
Nasze grupy Rok szkolny 2025/2065
4, 5-latki; Biedronki
Wychowawcy: Joanna Góralczyk i Jolanta Marzec

Tego się uczymy w czerwcu
1. Wiersz o lecie pt. „Lato” Bożeny Formy
„Wczesnym rankiem po cichutku
lato przyszło pomalutku.
Ciepłe dzionki zamówiło,
świeżą zieleń rozrzuciło.
Lato, lato zostań z nami,
pokryj wkoło świat kwiatami.
Poproś słonko, by przybyło,
mocno wszystkim zaświeciło
By nam ziemię ogrzewało,
swe promyki przysyłało”.
2. Piosenka „Bo idzie lato” (dostępna do odtworzenia na stronie YouTube.com)
1. Z dala słychać mewy: kir, kir, kir,
Cyka mały świerszczy: cyk, cyk, cyk,
Pluskają też rybki: Chlup, chlup, chlup,
Bzyczą małe pszczółki: bzyk, bzyk, bzyk!
Ref. Budujemy zamki,
rach, ciach, ciach,
Smarujemy brzuszki,
szu, szu, szu,
Biegniemy po plaży,
chlap, chlap, chlap,
Bo dziś wakacje, wołają nas. (2x)
2. Wędrujemy ścieżką: tup, tup, tup,
Wspinamy się w góry: hop, hop, hop,
Ależ tu widoki! Patrz, patrz, patrz,
Dotykamy chmur,
A może i gwiazd?
Ref. Budujemy zamki,
rach, ciach, ciach,
Smarujemy brzuszki,
szu, szu, szu,
Biegniemy po plaży,
chlap, chlap, chlap,
Bo dziś wakacje, wołają nas. (4x)
