie posprzątamy po dobrej zabawie i jak szybko wyzdrowieć, kiedy dopadnie nas katar. Przedszkolacy z zainteresowaniem obejrzały wszystkie filmy, które opowiadały o bardzo ważnych wartościach. Seans zorganizowany został w ramach kampanii społecznej „Oklaski za odblaski”.

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

„Moja rodzina to jedna drużyna” – zabawy z rodzicami pod hasłem „Razem, zdrowo, kolorowo.”
25.10.2022
„Moja rodzina to jedna drużyna” – zabawy z rodzicami pod hasłem „Razem, zdrowo, kolorowo.”

Rada Rodziców naszego przedszkola wzięła udział w konkursie „Moja rodzina – to jedna drużyna” – edycja II - zorganizowanym przez Urząd Miejski w Gostyniu. Przedmiotem konkursu było opracowanie i przesłanie scenariusza inicjatywy promującej wartości rodziny oraz wspólnego spędzania czasu wolnego. Komisja konkursowa za opracowany scenariusz przyznała środki finansowe, które pozwoliły zrealizować scenariusz. Wspólne zabawy z rodzicami odbyły się we wtorek na dużej sali (każda grupa osobno). Dzieci z poszczególnych grup wraz z mamą, tatą lub innym członkiem rodziny, uczestniczyły w zabawach ruchowych, zabawie – „Zgaduj, zgadula?” (rozpoznawanie owocu za pomocą zmysłu smaku), zabawie plastycznej „Owocowe medale”, zabawie ruchowej z gumą sensoryczną lub chustą animacyjną „Sałatka owocowa”, a także w zabawie kulinarnej „Bajkowa kraina przysmaków”, polegającej na wykonaniu zdrowych, kolorowych i smacznych przekąsek związanych z wylosowaną bajką. Pomysł spędzenia czasu na zabawie z rodzicami bardzo się wszystkim spodobał, co było widać po ogromnym zaangażowaniu dzieci, ale przede wszystkim rodziców. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej zabawy.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

„Dzień Kundelka” Niesiemy pomoc bezdomnym zwierzętom
25.10.2022
„Dzień Kundelka” Niesiemy pomoc bezdomnym zwierzętom

Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Kundelka”. Dzieci opowiadały o swoich pupilach, w jaki sposób się nimi opiekują oraz oglądaliśmy bajkę o „Reksiu”. Pamiętając o bezdomnych zwierzętach jak co roku zorganizowaliśmy zbiórkę darów dla schroniska dla zwierząt. Zebraliśmy suchą i mokrą karmę, i wiele innych rzeczy niezbędnych czworonożnym przyjaciołom. Zebrana ilość karmy pozwoli bezdomnym zwierzakom na bogatszą, zróżnicowaną smakowo ucztę. Najważniejszą lekcją dla przedszkolaków jest to, aby zrozumieli, że zwierzęta to nie są zabawki, z których można zrezygnować, kiedy minie czas pierwszej fascynacji. Aby wiedziały, że posiadanie psa czy kota to nie tylko przyjemność, ale obowiązek troski o niewątpliwie słabszą istotę. Udział w akcji to znakomity przykład tego, że już od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku do „braci mniejszych”. Nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt - by zaszczepić w dzieciach jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwić na nieszczęścia i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym; by uczyć przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt: tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest, niestety, schronisko.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE i MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

„Prezenty dla naszych czworonożnych przyjaciół – podsumowanie zbiórki karmy dla Przytuliska w Smogorzewie”.
25.10.2022
„Prezenty dla naszych czworonożnych przyjaciół – podsumowanie zbiórki karmy dla Przytuliska w Smogorzewie”.

Nasze przedstawicielki Przedszkola Michalinka z grupy „Misie” i Ulka z grupy „Smerfy” wybrały się z wizytą do Przytuliska dla psów w Smogorzewie, aby przekazać zebraną karmę. Dla naszych czworonożnych przyjaciół był to bardzo szczególny dzień, bo właśnie 25 października przypada Dzień Kundelka. Psiaki okazały swą wdzięczność za wszystkie prezenty poprzez skoki i przytulaski, bardzo ucieszyły się z wizyty i przysmaków. Serdeczne podziękowania dla dzieci, rodziców oraz pracowników Przedszkola za przyłączenie się do zbiórki karmy.

Dziękujemy za zaangażowanie i zrozumienie potrzeb czworonogów oraz ogromne serca!

ZOBACZ GALERIĘ
Urodziny w przedszkolu
21.10.2022
Urodziny w przedszkolu

Urodziny to szczególna okoliczność, która wśród dzieci wywołuje same pozytywne skojarzenia i emocje. Celebrowanie tego wydarzenia na dobre wpisało się w tradycję naszego przedszkola. Dzisiaj świętowały dzieci urodzone w październiku. Były torty, życzenia i wspaniała zabawa. Wszystkim jubilatom życzymy 100 lat!

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Jesienny koncert w Szkole Muzycznej
21.10.2022
Jesienny koncert w Szkole Muzycznej

Muzyka odgrywa ważną rolę we wszechstronnym rozwoju dziecka a wiek przedszkolny to najlepszy czas na rozpoczęcie takiej edukacji. Dzieci z grupy „Misie” i z grupy „Motyle” udały się do Szkoły Muzycznej na „Jesienny koncert”. Oglądały i słuchały „ na żywo” szeregu instrumentów muzycznych, poznawały ich brzmienie oraz obserwowały sposób gry na tych instrumentach. Było to dla nich nowe doświadczenie obcowania z wartościową muzyką i ważny ich krok w poznawaniu świata dźwięków.

ZOBACZ GALERIĘ
Pasowanie na przedszkolaka
21.10.2022
Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w „Jedyneczce” odbyła się 21 października. Uroczystość umiliły występy najmłodszych dzieci z grupy „Smerfy”. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania nowych przedszkolaków z grupy „Smerfy”, „Motyle”, „Kotki”, „Słoneczka” i „Misie”, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor Iwonę Konieczną. Dla dzieci było to wielkie przeżycie, a dla wychowawców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Wszystkim wychowankom życzymy powodzenia i radości z przyjęcia do naszej wielkiej przedszkolnej rodziny.

ZOBACZ GALERIĘ
„Światowy Dzień Owoców i Warzyw” w „Jedyneczce”
21.10.2022
„Światowy Dzień Owoców i Warzyw” w „Jedyneczce”

Promocja zdrowia oraz kształtowanie nawyków prozdrowotnych to jedno z ważniejszych zadań naszego przedszkola. Dlatego też w dniu 21 października zorganizowany został w naszym przedszkolu DZIEŃ OWOCÓW I WARZYW.

Dzieci dowiedziały się jak ważne jest spożywanie owoców i warzyw w codziennej diecie. Przedszkolaki rozpoznawały smaki i zapachy owoców i warzyw. Odbyła się również degustacja witaminowych pyszności, produkcja soków owocowych. Były też zabawy edukacyjne oraz muzyczno - ruchowe przy piosenkach o tematyce owoców i warzyw. Dzieci z grupy „Misie” zaprezentowały swoim kolegom i koleżankom przedstawienie pt.: „Kraina witamin”. Przedszkolaki wykonały również „zdrowe” prace plastyczne. Jesteśmy pewni, iż po tak atrakcyjnie obchodzonym święcie, nikogo z naszych przedszkolaków nie trzeba będzie dłużej przekonywać, że owoce, warzywa są podstawą zdrowego odżywiania i należy je spożywać w ilości co najmniej 5 porcji dziennie. W obchody tego dnia aktywnie zaangażowali się rodzice, którzy zaopatrzyli swoje pociechy w warzywa i owoce!

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Instrumenty muzyczne - „Kotki”
20.10.2022
Instrumenty muzyczne - „Kotki”

Naszą grupę odwiedził muzyk z zamiłowania, pan Weber, który prywatnie jest tatą naszej Marty i gra w Orkiestrze Dętej Miasta i Gminy Gostyń. Spotkanie to zorganizowane zostało wokół tematu ,,Poznajemy instrumenty”. Nasz gość poprowadził zajęcia dla przedszkolaków zaczynając dyskusję od pytania „Co to jest dźwięk, w jaki sposób wydobywamy dźwięki z instrumentów?” Następnie dzieci poznały takie instrumenty jak: akordeon, puzon, klarnet, waltornia, ukulele, bębenek. Prezentacja instrumentów oraz muzyczne zabawy sprawiły wiele radości małym przedszkolakom. W czasie spotkania dzieci miały okazję do wspólnego muzykowania. Hitem okazały się „przymiarki” do gry na wybranych instrumentach, ćwiczenia ułożenia ust w taki sposób, aby wydobyć dźwięk z instrumentów dętych. Przyznać należy, że dzieci wykazały nie lada talent w tym kierunku. Serdecznie dziękujemy panu Weberowi za poświęcony nam czas. To była ekscytująca i magiczna wycieczka po krainie instrumentów muzycznych.

ZOBACZ GALERIĘ
Przedstawienie „Kraina witamin”
20.10.2022
Przedstawienie „Kraina witamin”

Jedz marchewki surowe, bo są smaczne i zdrowe.
Do tego jabłuszko, a szepnę Ci na uszko,
że przez te witaminki mamy wesołe minki.

Owoce i warzywa pełnią ważną rolę w żywieniu człowieka. Są bardzo dobrym źródłem witamin. Wiedzą już o tym dzieci przedszkolne. Z okazji „Światowego Dnia Owoców i Warzyw” MISIE przygotowały program artystyczny dla swoich rodziców pt. „Kraina witamin”. Były krótkie wierszyki, wesołe „owocowe” piosenki oraz „Ananasowa samba” - układ taneczny. Dzieci z radością wystąpiły przed publicznością prezentując swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Otrzymały dużo braw. Na zakończenie poczęstowały swoich rodziców jabłkiem. Było smacznie i wesoło.

Dziękujemy za przybycie i witaminową zabawę.

ZOBACZ GALERIĘ
„Dzień Listonosza i Poczty Polskiej”
18.10.2022
„Dzień Listonosza i Poczty Polskiej”

We wtorek 18 października w naszym przedszkolu we wszystkich grupach obchodzono „Dzień Listonosza i Poczty Polskiej”. Dzieci poznały specyfikę pracy listonosza i sposób funkcjonowania poczty na podstawie historyjek obrazkowych, prezentacji multimedialnych, a przede wszystkim dzięki wizycie pana listonosza. Nasz niecodzienny gość opowiedział przedszkolakom o tym, jak wygląda praca listonosza, pokazał strój i wyposażenie niezbędne w tym zawodzie. Dzieci poznały drogę listu począwszy od nadawcy po adresata. Następnie każdy mógł samodzielnie projektować indywidualny znaczek pocztowy. Mamy nadzieję, że w przyszłości przedszkolaki chętnie będą korespondować między sobą w ten tradycyjny sposób.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Jesienne zajęcia - „Kotki”
18.10.2022
Jesienne zajęcia - „Kotki”

W ostatnim tygodniu dzieci z grupy „Kotki” zrealizowały szereg zadań związanych z ogólnopolskim projektem „Co słonko widziało - na dziecięce kłopoty Brzechwa”. Były to zadania bardzo przyjemne, bo związane z jesienią i jej darami. Na początku dzieci wybrały się na spacer do sklepu owocowo-warzywnego. Tam oglądały wystawiony towar, starając się nazwać warzywa i owoce pochodzące z Polski oraz zagraniczne. Kolejnym zadaniem było wykonanie zapraw z owocami. W słoikach znalazły się jabłka i śliwki. Przedszkolaki skosztują kompotów w zimowy dzień, aby uzupełnić witaminy. Zebrane w kąciku przyrodniczym kasztany, szyszki i żołędzie posłużyły 4 latkom do zabaw matematycznych oraz do zabawy sensorycznej, czego efektem była jesienna mandala. Na zakończenie tematyki przedszkolaki wybrały się na spacer, aby podziwiać piękno jesiennych kolorów.

ZOBACZ GALERIĘ
Wizyta czytającej Laury u „Słoneczek”
14.10.2022
Wizyta czytającej Laury u „Słoneczek”

Nawyk czytania i zapał do książek trzeba kształtować w dzieciństwie, czytając dzieciom. Pragnąc rozbudzić ten nawyk w naszych wychowankach kontynuujemy w naszym przedszkolu akcję pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom i my też”. W piątek 14 października siostra Lenki – Laura odwiedziła naszą grupę, aby przeczytać bajkę „Słoneczkom”. Piękne czytanie zachwyciło dzieci i słuchały bajki „Złotowłosa i trzy misie” z zapartym tchem. Spotkanie dało wiele radości zarówno „Słoneczkom”, jak i czytającej Laurze - uczennicy 4 klasy SP nr 2 w Gostyniu. Bardzo dziękujemy za spędzony z nami czas i zapraszamy ponownie.

ZOBACZ GALERIĘ
Pyszne witaminki u MISIÓW
14.10.2022
Pyszne witaminki u MISIÓW

Dzieci na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Przyniosły z domu różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, kiwi, mandarynki, malinki i śliwki. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców, że ochoczo każdy zabrał się do pracy, podjadając od czasu do czasu .Zrobienie owocowej sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji, uświadamiając jednocześnie , jak ważną rolę odgrywają witaminy .

Sałatka owocowa była pyszna i zdrowa!!!

ZOBACZ GALERIĘ
Dzień Edukacji Narodowej
14.10.2022
Dzień Edukacji Narodowej

Zawsze miła i pogodna,
uśmiech z twarzy jej nie znika.
Jak to nasza pani robi,
to jej słodka tajemnica.
Bukiet kwiatów i życzenia
dziś składamy w dniu jej święta.
Tę piosenkę zaśpiewamy,
niechaj pani nas pamięta.

Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wspólnego świętowania. Już z samego rana na uroczystości w sali starszaków zebrały się wszystkie przedszkolaki oraz pracownicy przedszkola. Pani dyrektor Iwona Konieczna podziękowała całemu personelowi za wspólną pracę dla dobra dzieci, następnie zaprosiła wszystkich na słodki poczęstunek. Była to też okazja do nagrodzenia przez panią dyrektor pracowników, którzy wyróżnili się w pracy zawodowej. Dzieci podziękowały swoim paniom pięknymi rysunkami, które samodzielnie wykonały, kwiatkami oraz piosenką.

ZOBACZ GALERIĘ
Dzień Edukacji Narodowej
14.10.2022
Dzień Edukacji Narodowej
Wycieczka „Misiów” i „Słoneczek” do Muzeum
14.10.2022
Wycieczka „Misiów” i „Słoneczek” do Muzeum

Chcąc wzbogacić doświadczenia dzieci w wiedzę o rodzinnej miejscowości MISIE oraz SŁONECZKA wybrały się na wycieczkę do Muzeum w Gostyniu. Dzieci dowiedziały się, co to muzeum i w jakim celu chroni się zabytki i gromadzi eksponaty muzealne. W ciekawy sposób przybliżyły sobie historię naszego regionu. Pobyt w muzeum był okazją do bezpośredniego obcowania ze sztuką. Przedszkolaki miały okazję podziwiać wystawę Bożeny Gerowskiej „Ikony-okno sacrum”. Na ekspozycji zaprezentowane były także prace Eugeniusza Molskiego z prywatnej kolekcji. Przeżycia i emocje, które towarzyszyły dzieciom podczas wycieczki na pewno wpłyną na trwałość zdobytej wiedzy.

Wracając do przedszkola MISIE udały się na gostyński rynek spędzając czas na zabawie.

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

„Kotki” z wizytą w salonie fryzjerskim
13.10.2022
„Kotki” z wizytą w salonie fryzjerskim

Grupa „Kotki” dzięki uprzejmości mamy naszej Ani w ramach poznawania zawodu fryzjera udały się na wycieczkę do znanej w Gostyniu pracowni fryzur INES należącej do pani Joanny Prokop – Szafraniak. Przedszkolaki obejrzały z zaciekawieniem wszystkie pomieszczenia, wyposażenie salonu oraz znajdujące się tam sprzęty. Podczas naszego pobytu w salonie dzieci mogły zobaczyć jak pani fryzjerka myje, suszy i obcina klientce włosy. Ciekawą atrakcją okazało się specjalne krzesełko- samochód przeznaczone do obsługiwania najmłodszych klientów oraz ściana wodna , która pełni w salonie funkcję odprężającą. Serdecznie dziękujemy mamie Ani z grupy „Kotki” za możliwość wycieczki do salonu fryzjerskiego oraz wszystkim pracownikom Pracowni Fryzur INES za ciekawe informacje na temat zawodu fryzjera, ciepłe przyjęcie i słodką niespodziankę.

ZOBACZ GALERIĘ
Ponowna wizyta absolwentek przedszkola w grupie „Słoneczka”
12.10.2022
Ponowna wizyta absolwentek przedszkola w grupie „Słoneczka”

W ostatni wtorek i środę dzieci z grupy „Słoneczka” odwiedziły miłe absolwentki naszego przedszkola – Paula (siostra Izy), Natalka (siostra Marcina) i Julka, obecnie uczennice 3 klasy SP nr 2 w Gostyniu. Przedszkolaki w skupieniu wysłuchały bajek – „Kicia - Kocia na traktorze” i „Kicia - Kocia nie może zasnąć” przeczytanych przez starsze koleżanki. Następnie „Słoneczka” poczęstowały gości słodyczami, po czym zaprosiły do wspólnej zabawy na nowym placu zabaw. Dziewczynki z chęcią przypomniały sobie wesołe harce na boisku przedszkolnym, szczególnie w taką piękną jesienną pogodę. Dziękujemy sympatycznym absolwentkom za wizytę i zapraszamy do nas częściej.

ZOBACZ GALERIĘ
Owocowy tydzień u „Motyli”
12.10.2022
Owocowy tydzień u „Motyli”

Jak bardzo ważne dla naszego zdrowia jest spożywanie owoców wiedzą wszystkie przedszkolaki. Najstarsze dzieci poznały nazwy drzew, z których pochodzą owoce, budowę jabłka oraz gruszki, a także rozpoznawały owoce za pomocą wielu zmysłów; dotyku, węchu oraz smaku. Dowiedziały się także jakie przetwory z owoców można przygotować na zimę. Samodzielnie wykonały kolorowe szaszłyki z ulubionych owoców, które zajadały ze smakiem. Z owoców, których nie zdołaliśmy zjeść, panie kucharki ugotowały nam na obiad przepyszny kompot.

ZOBACZ GALERIĘ
Policjanci z wizytą w przedszkolu
10.10.2022
Policjanci z wizytą w przedszkolu

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedzili policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, w tym wszystkim bardzo dobrze znany policjant Pyrek. Przypomnieli oni dzieciom jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas poruszania się po chodnikach oraz ulicach, w jaki sposób i w których miejscach możemy przechodzić na drugą stronę ulicy oraz numery alarmowe. Przekazaną wiedzę dzieci mogły wykorzystać od razu praktycznie, podczas spaceru z policjantami w pobliżu przedszkola. Dziękujemy za pouczającą wizytę.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE i MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Pełen uśmiechu „Dzień Tolerancji” w „Jedyneczce”
07.10.2022
Pełen uśmiechu „Dzień Tolerancji” w „Jedyneczce”

„Sprawiaj innym radość, a zobaczysz, że radość cieszy..”

W piątkowy dzień nasze przedszkole uczestniczyło w akcji profilaktycznej dotyczącej „Dnia Tolerancji” pod nazwą „Inny - nie znaczy gorszy”, zorganizowanej przez Urząd Miejski w Gostyniu. Tego samego dnia obchodzony jest „Światowy Dzień Uśmiechu” i dlatego w całym przedszkolu było bardzo radośnie i wesoło. Na dzieci z wszystkich grup czekało w tym dniu wiele zabaw, do których „biletem wstępu” był uśmiech od ucha do ucha. Przez cały dzień obowiązywała zasada – obojętnie co by nie było uśmiech nie schodzi z naszych ust, jesteśmy mili i uprzejmi dla innych, zwracamy się do wszystkich z należytym szacunkiem. Był to naprawdę radosny i uśmiechnięty dzień i oby jak najczęściej uśmiech gościł na twarzach naszych podopiecznych, nauczycieli, a także rodziców.

Dzieci z grupy „Słoneczka” i „Misie” w tym szczególnym dniu miały przyjemność odwiedzić starsze osoby w „Domu Seniora”. Na tę okoliczność przygotowały uśmiechnięte buźki w formie lizaków, które podarowały seniorom. Przedszkolaki zaśpiewały jesienne piosenki i tradycyjne „100 lat i więcej”. To wzruszające spotkanie dwóch, odległych pokoleń miało terapeutyczną moc dla obu stron. Seniorzy przeżyli chwile radości i uśmiechu, a najmłodsi mieli możliwość czynienia dobra na rzecz ludzi go potrzebujących. Dziękujemy Gospodarzom „Domu Seniora” za możność spotkania z osobami starszymi, miłe przyjęcie, piękny upominek – „Jeżyk”, wykonany przez seniorów oraz cukierki dla dzieci.

Natomiast dzieci z grupy „Smerfy”, „Kotki” i „Motyle” miały miłych gości – starsze koleżanki i kolegów ze Szkoły Specjalnej na Brzeziu. Razem obejrzeli film o tolerancji na podstawie baśni o brzydkim kaczątku. Potem wszyscy wysłuchali pogadanki o „Dniu Tolerancji” i „Światowym Dniu Uśmiechu”, a następnie wspólnie wykonali znaczek symbolizujący radość. Nie zabrakło też wesołych pląsów przy skocznej muzyce. To był dzień pełen wrażeń dla naszych milusińskich.. i nie tylko. Dzieci dowiedziały się, jak ważna jest akceptacja odmienności innych ludzi, a także miały okazję sprawić radość sobie i innym.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Jesień w sadzie i ogrodzie
07.10.2022
Jesień w sadzie i ogrodzie

W tym tygodniu nasze małe „Smerfy” przeniosły się do jesiennego ogrodu i sadu. Poznawaliśmy owoce i warzywa, które są charakterystyczne dla jesieni. Degustowaliśmy jabłka przyniesione prosto z ogródka przez jednego z naszych przedszkolaków oraz śliwki, którymi poczęstowała pani. Jednak największą frajdę sprawiło maluchom malowanie jesiennych owoców farbami przy użyciu paluszków.

ZOBACZ GALERIĘ
„Słoneczka” i „Misie” z wizytą w bibliotece
06.10.2022
„Słoneczka” i „Misie” z wizytą w bibliotece

W ostatni czwartek dzieci z grupy „Słoneczka” i „Misie” odwiedziły pobliską bibliotekę. Przedszkolaki wysłuchały bajek przeczytanych przez Panią Beatę i przez Panią Ewę. Pani Beata nawiązała do niedawno obchodzonego „Dnia Głośnego Czytania”, zwracając uwagę na istotę kształtowania u najmłodszych nawyków stałego obcowania z książką. W trakcie pobytu w bibliotece dzieci oglądały kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Spotkanie jak zwykle odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze.

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Jesienny spacer „Słoneczek” do parku
05.10.2022
Jesienny spacer „Słoneczek” do parku

Jesień to najbardziej kolorowa pora roku. Pogoda jesienią bywa kapryśna, jednak dzisiaj okazała się bardzo słoneczna i ciepła. Korzystając z uroków jesieni grupa „Słoneczka” wybrała się na jesienny spacer do parku aby poodychać świerzym powietrzem oraz rozwinąć swoje zainteresowania przyrodnicze. Przedszkolaki zaobserwowały zmieniające się kolory liści na drzewach, zbierały jarzębine, żołędzie, kasztany, układały bukiety z kolorowych liści, próbowały rozpoznać różne gatunki drzew. Dzieci chętnie skorzystały też z zabawy na placu zabaw, który mieści się w parku. Pełne wrażeń i energi wróciły do przedszkola.

ZOBACZ GALERIĘ
IV Edycja #SprzątamyDlaPolski
04.10.2022
IV Edycja #SprzątamyDlaPolski

We wtorek - 4 października 2022 roku - w całej Polsce odbyła się akcja sprzątania lasów i pobliskich terenów zielonych. Wydarzenie #SprzątamyDlaPolski skierowane było w szczególności do przedstawicieli młodego pokolenia. W akcji uczestniczyli także wychowankowie naszego przedszkola. Nasi milusińscy chętnie sprzątali okolice przedszkola, wykonali plakaty o segregacji śmieci, a także obejrzeli filmy multimedialne dotyczące sposobów dbania o środowisko. Pamiętajmy, że troska o klimat i środowisko jest jednym z elementów współczesnego patriotyzmu. W ten sposób po raz kolejny udowadniamy jako społeczność, że stan naszego środowiska nie jest nam obojętny, dając dobry przykład zwłaszcza najmłodszym - dzieciom i młodzieży szkolnej - ale przede wszystkim przy udziale najmłodszych, którzy uczą się tym samym odpowiedzialności, ale też dając dobry przykład wszystkim mieszkańcom naszej Ojczyzny.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Z wizytą w poradni - „Kotki”
03.10.2022
Z wizytą w poradni - „Kotki”

Dzieci z grupy „Kotki” wybrały się na wycieczkę do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gostyniu. Po miłym powitaniu zostały zaproszone do zwiedzania gabinetów poradni. Odwiedziły także pokój pani sekretarki i biuro pani księgowej. Panie opowiedziały o swoich zawodach i krótko określiły, czym zajmuję się pedagog, psycholog i logopeda. Następnie przedszkolaki uczestniczyły w bardzo ciekawych zajęciach ze specjalistami. Pogadankę na temat emocji przeprowadziła pani Iza, która jest psychologiem. Opowiedziała, na czym polega jej praca, w jaki sposób pomaga dzieciom. Pani Iwonka logopeda zaproponowała dzieciom zabawy, w których chętnie uczestniczyły wszystkie dzieci. Jednak największą niespodzianką były zabawy sensoryczne i eksperymenty, które przygotowały panie Kamila i Ania: lepienie z masy solnej, „wulkan”, słuchanie muzyki relaksacyjnej w połączeniu z terapią światłem. Po zabawnych ćwiczeniach „Kotki” rozkoszowały się słodkim poczęstunkiem w postaci cukierków. Serdecznie dziękujemy za ciekawe spotkanie.

ZOBACZ GALERIĘ
30.09.2022
DZIEŃ CHŁOPAKA

„Dzień Chłopaka” w przedszkolu
30.09.2022
„Dzień Chłopaka” w przedszkolu

W piątek we wszystkich grupach przedszkolnych dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów miłe niespodzianki z okazji „Dnia Chłopaka”. Już od rana w naszym przedszkolu było wesoło i gwarno, słychać było śpiewane „Sto lat”, składanie życzeń i podziękowania przy wręczaniu prezentów od koleżanek oraz przygotowanych przez rodziców. Chłopcy z wdzięcznością przyjmowali upominki wykonane przez dziewczynki. Nie zabrakło tez słodkości i wspólnych zabaw. Przedszkolaki tańczyły i śpiewały przy wesołej muzyce, były też zabawy integracyjne . We wszystkich grupach był to dzień pełen wrażeń, atrakcji i dobrej zabawy. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia. Wszystkim chłopcom składamy serdeczne życzenia z okazji ich święta, a rodzicom dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu niespodzianek dla naszych milusińskich.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Piękna jest jesień w parku
29.09.2022
Piękna jest jesień w parku

Jesienne liście złocą się w parku
I do zabawy wołają nas.
Zrobimy z liści przepiękny bukiet,
By nam umilał zimowy czas.

Dzieci z grupy „Misie” oraz „Motyle” wybrały się dziś do parku obserwować zmiany, jakie zaszły wraz z nadejściem nowej pory-Jesieni. W tym dniu pogoda była wyjątkowo piękna. Nie brakowało promieni słońca i ciepłych podmuchów wiatru. Przedszkolaki bezpośrednio obcowały z przyrodą, rozpoznawały rodzaje drzew po liściach i owocach oraz zbierały jesienne skarby. Był też czas na zabawę z chustą, lekcję przyrody z książką oraz na placu zabaw w parku. Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń.

ZOBACZ GALERIĘ
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
29.09.2022
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Najstarsze grupy przedszkolne wzięły udział w ogólnopolskiej akcji - „Dzień Głośnego Czytania”. „Motyle” odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Gostyniu. Dzieci wysłuchały utworu Hanny Łochockiej „Jak wróbelek Elemelek w szkole uczył się literek”, miały też możliwość obejrzenia ciekawej wystawy pt. „Czytanie zbliża”. „Misie” poznały utwory literackie o tematyce jesiennej czytane przez panią Anię w sali przedszkolnej oraz w plenerze.

ZOBACZ GALERIĘ
„Dzień jabłka” w przedszkolu
28.09.2022
„Dzień jabłka” w przedszkolu

Dzisiaj w naszym przedszkolu wszystkie dzieci świętowały „Dzień jabłka”. We wszystkich grupach odbywały się zabawy plastyczne, muzyczno – ruchowe i matematyczne związane z uwielbianym przez przedszkolaki owocem – jabłuszkiem. Dzieci chętnie przeliczały jabłka na dywanie, układały z nich ciekawe wzory i wykonywały śliczne prace plastyczne z wykorzystaniem tych pysznych i zdrowych owoców. Każdy przedszkolak miał okazję skosztować smaczne i soczyste jabłuszko. „Dzień jabłka” nie mógł się odbyć bez tradycyjnej szarlotki, dlatego grupę „Motyle” odwiedziła mama Kacpra – Pani Ewelina, która przeprowadziła z dziećmi warsztaty kulinarne. Zapoznała dzieci jak wykonać ciasto i jakich składników należy użyć, aktywnie włączając dzieci w proces tworzenia. Szarlotka wyszła nam przepyszna!! Niestety nie poczęstowaliśmy innych grup ponieważ była tak dobra, że wszystko sami zjedliśmy. Jeszcze raz dziękujemy Pani Ewelinie za poświęcony czas.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

„Cała Polska czyta dzieciom”- spotkanie w grupie „Kotki” z mamą Marty
27.09.2022
„Cała Polska czyta dzieciom”- spotkanie w grupie „Kotki” z mamą Marty

W naszym przedszkolu stało się tradycją, że rodzice odwiedzają przedszkolaki i czytają bajki. Realizujemy w ten sposób ogólnopolski projekt „Cała Polska czyta dzieciom”. Każdy kto chciałby poczytać bajkę przedszkolakom jest mile widziany. Wystarczy ustalić datę, godzinę wybrać „lekturę” i przyjść do przedszkola. Tym razem przedszkolaki z grupy „Kotki” odwiedziła mama Marty, która przeczytała wiersze „Na straganie”, „Dzik”, „Niedźwiedź” J. Brzechwy oraz opowiadanie z „Wielkiej księgi Muminków”. Dzieci chętnie słuchały opowieści o Muminkach. Żywo reagowały śmiechem w zabawnych momentach, wyczuwając zawarty humor w wierszach Brzechwy. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowankę i podziękowały oklaskami za super spotkanie.

ZOBACZ GALERIĘ
Czytanie bajki przez absolwentki przedszkola w grupie „Słoneczka”
27.09.2022
Czytanie bajki przez absolwentki przedszkola w grupie „Słoneczka”

W ostatni wtorek dzieci z grupy „Słoneczka” po drugim śniadaniu odwiedziły dwie sympatyczne absolwentki naszego przedszkola – Natalka (siostra Marcina) i Lilka, obecnie uczennice 3 klasy SP nr 2 w Gostyniu. Przedszkolaki w skupieniu wysłuchały bajek z serii Kicia Kocia „Na rowerze” i „Witaminowe przyjęcie” przeczytanych przez starsze koleżanki. Z chęcią odpowiadały na pytania dotyczące utworów. Po czytaniu przyszła pora na wspólną zabawę. Dziewczynki z radością przypomniały sobie beztroskie, przedszkolne czasy. Na zakończenie na wszystkie dzieci czekały słodkie niespodzianki. To było bardzo miłe i wesołe spotkanie. Zapraszamy dziewczynki do nas częściej. „Słoneczka” chętnie wysłuchają kolejnych, wartościowych i pouczających bajek.

ZOBACZ GALERIĘ
Spotkanie z doradcą zawodowym - „Kotki” i „Motyle”
26.09.2022
Spotkanie z doradcą zawodowym - „Kotki” i „Motyle”

Dzieci z grupy „Kotki” oraz „Motyle” uczestniczyły w zajęciach związanych z doradztwem zawodowym. Zajęcia przygotowała pani Urszula Burzyńska-Zimna, która pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gostyniu i zajmuje się tematyką z tego zakresu. Choć wydaje się, że do wyboru zawodu dzieci mają jeszcze daleko, to jednak zainteresowania naszych pociech mogą wskazywać, którą drogę zawodową wybiorą. Na zajęciach dzieci bardzo chętnie rozwiązywały zagadki, nazywały zawody i wymieniały czynności związane z wykonywaną pracą. Tematem pogadanki były także zawody i zajęcia rodziców.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

Urodziny w „Jedyneczce”
23.09.2022
Urodziny w „Jedyneczce”

Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. W tym miesiącu urodziny w naszym przedszkolu obchodziły dzieci urodzone w miesiącu wrześniu, a także sierpniu i lipcu (ze względu na to, iż w trakcie dyżuru letniego większość dzieci nie chodziła do przedszkola). Urodziny w przedszkolu to bardzo ważne wydarzenie pełne niespodzianek i niezapomnianych przeżyć. Tego dnia dzieci uczestniczą w zabawach muzyczno – ruchowych, składają życzenia małym jubilatom, zajadają pyszny torcik i smakowite, zdrowe przekąski owocowe. Każdy przedszkolak czeka na ten dzień z niecierpliwością. Życzymy naszym jubilatom dużo zdrowia, spełnienia dziecięcych marzeń i radości.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MALUSZKI

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Pierwszy Dzień Jesieni
23.09.2022
Pierwszy Dzień Jesieni

23 września dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Jesieni. Aby bliżej poznać nową porę roku - Jesień – przedszkolaki obejrzały dary, które ze sobą przyniosła. Dzieci wspólnie wykonały przepiękne prace plastyczne związane z nową porą roku, a także bawiły się do piosenek o tematyce jesiennej. Każdy przedszkolak czynnie uczestniczył we wspólnych zabawach. Dzieci ze wszystkich grup miały okazję zrobić sobie zdjęcie na jesiennym tle. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie nudna i zimna, ale ciepła i bogata w jesienne skarby!

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

Spotkanie z panem policjantem
23.09.2022
Spotkanie z panem policjantem

W ubiegły piątek Smerfy na zajęciach gościły pana policjanta z Komendy Powiatowej w Gostyniu. Przedszkolaki poznały zawód policjanta. Dowiedzieliśmy się na czym polega wykonywanie zawodu policjanta i jakie są jego obowiązki. Smerfy miały okazję obejrzeć wyposażenie policjanta oraz przymierzyć niektóre elementy np. kajdanki, kamizelkę, czapkę czy kask.

Pan policjant przedstawił przedszkolakom najważniejsze zasady bezpieczeństwa oraz zasady ruchu drogowego. Nie obyło się bez niespodzianek – każdy przedszkolak otrzymał od pana policjanta odblask do swojego plecaczka. Kolejną niespodzianką była możliwość obejrzenia dużego radiowozu policyjnego. Odważne przedszkolaki wsiadły nawet do środka. Na koniec pan policjant zademonstrował przedszkolakom sygnalizację świetlną i dźwiękową radiowozu. Przedszkolaki były zachwycone i bardzo podekscytowane. Dziękujemy panu Markowi za przyjęcie zaproszenia do naszej grupy.

ZOBACZ GALERIĘ
„Motyle” zwiedzają wystawę w GOK Hutnik
22.09.2022
„Motyle” zwiedzają wystawę w GOK Hutnik

Lampy, rzeźby, formy ceramiczne - takie ciekawe eksponaty wykonane z gliny mogły obejrzeć dzisiaj przedszkolaki z grupy najstarszej. Wystawa to prezentacja dokonań dorosłych uczestników sekcji ceramicznej skupionych wokół Hutnika. Myślą przewodnią wystawy jest obiekt - lampa oraz powiązane z nią skojarzenia. Dzieci z grupy Motyle mogły się też dowiedzieć jak długo trwa proces powstawania gliny, co to jest za materiał i jak wygląda. Pani Magdalena, która opowiedziała nam wiele ciekawostek na temat tego, jak powstają takie ciekawe prace zaprosiła nas na następne spotkanie w marcu. Oj będzie się działo, już nie możemy się doczekać.

ZOBACZ GALERIĘ
Wycieczka na skrzyżowanie
21.09.2022
Wycieczka na skrzyżowanie

W ramach realizacji tygodniowej tematyki dotyczącej ruchu drogowego dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie. Przedszkolaki we wszystkich grupach podczas zajęć zapoznawały się m.in. z zasadami bezpiecznego poruszania się po ulicy, a następnie wybrały się na spacer na skrzyżowanie ulic niedaleko przedszkola. Obserwowały z wielką uwagą ruch uliczny, nazywały poruszające się po drogach pojazdy, a przede wszystkim uczyły się zasad obowiązujących na skrzyżowaniu bez sygnalizacji świetlnej, jak i tych wyposażonych w sygnalizację świetlną. Dzieci szczęśliwe, zadowolone i bogatsze w nowe doświadczenia wróciły bezpiecznie do przedszkola.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

„Co słonko widziało…”- wizyta 4 latków w bibliotece
21.09.2022
„Co słonko widziało…”- wizyta 4 latków w bibliotece

Dzieci z grupy „Kotki” włączyły się w realizację zadań ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Co słonko widziało… na dziecięce kłopoty Brzechwa”. Założeniem projektu jest wprowadzanie dzieci w otaczający świat przyrodniczy, społeczny, emocjonalny poprzez piękno literatury dziecięcej autorstwa Jana Brzechwy, promowanie czytelnictwa, literatury polskich autorów, wzbogacanie wiedzy i słownictwa, przygotowywanie do rozumienia emocji, uczuć własnych i innych, wprowadzanie w świat wartości uniwersalnych takich jak dobro, szacunek, pracowitość, uczynność, przyjaźń, koleżeńskość, bezinteresowność. Chcąc dowiedzieć się kilku wiadomości o pisarzu, dzieci wybrały się do Biblioteki Publicznej w Gostyniu. Tam zaprzyjaźnione panie bibliotekarki przygotowały dla przedszkolaków wystawkę, na której znalazły się wizerunki Jana Brzechwy, recenzje twórczości, pozycje książkowe z wierszami, filmy na podstawie bajek dla dzieci tego pisarza. Przedszkolaki wysłuchały także wiersza „Kwoka”, „Hipopotam”, „Kłamczucha”. Natomiast w sali przedszkolnej dzieci założyły kącik z książkami Jana Brzechwy, które będą poznawać przez cały rok szkolny.

ZOBACZ GALERIĘ
Każdy przedszkolak powie, że ruch to zdrowie!
21.09.2022
Każdy przedszkolak powie, że ruch to zdrowie!

Czy dzieci lubią ruch ? O, tak!!! Zabawy ruchowe towarzyszą nam każdego dnia w przedszkolu, ponieważ jest to jedna z ważniejszych form aktywności dzieci. Staramy się, aby te zajęcia były dla dzieci atrakcyjne, ciekawe i rozwijały ich sprawność fizyczną. Oczywiście dzieci uwielbiają zabawy z wykorzystaniem różnego sprzętu sportowego, ale czasami wystarczy zwykła chustka, aby zabawa była ciekawa.

ZOBACZ GALERIĘ
„Dzień Przedszkolaka” w „Jedyneczce”
20.09.2022
„Dzień Przedszkolaka” w „Jedyneczce”

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień „Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka”. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły od zabaw ruchowych przy muzyce oraz zabaw plastycznych w swoich salach. Następnie  dzieci obejrzały wesołe przedstawienie w wykonaniu teatru „Na walizkach” z Wrocławia. Na zakończenie wszystkie przedszkolaki otrzymały słodkie niespodzianki i zestaw kolorowanek. To był dla naszych milusińskich bardzo radosny i pełen wrażeń dzień.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA I MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

Przedszkolaki z „Jedyneczki” we wspólnej akcji „Sprzątania Świata”
16.09.2022
Przedszkolaki z „Jedyneczki” we wspólnej akcji „Sprzątania Świata”

Tradycyjnie, jak co roku, dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w akcji „Sprzątania Świata”, której celem jest promowanie od najmłodszych lat zasad dbania o środowisko. Dzieci z chęcią i radością włączyły się do akcji, by posprzątać „Naszą Planetę”. Przedszkolaki wyruszając na akcję otrzymały  rękawiczki  i worki na śmieci. Wszystko odbyło się w formie zabawy, dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by jak najdłużej korzystać z jej uroków. Coroczna akcja „Sprzątania Świata” jest świetną okazją, aby uświadomić najmłodszym, jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MALUSZKI

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Wyjątkowa wizyta w „Jedyneczce”
16.09.2022
Wyjątkowa wizyta w „Jedyneczce”

W ostatnim tygodniu przyszedł do nas wyjątkowy gość – burmistrz Gostynia – pan Jerzy Kulak. Odwiedziny spowodowane były chęcią obejrzenia nowego placu zabaw na naszym boisku. Pan burmistrz obdarował wszystkie dzieci słodką niespodzianką oraz ślicznym, małym misiem. Przedszkolaki podziękowały miłemu gościowi za prezenciki, a w szczególności za piękny plac zabaw.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

„Dzień Kropki” w „Jedyneczce"
15.09.2022
„Dzień Kropki” w „Jedyneczce"

15 września w naszym przedszkolu dzieci z grupy „Słoneczka”, „Misie” i „Kotki” obchodziły „Międzynarodowy Dzień Kropki”. Celem „Międzynarodowego Dnia Kropki” jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Tego dnia przedszkolaki dostrzegały kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce,  bombkę choinkową, kolorową kulę, piłkę i wiele innych ciekawych rzeczy. Dzieci wspólnie bawiły się też przy piosenkach i tworzyły kolorowe prace plastyczne z kropek. To był dla naszych milusińskich bardzo wesoły i twórczy dzień.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Mamo, Tato co Wy na to?
15.09.2022
Mamo, Tato co Wy na to?

Przedszkolaki z grupy najstarszej realizują w tym roku szkolnym program edukacji zdrowotnej, który  powstał z inicjatywy pracowników Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Poznaniu. Aby przybliżyć dzieciom specyfikę programu zaprosiliśmy do przedszkola panią Magdę pracującą w PSSE w Gostyniu. „Motyle" wysłuchały wielu ciekawostek na temat prozdrowotnych działań, wykonały też pierwsze zadanie, które przygotował dla nich zaproszony gość. W nagrodę za dobrze wykonaną pracę otrzymały odblaski oraz kolorowanki.

ZOBACZ GALERIĘ
Nowy rok szkolny w „Jedyneczce” pełen niespodzianek
09.09.2022
Nowy rok szkolny w „Jedyneczce” pełen niespodzianek

Po powrocie z wakacji w przedszkolu na dzieci czekały miłe zmiany. W sierpniu zostały wyremontowane łazienki, nowe mebelki pojawiły się w sali u „Misiów”, a wejście do przedszkola ukazało się naszym podopiecznym w nowej odsłonie. Największą niespodzianką dla dzieci był nowy, kolorowy, piękny i okazały plac zabaw. Radości i wesołych okrzyków nie było końca. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tych pozytywnych zmian, a naszym milusińskim życzymy udanej i beztroskiej zabawy.  

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY