Z życia przedszkola Rok szkolny 2023/2024

Mali badacze - doświadczenia „Kotków”
29.02.2024
Mali badacze - doświadczenia „Kotków”

W tym tygodniu 5 latki realizowały temat „W dziecięcym laboratorium”. Była to okazja do wspaniałej zabawy w eksperymentowanie. Dzieci wykonały i obserwowały szereg doświadczeń korzystając z dostępnych produktów spożywczych, takich jak olej, ocet, soda, barwniki spożywcze, tabletki musujące. Bawiły się również magnesem, sprawdzając które przedmioty przyciąga. W użyciu była również lupa, menzurki oraz kroplomierz. Dzięki kreatywnym działaniom przedszkolaki uczyły się wypowiadania, obserwowania, porównywania i wyciągania wniosków. Z wykonanych doświadczeń dzieci czerpały wiele radości i z pewnością poszerzyły swoją wiedzę ogólną.

ZOBACZ GALERIĘ
Urodziny w przedszkolu
29.02.2024
Urodziny w przedszkolu

Każde dziecko marzy o tym, aby dzień jego urodzin był jak najpiękniejszy. Dzieci świętują swoje urodziny w domu z rodziną, ale wiele radości sprawia im także kiedy mogą bawić się wspólnie ze swoimi koleżankami i kolegami z przedszkola. Tym razem swoje święto miały dzieci urodzone w lutym. Jak zawsze w takim dniu nie zabrakło wspaniałej zabawy. Na początku wspólnie zaśpiewaliśmy słynne „Sto lat” i złożyliśmy życzenia urodzinowe. Następnie jubilaci zaprosili swoje koleżanki i kolegów na poczęstunek przygotowany z okazji ich urodzin. Później nadszedł czas na zabawę przy muzyce. Wszystkie dzieci bawiły się wspaniale. Jeszcze raz składamy najlepsze życzenia.

ZOBACZ GALERIĘ
Tydzień Dinozaurów w grupie „Motyli”
29.02.2024
Tydzień Dinozaurów w grupie „Motyli”

Dinozaury to takie stworzenia,
których już od dawna na świecie nie ma.
Niektóre były duże, wielkości wieżowca,
a inne małe, na przykład jak owca.

W minionym tygodniu przedszkolaki odbyły niezwykłą podróż do świata prehistorycznych gadów. Biorąc udział w różnych zabawach wzbogaciły swoją wiedzę na temat życia dinozaurów. Dzieci wykonały również piękne prace plastyczne oraz tworzyły dinozaury z masy solnej. Był to szczególny tydzień, pełen wrażeń i radości.

ZOBACZ GALERIĘ
Podsumowanie konkursu plastycznego „Literacki Kot” w bibliotece.
23.02.2024
Podsumowanie konkursu plastycznego „Literacki Kot” w bibliotece.

23 lutego w Bibliotece Publicznej w Gostyniu odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Literacki Kot”. Spośród 73 prac młodych artystów, ilustratorka Anna Teodorczyk – Twardowska wybrała 22 prace. Podczas oceny liczyła się samodzielność, estetyka wykonania oraz oryginalność pracy. Nagrody i wyróżnienia zostały przydzielone w trzech kategoriach wiekowych. Laureatkami z naszego przedszkola zostały Iga P. z grupy „Słoneczka” (wyróżnienie) oraz jej siostra Oliwka P. z grupy „Smerfy” (nagroda). Serdecznie gratulujemy naszym utalentowanym artystkom i życzymy dalszych sukcesów.

ZOBACZ GALERIĘ
Podziękowanie
21.02.2024
Podziękowanie

W imieniu całej społeczności Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Gostyniu bardzo dziękujemy Rodzicom Lenki z grupy „Słoneczka” oraz Adrianka z grupy „Kotki” za ufundowanie dzieciom sprzętu sportowego i zabawek do sal przedszkolnych. To dla naszych wychowanków miła i sympatyczna niespodzianka.

ZOBACZ GALERIĘ
„Światowy Dzień Kota” w przedszkolu
16.02.2024
„Światowy Dzień Kota” w przedszkolu

W piątek, 16 lutego obchodziliśmy nietypowe święto „Światowy Dzień Kota”. Dzieci oglądały książki o tych tajemniczych zwierzętach, zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają. Były też wesołe „kocie zabawy” przy znanych piosenkach oraz „Zabawy z włóczką”. Przedszkolaki wykonały też oryginalne kotki z kolorowego papieru. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

ZOBACZ GALERIĘ
„Walentynki” w przedszkolu
14.02.2024
„Walentynki” w przedszkolu

W dniu świętego Walentego
nic nie może dziać się złego,
nikt nie może się dziś złościć,
bo dziś nadszedł dzień miłości.

W środę 14 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Walentynki”. Sale, okna i korytarze udekorowano czerwonymi serduszkami oraz walentynkami. Dzieci zapoznały się z tradycją „Walentynek”, rozmawiały o tym jak można okazywać szczęście, przyjaźń, miłość bliskim osobom nie tylko od święta. Bawiły się przy piosenkach, wykonywały walentynkowe prace plastyczne, a także pozowały w specjalnej „Foto - budce”. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć wnętrza Biblioteki Pedagogicznej w Gostyniu, a także wysłuchać bajki czytanej przez Panią bibliotekarkę „Bajkomat i jego bajki plasterki na dziecięce rozterki”, nawiązującej do dzisiejszego święta. Na zakończenie dzieci otrzymały od gospodarza spotkania walentynkowe zadania i kolorowanki, a w zamian dały serduszkową „Walentynkę”. Zadowolone z ciekawej wizyty i pełne pozytywnej energii wróciły do przedszkola, by dalej bawić się w rytm wesołej muzyki. To był dla naszych milusińskich radosny i kolorowy dzień.

ZOBACZ GALERIĘ
„Dzień pizzy” w przedszkolu
09.02.2024
„Dzień pizzy” w przedszkolu

9 lutego we wszystkich grupach przedszkolnych obchodzony był „Dzień pizzy”. Tego dnia przedszkolaki bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały na zajęciach plastycznych kolorową pizzę. Wielką frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania - wycinanie ulubionych składników, kolorowanie spodu i posypywanie serem z bibuły. Natomiast w kuchni Panie kucharki upiekły prawdziwą pizzę. Dzieci z wielkim apetytem próbowały przepysznego dania. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Dzięki tej imprezie przedszkolaki poznały historię pizzy, dowiedziały się z którego kraju pochodzi oraz wspólnie stwierdziliśmy, że własnoręcznie zrobiona pizza jest o wiele zdrowsza i smaczniejsza.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

„Tłusty czwartek” w przedszkolu
08.02.2024
„Tłusty czwartek” w przedszkolu

W „Tłusty Czwartek” – tak, jak każe tradycja każdy powinien zjeść pączka. Tak też było w naszym przedszkolu. Od samego rana roznosił się zapach wyrabianych pączków, które przygotowywały panie kucharki. Dzieci oglądały prezentacje multimedialne o tradycjach związanych z „Tłustym czwartkiem”, uczestniczyły w zabawach muzycznych i matematycznych oraz wykonywały prace plastyczne dotyczące dzisiejszego święta. Gdy nadeszła pora II śniadania przedszkolaki z wielkim apetytem zajadały się pysznymi pączkami. Łasuchy prosiły o dokładkę. To był bardzo smaczny i wesoły dzień.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ
„Smerfy” w bibliotece!
08.02.2024
„Smerfy” w bibliotece!

W czwartek grupa Smerfów wybrała się na spacer do pobliskiej biblioteki. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Wspólnie wysłuchaliśmy teatrzyku - Kamishibai, pt. ,,Złotowłosa i trzy misie". Prawdziwą atrakcją była Sówka Bibi, która przywitała naszych przedszkolaków. Dziękujemy wszystkim paniom za spędzony czas w miłej atmosferze oraz za poświęcony czas.

ZOBACZ GALERIĘ
Misie w bibliotece
06.02.2024
Misie w bibliotece

Kolejna wizyta dzieci z grupy MISIE w Bibliotece Miejskiej w Gostyniu.

ZOBACZ GALERIĘ
„Balik karnawałowy” w przedszkolu
02.02.2024
„Balik karnawałowy” w przedszkolu

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka – w takiej atmosferze bawiły się dzieci w ostatni piątek podczas „baliku karnawałowego”. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, motylki, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz uczestniczyły w najróżniejszych konkursach. Dodatkową niespodzianką były oryginalne zabawy z animatorkami z „Dusiowych animacji”. Kiedy czas balu dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały karnawałową salę.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE i SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA i MISIE

„Słoneczka” z wizytą w bibliotece
01.02.2024
„Słoneczka” z wizytą w bibliotece

W ostatni czwartek dzieci z grupy „Słoneczka” odwiedziły pobliską bibliotekę w celu oddania przeczytanych książek i wypożyczenia nowych. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć teatrzyk „Kamishibai”, pt. „Telewiewiórka”, przedstawiony przez Panią Beatę. Dzieciom bardzo podobały się kolorowe i bogato ilustrowane karty oraz opowiadanie. Następnie Pani Iza zaprosiła „Słoneczka” do czytelni do wspólnego oglądania książek. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Na zakończenie Pani Iza przedstawiła dzieciom propozycje na zbliżające się ferie i zapraszała wszystkich do odwiedzin w bibliotece. Na pewno przedszkolaki chętnie z niej skorzystają.

ZOBACZ GALERIĘ
„Misie” w zakładzie fryzjerskim
01.02.2024
„Misie” w zakładzie fryzjerskim

„Misie” z naszego przedszkola w ramach poznawania zawodu fryzjera udały się na wycieczkę do pobliskiego zakładu fryzjerskiego. Przedszkolaki obejrzały z zainteresowaniem wyposażenie salonu oraz znajdujące się tam sprzęty. Nasi podopieczni mieli możliwość obejrzenia z bliska pracy fryzjerki. Dzieci z przyjemnością oddawały się zabiegom Pań fryzjerek. Serdecznie dziękujemy pracownikom Salonu Fryzjerskiego „Marzena” za wspaniałą lekcję, ciepłe przyjęcie, ogromne zaangażowanie oraz słodki poczęstunek. Była to dla nas niezapomniana, wspaniała przygoda i jednocześnie ciekawa lekcja

ZOBACZ GALERIĘ
Odwiedziny absolwentki przedszkola w grupie „Motylki”
31.01.2024
Odwiedziny absolwentki przedszkola w grupie „Motylki”

W środę w przedszkolu odwiedziła nas Karolina - absolwentka naszego przedszkola, która przyszła do przedszkola poczytać „Motylkom” bajkę w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Przedszkolaki z radością wysłuchały opowiadania. Dziękujemy Karolinie za odwiedziny i miłe spotkanie.

ZOBACZ GALERIĘ
Zagraliśmy dla WOŚP
30.01.2024
Zagraliśmy dla WOŚP

Aby wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy nasi wychowankowie przygotowali wspólnie z paniami okolicznościowe serduszka, które można było nabyć za dowolny datek do świątecznej puszki. Dzięki hojności rodziców udało nam się zebrać 899,15 zł. i 5 euro. Dziękujemy za wspólną akcję.

ZOBACZ GALERIĘ
XXXII Finał WOŚP w Hutniku
27.01.2024
XXXII Finał WOŚP w Hutniku

32. Finał WOŚP zagrał 27 stycznia 2024 roku i dedykowany był zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania oraz rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Wśród artystów występujących na scenie znalazły się też nasze przedszkolaki. Dzieci z „Jedyneczki” dumnie reprezentowały nasze przedszkole przedstawiając wesołe układy taneczne.

Dziękujemy małym artystom i ich rodzicom za przybycie i piękne występy w szczytnym celu.

ZOBACZ GALERIĘ
„Kotki” z wizytą u zegarmistrza
26.01.2024
„Kotki” z wizytą u zegarmistrza

Przedszkolaki z grupy „Kotki” wybrały się z wizytą do sklepu jubilerskiego oraz z zegarami. Celem wycieczki było zaznajomienie dzieci z pracą zegarmistrza. Przedszkolaki z wielką uwagą słuchały opowieści o mechanizmach odmierzających czas. Dowiedziały się jak zbudowany jest zegar oraz jakie akcesoria są niezbędne w naprawianiu zegarów. Na zakończenie mali goście podziękowali za miłe przyjęcie, poświęcony czas oraz za słodki poczęstunek. 

ZOBACZ GALERIĘ
„Motylki” i zawody
26.01.2024
„Motylki” i zawody

Przez cały tydzień grupa 3 - latków poznawała różne zawody. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem poszerzały swoją wiedzę o świecie poprzez przybliżenie zawodów, takich jak strażak, policjant, nauczyciel, lekarz, weterynarz, kucharz, fryzjer oraz czynności z nimi związanych. Na koniec tygodnia dzieci z grupy Motylków wykonały piękne prace plastyczne oraz odwiedziły przedszkolną kuchnię.

ZOBACZ GALERIĘ
„Dzień Babci i Dziadka” w przedszkolu
25.01.2024
„Dzień Babci i Dziadka” w przedszkolu

W dniu Święta Dziadka i Babci
zamiast poczciwych kapci,
od wnuków serdeczne życznia -
niech się Wam spełnią Wasze marzenia.
Bo nie jest za późno na ten uśmiech na twarzy,
płynący ze spełnienia marzeń.

 

W tym roku, podobnie jak w poprzednim, dzieci zaprosiły swoje babcie i dziadków na występy z okazji „Dnia Babci i Dziadka” do naszego przedszkola. Miły upominek w postaci tańców, piosenek oraz wierszyków, przedstawiły dzieci z każdej grupy (każda grupa miała wystpy w innym dniu tygodnia). Babcie i dziadkowie ze łzami w oczach oklaskiwali występy ukochanych wnuków. Dla gości przygotowany był także słodki poczęstunek. Na zakończenie dzieci wręczyły miłym gościom kolorowe laurki, życząc im szczęścia, zdrowia i długich lat życia. To był naprawdę wyjątkowy tydzień, pełen uśmiechu, radości i wzruszeń. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

Urodziny w przedszkolu
19.01.2024
Urodziny w przedszkolu

W naszym przedszkolu urodziny to jedyna w swoim rodzaju wyprawa w świat przygody, która na długo pozostaje w pamięci dzieci, a w szczególności naszych małych jubilatów. To bardzo ważne wydarzenie pełne słodkich niespodzianek i niezapomnianych przeżyć. Dlatego w naszym przedszkolu raz w miesiącu świętujemy urodziny dzieci urodzonych w danym miesiącu. W ostatni piątek obchodziliśmy urodziny przedszkolaków, które przyszły na świat w styczniu. Wszystkim jubilatom życzymy dużo zdrowia, radości i uśmiechu na każdy dzień.

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

MISIE U SZEWCA
19.01.2024
MISIE U SZEWCA

Dzieci z grupy „Misie” wybrały się na wycieczkę do zakładu szewskiego. Celem wizyty było poznanie pracy szewca, narzędzi oraz maszyn znajdujących się w zakładzie. Przedszkolaki miały okazję obserwować Pana szewca podczas jego pracy. Poznały budowę buta oraz wzbogaciły słownictwo o nowe pojęcia. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie i słodki poczęstunek.

ZOBACZ GALERIĘ
„MISIE” Z WIZYTĄ W ZAKŁADZIE KRAWIECKIM
19.01.2024
„MISIE” Z WIZYTĄ W ZAKŁADZIE KRAWIECKIM

Przedszkolaki z grupy „Misie” odwiedziły jeden z zakładów krawieckich w Gostyniu. Pani Krawcowa opowiedziała dzieciom o swojej pracy. Przedszkolaki miały okazję zwiedzić pomieszczenie zakładu, zadawać pytania. Zapoznały się z urządzeniami znajdującymi się w zakładzie krawieckim tj. maszynami szwalniczymi oraz niezbędnymi akcesoriami potrzebnymi w pracy pani krawcowej.

ZOBACZ GALERIĘ
WIZYTA „MISI” NA POCZCIE
16.01.2024
WIZYTA „MISI” NA POCZCIE

We wtorek, 16 stycznia „Misie” wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego w Gostyniu, aby przyjrzeć się mu z bliska i utrwalić zdobyte w przedszkolu wiadomości na temat tej instytucji użyteczności publicznej. Z wielkim zainteresowaniem oglądały pomieszczenie poczty, mogły zaobserwować pracę urzędnika pocztowego oraz listonosza. Dzieci uświadomiły sobie, jak wielkie znaczenie ma ten urząd w życiu codziennym.

ZOBACZ GALERIĘ
„Kotki” w Muzeum w Gostyniu
12.01.2024
„Kotki” w Muzeum w Gostyniu

Dzieci z grupy „Kotki” wybrały się do Muzeum w Gostyniu, w celu zobaczenia ekspozycji wystawy prac malarskich Małgorzaty Zgoły pt. „Na kolorowo...”. Malarka swoje prace prezentuje nie tylko na płótnie, również na materiale przyrodniczym - drzewie oraz tkaninie - jedwabiu. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się różnorodności kolorystycznej oraz tematycznej prezentowanych prac, a dziewczynki z pewnością chciałyby się zaprezentować w sukienkach uszytych z przedstawionych wzorów na materiałach jedwabnych.

ZOBACZ GALERIĘ
Wigilia i Gwiazdor w przedszkolu
21.12.2023
Wigilia i Gwiazdor w przedszkolu

21 grudnia w czwartek w naszym przedszkolu obchodziliśmy jeden z najpiękniejszych dni w roku – Wigilię Bożego Narodzenia. W salach przedszkolnych dzieci składały sobie świąteczne życzenia, a następnie zasiadły do pięknie przystrojonych stołów, na których czekał świąteczny poczęstunek. Wszyscy podzielili się opłatkiem, a potem zjedli tradycyjne wigilijne potrawy. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd i świątecznych piosenek. Tego dnia dzieci odwiedził długo wyczekiwany gość – Gwiazdor, który rozdał grzecznym przedszkolakom piękne prezenty. Dzieci z radością i uśmiechem na twarzy przyjęły od Gwiazdora kolorowe paczki. Czas upłynął w bardzo miłej, serdecznej atmosferze. Wszystkie przedszkolaki czuły zbliżające się wielkimi krokami święta! Całej społeczności przedszkolnej życzymy Zdrowych, Radosnych i Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Pomyślności w Nowym Roku.

ZOBACZ GALERIĘ
Opowieść wigilijna
20.12.2023
Opowieść wigilijna

Kolejne spotkanie z panią Tatianą z Biblioteki Pedagogicznej w Gostyniu w grupie „Kotki"- „Opowieść wigilijna".

ZOBACZ GALERIĘ
„Świąteczne prezenty dla naszych czworonożnych przyjaciół – podsumowanie zbiórki karmy dla Przytuliska w Smogorzewie”
18.12.2023
„Świąteczne prezenty dla naszych czworonożnych przyjaciół – podsumowanie zbiórki karmy dla Przytuliska w Smogorzewie”

Dzieci z grupy „Słoneczka” jako przedstawiciele naszego Przedszkola wybrały się autokarem z wizytą do Przytuliska dla psów w Smogorzewie, aby przekazać zebraną karmę. Psiaki okazały swą wdzięczność za wszystkie prezenty poprzez skoki i przytulaski, bardzo ucieszyły się z wizyty i przysmaków. Serdeczne podziękowania dla dzieci, rodziców oraz pracowników Przedszkola za przyłączenie się do zbiórki karmy. Dziękujemy za zaangażowanie i zrozumienie potrzeb czworonogów oraz ogromne serca! Państwu Ludwiczak serdecznie dziękujemy za zorganizowanie transportu dzieci z grupy „Słoneczka”.

ZOBACZ GALERIĘ
Urodziny w przedszkolu
15.12.2023
Urodziny w przedszkolu

Każde dziecko marzy o tym, aby dzień jego urodzin był jak najpiękniejszy. Dzieci świętują swoje urodziny w domu z rodziną, ale wiele radości sprawia im także kiedy mogą bawić się wspólnie ze swoimi koleżankami i kolegami z przedszkola. Tym razem swoje święto miały dzieci urodzone w grudniu. Jak zawsze w takim dniu nie zabrakło wspaniałej zabawy. Na początku wspólnie zaśpiewaliśmy słynne „Sto lat” i złożyliśmy życzenia urodzinowe. Następnie jubilaci zaprosili swoje koleżanki i kolegów na poczęstunek przygotowany z okazji ich urodzin. Później nadszedł czas na zabawę przy muzyce. Wszystkie dzieci bawiły się wspaniale. Jeszcze raz składamy najlepsze życzenia.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

„Cała Polska czyta dzieciom” – Julka u „Słoneczek”
15.12.2023
„Cała Polska czyta dzieciom” – Julka u „Słoneczek”

W piątkowe południe gościliśmy Julkę – studentkę UAM w Poznaniu, która przyszła do przedszkola, by poczytać „Słoneczkom” bajkę w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Przedszkolaki z radością wysłuchały interesującego opowiadania „Pan Kuleczka – Choinka”, które pokazało dzieciom, jak wspaniałe jest wspólne przeżywanie świąt. Oczywiście nie obyło się bez słodyczy – Julka poczęstowała przedszkolaków pysznymi cukierkami, a „Słoneczka” wręczyły starszej koleżance własnoręcznie wykonane rysunki. Dziękujemy Julce za odwiedziny i miłe spotkanie. Zapraszamy do nas częściej.

ZOBACZ GALERIĘ
„Misie” ze świąteczną wizytą w Urzędzie Miasta
15.12.2023
„Misie” ze świąteczną wizytą w Urzędzie Miasta

12 grudnia dzieci z grupy „Misie”, jako przedstawiciele naszego przedszkola odwiedziły Urząd Miasta w Gostyniu. Celem wizyty było złożenie życzeń świątecznych wszystkim pracownikom. Panu Burmistrzowi oraz Pani Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych wręczone zostały kartki z bożonarodzeniowymi życzeniami. W podziękowaniu za wizytę przedszkolaki zostały poczęstowane drobnymi upominkami

ZOBACZ GALERIĘ
Świąteczne spotkanie z mamą Laury u „Słoneczek”
14.12.2023
Świąteczne spotkanie z mamą Laury u „Słoneczek”

Dnia 14 grudnia w czwartek grupę 6 latków odwiedziła mama Laury, Pani Weronika, która przeczytała dzieciom kilka ciekawostek dotyczących zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. „Słoneczka” z wielkim zainteresowaniem słuchały mamy Laury, dyskutując przy tym i pogłębiając swoją wiedzę. Następnie starszaki wykonały kartki świąteczne wykorzystując do tego kolorowe naklejki i szablony przyniesione przez Panią Weronikę. Na koniec spotkania dzieci zostały poczęstowane przez Laurę słodkimi świątecznymi laseczkami, a potem wręczyły Pani Weronice życzenia i podziękowały za mile spędzony czas. Jeszcze raz bardzo dziękujemy i zapraszamy do nas ponownie.

ZOBACZ GALERIĘ
Teatrzyk w przedszkolu
12.12.2023
Teatrzyk w przedszkolu

Dzisiaj w naszym przedszkolu gościliśmy teatralny duet „Krokodyl” - Tadeusz Falana i jego żona Magdalena z przedstawieniem „Zimowa przygoda”. Aktorzy wcielili się w role: pasterza, Świętego Mikołaja oraz staruszki, która już na samym początku spektaklu mocno zaniepokoiła małych widzów. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się perypetiom Świętego Mikołaja z zagubionym workiem z prezentami. Historia ta na szczęście dobrze się zakończyła. Święty Mikołaj odzyskał worek z prezentami, a pasterzowi udało się uzmysłowić bohaterce, jak ważna jest wzajemna życzliwość i dobro. Spektakl wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój poprzez śpiewanie wspólnie kolęd oraz spotkanie z Świętym Mikołajem.

ZOBACZ GALERIĘ
„Słoneczka”, „Misie” i „Kotki” na świątecznym przedstawieniu w „Hutniku”
08.12.2023
„Słoneczka”, „Misie” i „Kotki” na świątecznym przedstawieniu w „Hutniku”

Dziś był piękny dzień, pełen magii Świąt i szczerych uśmiechów dzieci. Artyści z Młodzieżowej Rady Miejskiej w Gostyniu wystawili dla przedszkolaków z Gostynia przedstawienie pod nazwą „Elfy”, przygotowane pod okiem Pana Sebastiana Nowaka. To było dla dzieci magiczne przeżycie, wprowadzające je w świąteczny klimat. Po spektaklu mali widzowie spacerkiem wrócili do przedszkola.

ZOBACZ GALERIĘ
Akcja „Mikołaje 2023” w naszym przedszkolu
08.12.2023
Akcja „Mikołaje 2023” w naszym przedszkolu

Społeczność naszego przedszkola ponownie uczestniczyła w powiatowej akcji pomocowej „Mikołaje 2023”. Dzięki temu mieliśmy okazję uszczęśliwić dzieci na Święta Bożego Narodzenia. Nasi podopieczni wraz z rodzicami jak zwykle stanęli na wysokości zadania i dostarczyli pyszne słodkości. Paczki trafią do rodziców, którzy wręczą je dzieciom pod choinkę. Chodzi o to, żeby najmłodsi zobaczyli, iż mają rodziców, którzy mimo przeciwności losu starają się spełniać dziecięce marzenia. Serdecznie dziękujemy za wielkie serce!

ZOBACZ GALERIĘ
„Mikołajki” w przedszkolu
06.12.2023
„Mikołajki” w przedszkolu

„Mikołajki” to dzień, na który dzieci czekają z niecierpliwością. Przedszkolaki najpierw napisały, bądź narysowały list do Mikołaja prosząc go o miłe niespodzianki. Nauczyły się piosenek o Mikołaju oraz wykonały prace plastyczne specjalnie dla niego. W środę (06.12.2023 roku) nadszedł długo wyczekiwany przez dzieci dzień. Wszystkie przedszkolaki ubrały się do przedszkola na czerwono, a ich głowy zdobiły mikołajkowe czapki oraz świąteczne opaski. Nie wiemy jakie czary się tego dnia zadziały, ale w salach na wszystkich przedszkolaków czekały pięknie zapakowane prezenty. Mikołaj dostarczył je niepostrzeżenie i pojechał dalej.. Nikt nie dostał rózgi od św. Mikołaja, ponieważ w naszym przedszkolu są same grzeczne dzieci. Radość z prezencików była wielka. Dziękujemy Mikołaju i do zobaczenia za rok.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

Podsumowanie projektu „EkoMondi – ratuj swój świat” realizowanego w PM nr 1 w Gostyniu
06.12.2023
Podsumowanie projektu „EkoMondi – ratuj swój świat” realizowanego w PM nr 1 w Gostyniu

W ramach realizacji projektu „Drzewo moim przyjacielem” - „EkoMondi – ratuj swój świat” podjęto w naszym przedszkolu w miesiącu listopadzie następujące działania:
 Konstruowanie gier planszowych.
– „Od nasionka do drzewa” (grupy starsze).

– Wykonanie plakatów n/t „Co nam dają drzewa?”.
– Wycieczka do Nadleśnictwa Piaski (grupy starsze).
– Sadzenie drzewa na terenie ogrodu przedszkolnego (grupy młodsze).
– Zakup karmników dla ptaków i umiejscowienie ich na drzewach.
– Zakup książek do wszystkich grup przedszkolnych o tematyce ekologiczno-przyrodniczej.
– Spotkanie z pracownikiem Starostwa Powiatowego w Gostyniu w naszym przedszkolu; zachęcanie dzieci do segregacji śmieci.

Uczestnictwo w tym projekcie było dla naszych wychowanków bardzo pouczającym i wartościowym doświadczeniem. 

ZOBACZ GALERIĘ
„Mikołajki na Rynku” w Gostyniu
06.12.2023
„Mikołajki na Rynku” w Gostyniu

W środę, 6 grudnia 2023 roku gmina Gostyń zorganizowała dla dzieci na „Mikołajki na Rynku”. Spotkanie z Mikołajem uświetnił występ wychowanków naszego przedszkola. Przed programem artystycznym nastąpiło uroczyste wspólne zapalenie iluminacji świątecznej. Następnie dzieci mogły zrobić sobie zdjęcia z długo wyczekiwanym Mikołajem. To był magiczny czas nie tylko dla tych najmłodszych W środę, 6 grudnia 2023 roku gmina Gostyń zorganizowała dla dzieci na „Mikołajki na Rynku”. Spotkanie z Mikołajem uświetnił występ wychowanków naszego przedszkola. Przed programem artystycznym nastąpiło uroczyste wspólne zapalenie iluminacji świątecznej. Następnie dzieci mogły zrobić sobie zdjęcia z długo wyczekiwanym Mikołajem. To był magiczny czas nie tylko dla tych najmłodszych.

ZOBACZ GALERIĘ
Zajęcia „Nitką malowane” u Kotków
05.12.2023
Zajęcia „Nitką malowane” u Kotków

Dzisiaj w przedszkolu odwiedziła nas mama Julka - pani Julita, z zawodu krawcowa. Pani Julita opowiedziała dzieciom o swoim zawodzie, pokazała niezbędne przybory do szycia. Dzieci mogły od podszewki zobaczyć jak zaprojektować, narysować na pergaminie wzór a następnie uszyć z tkaniny świąteczne dekoracje. Bardzo dziękujemy pani Julicie za poświęcony czas oraz podarunki własnoręcznie uszyte dla przedszkola oraz naszych przedszkolaków.

ZOBACZ GALERIĘ
Pierwsze zabawy na śniegu
01.12.2023
Pierwsze zabawy na śniegu

W tym roku pogoda nas zaskoczyła już w listopadzie, co bardzo ucieszyło nasze przedszkolaki, nie omieszkaliśmy z tego skorzystać i sprawić dzieciom mnóstwo radości.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

„Kotki” na wycieczce w fabryce bombek
01.12.2023
„Kotki” na wycieczce w fabryce bombek

Dzieci z grupy „Kotki” odwiedziły dzisiaj fabrykę bombek JOYLAND FACTORY- PIECHEL w Krzywiniu. Przedszkolaki mogły podziwiać kolejne etapy powstawania szklanych bombek choinkowych. Zobaczyły, z czego się je wytwarza, jak wygląda ich wydmuchiwanie, srebrzenie, malowanie i dekorowanie. Oglądając gotowe bombki wszyscy zgodnie stwierdzili, że w fabryce powstają prawdziwe dzieła. Przedszkolaki zachwyciły się ręcznie malowanymi bombkami w różnych kształtach i kolorach. „Kotkom” najbardziej podobały się bombki przedstawiające Mikołaja, zwierzęta oraz postacie z bajek i filmów. Pracę pań tam pracujących nagrodziliśmy oklaskami. Wymaga ona niezwykłej precyzji, trudu i poświęcenia. Ostatnim etapem wycieczki był udział w warsztatach malowania bombki. Dzieci przystąpiły do działania z ogromnym zaangażowaniem. Na koniec otrzymali swoje piękne dzieła do domu. Już niedługo wszystkie dzieci zawiesza swoją bombkę na domowym świątecznym drzewku.

ZOBACZ GALERIĘ
Wycieczka „Smerfów” i „Słoneczek” do Rydzyny
01.12.2023
Wycieczka „Smerfów” i „Słoneczek” do Rydzyny

W ubiegły piątek grupa „Smerfów” i grupa „Słoneczek” udały się na wycieczkę do „Zatoki Przygód - Centrum Kreatywnej Zabawy” w Rydzynie. Uczestniczyliśmy w kreatywnych warsztatach „Moja wymarzona bombka”. Każdy przedszkolak wykonał samodzielnie swoją bombkę wykorzystując dostępne materiały: sypki śnieg, świąteczne ozdoby, kryształki, gwiazdki, szyszki, brokaty.Dzieci korzystały z atrakcji na dwóch salach zabaw, tańczyły i skakały podczas pokazu baniek mydlanych. Chętne przedszkolaki mogły spróbować swoich sił na przygotowanym przez Panią Animator torze przeszkód. Wszyscy świetnie się bawili. Dzieci zmęczone, ale zadowolone wróciły do przedszkola!

Bardzo dziękujemy Państwu Ludwiczak za pokrycie kosztów przejazdu dzieci autokarem.

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

„Andrzejki” w przedszkolu
29.11.2023
„Andrzejki” w przedszkolu

„Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary.”

29 listopada w naszym przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera. Dzieci z wszystkich grup świętowały w swoich salach „Andrzejki”. „Andrzejki” w naszym przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją przyszłość. Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, losowania obrazków z zawodami i oczywiście lania wosku. Wróżby przeplatane były tańcami przy skocznej muzyce oraz zabawami plastycznymi. To był dzień pełen magicznych wrażeń.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

Teatrzyk Kamishibai u „Misiów” i „Kotków”
29.11.2023
Teatrzyk Kamishibai u „Misiów” i „Kotków”

W środę 29 listopada grupę „Misie” oraz „Kotki” odwiedziła Pani Tatiana z Biblioteki Pedagogicznej w Gostyniu. Misie wysłuchały z zaciekawieniem legendy góralskiej „Miś i świąteczna choinka” natomiast dzieci z grupy „Kotki” - „Misiowe sposoby na nocne strachy”. Kamishibai to wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania i opowiadania. Technika ta wykorzystuje kartonowe plansze z ilustracjami oraz drewnianą skrzynię. Każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści. Metoda teatru ilustracji Kamishibai pozwala opowiadać historie i pokazywać atrakcyjne obrazy. Jest to niezmiernie interesujące. Dzieci słuchały jak zaczarowane, nie mogąc doczekać się kolejnej części opowieści. Na zakończenie spotkania przedszkolaki przystąpiły do zabaw plastycznych.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

„Cała Polska czyta dzieciom” – Paula i Lilka czytają bajkę w grupie „Słoneczka”
28.11.2023
„Cała Polska czyta dzieciom” – Paula i Lilka czytają bajkę w grupie „Słoneczka”

W ostatni wtorek „Słoneczka” gościły sympatyczne absolwentki naszego przedszkola. Tym razem do Starszaków przyszły Paula (siostra Izy) i Lilka, które przeczytały wesołą bajkę „Dziecko Gruffalo”. „Słoneczka” z wielkim zainteresowaniem wysłuchały utworu przedstawionego im przez koleżanki w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Bardzo dziękujemy dziewczynkom za poświęcony czas i zapraszamy do nas ponownie 

ZOBACZ GALERIĘ
Wyniki konkursu „12 Kadrów Szczęścia”
27.11.2023
Wyniki konkursu „12 Kadrów Szczęścia”

Cieszymy się bardzo, ponieważ nasze przedszkolaki wraz z rodzicami zostały laureatami w gminnym konkursie „12 Kadrów Szczęścia”. Laureaci konkursu: Maianna Wabińska („Motyle”), Stanisław Wabiński („Słoneczka”).

Serdecznie gratulujemy!

ZOBACZ GALERIĘ
„DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA” W PRZEDSZKOLU
24.11.2023
„DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA” W PRZEDSZKOLU

W piątek, 24 listopada, w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Pluszowego Misia”, podczas którego każde z dzieci przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym pluszakiem. W tym dniu na przedszkolnym korytarzu witały dzieci kolorowe pluszowe misie. W trakcie obchodów „Dnia Pluszowego Misia” prowadzone były w salach różne zajęcia związane z pluszowymi misiami, m.in. taniec i zabawy ruchowe z misiem, prace plastyczne, których bohaterem był misiu. Przedszkolaki poznały również ciekawe bajki o misiach. Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach i z wielką radością opowiadały o swoich ukochanych przytulankach. „Dzień Pluszowego Misia” dostarczył przedszkolakom wiele uśmiechu oraz miłych wrażeń.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

Wycieczka „Misi” do „Nenufar Club” w Kościanie
24.11.2023
Wycieczka „Misi” do „Nenufar Club” w Kościanie

24 listopada grupa „Misie” wybrała się na wycieczkę do „Nenufar Club” w Kościanie. Nasi milusińscy pomogli w przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia i poznali tradycje związane ze świętami. Na przedszkolaków czekało wiele atrakcji, m. in.: dekorowanie pierniczków, ubieranie choinki, nauka piosenki z pomocą łosia, pani Mikołajowej, górala, góralki i delfinka. Największą frajdą dla dzieci było oczywiście spotkanie z Mikołajem, który wręczył każdemu drobny upominek. Na koniec wszyscy świetnie się bawili w kolorowej sali zabaw. To był dla naszych wychowanków dzień pełen świątecznej atmosfery i niezapomnianych wrażeń.

ZOBACZ GALERIĘ
Wizyta Pani Ani u „Misiów”
23.11.2023
Wizyta Pani Ani u „Misiów”

Dziś dzieci z grupy „Misie” odwiedziła Pani Ania, która czytała bajki w ramach projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Bardzo serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas.

ZOBACZ GALERIĘ
„Dzień Pluszowego Misia” w bibliotece
22.11.2023
„Dzień Pluszowego Misia” w bibliotece

W tym tygodniu w sobotę 25 listopada przypada „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Z tej okazji wszyscy wielbiciele tej sympatycznej dziecięcej przytulanki wybrali się do pobliskiej biblioteki. Wspólna zabawa rozpoczęła się już we wtorek od spotkania z młodszymi przedszkolakami – „Motylami” i „Smerfami”. W środę bibliotekę odwiedziły starsze dzieci - „Słoneczka” i „Misie”, a w czwartek „Kotki”. Pani Iza przeczytała przedszkolakom książkę o sympatycznym misiu, a Pani Beata przedstawiła dzieciom najważniejsze wiadomości o prawdziwych misiach mieszkających w lasach. Później przedszkolaki rozwiązywały quiz na temat misiowych bohaterów bajek. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat tych sympatycznych zabawek. Dziękujemy Paniom bibliotekarkom za zorganizowanie ciekawych zajęć i za miłą atmosferę.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

„Cała Polska czyta dzieciom” w grupie „Misie”.
22.11.2023
„Cała Polska czyta dzieciom” w grupie „Misie”.

Tym razem odwiedził nas Patryk, absolwent naszego przedszkola wraz z siostrą. Dziękujemy za miłe spotkanie i poświęcony nam czas.

ZOBACZ GALERIĘ
FINAŁ AKCJI CHARYTATYWNEJ „Zbiórka karmy dla zwierząt z Przytuliska w Smogorzewie”.
19.11.2023
FINAŁ AKCJI CHARYTATYWNEJ „Zbiórka karmy dla zwierząt z Przytuliska w Smogorzewie”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję.

ZOBACZ GALERIĘ
Urodziny w przedszkolu
17.11.2023
Urodziny w przedszkolu

W naszym przedszkolu urodziny to jedyna w swoim rodzaju wyprawa w świat przygody, która na długo pozostaje w pamięci dzieci, a w szczególności naszych małych jubilatów. To bardzo ważne wydarzenie pełne słodkich niespodzianek i niezapomnianych przeżyć. Dlatego w naszym przedszkolu raz w miesiącu świętujemy urodziny dzieci urodzonych w danym miesiącu. W ostatni piątek obchodziliśmy urodziny przedszkolaków, które przyszły na świat w listopadzie. Wszystkim jubilatom życzymy dużo zdrowia, radości i uśmiechu na każdy dzień.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

„Cała Polska czyta dzieciom” w grupie „Słoneczka”
17.11.2023
„Cała Polska czyta dzieciom” w grupie „Słoneczka”

W ostatni piątek dzieci z grupy „Słoneczka” odwiedziła Zuzia, siostra Tomka i absolwentka naszego przedszkola. Starszaki z zaciekawieniem wysłuchały opowiadań z książeczki „Psy, pieski, psiaki”. Na koniec spotkania Zuzia poczęstowała „Słoneczka” pysznymi cukierkami, wywołując radość na twarzach młodszych kolegów i koleżanek. Jeszcze raz dziękujemy Zuzi za miłą wizytę i poświęcony czas. Zapraszamy do nas ponownie.

ZOBACZ GALERIĘ
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA i DZIEŃ TOLERANCJI w przedszkolu
16.11.2023
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA i DZIEŃ TOLERANCJI w przedszkolu

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

Rozdanie nagród w GOK „Hutnik” za prace plastyczne na konkurs „Portret w jesiennym nastroju”
10.11.2023
Rozdanie nagród w GOK „Hutnik” za prace plastyczne na konkurs „Portret w jesiennym nastroju”

W dniu 27 października 2023 roku komisja w składzie: Marek Ratajczyk, Irena Kędziora - instruktorzy ds. plastyki GOK ,,Hutnik” dokonała oceny prac nadesłanych na konkurs plastyczny ,,Portret w jesiennym nastroju”. Na konkurs wpłynęło 326 prac. Przy ich ocenie komisja brała pod uwagę między innymi zgodność z tematem, kompozycję i kolorystykę, kreatywność oraz samodzielność wykonania. Przyznano nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych. W I kategorii 5 – 7 lat, nagrodę otrzymała m. in. Iga Pietrzyk z grupy „Słoneczka”. Serdecznie gratulujemy zdolnej wychowance naszego przedszkola i życzymy rozwijania talentu i wielu dalszych sukcesów.

ZOBACZ GALERIĘ
„Cała Polska czyta dzieciom” - absolwentka przedszkola w grupie „Słoneczka” i „Misie”.
07.11.2023
„Cała Polska czyta dzieciom” - absolwentka przedszkola w grupie „Słoneczka” i „Misie”.

W ostatni wtorek gościliśmy Olę, która przyszła do przedszkola, by poczytać młodszym kolegom. Dzieci z radością przywitały się i wysłuchały wesołych wierszyków Jana Brzechwy, a następnie porozmawiały i pobawiły się z sympatyczną koleżanką.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy do nas częściej!

ZOBACZ GALERIĘ
Oliwia i Agata czytają bajkę w grupie „Słoneczka”
02.11.2023
Oliwia i Agata czytają bajkę w grupie „Słoneczka”

W ostatni czwartek „Słoneczka” gościły absolwentów naszego przedszkola. Tym razem do Starszaków przyszły Oliwia (siostra Blanki) i Agata, które przeczytały ciekawą bajkę „Staś Pętelka – przyjęcie urodzinowe”. „Słoneczka” z chęcią wysłuchały wesołego utworu, które starsze koleżanki przedstawiły im w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Dziękujemy dziewczynkom za poświęcony czas i zapraszamy do nas częściej.

ZOBACZ GALERIĘ
Szkoła Pamięta
30.10.2023
Szkoła Pamięta

Jak co roku nasze przedszkole przyłączyło się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła Pamięta”. Przedszkolaki odwiedziły lokalne miejsca pamięci, poznały ich historię oraz postawiły zapalone przez panie znicze. Nasze przedszkolaki pokazały, że pamiętają!

#SzkołaPamięta

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

„Moja rodzina - to jedna drużyna - edycja III”
26.10.2023
„Moja rodzina - to jedna drużyna - edycja III”

Po raz kolejny nasze przedszkole wzięło udział w konkursie „Moja rodzina – to jedna drużyna” – edycja III -zorganizowanym przez Urząd Miejski w Gostyniu. Przedmiotem konkursu było opracowanie i przesłanie scenariusza inicjatywy promującej wartości rodziny oraz wspólnego spędzania czasu wolnego. Komisja konkursowa za opracowany scenariusz przyznała środki finansowe, które pozwoliły zrealizować scenariusz. Dziękujemy wszystkim rodzicom za wsparcie i obecność.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

Idzie światem Pani Jesień, w ręku koszyk skarbów niesie- grupa „Kotki”
26.10.2023
Idzie światem Pani Jesień, w ręku koszyk skarbów niesie- grupa „Kotki”

Jesień to piękna pora roku. Liście różnych drzew żółkną, czerwienią się i „złocą”. Przedszkolaki z grupy „Kotki” zgromadziły w kąciku przyrodniczym ciekawe okazy, które w czasie zajęć obserwowały: liście drzew, kasztany, żołędzie, szyszki, orzechy, jarzębinę, grzyby leśne i dynie. Wypowiadały się na temat swoich spostrzeżeń zwracając szczególną uwagę na piękno przyrody jesiennej: kolory i kształty. Wiedza ta przyda się 5 latkom podczas wykonania jesiennych prac plastycznych. 

ZOBACZ GALERIĘ
Odwiedziny Pani Tatiany z biblioteki
26.10.2023
Odwiedziny Pani Tatiany z biblioteki

W czwartek, 26 października grupę Motylków i Smerfów odwiedziła Pani Tatiana z pobliskiej biblioteki. Przygotowany miała dla dzieci teatrzyk kamishibai pt. „Jesienny bal w lesie”. Dzieci poznały różne leśne zwierzęta oraz dowiedziały się czym żywią się mieszkańcy lasu. Na zakończenie spotkania Pani Tatiana przeprowadziła zabawę rozwijającą zmysł dotyku. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny oraz za wspólną zabawę. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę :)

ZOBACZ GALERIĘ
Urodziny w Smerfach
25.10.2023
Urodziny w Smerfach
ZOBACZ GALERIĘ
Wizyta w bibliotece
25.10.2023
Wizyta w bibliotece

Dzieci z grupy „Kotki” odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Gostyniu. Samodzielnie korzystały z wypożyczalni wymieniając przeczytane książki na nowe pozycje. Okazało się, że wśród przedszkolaków są stali czytelnicy, którzy zebrali komplet naklejek w specjalnym karnecie. Marta, Maja i Matylda otrzymały Dyplom Małego Czytelnika. Następnie 5 latki spędziły czas w czytelni, gdzie oglądały książki według własnego zainteresowania. Wysłuchały także opowiadania pt. „Chłopiec, który wołał o pomoc” z pięknymi ilustracjami 3D. 

ZOBACZ GALERIĘ
Spotkanie z higienistką stomatologiczną w przedszkolu
20.10.2023
Spotkanie z higienistką stomatologiczną w przedszkolu

W ostatni piątek w każdej grupie przedszkolnej odbyło się spotkanie z higienistką stomatologiczną. Celem wizyty była rozmowa na temat konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u stomatologa, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Nasi wychowankowie dowiedzieli się o negatywnym wpływie próchnicy zarówno na zęby mleczne, jak i stałe oraz o tym, jakie pokarmy dobrze służą budowie zębów, a jakie je niszczą. Następnie dzieci ćwiczyły prawidłowe mycie zębów na zestawie tzw. „dużej szczęki”. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze i teraz przedszkolaki na pewno nie będą czuć lęku przed wizytą w gabinecie stomatologicznym. Dziękujemy Pani Magdzie za interesujące spotkanie.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

Urodziny w przedszkolu
20.10.2023
Urodziny w przedszkolu

Każde dziecko marzy o tym, aby dzień jego urodzin był jak najpiękniejszy. Dzieci świętują swoje urodziny w domu z rodziną, ale wiele radości sprawia im także kiedy mogą bawić się wspólnie ze swoimi koleżankami i kolegami z przedszkola. Tym razem swoje święto miały dzieci urodzone w październiku. Jak zawsze w takim dniu nie zabrakło wspaniałej zabawy. Na początku wspólnie zaśpiewaliśmy słynne „Sto lat” i złożyliśmy życzenia urodzinowe. Następnie jubilaci zaprosili swoje koleżanki i kolegów na poczęstunek przygotowany z okazji ich urodzin. Później nadszedł czas na zabawę przy muzyce. Wszystkie dzieci bawiły się wspaniale. Jeszcze raz składamy najlepsze życzenia.

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

„Słoneczka” w bibliotece
20.10.2023
„Słoneczka” w bibliotece

W piątek dzieci z grupy „Słoneczka” odwiedziły (po raz pierwszy w tym roku szkolnym) pobliską bibliotekę. Najpierw przedszkolaki wysłuchały bajki czytanej przez Panią Izę „Stella, Pikuś i skarby”, a następnie udały się do czytelni w celu obejrzenia kolorowo i bogato ilustrowanych książek. Spotkanie odbyło się, jak zwykle, w radosnej i pełnej uśmiechów atmosferze, umożliwiło dzieciom bezpośredni kontakt z książką.

ZOBACZ GALERIĘ
Dzień Owoców i Warzyw u Misiów
20.10.2023
Dzień Owoców i Warzyw u Misiów
ZOBACZ GALERIĘ
Zosia i Zuzia czytają bajkę w grupie „Kotki”
18.10.2023
Zosia i Zuzia czytają bajkę w grupie „Kotki”

Kolejny raz 5 latki gościły absolwentów naszego przedszkola. Tym razem do „Kotków” przyszły Zosia i Zuzia, które przeczytały zabawne opowieści o „Kici Koci” oraz o „Czarnej krowie w kropki bordo”. 

ZOBACZ GALERIĘ
Słoneczka i Misie na koncercie w Szkole Muzycznej
17.10.2023
Słoneczka i Misie na koncercie w Szkole Muzycznej
ZOBACZ GALERIĘ
„Cała Polska czyta dzieciom” w grupie „Motyle”
13.10.2023
„Cała Polska czyta dzieciom” w grupie „Motyle”

13 października grupę „Motyli” odwiedziła Karolina, absolwentka przedszkola. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały przygód „Psiego Patrolu”. W ramach podziękowania za odwiedziny „Motylki” zaśpiewały piosenki związane z jesienią. Jeszcze raz dziękujemy Karolinie i zapraszamy ponownie :)

ZOBACZ GALERIĘ
Wizyta absolwentów przedszkola w grupie „Kotki”
12.10.2023
Wizyta absolwentów przedszkola w grupie „Kotki”

Kamil i Wojtek, uczniowie klasy II szkoły podstawowej, odwiedzili dzisiaj naszą grupę. Starsi koledzy potrafią już doskonale czytać, więc przeczytali przedszkolakom książkę „Gang słodziaków” Renaty Piątkowskiej „O tym, że natura ma moc. Przyjaciele”. Chłopcy doskonale poradzili sobie z zadaniem, zainteresowali młodszych czytaniem i dali dobry przykład, że uczyć się warto. Na zakończenie spotkania Kamil i Wojtek poczęstowali wszystkich cukierkami. Dziękujemy chłopcom i zapraszamy innych naszych absolwentów, odwiedzajcie nas!

ZOBACZ GALERIĘ
Pasowanie na Przedszkolaka
12.10.2023
Pasowanie na Przedszkolaka
ZOBACZ GALERIĘ
„Cała Polska czyta dzieciom” - absolwentka przedszkola w grupie „Misie”.
06.10.2023
„Cała Polska czyta dzieciom” - absolwentka przedszkola w grupie „Misie”.

W ostatni piątek gościliśmy Aleksandrę, która przyszła do przedszkola, by poczytać młodszym kolegom. MISIE z radością przywitały się i wysłuchały wesołych wierszyków oraz rozwiązywały przygotowane przez naszego gościa łamigłówki. Dziękujemy za odwiedziny, czytanie i poświęcony czas!

ZOBACZ GALERIĘ
Misie w bibliotece
05.10.2023
Misie w bibliotece

Biblioteka to magiczne miejsce, które chętnie jest odwiedzane przez przedszkolaki. Bogate zbiory czytelni przyciągają uwagę dzieci. Książki pobudzają fantazję, a ich kolorowe i przestrzenne ilustracje przenoszą w świat baśni, minionych cywilizacji, świata przyrody, techniki. Wizyta w bibliotece to także okazja do wypożyczania książek. Misie przypomniały sobie jak należy wypożyczać książki, dowiedziały się, w jakich ciekawych zajęciach będą mogły uczestniczyć w najbliższym czasie wspólnie z rodzicami. Panie z oddziału dla dzieci przeczytały przedszkolakom utwory Jana Brzechwy kojarzące się z obecną porą roku. Wypożyczyliśmy też pozycje książkowe mówiące o jesieni w celu wzbogacenia naszego kącika książki w sali.

ZOBACZ GALERIĘ
Sprzątamy Dla Polski
04.10.2023
Sprzątamy Dla Polski

Przedszkolaki kolejny raz przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji sprzątania terenów zielonych organizowanej przez Fundację Sprzątamy dla Polski.

#sprzątamydlapolski

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

"Smerfy" - Wycieczka do parku
03.10.2023
"Smerfy" - Wycieczka do parku
ZOBACZ GALERIĘ
Wycieczka na targ
03.10.2023
Wycieczka na targ

We wtorkowy poranek 3 października Grupa: „Misie” wybrała się na wycieczkę na pobliski targ. Z uśmiechem na twarzy witali dzieci z naszego przedszkola sprzedawcy, którzy pokazali im jesienne skarby. Dzieci dowiedziały się, że praca sprzedawcy nie jest łatwa, ale jak się lubi kontakt z ludźmi, praca jest niezwykle pasjonująca. Pan sprzedawca obdarował dzieci jabłkami, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Wycieczka była dla dzieci bardzo ciekawa i pouczająca.

ZOBACZ GALERIĘ
W poszukiwaniu jesieni - MISIE, SŁONECZKA I SMERFY na wycieczce do parku
29.09.2023
W poszukiwaniu jesieni - MISIE, SŁONECZKA I SMERFY na wycieczce do parku

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

Spotkanie z ratownikami z Wielkopolskiej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej (oddział Gostyń) w przedszkolu
26.09.2023
Spotkanie z ratownikami z Wielkopolskiej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej (oddział Gostyń) w przedszkolu

W ostatni wtorek w naszym przedszkolu zagościli ratownicy z Wielkopolskiej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej (oddział Gostyń). Panowie z WGPR Gostyń przedstawili dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy, przypomnieli numery alarmowe, umożliwili ćwiczenia praktyczne, które bardzo się podobały naszym małym ratownikom. Bardzo dziękujemy za ciekawe i pouczające spotkanie oraz poświęcony czas.

ZOBACZ GALERIĘ
Czy to już jesień? - „Kotki" na spacerze w parku.
25.09.2023
Czy to już jesień? - „Kotki" na spacerze w parku.
ZOBACZ GALERIĘ
Urodziny w przedszkolu
22.09.2023
Urodziny w przedszkolu

W naszym przedszkolu urodziny to jedyna w swoim rodzaju wyprawa w świat przygody, która na długo pozostaje w pamięci dzieci, a w szczególności naszych małych jubilatów. To bardzo ważne wydarzenie pełne słodkich niespodzianek i niezapomnianych przeżyć. Dlatego w naszym przedszkolu raz w miesiącu świętujemy urodziny dzieci urodzonych w danym miesiącu. W ostatni piątek obchodziliśmy urodziny przedszkolaków, które przyszły na świat we wrześniu. Wszystkim jubilatom życzymy dużo zdrowia, radości i uśmiechu na każdy dzień.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

Zasady ruchu drogowego w grupie „Kotki”
22.09.2023
Zasady ruchu drogowego w grupie „Kotki”

Przez cały tydzień dzieci poznawały zasady ruchu drogowego, a szczególnie zasady bezpiecznego poruszania się pieszych. Przedszkolaki utrwaliły sposób przechodzenia przez ulicę, chodzenia w grupie, rozpoznawały niektóre znaki drogowe. Na zakończenie wybrały się na spacer, aby zastosować wiedzę w trakcie różnych sytuacji na ulicy. Podsumowaniem tematu było wykonanie gry planszowej z podziałem na zespoły zadaniowe.

ZOBACZ GALERIĘ
„Dzień Przedszkolaka” w „Jedyneczce”
20.09.2023
„Dzień Przedszkolaka” w „Jedyneczce”

W ostatnią środę, 20 września, obchodziliśmy dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”. Dzieci świętowanie rozpoczęły od zabaw ruchowych przy muzyce oraz zabaw plastycznych na placu zabaw. Następnie dzieci miały możliwość uczestnictwa w zabawach tanecznych prowadzonych przez animatorkę z „Animy”. Na zakończenie wszystkie przedszkolaki otrzymały słodkie niespodzianki i kolorową odznakę. To był dla naszych milusińskich bardzo radosny i pełen wrażeń dzień.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

„Magia przyjaźni” – teatrzyk iluzji Piotra Szumnego
18.09.2023
„Magia przyjaźni” – teatrzyk iluzji Piotra Szumnego

Dzień 18 września okazał się „magicznym” dniem dla naszych przedszkolaków. Odwiedziny prawdziwego magika, to bez wątpienia wielka atrakcja przygotowana dla naszych milusińskich z okazji zbliżającego się „Dnia Przedszkolaka”. Gościem w naszym przedszkolu był pan Piotr Szumny – iluzjonista, który swoimi czarami przeniósł dzieci w świat magii, dobrej zabawy i wspaniałego humoru. Sztuczki magiczne pozwoliły przenieść się chociaż na chwilę w inny, zaczarowany świat przyjaźni. Każdy pokaz nagradzany był gromkimi brawami. Spotkanie z magikiem bardzo się wszystkim podobało. Dostarczyło dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń, o czym świadczyły uśmiechy na twarzach oraz gromkie brawa.

ZOBACZ GALERIĘ
„Dzień Kropki” w przedszkolu
15.09.2023
„Dzień Kropki” w przedszkolu

Dnia 15 września dzieci z naszego przedszkola obchodziły „Międzynarodowy Dzień Kropki” czyli święto kreatywności, pomysłowości oraz odwagi. Jest to w przedszkolu doskonała okazja do pobudzenia artystów do aktywności oraz do zabaw ruchowych. Ubrania dzieci tego dnia były wzbogacone akcentem kropek. Na zajęciach mali artyści wykonywali ciekawe prace plastyczne. Natomiast „Słoneczka” odwiedziła z tej okazji Pani Irena – plastyk z GOK „Hutnik” w Gostyniu i pokazała 6 – latkom ciekawe techniki plastyczne z wykorzystaniem kropek, za co dzieci podziękowały uśmiechem na twarzy i laurką. Przedszkolaki wykonały wspaniałe dzieła, a na koniec dzieci z wszystkich grup miały zrobione pamiątkowe zdjęcia w wyjątkowej scenerii. To był kolorowy i twórczy dzień.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

„Sprzątanie świata”
15.09.2023
„Sprzątanie świata”

W akcji „Sprzątanie świata – Polska” nie chodzi o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady. Wiedzą niepodważalną, jest bowiem, że nie opłaca się śmiecić w naturze, jeśli chcemy zadbać o nasze wspólne zdrowie. Dzieci z naszego przedszkola w trosce o naszą planetę wyruszyły, jak co roku, w okolice „Jedyneczki”. Przedszkolaki wytrwale zbierały pozostawione po drodze śmieci i obiecały, że zawsze będą dbać o środowisko.

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

„Cała Polska czyta dzieciom” – Babcia Igi u „Słoneczek”
14.09.2023
„Cała Polska czyta dzieciom” – Babcia Igi u „Słoneczek”

W czwartkowe południe gościliśmy Babcię Igi – Panią Anię, która przyszła do przedszkola, by poczytać „Słoneczkom” bajki o emocjach. Przedszkolaki z radością wysłuchały interesujących opowiadań, które pokazują dzieciom, jak wspaniałe jest poznawanie siebie i własnych emocji. Oczywiście nie obyło się bez słodyczy – Babcia Igi poczęstowała przedszkolaków pysznymi cukierkami.

Dziękujemy Pani Ani za odwiedziny i miłe spotkanie. Zapraszamy do nas częściej.

ZOBACZ GALERIĘ
Spotkanie z trenerem z Akademii Reksia - zabawy sportowe z piłką na boisku przedszkolnym
12.09.2023
Spotkanie z trenerem z Akademii Reksia - zabawy sportowe z piłką na boisku przedszkolnym

ZOBACZ GALERIĘ - KOTKI

ZOBACZ GALERIĘ - MISIE

ZOBACZ GALERIĘ - MOTYLE

ZOBACZ GALERIĘ - SŁONECZKA

ZOBACZ GALERIĘ - SMERFY

Ścieżka sensoryczna na placu zabaw
08.09.2023
Ścieżka sensoryczna na placu zabaw

W nowym roku szkolnym na przedszkolaki czekała niespodzianka. Na placu zabaw pojawiła się ścieżka sensoryczna, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem dzieci już od pierwszych dni września.

ZOBACZ GALERIĘ
Adaptacja dzieci 3-letnich w przedszkolu
07.09.2023
Adaptacja dzieci 3-letnich w przedszkolu
ZOBACZ GALERIĘ